Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Polystyren vs. břidlice ve 3D pozadí

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Pozadí 

Polystyren vs. břidlice ve 3D pozadí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2009 09:21 Muž matlala [798] - RostlinyRe: sollik
podle mých zkušeností se to odlupuje, ale řasa vně trubky, to by u mě byl zázrak, nikde nemám řasu, jen staré pozůstatky černé na břidlicovým pozadí, ale už neroste, ale ani neodumírá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2009 08:39 Muž sollik [257] - CichlidyRe: matlala
Tapeta na trubku? V poho... Ale ta smršťovačka bude určitě lepší. Lepší práce a hlavně pevnější. Budeš moct řasu drbat jak o život a nic se s tím nestane :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2009 08:36 Muž matlala [798] - RostlinyRe: sollik
no lepit tapetu na kulatou trubku, děkuji, to ne. Mě napadlo spíš zkusit koupit samo smršťovací bužírku v elektru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2009 07:41 Muž sollik [257] - CichlidyRe: matlala
Já použil na celý filtr černou samolepící tapetu dle inspirace od Horáce. Sice mi psal, že údržba není zrovna nejlepší, řasa na tapetě celkem drží, ale myslím že to bude lepší než nástřik barvou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2009 07:33 Muž matlala [798] - Rostliny – barva na platové trubky
Ahoj,
chci se zeptat jakou barvu (nejlépe ve spreji) bych měl použít na plastovou nasávací trubku a rozstřikovací rampu (vyrobeno z těch levných odkalovacích zvonů, filtr plní službu lépe než kupovaný a byl levnej :-D , ale to teď neřeším). Je to kvůli estetičnosti, přestává se mi to líbit, když to nesplývá s pozadím, ta matná barva plastu je v kombinaci s zelenou řasou uvnitř trubky hrozná.
Chci to tedy přestříkat nějakou černou barvou ve spreji, ale jakou použít, aby nebyla toxická a držela na plastovejch trubkách.

EDIT: Zbytečně nezakládám nové vlákno, v podstatě to sem patří.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.06.2009 16:33 Otta Re: Kisssi
Fotka k příspěvku Pohrál jsem s s břidlicí a paráda.Co se týče váhy-kam to akva chceš nosit,na výstavy? :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 16:39 Muž EMSI [3]
Jednoznačne PU pena v kombinácii s epoxidovou živicou a posypom z piesku. Celé zrealizovať na tenké sklo (ktoré sa prilepí silikónom na zadnú stranu).
100% prírodný vzhľad (polystyrén s balakrylom :hmm:) a váha aq až tak nenarastie.
Ak to nepreženieš s lepiacim silikónom na zadnej strane (niekedy ho nieje ani treba), tak sa dá aj krásne vybrať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 16:03 Muž Dejvid [0] Re: Kisssi
Rozhodování v tomto případě není vůbec jednoduchá věc :-( .Pozadí z polystyrénu je podle mého názoru daleko složitější na údržbu.Myslím tím odstranit třeba řasu,taková ruducha se jen tak nepustí.
Co se týče břídlice,si myslím také nic moc.Sice údržba je ok.,ale díky břidlice se zvedne dost váha aq.Nejvíc ale co mi vadí na břidlici je její odstranění,musíme počítat že silikón jen tak dólu nepújde.Rozhodně doporučuji černou tapetu.Sám bych jí moc chtěl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 10:20 Kisssi
táta jednou udělal v akva pozadí z břidlice rozzureny to akva se NEDALO nikam přenést bylo to neuvěřitelně těžký, museli to tahat ve dvou ne takže břidlicový kameny nedoporučuju...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2009 14:37 RAP Re: Johan
Pokud vím, tak to funguje. Jestli to pak Danila ještě nějak upravovala nevím.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.05.2009 14:30 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: RAP
Ty spáry jsou hrozný :-O .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2009 14:25 RAP Re: EmSeeSmrCzech
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2009 13:28 Muž Killer88 [39] - CichlidyRe: EmSeeSmrCzech
Tak to bohužel ne a popravdě si to ani nedokážu představit :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2009 13:08 EmSeeCZ
a nevidel jste nekdo kombinaci bridlice a polystyrenu???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2009 10:31 Muž Killer88 [39] - CichlidyRe: xOB
Máš pravdu, kombinovat to lze. Ale mě prostě příjde, že se k oválným kamenům nehodí. Nebo alespoň mě se to nelíbí. Ale každý má rád něco jiného, to je pravda..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.05.2009 09:58 Muž xOB [83] - CichlidyRe: Killer88
Mam v akvarkach skoro vsechny druhy pozadi (tapetu, bridlici, polystyren, 3D pozadi z plastu, cernou barvu nastrikanou z venku na akva) Zkusim zhodnotit:
Barva z venku (54l krevetkarium):
+ rychle, pekne v kombinaci s krevetkama
- odstranovat redidlem bych to asi nechtel
Tapeta (170l):
+ rychle, pro laika zajimave,
- casem, pokud to neni nalepovaci tapeta, tak se trochu odchlipne a dostane se tam voda udela vodni kamen, a pokud mate akva blizko u zdi, tak to predelat prakticky nejde
Polystyren (300l):
+ clovek si muze vymyslet a zrealizovat, co ho napadne, vypada efektne, zatim ho mam chvliku, tak vic zkusenosti nemam
- mam prilepeno silikonem na zadni stenu, takze bez likvidace pozadi neoddelatelne
Bridlice (576l):
+ 100% prirodni, nezabira moc mista v akva, da se kombinovat s cimkoliv, nejenom bridlici, viz moje prezentace
- je potreba si poradne pohrat s prekrytim
3D plast (900l):
+ vzhled,
- cena

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2009 21:57 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: EmSeeCZ
Černá tapeta je nejlepší ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.05.2009 20:10 Muž Killer88 [39] - CichlidyRe: beowulfx
Myslím, že pozadí porostlé řasou je určitě hezčí, než chirurgicky čísté pozadí. Polystyren ti dá určitě větší možnost kreativity, o dost větší možnost. Já bych neváhal. Navíc k břidlicovému pozadí se potom mnohem hůře dolaďují kameny, protože v úvahu připadá vlastně jenom zase břidlice...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2009 19:11 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: FoRgY
Kdybych to chtěl nechat zarůst řasou, tak se s tím asi tak nepiplám, viděl jsem jak to borci dělají, a myslím, že proto aby to pak nechali zařasit tak proto se s tím jistě tak nepiplaji, to si tam můžu rovnou dát ten polystyrén celý, trochu o odrápat a počkat až to zaroste, no a taky né každému se v akva řasy tvoří, ikdyž jednou jsem měl na pozadí takovou hnusnou hnědou řasu, která na kráse určitě moc nepřidávala musel jsem to pak očistit kartáčem, nevím kolik by ten písek na epoxy snesl takových tahů, to jsem myslel tou údržbou. Avšak je taky pravda, že v rozumném měřitku a ta správná řasa, může přidat i na kráse. ano X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.05.2009 12:51 Muž FoRgY [42] - CichlidyRe: beowulfx
Co chces na pozadi udrzovat ? Myslim, ze ked trocha zarastie riasov, tak to len opekneje, bude to hned "prirodnejsie" X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2009 09:36 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: EmSeeCZ
Tak tak, u polystyrému je dobré, že když někdo rád kutí a má fantazii, tak si s ním může velmi pohrát, akorát by mě taky zajímalo jaké je to pak s údržbou. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.05.2009 20:48 Muž Barney [61] Re: EmSeeSmrCzech
Já bych volil polystyrén. Můžeš si s ním vyhrát, různě tvarovat ... břidlici tam nalepíš a je po srandě.
A mezi plátkama břidlice se bude držet bordýlek. Spíš byc bral polyš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2009 20:16 Muž FoRgY [42] - CichlidyRe: EmSeeCZ
Udrzba: nemyslim si ze 3D pozadie treba nejako cistit, predsa to vyzera krajsie ked jetam nejaka ta riasa.
Váha: Brdlica vazi predsa o nieco viac, no o dost :) ako polystyren, takze ak nieje podstavec dost silny tak radsej polytyren
Priestor: Polystyren zaberie o troska viac priestoru ako polystyren.

Dufam ze si vyberies spravne ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2009 14:14 EmSeeCZ – 3D pozadi: polystyren vs. břidlice
Zdravim. chci si vyrobit 3d pozadi a po precteni informaci na netu se nemuzu nejak rozhodnout. zajima me treba udrzba, atd.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 3803x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11065-polystyren-vs-bridlice-ve-3d-pozadi