Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Terčovec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2008 00:39 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: metal
Je naprosto v pořádku,že se ptáš,než se do něčeho pustíš(alespoň doufám).Miro je trochu horká hlava,mnohdy reaguje neadekvátně,ale rozumí rybám a terčovce dělá už léta.
Nejde o to,jestli je správce,nebo není.Jeho nadzvedlo to,že ti spousta lidí píše,že terče do teploty 26°C opravdu ne,pak se objeví někdo,o kom si nemůžeš zjistit vůbec nic,ani to,jestli je to Pepa,nebo Laco z Horní-Dolní Lhoty,jaké má ryby,v jakém stavu,jaké má nádrže,atd.,atd.,atd.Tvoje reakce na nesmyslné a násilné přivykání na nižší teplotu,kdy teplota vody je to nejdůležitější pro trávení terčovců je:,, tak mi posli vskas na moju osobnu schranku nepoviem to nikomu."Nezlob se,ale to je reakce 13-ti letého chlapce,který chce za každou cenu dosáhnout svého,to znamená právě té nižší teploty.Alespoň mě to tak přijde.Terčovec roste rok do velikosti,kdy se z něj stává král akvária,bylo by škoda mu nedat ty podmínky které potřebuje,jen pro to,že někde,,jedna paní povídala"(jak jde ryby chovat při nižší teplotě).
Není třeba se omlouvat,každý jsme nejak začínali,ale je třeba číst,poslouchat,vzdělávat se a nedat na hloupé rady.A Miro,i když je prudký,je člověk,kterému můžeš věřit.Neber nic ve zlým,jsme zapálenci,a stejně tak i reagujeme.

Takže jednoduše shrnuto,terčovci- minimální teplota 28°C,při krmení srdcem 30°C,nejlépe měkká a kyselejší voda,krmit pestrou stravou,nastudovat si nejčastější nemoci a jejich léčbu(vnitřní paraziti,žabrohlísti),a pokud je chceš chovat,učit se budeš stále.Děláme to tak všichni.
Hodně štěstí.Roman Špeta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.10.2008 21:31 peter – re dahak
takyto ludia sa mi pacia ako vy co seriozne poradia a nie ako podaktory co si myslia ze ked su spravcovia tak mozu urazat ludi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2008 21:20 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: metal
Ja v tom problem nevidim.Dobre je ze jste z tech kteri se nejdriv ptaji a pak se podle toho zaridi nez ty co nakoupi nalejou to do akva a za dva dny tu breci ze jim to vsechno chciplo a vubec netusi jak je se to mohlo stat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2008 20:34 Muž metal [96] - Cichlidy
ja sa hlboko ospravedlnujem ludom co rozumeju tercovcom,chcel som sa len dozvediet od nich nieco viac co sa v literature nepise,ak to vyzeralo ze spochybnujem ich rady ,to ma mrzi som us starsi ujo a gramatika po tolkych rokoch co som prec zo skoly nie je mojov okrasou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2008 17:17 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: metal
Nemam tam napsany ani ramirezky :) nejak to flakam no.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2008 17:02 Muž metal [96] - Cichlidy – re dahak
ale na nadrzi tie neonky nemas evidovane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2008 17:01 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: metal
Neonky mám s terčovci normálně,teplota vody mi kolísá od 28,5 do 30,5°C a bez problémů.Ryby,stejně jako rostliny si na vyšší teplotu zvyknou.Já bych přispůsobil vodu spíše terčovcům,než neonkám,u terčů je vyšší teplota opravdu nutnost.Neonky je potřeba na vyšší teplotu vody zvyknout,ne je tam vylít,pak je úmrtnost vysoká-teplotní šok.Obě mé nádrže mají tuto kombinaci ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2008 16:57 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: metal
Ja tam mam asi mesic 15 cervenejch neonek a vypadaj spokojene i kdyz by jim vyhovovala spis nizsi teplota.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2008 16:51 Muž metal [96] - Cichlidy
o peniaze mi nejde ale o rybi aby sa netrapili tak preto sa pytam.meral som taplotu vakva 27.c mam.takze neni problem ohrievacom zdvihnut teplotu na 30,len ci by mi to prezili ostatne rybi.pri krupicke som dal teplotu na 30.c a neonky a tetri cervenouste sa uvarili,mal som znich halasle.tak preto sa pytam na teplotu lebo nechapem ze chovaju spolu tercovce s neonkami tetrami a inymi druhmi co pochybujem ze snesu 30.c
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2008 16:33 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: metal
To ze tu nekdo ma skalary s tercema neznamena ze je to spravne.Jsou tu lidi co maj skalary ve 40ti litrech nebo v akva s vejskou 30cm.Ne kazdymu vadi ze svoje ryby trapi.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2008 16:23 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: metal
To,že je to tady v akváriích,neznamená,že je to v pořádku,ale jsou tu i horší kombinace. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2008 16:22 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: nepřihlášený
,,Ovšem Mirovi (metal) jste mohli chovatelé terčovců těch informací napsat víc."

Nemyslím,že by nedostal dostatečně odpovězeno na svou otázku.Reagoval jsem jako první a v mé odpovědi je i zdůvodnění,proč je teplota na chov nízká.Nevím,jakou jinou odpověď byste si představoval,nebo jiné zdůvodnění?
Pokud něco funguje tisíce let,těžko to jeden,,vědec" změní za několik generací daného druhu.Z vlka býložravce neuděláte a kravka nepodojí čokoládové mléko.A pokud je někomu zatěžko si koupit za pár stovek topení,tak ať raději sbírá brouky,tam jsou náklady na,,chov" nepoměrně menší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2008 16:18 Muž metal [96] - Cichlidy
to je svami tuna tazke ,videl som tu mnoho akvarii kde chovaju tercovce zo skalarami ,potom mi napisete ze skalare nie spolu,ohrievac mam doma 200wat mislim ze by mal v pohode stacit vihriat aj na 34.c,tak je na nom napisane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2008 09:57 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Ludek
Spis nez pres noc kdy nebude ubytek teploty tak markantni je to obdobi destu kdy teplota muze klesat az k 26°C.Ryby ktere chovame my jsou z 95% x-ta generace zvykla na konstatni teploty kolem 30°C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2008 09:34 Muž Ludek [39]
Chci se zeptat, jestli tu někdo zasvěcený neví jaké je to v domovině terčovců s teplotou vody a jejím kolísáním přes noc. Zdali mají trvalou teplotu a nebo to v noci jde trošku dolů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2008 02:03 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: nepřihlášený
Na obe otazky dostal myslim vycerpavajici odpovedi.Pokud ma porad zajem chovat tercovce tak si za 3 stovky koupi topeni nastavi ho na 30°C a ma po starostech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2008 01:40 nepřihlášený
Na ty otázky jsem schopen odpovědět. Nyní mám po šichtě a jdu spát. Odložím to , až budu mít i víc času. Ovšem Mirovi (metal) jste mohli chovatelé terčovců těch informací napsat víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2008 20:24 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Dahak
To musíš na Metala,on tento postup dostane do vzkazníku . Myslím,že se mnou se ,,Radil"(Nepřihlášený,V,Věd a Vědátor),asi bavit nebude.Třeba je otužuje v lednici... :-D.Jen nevím,když je tento postup nevhodný pro,,pro běžné držitele - chovatele",jak s tím naloží ti ostatní,profesionální.Další je to,že mi uniká smysl těchto pokusů.Pokud nemám na topení,koupím si karase. ano
.... které se mi podařilo aklimatizovat na nižší teploty (už je nechovám)...Proč asi?Že by novodobý rybí Mengele? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2008 19:30 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Romy
Romy doufam ze mi tu umelou urychlenou evoluci preposles.Taky bych byl rad u projektu kterej bude jiste minimalne na nobelovku hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2008 18:31 Žena Laduschka [120]
no to je maso... chudáci rybky.. :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2008 18:24 Muž metal [96] - Cichlidy – re neprihlaseny
tak mi posli vskas na moju osobnu schranku nepoviem to nikomu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2008 20:16 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: nepřihlášený
Není druh,jako druh,ale stejně,každý vyžaduje to svoje.Pokud nejste schopen akceptovat nároky ryb,a to jakékoliv,a násilně je se snažíte,,předělat",nevede to k žádnému úspěchu.Pokud ano,podělte se s námi o Vaše úspěchy v aklimatizaci ryb na nižší teploty,A TO! bez újmy na zdraví a vitalitě daného druhu.Myslím,že to bude velmi zajímavé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2008 18:43 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: nepřihlášený
Vy jste, vědátore, skutečně expert... :)
Proč se tedy neobrátíte na Metala se svými zkušenostmi přímo prostřednictvím osobních vzkazů, když se je bojíte prezentovat veřejně? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2008 12:45 nepřihlášený – Re: metal
Mám jednu zkušenost s jiným druhem , taktéž teplomilných ryb , které se mi podařilo aklimatizovat na nižší teploty (už je nechovám), ale ten postup není vhodný pro běžné držitele - chovatele a odvážil bych se jej napsat snad jen do osobních vzkazů , ne veřejně. Opravdu bude vhodnější , když si bez zkušeností vyzkoušíš něco méně náročného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2008 20:06 Muž Gordon [22] – Re: metal
No pokud je mermomocí chceš tak si kup nějké dobré topítko. Nechovej je se skalárami (nevím jestli je chceš dát do toho akva co tu prezentuješ). Jinak těch 28 je minimální teplota ale 30 je pro ně opravdu to nejlepší. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2008 19:01 Muž metal [96] - Cichlidy
to ste ma moc nepotesili zostavaju 2 moznosti kupit si ohrievac alebo chovat ine druhy ryb co maju radi 26.c
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2008 10:32 Muž Kolco [57]
Je fakt,že terčovci oproti jiným rybám,které jsou již léta chovány v akváriích jen minimálně slevují ze svých nároků.Když se kupříkladu v padesátých letech min.století začal rozšiřovat chov skalárů,byly tyto ryby rovněž považovány za velmi choulostivé. Já jsem první terčáky viděl u pana Bubeníčka asi v roce 1973.Tenkrát je mimo jiné krmil i koňským masem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2008 23:37 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: metal
Minulej tejden se mi stala nemila vec.Vymenil jsem u tercu vic vody nez je bezny a teplota mi klesla na 26,5°C.Zacal mi rvat teplomer tak jsem se rychle snazil ohrat vodu prevarenou vodou ale stejne to dopadlo tak ze mlady ryby tri dny nezraly,byly schovany se stazenejma ploutvema a ja jsem ted moc rad ze jsem o ne neprisel.
Predstavte si ze Vy by jste je chtel v te teplote mit porad :) a to nemluvim o problemu s travenim hoveziho masa v tak nizke teplote pokud by jste jim samozrejme krmil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2008 23:28 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: metal
Nestačila!!!A je to i minimální mezní teplota i pro terčovce hnědého,který je teplotou nejníže.Touto teplotou máte nejlepší šanci o ně přijít,tím spíše,pokud se krmí srdcem.Chov terčovce není náročný,pokud splníte jeho základní požadavky,a to,čistota a kvalita vody,teplota,kvalitní a variabilní krmení,nepřerybněnost(přenos nemocí),velikost nádrže(vlastní prostor alespoň 40-50 l na kus),voda nejlépe měkká a kyselejší.Nejlépe chovat s rybami klidnými(panceřníčci,tetry...).Být vámi,s touto teplotou bych volil spíše skaláry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2008 22:55 Muž metal [96] - Cichlidy – teplota vody pre tercovce
mohli by mi poradit majitelia tercovcou ci by tejto rybe-tercovec stacila aj 26.c voda.alebo ci existuje nejaky druh menej narocny na chov.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2008 20:47 Polux
ahoj
Tak se me tercacic dnes poprve vytreli ale ve spolecenskem akva nakladli na list.Mam je tam nechat a cekat co bude nebo je mam prelovit do vytiracky.Kdyz je prelovimtak bude po jikrach.Pekne strazej je to krasny mam z toho radost jak malej jarda :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2008 11:09 Muž Geri [29] - Skaláry
jo jo a pořádně krmení... stejně jako u lidí, já už taky 2 metry mít nebudu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2008 06:57 Muž vojtak [312] - Cichlidy – Velikost skalar
na minule burze prodaval chovatel par cernych skalaru, samice 13cm, samec 15cm (delka), vysku pry ma jen u samce, 23cm. Udajne byly petilete. Jak napsal miro03, vse zalezi na geneticke vybave ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2008 22:15 Muž DonJuanKarlos [30] – Re: Unnamed
Já bych řek, že větší akva potřebujou skaláry, hlavně se mi zdají i dost agresivní mezi páry. Terčovce nechovám, ale častokrát sem je viděl a skaláry se mi zdají aktivnější a dravější. Pokud jde o hmotnost a celkový "objem" tak to bych zas vsadil na terčovce, ale zdají se mi mírumilovnější a klidnější :-) tudíš by jich mohlo být víc pohromadě, ale pak jsou tu zase nároky na vodu a pod. :-D takže to je asi tak na stejno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2008 22:12 miro03
Čo k tomto napísat?!Čo sa týka rastu rýb tak nezáleží len na velikosti nádrže ale aj na genetike rýb a kvalite chovu.Videl som už ryby chované v obrých nádržiach jak skaláre tak terčovce no pritom som videl aj ryby chované v menších nádržich,ktoré velikostov tie z obrých prevyšovali.No pokial je chovatel dobrý,má kvälitný chovný materiál a má k dispozícii velké nádrže tak v oboch prípadoch-skaláre i terčovce narastaju do pekných,majestátnych rýb. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2008 21:55 Muž Kolco [57]
Dobře rostlý terčovec ma určitě větší hmotnost než ten největší skalár.Na výšku ploutví samozřejmě vyhraje skalára.Mnoho lidí si neuvědomuje jak opravdu velký může být výstavní terčovec.Já jsem viděl Hekla,který měl v těle ke 20 cm.Byla to fakt lopata.Z terčovců právě Heklové dorůstají největších rozměrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2008 20:04 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Unnamed
Tezko rict co je vetsi.Videl jsem treba u Mira jeho samce(tercovce) se kterym jezdil(jezdi) na vystavy a ten byl vetsi jak palka na pingpong.Neskutecnej kusanec.Jinak souhlasim s Gerim neni k tomu co dodat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2008 17:35 Muž Geri [29] - Skaláry
Neřekl bych že se nároky skalár a terčů na prostor nějak zásadně liší, záleží taky na počtu chovaných kusů v akváriu, ale tak většinou se to dělá tak, že koupíš, dostaneš, přivezeš... kolem deseti kusů a nechaj se dorůst společně, sami se pak spárují, a nato aby dorostli takhle v deseti bych řekl objem akvária 200-300l dostačující. Ale rozhodně to chce alespoň 50cm na výšku. Samozřejmě čím víc tim líp :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2008 15:55 Muž vojtak [312] - Cichlidy – Re: Geri
normalni skalary amazonske. A ten objem nadrze jsem myslel jako chovne, aby dorostly do plne velikosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2008 15:10 Muž Geri [29] - Skaláry
Podle toho o jaké skaláry se jedná, určitě nejvíc místa chtěj altumy, pak bych řekl že dostačující je akvárko 50x50x50 pro chovný pár a je jedno čeho... jestli skalár nebo terčů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2008 14:54 Muž vojtak [312] - Cichlidy – skalary vs. tercovci - naroky na prostor
Tak me napadlo. Co potrebuje podle vas v plnem vzrustu vice mista a proc? Skalary nebo tercovci?
Muj osobni nazor je, ze skalary, protoze jsou vetsi (? na vysku urcite, na sirku o neco mensi ?) a cilejsi.
Dekuji za nazory.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2008 22:39 EjPee – Re: belial
No ti moji pacholci po granulích taky ani nevzdechnou.Tak jsem jim to zpočátku míchal do srdce,což celkem šlo a poslední dobou nechávám granule chvilku namočit a zamíchám jim to do mražených artemií,což se mně zdá jim jede nejlíp..Takže hoši ráno dostanou artemie s granulema,odpoledne mražený koretry a večer lehkou porci Discus speciál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2008 19:09 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: belial
Je to zle :).Prejdi radeji na mrazenou artemku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2008 19:05 Muž Belial (Jano) [3] - Cichlidy
Ja krmim terče patentkami a tie im chutia zo všetkého najviac. O granule mi ani nezakopnú a vločky ani nezpomínam. Chcem sa spýtať, čo je zlé na patentkách... Zatial s terčami začínam a nerád by som o ne prišiel.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2008 18:55 Muž DonJuanKarlos [30] – Re: Bexim
Sou mořský i sladkovodní :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2008 14:53 Bexim
šak sem vyděl prodávat gammarus pod názvem mořský ráček :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2008 14:43 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: DonJuanKarlos
To jsem si vsiml kdyz jsem je sparil :).Vypadaj jak garnatci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2008 14:37 Muž DonJuanKarlos [30] – Re: Dahak
Super palec Snad mi je všechny nevylovíš :-D Taky se tam někdy stavím. Udělej si zásoby na zimu, v zimě je jich hrozně málo, asi sou zalezlí. Zkusím je zas zkrmovat živí z jezírka na zahradě kam sem je vysadil Ale chutnaj i Koi kaprům a karasům. Jo a ještě jedna zajímavost, když umřou z oranžovějí :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2008 14:31 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: DonJuanKarlos
Tak jsem tam zajel a je jich tam pozehnane :).Pro skalary je to moc velky a tercaci na jednoho musej bejt dva ale zvladaj to :).Tohle by bylo idealni krmivo pro nejaky vetsi cichlidy jako akary nebo podobny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2008 12:49 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: DonJuanKarlos
Ja myslim ze je to ok.Sice jsem krmil zatim jen masem z morskejch ryb(kdyz nepocitam hovezi srdce) ale pokud je to zamrazeny tak snad nebude problem.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 152 153

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 146348x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10902-tercovec-chov?od=7052