Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Bílý povlak

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Bílý povlak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2016 19:36 Muž jamro27 [40] - krevetkyRe: faust1
Zmizne samo. Slimaci to zbastia a uhyn urcite neni koli tomu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2016 19:34 faust1 Re: afc1886
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tomu taky nevěřím, mám ten kořen i v jiném AQ a tam se nic neděje. Akvarko už je rok založené jen jsem teď měnil rostliny a kořeny dno voda zůstala. Fotky jsou dva dny staré dnes už to je horší.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2016 19:11 R Muž afc1886 [14655] Re: Jousef
Jak dlouho je akva založené?Nejsou tam ty rybky příliš brzo?Moc nevěřím,že by to bylo kořenem.Z jakého stromu je ten kořen?Jestli tak dej fotku akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2016 19:08 R Muž romant [27983] Re: Jousef
Nevím, nevím, ale tím slizem bych řekl že to nebude, to spíš jestli to akvo není čerstvě založený, tedy bych si tipnul na příčinu toho úhynu. Měnit vodu, tím bych začal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2016 19:04 Jousef Re: romant
Nazdar lidi, mam úplně stejný problem. Dal jsem nové kořeny které byli předtím ve vodě a byli čisté. Dal jsem je do akvária a po týdnu my začli kořeny obrůstat tím bilým slizem a bohužel roste dál. Nejhorší je že my začínají hynout ryby. Dle kontroly chemie vody je vše OK. Jak dopadlo ty vaše akvárka a za jak dlouho to zmizlo??? A co ti slimaci pomohli???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2016 11:40 R Muž romant [27983] Re: hedva
Tak ono se o bude vyvíjet a i toho bílýho přibejvat, ale jak jsem psal, faktor času zaúřaduje, což je jistě vopruz, tomu rozumím. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.03.2016 11:18 Muž MarekP [812] - MalawiRe: hedva
Zmizí to samo, buď v klidu. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2016 11:09 Muž hedva [0] Re: hedva
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku už to právě začíná ty vlásky na více místech poletovat..:(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2016 11:02 Muž hedva [0] Re: romant
Fotka k příspěvku Oproti včerejšku se voda podle mě víc nezakalila, ale ten povlak na těch kořenech "roste" začínají se z toho spouštět "vlasy" - je to trochu vidět na fotce. Ampulárce to chutná, dnes jedu i pro okružáka.. tak snad se toho zbaví.. jinak 1/3 vody měnit obden? Díky :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2016 17:51 R Muž romant [27983] Re: hedva
Ta voda se zakalila, protože s největší pravděpodobností je to zapříčiněno výskytem nálevníků, nech to faktoru času, ten pomůže.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2016 11:20 R Muž afc1886 [14655] Re: hedva
Neboj se nic,to jsou normální stavy u nově založených akvárií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2016 11:18 Muž hedva [0] Re: afc1886
Zkusím.. Jinak voda se trošku zakalila.. oproti prvnímu dni, tak mám strach ať z toho povlaku něco nevyroste.. :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2016 08:00 R Muž afc1886 [14655] Re: hedva
To je normální ;-) ,nasaď okružáky a ti si pochutnaj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2016 07:58 Muž hedva [0] – bílý povlak
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, co to mám na těch kořenech za srajdu? takový bílý povlak. Třetí den od založení. Voda se možná malinko zhoršila, dnes plánována výměna 1/3 vody. Ph včera ráno 7,5.. večer 7,6.. teď 7,7.. Je to jen na těch kořenech. Zatím bez CO2, ale reaktor už mám, tak přemýšlím, že přihnojím..
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2015 23:27 Muž larix [1420] Re: Vermut
Ak je to slizké a rastie to aj v tme vo filtri, budú to najskôr kolónie nejakých baktérií. Chutí im niečo, čo sa nachádza vo vode a zdrojom toho niečoho je podľa fotky dno. Takže v prvom rade by som vymenil substrát za niečo čisté inertné (kremeň, čadič a pod.), prípadne za kvalitnú keramiku (terramol, akadama, liapor,...).
Inak plne súhlasím s NHKG, takto zostavené akvárko nebude fungovať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.12.2015 23:22 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Vermut
Akvárium je hrozně malé na ty ryby co tam máš. Nikde topení, filtr vypadá malinký, .... Pokud chceš pěkné akvárium s rybami co tam máš, budeš muset začít úplně od začátku (vše kromě ryb nové). V 19l s tou osádkou a tvými zkušenostmi nikdy neudržíš stabilitu, budou různé kalamity jako ten bílý povlak a budou ti chcípat ryby.

Zkus si něco o akvaristice nastudovat:
www.akvarijni.cz/…
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2015 12:58 Vermut – Bily sliz
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Chtel bych se zeptat na tento bily sliz/povlak na prakticky vsem co je v akvariu tj. steny, skla, filtr. Filtr mi to prakticky skoro ucpalo. Nikdy jsem v tomtom akvariu nemel nejake zasadni problemy pouze bezne jako ma kazdy. Po odkaleni a kompletnim vypusteni a opetovnem napusteni se "to" zase vratilo, ocistil jsem komplet vse abych mel jistotu, ze to tam zkratka nebude. Po 4 dnech je to se zpet. Je to mazlavy a kdyz to trochu silneji prejedu prstem udela se takovy chomacek, jde ze skelndobre doku horsi to je na kytkach.
Akva je 19l bez chemie a bez co2. Rybky zivoroky 4 kousky. Ted jdu vycistit filtr pac vata je uplne slizka a nepropousti uz skoro zadnou vodu.


Ps: to akva co mam v prezentu je jine. ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.11.2015 18:41 Muž Spai [7] - Africká jezera Malawi a Tanganika, Střední Amerika.Re: romant
Ano bylo nové ale po převaření kamenů a výměně vhodnějšího dna(písku) se to již neobjevilo. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2015 17:43 R Muž romant [27983] Re: Spai
Proč přemisťovat ryby? To bylo akvo tak čerstvý, že jim to tam nesvědčilo? Tohle fakt není o dnech, ale klidně několik týdnech, jak není trpělivost, můžeš zakládat znovu a znovu a znovu a to "ono" se bude ukazovat stále a stále a stále. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.11.2015 17:10 Muž Spai [7] - Africká jezera Malawi a Tanganika, Střední Amerika.Re: romant
Ano máš pravdu, asi jsem někde udělal chybu to nepopírám. Jen protože to nešlo hned, tak jsem se snažil to vyřešit tak jak jsem zvládl. Neměl jsem v té době ještě více nádrží do kterých bych mohl ryby prozatím přemístit. hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.11.2015 14:38 R Muž romant [27983] Re: Spai,romantomka
Čas, to je ten faktor, který se s podobnejma nezdobama vypořádává nejlépe. U někoho to trvá dobu kratší u jinýho zase delší, ale ve funkčním akváriu, ta doba obvykle bývá spíše ta kratší(ryby, plži, nitrifikace). Zakládat znovu opravdu netřeba, tedy pokud nedošlo k nějakému zásadnímu pochybení, které je nutné tím znovuzaložením napravovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.11.2015 11:37 Muž Spai [7] - Africká jezera Malawi a Tanganika, Střední Amerika.Re: romantomka
Je to druh plísně, ale zkušenosti jak se toho zbavit nemám. Mě také radily tak jako kolegové zde. Nešlo to a tak jsem založil kompletně nové dno a vyvařil kameny. Od té doby to nemám. Je to zřejmě s kořenů ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.11.2015 18:42 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: romantomka
Nové akváriu, povlak zmizí, až se vše ustálí, nebo jakmile nasadíš nějaké živočiky, kterým bude chutnat (šneci, krunýřovci, ...). Netřeba řešit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2015 18:39 romantomka – poradte prosím
Fotka k příspěvku Zdravím kolegove..po 6dnech napuštění nového akva se mi na kořeni místy začal delat nějaky bílý povlak,,jakoby vatové struktury,,objevuje se hlavně v místech prasklin na kořeni....kořen byl měsíc ponořen ve vodě,pravidelně měněné,očištěn kartáčem...poradte co to je a jestli to časem zmizí...děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2015 20:57 jamesbond Re: Fisherman
Nech to v klidu, za týden to samo zmizí ... nevysávat, pěkně to nech v klidku.
Ve svém nano, jsem to měl stějně jak ty a kanón "RYBKA" měl pravdu. Nechat tak, každý týden vyměnit 1/2 vody a za pár dní jsi OK a pohodě. X-) Svítit 4 hodky max.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2015 20:51 Fisherman – Bilý povlak na dně na písku
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, prosím Vás. Mám pátý den založené akvárko (moje první) a na dennerle písku se vytvořil bílý povlak na více místech v akvárku. Nejvíce pod filtrem. Omlouvám se fotky jsou hodně nekvalitní ale bohužel žádnou jinou možnost momentálně nemám... Děkuji za všechny rady!
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2015 21:56 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Gamo1
Vyzerá to na sliz, mal si to v ruke?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2015 18:36 JoKa Re: Gamo1
Nějaká plíseň, akvo bude čerstváček, že? Měň vodu a rozloučí se to s tebou samo, ať je to co je to... Některé ryby, nebo krevetky to dokonce požírají...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2015 11:34 Muž Gamo1 [6] - Miniakvária – Biele gulky na liste
Fotka k příspěvku objavil som na liste tieto biele guličky . neviem čo to je.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2014 21:49 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: 77Dasa
Rybky prežijú len výnimočne, to ale neznamená, že netrpeli a neskrátilo im život
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2014 22:48 Žena 77Dasa [1] - společenské akváriumRe: cezarmilan
Ahoj,ale každé akvárium si tím projít nemusí...u mě tomu tak nebylo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2014 20:33 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: chovi
Sú to procesy zábehu, skrátiť dobu svietenia na 5-6 hodín. Chudák rybky sad bolo treba počkať aspoň 4 týždne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2014 15:30 chovi Re: chovi
a aby som nezabudol svietim dvoma led pasikmi dlhymi 70cm 5630 14,5w/m studena biela
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2014 15:25 chovi
Prosim o radu, zacal sa mi na rastlinach a koreni tvorit biely (mierne do zelena) povlak.. Pred cca 10dnami som zalozil akvarium...vysadil rastliny pustil filter zacal svietit...rastliny rastu sem tam odumrie nejaky listok alebo stonka...akvarium je 80d x 35v a svietim od 8 do 11 a od 14 do 22...pri zakladani som nehnojil, dno mam z jbl manado prekryty kremicitym pieskom. v akvarku uz su tri rybky (betty samec samice) tak prosim o radu..ci znizit dobu svietenia, alebo je to este procesom v zabehnuti a vsetky procesy neprebehli do stavu zabehnutia, alebo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2014 18:52 Muž visek [75] - Tetry
mam bily povlak na prednim skle.nevim proc rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2014 23:37 Muž MarekP [812] - MalawiRe: kennik
Někdy je čas nejlepší pomocník. :-) (Ale opravdu jen někdy. :) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2014 23:27 Muž kennik [1]
uz to zmizlo..;)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 11:09 Muž kennik [1]
prekvapilo ma to, pretoze som myslel, ze je to rastlinneho povodu a nie zivocisneho..
ale diky.. budem cakat.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 10:39 Muž Yirka [9123] Re: kennik
Nech tomu volný průběh, jak již tu je nesčetněkrát konstatováno. A že tam jsou živé mikroorganismy je logické. Kdyby tam nebyly, tak by se to nevyskytlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 10:38 Žena Turbínka [2558] Re: kennik
Jistě, co sis myslel předtím že je ten sliz? V akváriu je tolik živých orgasnimů, že o nich ani nevíme a některé tam mají své pro akvárium absolutně nezbytné místo, i když chápu, že tihle na kořeni nejsou moc dekorativní. Jak psal Roman, dej tomu čas ano A pokud ti to stále vadí tak vzít, vydrhnout, vyvařit ve vodě se solí a několikrát zopakovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 09:25 Muž kennik [1]
vcera som zobral vzorku "bieleho slizu" na veterinarnu kliniku a pod mikroskopom kamarat objavil niekolko foriem zivota.. od jednobunkovcov az po nieco zlozitejsie..
je v poriadku, ze v tom "slize" ziju mikroorganizmy..? coze
je to stale pre akvarium neskodne..?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2014 19:48 Muž PEPIS1 [11] - RostlinyRe: romant
Fotka k příspěvku Pánové, neví někdo proč se mi dělá nějaký kekel asi plíseň v Aquario drop-checker.
Toto se dělá až po založení nové nádrže.
Má s tím někdo nějakou zkušenost?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2014 18:30 R Muž romant [27983] Re: kennik
Stále to samý, čekat. Chápu, že je to vopruz, ale dej tomu čas. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2014 18:26 Muž kennik [1]
vcera vecer som koren vycistil.. a dnes sa ten povlak uz na nom objavuje zas..
co mam robit..? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2014 23:28 Muž kennik [1]
nejak to nemizne.. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 00:00 Muž kennik [1] Re: Turbínka
dakujem za radu.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   08.05.2014 23:52 Žena Turbínka [2558] Re: kennik
Krevetky určitě ne!!! Potřebují více zaběhlé akvárium než ryby a jsou citlivější k těmhle čerstváčkům. Přidej okružáky, levatky, piskořky, atd. plžům nevadí čerstvé akvárium a pomohou zkvalitnit záběh, produkují odpadní látky (i dusíkaté) a bakterie, které jsou žádoucí pro budoucí správné fungování akvária mají dostatek substrátu pro svůj metabolismus a mohou se množit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2014 23:47 Muž kennik [1] Re: Turbínka
mne to nevadi.. len som sa zlakol, ze mi teraz vsetko "splesnivie" a vsetka snaha vyjde navnivoc..
zajtra chcem zapojit vonkajsi bio filter (teraz tam je maly vnutorny, len aby cirkulovala voda) a CO2..
cize mam cim skor kupit slimakov alebo krevetky..? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2014 23:41 Žena Turbínka [2558] Re: kennik
To se občas stává :-) Přijde plže a oni to sežerou někdy to po čase zmizí i samo. Pokud ti to fakt vadí můžeš to manuálně odstanit, ale akváriu to nevadí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2014 23:37 Muž erik1982 [23] - rastlinneRe: kennik
Ja som si to zo zaciatku cistil zubnou kefkou :). :-D

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 7

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 10732x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11050-bily-povlak?od=122