Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Terčovec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2008 18:23 Ado19951 – Vyfarbenie Terčovcov
Neviete niekto aká prísada sa používa na vyfarbneie Terčovca do červena? vopred ďakujem ano ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2008 17:50 Polux – Re: adas
Pestrejsi stravu to davam pouzivam Tetra discus rano pak artemie a hov. srdce :-) Ale jedine cosi obcas polknou je to srdce :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2008 08:50 adas
Plně souhlasím s Jamesem,pozorovat,pozorovat a možná pestřejší stravu po maličkých dávkách.Snad si vyberou.Hodně zdaru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2008 00:10 Polux – Re: James
No to ja je pozoruju uz mesic vybledli nejsou ale zasekli se uplne v rustu nevim predtim zrali uplne normalne a dokonce jeden modrej byl udernik jako bejk se poustel u zradla i do vetsich tercaku nez je on a ted najednou jako kdyz utne a maj nakou depku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2008 23:20 James
mel jsme obdobny problem skupinka ryb nezrala a nevykazovala jine potize, diky bohu se srovnali sami, jestli totiz nevykazuji zadny zdravotni problemy / hubnuti, zrychlene dychani, bile vykaly nebo vyblednuti ci zcernani/ tak se o papani prihlasi chce je to pozorovat a oni reknou co s nimi je
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2008 23:07 Polux – Tercaci problem :-(
Mam v akva 7 tercaku 3 hnede 2 prave a 2 modre.Vsichni zerou jako o zavod az na ty 2 modre.Oni se mezi sebou mlatej asi o postaveni a pripada me ze tim stresujou ty 2 modre protoze uz mesic jsou zalezli porad nekde mezi kytkama.Zerou obcas jenom srdce a v male mire co papada na dno.Uplne se zastavil jejich rust.Ostatni me zerou srdce z ruky uplne bez problemu modry pozorujou jeno z dalky a prijde me jak kdyz maji z tech bitek strach.Tak nevim co snima jestli je mam odlovit a krmit je v jine nadrzi aby se srovnali?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2008 21:10 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: gose
Pokud jsou to opravdu pekne chovne pary schopne odvodit mlade neni to cena nijak zavratna.Dobremu chovateli se investice brzy vrati.Drzim palce ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2008 21:06 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: aaa
300 cistejch litru by se dalo povazovat za minimalni idealni litraz pro 2 dospele pary tercovcu.Vsechno min je uz spis dostatecny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2008 16:16 aaa
ahoj chtěl bych se zeptat na optimální velikost nádrže pro 1 nebo 2 páry terčovců?Vím že čím vetší nádrž tím líp pro b.rovnováhu atd.Ale nemam takové prostorové možnosti.http://rybicky.net/obr/s/13.gif
:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2008 15:24 Muž Yirka [9118] – Re: gose
Držím palce, aby ti dělali radost. K ceně se mohou vyjádřit terčovcoví odborníci.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2008 15:04 gose
tak ja nevim asi jsem blazen, ale za peknej chovnej par,blue neon jsem dal 4500 kč a za marlbora 3500 kč

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2008 21:16 Polux – Rostlinky KO
netuším ale žabinec že z nich je tak nahle ze dne na den to asi nebude emerzníma listama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2008 20:56 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Polux
Nejsou to emerzni listy ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2008 19:57 Polux – Náhlé zchřadnutí kytek
Fotka k příspěvku Prosím o radu nahle rostlinky v popředí viz obrazek doslova uhnívají před očima zesklovatili celé je z nich žabinec.Prosím poradte co se to s nima děje kvalita vody je stale stejna nechapu to.Dík za každou radu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2008 11:24 Polux – Re: Fantom
koupil jsem nakej Micro prasek tak jim to zkusim sipat a uvidim :-) ale diky za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2008 11:15 0 – Re: Polux
Chce to jednobuněčné řasy , to jsou ty , jenž barví vodu do zelena . Takovou je možné najít i v polních loužích ; ( a snad by se dali použít ke krmení i mikroskopičtí růžoví vířníci ). Voda z přírody obohacena o živiny při dostatku světla a bez přítomnosti zooplanktonu se takto zabarví rychle . Přidává se po částech , když lupenonožci potravu odfiltrují ; v slané vodě může živé krmivo i brzy zhynout. Musí se i občerstvovat voda s přiměřenou salinitou . U žábronožek pocházejících ze slaných vod je nutno počítat se specifickými požadavky na jiné do červena vybarvené řasy , které se v takových jezerech s koncentrovanými solemi vyskytují . Já kdysi vajíčka od druhu Artemia salina líhnul pouze pro krmné účely. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2008 03:11 Polux – Re: Fantom
Vodu mam stejnou.Zkousel jsem krmit kvasnicema s tim jsem neuspel.Ted jsem zkousel zloudek a taky nic uz to tam zas lezi a dne.Asi by to chtelo nejake krmivo pro poter.mozna je to tim nevim.Mam presne 5l nadobu od destilovane vody.A za 2 dny to vsechno pochcipe. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2008 02:28 0 – Re: Polux
Fotka k příspěvku Po přelovení je máš ve vodě stejné kvality ? Čím krmíš ? V omezeném prostoru jich nelze mít příliš mnoho pohromadě a k chovu se víc hodí sladkovodní druhy . Vložená , z netu stáhnutá fotka zachycuje žábronožky sněžné plus komáří larvy. Lokality s výskytem těchto živočichů jsem v minulosti měl možnost zhlédnout. Jsou i jiné sladkovodní jarní a letní druhy , ale většinou s ojedinělým výskytem v periodických vodách. Ještě před deseti lety jsem je v malém počtu choval .
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2008 02:03 Polux
Zkousel nekdo nekdy davat tercakum poter paviho oka ? Premejslel jsem nad tim ze bych si odchovaval pavi oko jen jako potravu.Co myslite budou to tercovci zrat ? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2008 22:00 Polux
Nevite jak dosahnout toho abych odchoval aspon 80% zabronozky do dospelosti ? Lihnivost mam super !!! Ale jak je dam do jine nadrze vzduchuju jemne svitim krmim tak me za 3 dni vsechny chcipnou !! Nevite jak na to ? cerstve vylihle zerou jen Neonky pro tercaky je to moc male.Male maji sice vic zivin nez dospele ale i presto bych je chtel krmit misto mrazenou artemii tak zivou
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2008 17:50 miro03 – Re: Dahak
Dahak toho čo poznám ja poznáš aj Ty a tam určite už nepojedeš. :) smich Zistím ako je na tom p.Šafár s Dubí. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2008 17:21 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Kdyz uz jsme u toho co nejaky chovatele v Usteckym kraji ? :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2008 17:16 miro03 – Re: dado
Nie s Čadce a to je kusok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2008 16:55 dado
On je z Prievidze?nema to v profile napisane
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2008 16:51 miro03 – Re: dado
Napíš si Delisovi. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2008 15:45 dado
Ahoj,nechcel som zakladat nove tema tak sa opytam tu.Poznate niekto nejakeho chovatela Terčovcov v Prievidzkom okrese?dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2008 15:44 smik – Re: Polux
ja jsem svoje tercaky naucil na tetra discus a ted se po nem muzou utlouct. chce to je vyhladovět. ja jsem několik dnů nekrmil pak jsem po troškách začal přihazovat granule a jinym krmenim jsem zacal az kdyz se tema granulema cpali. trvalo to ani ne tyden
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2008 15:34 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Polux
Vadí,i svalovina je tučná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2008 14:47 Polux
jeste se vas zeptam jestli nevadi kdyz jim budu davat Veprove srdce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2008 22:44 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Dahak
Zavolej Horákovi,nabízel mi substrát co má on,za relativně dobrou cenu,ale je černý.Mě osobně se líbil,ale tu anabázi se změnou dna už absolvovat nechci.Já měl nejdřív jemný křemičitý,ale pak to bylo bahno,jak sesedl,pak říční,ale samozřejmě s vápencem,takže voda v haj..,a nakonec Aquaclay.Barva sice není úplně podle mého gusta,ale jinak jsem spokojený.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2008 22:38 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Romy
Mam jen klasicky anciky.Gibous byl na me moc velkej :).No je fakt ze je to dost oranzovy jeste uvidim :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2008 22:34 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Dahak
Víš,ono to sice vypadá jak na Marsu,ale kytky mi v tom jedou jak blázen.Je trochu lehčí,chvíli trvá než rostliny zakoření,ale právě tím,že je lehčí,tak se nesesedá a řekl bych,že tím i lépe proudí voda s živinami.Horší je to se stonkovýma rostlinama,jestli máš gibouše,a ještě takového magora jak já,máš co obden zasazovat. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2008 22:12 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Romy
Jak jsi spokojenej s tim Aquaclay ground?.V lete budu presouvat akvarka do jiny mistnosti a to dno co mam se mi nelibi takze premejslim co tam dam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2008 22:02 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Dahak
Jo,jak jde o maso... :-D ,ale ty granule,to je horší. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2008 21:50 Muž Dahak [425] - Cichlidy
To barvivo neni zas takovej zazrak navic to neni na trvalo.Ja jim ted davam takovej mix artemie,cerny komari larvy a k tomu discus special.Proplachnu to v sitku aby to nekalilo vodu a pak zkrmuju.Neskutecne jim to chutna muzou se uzrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2008 21:29 Polux – Re: Romy
Jo tomu verim! Me po zdi lezl malinkej pavouk tak jsem jim ho tam chtel hodit co budou delat :-D ale nakonec jsem se na to vyprd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2008 21:06 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Polux
Když si je naučíš,žerou věci,že by ses divil.Ale u některých je to marný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2008 20:58 Polux – Re: Romy
Jasny diky za rady !! A jeste se zeptam.Docetl jsem se ze jim nekdo dava i rozmackany banan je to mozne ze to zerou ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2008 20:51 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Polux
Začni jim to míchat do toho mraženýho,ať si zvyknou na chuť.A nejlépe ráno,ale to už víš sám. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2008 20:46 Polux – Re: Dahak
Ja neco prubnu no:-) jinak me zerou z ruky toje nadhera :-) A pomaha to hodne ten granulat na barvu ? Vzdycky se nacpou ze maj pupky nafoukli a porad brejzdej to je nenazrana ryba jak pirane smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2008 19:57 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Polux
Muzes je zkusit nechat vyhladovet ale nikdy jim to nebude chutnat stejne jako maso,artemie koretry atd.Ja granule s nakapanym fishtaminem davam tak dvakrat do tejdne vzdycky pred tim nez dostanou to co maj radi ale rozhodne se jima nenacpou.Zerou mi jen granule Sak energy.Od Tetry a Sera nechtej vubec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2008 19:46 Polux
tercovci vse v pohode akorat me zerou jen mrazeny Artemie jak splaseny :-)Kdyz jim dam treba TetraDiscus granulat nebo Sera Color tak si toho ani nevsimnou!Nevite najek tryk aby me to zacali zrat ? Kuli zbarveni a vytaminum no!Nekde jsem se docet ze je dobry jim to dat rano kdyz jsou vyhladli ale stejnak me to nezerou a cekaj si na sve mrazene artemie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2008 20:13 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Polux
Terčovci mění barvu podle nálady, zřejmě mu něco občas nesedne.Pokud žere je to OK ale stejně hlídejte výkaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2008 19:39 Polux – Re: Romy
Prosimte jeden Tercovec modry me meni barvu jak chameleon jednou je krasne modra a kdyz ji chvilku pozoruju tak najednou zmeni barvu a je skoro cerna ale zere vsechno ok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2008 20:32 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Polux
Tak to je dobře,prostě chtěli čas. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2008 19:53 Polux
Tak tercovci uz me zobou z ruky potlesk Jo tak na test jsem vytvoril nove forum o akvaristice tak kdo bude chtit muzu diskutovat take tam mujboard.cz/… je to omoc prehlednejsi ano aspon si myslim ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2008 20:42 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Petulinka
Ale doufam ze si ho nechces koupit do tveho akvarka :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2008 16:06 Muž Johns [30] - Cichlidy
každej terčovec stojí jinak záleží na kvalitě velikosti druhu ale taková cena se pohybuje 5cm terčovec 200-250Kč dospívající jedinec okolo 800Kč až 1200Kč ale to je jenom základní cena záleží na výše uvedených vecech
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2008 15:25 Polux
Od chovatele kolem 100-250kc aspon co me bylo nabydnuto.Z akvaristiky 400kc a vejs ja dal v akva za 2tercovce cervene 800kc holt si akva masti kapsu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2008 18:56 Polux – Re: Romy
Tak zase jsou vsechny v rohu celejden na stejnym miste ja blumky.Artemie me vubec nezerou hodim tam ten color discus a to musi spadnout az na zem a obcas semtam neco dubnou ze zeme.je me divny ze Artemii si ani nevsimnou.Neonky zerou jak vsetkli ale ty blbouni sou ustraseny nebo ja nevim

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 152 153

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 146348x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10902-tercovec-chov?od=7160