Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Terčovec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2008 15:10 Muž Johns [30] - Cichlidy
daji se terčovci také léčit hypermanganem? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2008 13:58 Chrostík
Terčáky plánuju nějaký červený (malboro red, pigeon pearl). Úplně od mala je nchci. Počítám že koupím nějaký +- 7 - 10 cm. Jinak barvu nechávám na mé ženě, proto ty červené :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2008 12:08 Muž Kolco [57]
Chrostíku,jaké terčáky bys'tam chtěl?Máš v plánu si vychovat svoje od mala,nebo spíš bys chtěl sehnat dospělé kusy?Jaké barevné varianty se Ti líbí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2008 12:02 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Chrostík
Vypadá dobře,už se těším,až ho zarybníš.Je vidět,že přemýšlíš,co se zarybnění týče.Přeji hodně štěstí s chovem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2008 02:47 Skácel – Re: Chrostík
Máme doma terče v podobné vodě jako tvá a dobrý. Já mám akorát vyšší Ph, tak ho srážím Ph-Acidem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2008 02:29 Chrostík
Vytápím ano . Mám tam dvě 300W topítky (JAGER). Jedno mám nastavené na 29st.C. a to mi to stačí vytopit. To druhé mám na 28st.C. a mám ho jako rezervu, to se mi zatím ještě nezaplo. Já jsem pozoroval, že když svítím (4x58W) tak topítko nejede. Ty zářivky to vyhřejou přesně na 29st. Možná že kdyby jsem nechtěl terčáky a chtěl bych svítit tak jak svítím, musel bych vymyslet nějaké odvětrávání....ale když placky chci, tak je o starost míň ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2008 02:15 marsz
To akvárium vytápíš na 30 stupňů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2008 01:40 Chrostík – re: Romy
Fotka k příspěvku Tady je foto toho budoucího terčího aq. Zatím zarůstá.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2008 01:23 Chrostík – re: Romy
Moje aq má rozměry 180x50x60 cm. Je založené asi dva měsíce. Terčáky plánuji tak v březnu - dubnu. V akvárku mám zatím 12 pancéřníků, 8 otíků, 5 parmiček černopruhých a 10 neonek. Plánuju ještě dokoupit pár neonek červených (10 - 20ks) a to je vše. Pak už několik těch terčáků? Kolik jich plánuju? Toť další otázka pro praktiky. Já jich mám v plánu tak 4, nebo 5. Víc asi ne. Já když koukám na prezentace jiných akvaristů, tak se (někdy) nestačím divit, kolik v nádrži mají rybek. V těch našich 540 litrech mám to co mám a to už se mi zdá moc. Oni stačej ty pandy a Štěrbáci. Mám jich 6 + 6 a zdá se mi, že jich je plný akvárko. Kam se podívám všude jsou a něco hledaj :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2008 00:01 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Souhlas s Mirem.Domácí chovy jsou už dávno zvyklé na naši kvalitu vody,ale pokud bys kupoval importy,musel by sis s vodou trochu pohrát.A co velikost nádrže a plánovaný počet ryb?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2008 23:50 miro03
Ja bi som nič nestahoval občas tu mám ph 7,2.Terčovce dokonca lepšie rastu v tvrdšej vode. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2008 23:14 JARDA111
Bez problémů, s tvrdostí si nelam hlavu, ta je na chov- ne odchov v pohodě a PH drobet srazíš nějakým přípravkem nebo rašelinou. Jarda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2008 23:02 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Bez nejmensich problemu.Jen bych jim trosku okyselil vodu tak do tech 6.6-6.8 ale i v tech 7 budou v pohode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2008 22:57 Chrostík
Nejde mi o odchov, ale o klasický chov. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2008 22:53 Muž filipsi [1295] – Re: Chrostík
Ja myslim, ze mas vodu na ne prilis tvrdou. Ale chovat mozna ano, neni to tak strasne (ph trochu snizis), odchovavat asi ne. Ale nejsem na ne odbornik, nikdy jsem je nemel a ani nebudu, nelibi se mi ;-) . Vychazim jen z toho, co jsem cetl. Urcite ti pak poradi nejaky odbornik. Demi kolona asi bude casem nutna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2008 22:36 Chrostík – Dali by se chovat terčovci v mé vodě?
Ahoj, chtěl bych se zeptat, zda-li by se u mě dařilo terčákům. Voda v mém akváriu má tyto hodnoty:
Teplota 29 - 30st.C
Celková tvrdost 6,5 st.
Ph asi 7
Nitráty 10mg NO3/litr
Díky moc. Ch. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2008 17:29 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Dahak
Dá. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2008 17:08 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Romy
Da se hypermangan koupit normalne v lekarne ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2008 16:59 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Dahak
Ano,mám to vyzkoušené,jde jen o to,aby roztok měl světlerůžovou barvu,jinak se patentky spálí.Takto se dezinfikují i rostliny.
Co se týče krmení patentkami,krmím takto už dlouho a nemám s vnitřními parazity nejmenší problém.Základ je,nekrmit jen jedním druhem,pak by nemělo nastat přemnožení.A samozřejmě jeden den v týdnu jim předepsat půst. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2008 16:31 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: miro03
OK tak dej vedet jak ti to jde :) kdyztak to taky zkusim.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2008 16:28 miro03
Živov koretrou ano je to dobré krmivo.Sám občas kupim a dám pre zmenu terčovcom.Artemiu myslím velku dospelu nie taku ako si vybubleš.Teraz mám kmivo pre nu idem ju pestovat a dávat terčovcom živu,zistil som že Nemecký chovaltelia chovaju prevažne velkou živov artemiou. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2008 16:19 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: miro03
A kdyby jsi mel pristup k zivejk koretram krmil by jsi s nima nebo ne.Me by zajimalo jestli je u nich stejne riziko jako u patentek.A co se tyce tech artemii neni to pro dospele tercovce moc drobne zradlo ?.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2008 16:10 miro03
Ja prevažne mám krmené terčovce hovedzím srdcom.K tomu dávam sak energi,sak green mix jedna ku trom-miešam a Tropical discus vločky na tie ryby reaguju hned a nemusíte ich na ne učit,raz za týžden im dám do granulí fistamin.Patentky su len otázkou času kedy ryby dostanu parazity.Koretra mrazená praskne takže plave na povrchu hladiny a tie najlepšie látky su preč čiže to potom musíte odsat.Z mrazeného krmiva su dobré ertemie.Ja chovám systémom starých chovatelov a funguje to na jedničku jedine čo som pridal k krmeniu je živé krmivo grindal.Ryby ho žeru i dospelé a malé mi rastu jedna radost na 4až 5cm čisté telo terčovca za dva mesiace až 10týždnov,sledujem to lebo všade píšem datumi rozplavania.San merahy krmím iba srdcom a grindalom a su vo vinikajucej kondícii a aj výtery su pekné. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2008 15:46 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Romy
Koretry oproti patentkam nezijou v bahne takze snad moznost nakazy je tam mensi.Asi to zkusim.Co se tyce ty desinfekce hypermanganem mate to vyzkousene?.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2008 14:27 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Je to jako s lidma,tomu chutná to a tomu zas něco jiného.Níže jsem dal odkaz na můj článek o krmení,je to sice piplačka,ale myslím,že se to vyplatí.Sám začínám ráno krmit granulemi,které rybkám nejméně chutnají.Vzhledem k tomu,že jsou nejhladovější,tak je sežerou.Ono si myslíte,že je nežerou,ale kdybyste měli nádrž bez substrátu(u mne je to karanténa),tak nakonec zjistíte,že jsou granule pryč.Některé rybky je slupnou hned,některé až se nasáknou a změknou.Odpoledne,nebo navečer krmím většinou směsí srdce,artemií,koreter,patentek,vlastních obohacených směsí apod.Každá rybka se dříve,nebo později přispůsobí hejnu a začne žrát to,co je.I když...měl jsem jednou kus,který opravdu nevzal nic,než srdce,nebo patentku,navíc to byl silně dominantní samec,který mi dělal v akva docela zle,tak musel jít.Takže se nebojte,musíte ale rybky na jiné krmení naučit.Někdy to trvá déle,jindy zase méně času,ale akvaristika je o trpělivosti,ne?
To,že jim chutná maso víc,než granule,je docela logické,co Vy?Biftek,nebo müsli?Mylím,že si každý odpoví sám. ;-)
To Kolco-Krmím i živými patentkami a bez problému.Ne moc a musí se desinfikovat,třeba roztokem hypermanganu.Nitěnky také nedávám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2008 12:14 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Kolco ma pravdu :) ja mam totalni masozrouty.Mam moznost krmit zivejma koretrama(mrazeny celkem ignorujou) coz by pro ryby bylo urcite atraktivni krmivo vzhledem k tomu ze je zive a zdrha pred rybama ale bojim se.Sice to neni asi tak nebezpecny jako patentky ale stejne.Posledni dobou s nemocema bojuju porad a uz toho mam docela plny kecky.Ted je krmim jen granulema Sak energy ale je videt ze jim to moc nejede a vezmou si jen tolik aby nezdechly.Hikary a Sera nechtej vubec jen od granule od Tetra si vezmou kdyz uz nic jinyho nedostanou.Po mase(hlavne krocani srdce) doslova silej ale to taky neni dobry krmit jen masem takze ted nevim :).Doufam ze kdyz nic jinyho nez granule nebudou dostavat tak si zvyknou.Takze bych rad vedel jakej mate nazor a ted myslim chovatele a pestitele tercovcu na krmeni zivejma koretrama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2008 11:35 Muž Kolco [57]
No a je tady další téma,které nahodil Romy.Otázka kvalitního krmení.Včera jsme to probírali s Dahou a Pulečkem .Vločkové krmení neberou,nejkvalitnější granule od HIKARI jim moc nejedou,nitěnky jsou jed,maso a patentky se moc nedoporučují,roupice jsou příliš tučné,mražené perloočky se po rozmrazení rozpadnou ve smetí-moje zkušenost.Některým nechcou moc žrát ani koretry.To se nám ten jídelní lístek dost zmrsknul.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2008 22:57 miro03
Romy to je pravda kvalitné krmenie,nepotrebuje žiadne farbenie a najkrajšie su terčovce ked sa vytieraju respektíve,pred výterom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2008 22:40 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Dahak
Nejlíp vybarvení terčovci jsou stejně jen při kvalitní stravě a před třením.Jednoduše řečeno,spokojená rybka-spokojený chovatel. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2008 20:55 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Otázka zní,proč a k čemu?

Presne tak.Pokud to zabarveni neni trvale tak to nema vyznam.A i kdyby ano tak nejak by to aspon podle me nebylo ono.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2008 20:41 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Kolco
Není potřeba nic srovnávat,účinky betakarotenu,stejně jako astaxantinu jsou obecně známé.A je asi jedno,jestli se rybka barevně zesytí za 14 dní,nebo za měsíc.Otázka zní,proč a k čemu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2008 18:45 Muž Johns [30] - Cichlidy
nevím jestly to je přímo co vy chcete ale tohle mi udělal betakaroten
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2008 18:41 Muž Johns [30] - Cichlidy
no já je už mám ty fotky dám je sem takže tady terčovec ještě nekrmen betakarotenem rybicky.net/nadrz/1347/220.jpg a tady vidíte na kůži červený pigment co udělal betakaroten rybicky.net/nadrz/1347/232.jpg


a tady se můžete podívat třeba na pigeona jakou měl nabělavou kůži a potom jak je rudě oranžovej rybicky.net/nadrz.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2008 18:39 Muž Kolco [57]
Možná,kdyby měl někdo srovnávací fotky před a po použití BK.Mám ovšem na mysli seriózní foto,žádné propagační obrázky.Něchtěl by někdo z nás zkusit své ryby BK krmit a průběžně sem sázet fotky abychom viděli změny?Časový horizont jeden měsíc by snad mohl stačit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2008 17:34 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Kolco
Fotka k příspěvku Jestli to nebude nasvícením,ve Tvém popisu jsou Aqua glo,ono se píše,že rybky vybarví,ale já si myslím,že to jejich barvu zkreslí.Já používám 840 a 860 a můj red tyrkys při krmení s betakarotenem,vypadá takto.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2008 17:21 Muž Kolco [57]
Můj osobní pocit je,že mým terčákům masová směs,obohacená betakarotenem chutná o něco víc,než čisté maso.Navíc musím řict,že modráci po betakarotenu u mě získali lehce nafialovělý nádech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2008 14:58 Muž Romy [1822] - Cichlidy
K dobarvování se používá nejen betakaroten(ten dá rybkám alespoň vitamíny),ale i astaxantin,který jim nedá krom barvy vůbec nic,je to obyčejné barvivo.Já osobně krmím i granulemi s betakarotenem,a červená barva na rybkách se sice zvýrazní,ale nemyslím,že by to bylo na škodu.Pokud se krmí pestrou stravou a granule se nedávají třeba 3x denně,nebo se nekrmí jen granulemi,rybka se nemá šanci přebarvit,pouze se červená barva lehce zvýrazní a dle mého dochází k lepšímu kontrastu s modrou.
Snažím se krmit pestrou stravou,bez ohledu,zda je v krmení betakaroten,či nikoliv,krmení si dělám sám viz:http://www.akvarista.cz/web/clanky/clanek-87.Vše používané s mírou je v pořádku.Svého času byly na výstavách terčovců vidět opravdu až svítivě červené rybky,kde barva byla docílena právě astaxantinem.
Ona barevnější rybka,se pak také lépe prodá,tak dost chovatelů takto dobarvuje.
To rolandmynar:zkus se týden cpát jen mrkví a budeš se divit,jak se Ti změní barva pokožky... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2008 14:07 miro03
Dahak ty to na nich nevidíš ale ked si prehliadnem Tvoje staré akvárium tak som to hned zbadal,je to vidno na koncoch plutiev ked niekto krmí s farbivom. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2008 14:05 miro03
Pokial ryby človek prifarbuje je to na nich vidiet dokonca na výstave idu za to dole body,je jedno či to je white diamond,blue diamond,red tyrkys,marlboro,pigeon.Pokial im dávate farbivo rozhodca to vidí,je to vidno aj ked prestanete krmit a vyblednu je to totižto v mase ryby vidno ako rástla a krmili ste s farbivom tak tam to zostane vidno,ja preto nedávam granule žiadne červené lebo aj tie obsahuju farbivo.Vela chovatelov dáva farbivá su po nom ryby červenšie najme pigeony lebo v menších velkostiach nie su také vyfarbené a preto im dávaju farbivo alebo červené granule,ja to nerobím aj stoho dvovodu že ludia ked si u mna zakupia terčovce a prestanu s farbivom krmit tak ryba vybledne a potom su sklamaný,už som videl nejednu rybu červenu a po čase vybledla čo má za následok spomínaný problém s farbivom.Takisto som jednu dobu začal dávat skalárom červené granule a po dvoch týždnoch krmenia začínali červeniet..Kamarát si kupil koi skaláre chovné páry a nekrmí červenými granulami,s tých rýb po mesiaci sa vykluli klasické mramorové skaláre. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2008 11:51 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Staci se podivat na moje stare akvarium.V ty dobe jsem pomerne intenzivne krmil krmenim s beta karotenem a na blue tyrkys to nemelo zadnej vliv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2008 11:47 H.CH.S.
Tak je to tedy možný! Tak že je asi lepší oddělený chov. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2008 11:43 Muž filipsi [1295] – Re: Sid
Dokonce i u nekterych psu. Ono i u cloveka to funguje, jen to neni tak markantni diky tomu proc a jak je zbarvena kuze, a diky nasemu ochlupeni.

2rolandmynar - poradne jsem si to precetl. Spatne krmeny (teda ne spatne, ale nevhodne) plamenak je bilobily. Zadne pigmenty. A hle, prebarvi se na cerveno. To same ten terc, je modry, modra zustane, cervena se prida. Tak to napsal i h.ch.s. - ze se u modrych zacne vyskytovat cervena, ne ze se prebarvi a z tyrkyse bude red.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2008 11:33 rolandmynar – Re: filipsi
Přečti si pořádně co jsem psal. "Myslím, že to může pomoci k probarvení pigmentů, které má už rybka na sobě." coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2008 11:28 Muž filipsi [1295] – Re: rolandmynar
Barvu podle toho co jis mozna moc nezmenis ty, ale spousta zvirat jo. Viz treba plamenaci. Takze na me to duveryhodne pusobi, zvlast, kdyz to uvadeji zkuseni chovatele. Z modre nezcervena, ale uz to nebude tak ciste, chyti "nadech" do cervena, treba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2008 10:47 H.CH.S.
Se mi to zdá právě také dost divný :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2008 10:39 rolandmynar – Re: H.CH.S.
Já teda nejsem kovanej v Terčovcích, ale pokud nebyly někdy předtím pokřížené třeba prarodiči druhy mezi sebou, tak mi to přijde divné. Nezměníš přece barvu podle toho co jíš? Myslím, že to může pomoci k probarvení pigmentů, které má už rybka na sobě. Že by ale byla z modré najednou červená kvůli mrkvi a beta karotenu? Samotného by mě to zajímalo. Vím, že to má vliv na intenzitu vybarvení rybek ale na přebarvení? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2008 10:04 H.CH.S. – BARVA TERČOVCŮ ?
Ahoj, na jednich webových stránkách jsem se setkal z dotazem, jestli krmení pro červené terčáky obsahující beta karoten může zapříčinit to, že se u terčáků modré barvy začne vyskytovat červená barva. Odpověď zněla že ano. Znamená to, že není vhodné chovat červené a modré terčovce pohromadě? Nebo je krmit jen krmením, které beta k. neobsahuje? Je to vůbec pravda?
Díky za odpověď. H.CH.S.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.01.2008 19:42 Muž Jammes [72] - Afrika – to Dahak
na Hvězdě jak je sazková kancelář
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.01.2008 19:24 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Jammes
Neni problem :) ja jsem zase premejslel v ktery hospode mas to velky akva :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.01.2008 19:11 Muž Jammes [72] - Afrika – to Dahak
někdy bych se přišel mrknout na terče ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 152 153

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 146348x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10902-tercovec-chov?od=7340