Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Terčovec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2009 23:42 Žena Alena.sv [89]
Těm mým chutná SAK a Sera. ;-) Já jsem spokojená,že jim chutná,myslím,že je to kvalitní krmivo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2009 22:53 Žena danulavo [3] - Cichlidy
já preferuji SAK a JBL, ostatní mi baštit nechtějí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2009 22:49 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: spinokrkavec
Já preferuji Sak energy je to výborné krmivo za super cenu a jsem s nim velmi spokojený X-) Zkoušel jsem všechny možné granule od více výrobců ale ty nechtěly ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2009 22:42 spinokrkavec – granule DISCUS -Sera vs. Tetra
zdravicko. ake mate skusenosti s granulami pre diskusi? ktore kto preferujete, aku znacku? Sera, Tetra, Tropical??? ktore su podla vas tie naj? diki za kazdu radu a nazor.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 13:06 Žena tatrovka [8] – Re: vladislav
jjj, určitě má pravdu každej co mi něco radí, protože jsem začátečník. v tý 350 mám spoustu rybiček tak nevím jestli jim to tam zase nebude malý...to dno pořeším zítra, až si přivezu novou tmavou drt, pak to nechám odkalit a asi je tam frknu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 12:48 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: tatrovka
Fotka k příspěvku Myslím,že 4 už je hejno.. :-) Nechal bych je v těch 350litrech a přidal k nim vhodné ryby...Oni se otrkají a přestanou se schovávat..Holt některým to trvá déle..Koukal jsem na těch 350 litrů...Dahák tam radí dobře..Má v tom kus pravdy..Terčovci potřebují hlavně co nejvíc přírodní prostředí a chemie jen minimum..Taky jsem tu sbíral zkušenosti.. ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 12:36 Žena tatrovka [8] – Re: vladislav
Co jsem je měla v tý 350 tak byli pořád schovaní pod filtrem, bylo mi řečeno že na takhle malý terčíky je to moc velkej prostor, bud je dát do menšího, nebo jich pár ještě přikoupit...tak jsem je dala do menšího a tam to vypadá tak jak to vypadá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 12:21 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: tatrovka
Je to boj o teritorium..Napřed jsem měl terčovce v 180 litrech.To se řezali jako koně.Pořád se schovávali do rohu.Pak jsem je dal do 260litrů tak to už byli klidnější.Ted jsou v 400 litrech a jsou jako beránci..Teda zatím.. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 09:35 Žena tatrovka [8] – Re: Alena.sv
akva má asi 75 litrů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.06.2009 19:45 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: tatrovka
No pochlub se :) doufám že nejsou v nějakym okurkáči.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2009 19:40 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: tatrovka
A jak malé je to akva? 6cm jsou prckové to bych neřešil že se perou. Jestli to dobře chápu v nezaběhnutém akva máš 4 terče ? ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2009 19:37 Žena Alena.sv [89] – Re: tatrovka
Jak malé akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2009 19:28 Žena tatrovka [8] – Re: Bob66
zatím je mám v malém akva, protože mám jen 4 a zabíhám akvárko, jsou velký asi 6 cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.06.2009 17:52 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: tatrovka
Také záleží na velikosti akva. Pokud budou mít dostatek prostoru, vhodně rozdělené akva a krmit na více místech tak to můžeš trochu eliminovat. V horším případě ty agresivní dát pryč X-) Jak máš velké terče? Pokud se perou mladí tak se to časem uklidní, mě se taky rvaly, potom slabší ustoupily a zůstal jeden dominantní který občas ostatní prožene a je zase klid ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.06.2009 17:34 Muž lachon [8] - Cichlidy
s tim se nedá asi nic dělat tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2009 17:30 Žena tatrovka [8] – Co s peroucíma se terčovcema
Zdravím, mám 4 terčovce, 2 + 2 a jedni útočí na druhé. Co s tím? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2009 23:48 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Bob66
Ano,je v tom velký guláš...ono při množství variet už také není jednoduché zjistit jaký je původní druh,ale alespoň u tyrkysů a jiných,,základních" variet,by se to mělo vědět.Rád bych se do oprav pustil,ale v této době finišuji se čtyřmi kartami stávajících druhů terčovců do atlasu na Akvarista.cz.,kde budou pouze fota přírodních forem.
Zkusím se domluvit s Mirem a dáme do kupy i možnosti šlechtění a objasnění původu některých variet.Já na rozdíl od Mira genetice tolik nerozumím.Když ne tady,tak se to časem objeví na zatím budovaných stránkách ČSKCHT.A to včetně všech čtyřech atlasových karet a mých dvou článků o krmení a o vodě.Jen prosím o trochu trpělivosti,nejde vše hned...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2009 22:01 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: metal
Teď jsem si prohlédl v atlasu ty fotky tak to je guláš hmm Hlavní fotka u hnědého je Red tyrkys patří pod Červeného, u Modrého poslední dvě od Mira03 jsou také Red tyrkys a u Zeleného jsou obě špatně hlavní patří pod Modrého a ta druhá je Pigeon a patří pod Červeného X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2009 21:51 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: metal
To bohužel nevím, pro mě je jednodušší hotovka než schánět složitě malé množství flubenolu a míchat to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.06.2009 21:47 Muž metal [96] - Cichlidy – re.bob66
mas pravdu vatlase som precital ze cervene sa delia na tyrkysove atd.hned som si domyslel ze je chyba admina.nevies od mira kolko dava preventyvne flubenolu do potravy.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2009 21:41 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: metal
To že jsou tady v atlase pod modrými je chyba admina ;-) Patří pod červené (pro jistotu jsem si to ověřil u Mira :-D ). Když jsem byl před třemi týdny u Mira tak jsme se bavily zrovna o tyrkysech, záleží na podkladové barvě, ale občas je i problém rozeznat a správně určit Red tyrkys nebo Blue tyrkys. Ukazoval mě několik stránek na netu jen s tyrkysama a i tam byly některé špatně zařazené ;-) Terčovcům se také nevěnuji nějak extra dlouho, ale učim se, učim se a učim se :-D ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.06.2009 16:32 Muž metal [96] - Cichlidy – re.romy
ty si sa s FEDERICOM stretol osobne ked bol v PRAHE.naozaj su to prekrasne tercovce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2009 16:08 Muž metal [96] - Cichlidy – re .bob.66
nie som daky odbornik na tercovce ,chovam ich len rok.vysvetli mi preco su vsetky tyrkysi vyfotene tuna vatlase pod modrimi tercovcami a nie pod cervenymi ako tvrdis ty.dokonca su tuna i mirove fotky tercovcou pod modrim,alebo to nie su tyrkysove terce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 20:45 MilanRada
Mě dal bob66 4 terčovce redtyrkys a musim říci, že jsem s nimi spokojen. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 20:43 KAKTUS1010
Na tu stranku som už narazil ale neskumal dik za odkaz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 20:36 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: KAKTUS1010
Ty jsi z Povážské Bystrice,do Velkého Krtíša to nemáš daleko,a žije tam jeden z nejlepších chovatelů na Slovensku Peter Federič.Odkaz je zde:http://www.federic.sk/
Chce to jen se trochu snažit si získat informace. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 19:46 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: KAKTUS1010
Hodně chovatelů je po domluvě může poslat kurýrem, v tom bych problém neviděl X-) A když se podíváš po inzerátech nebo si dáš vlastní inzerát tak určitě někoho seženeš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 19:42 KAKTUS1010
Ja viem každy den hladam nove a nove veci rybky chovam už dlho začinal som gupkami a skončil som cichlidami raz som odchoval aj skalare tak chcem skusit tie terčovce šak uvidíme od chovatela to bude problém ked že v mojom okolí žiadny nebyva podmienky im zaistit môžem tak to by problem nebol. Tak uvidíme ako to všetko dopadne. :) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 19:38 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: KAKTUS1010
Ve zverimexu je nekupuj, podstatně levněji a v lepší kvalitě seženeš od chovatele a rozhodně ne jednoho, minimálně dva X-) Je dobré si o nich hodně přečíst a potom jim zajistit odpovídající podmínky, není dobré dělat kompromisy, buď chceš terčovce a vše přizpůsobíš pro ně nebo to raději ani nezkoušej, není to ryba pro začátečníky ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 19:23 KAKTUS1010
no ja sa pytam lebo chcem začat s terčovcami a hentakeho maju vo zverimexe je taky ešte mlady a ma taku farbu ako henti na tej poslednej fotke chcem si kupit napjprv jedneho keby som čo si zle spravil aby mi :-( nepošli viaceri.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 19:17 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Dahak
Všechno by mix určitě nebyl, ale je pravda že mix by se špatně prodával a utratit to by se mě také nechtělo hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 19:09 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Bob66
Vzhledem si vazne nejsem jistej :).Docela by me zajimalo jestli by to bylo vsechno nejakej mix nebo jestli cast by byla pearl cast tyrkys a zbytek mix.Zkouset to nebudu nemel bych srdce pak nejaky ty modro/cerveny hybridky utratit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 19:02 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Dahak
Já bych je nechal, mohl bys je potom třeba nazvat Dahákovi perly :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 19:00 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: KAKTUS1010
Přesně jak napsal Romy, jsou to Red tyrkys stáří 4 měsíce X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 18:59 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Bob66 napsal:a vznikají stále nové a nové :)
To je pravda me se momentalne za kazdou cenu snazi zkrizit pigeon pearl a red tyrkys :).Musel jsem je rozsadit :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 18:55 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: KAKTUS1010
Vypadá to taktéž na tyrkysy,ale jsou ještě velmi mladí,takže k dobarvení dojde později
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 18:53 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Ano,přesně jak psal Bob66,zatím jsou čtyři druhy terčovců a to:

Symphysodon discus Heckel-Terčovec Heckelův,pravý,červený
Symphysodon aequifasciatus aequifasciatus - Terčovec zelený
Symphysodon aequifasciatus axelrodi - Terčovec hnědý
Symphysodon aequifasciatus haraldi – Terčovec modrý

Mluvilo se o revizi rodu Symphysodon na druhy tři:

V roce 2007 publikoval Heiko Bleher na základě genetiky revizi rodu Symphysodon,a to na tři druhy.
1.)Symphysodon tarzoo,( zelený terčovec), domovinou je Lago Tefé,kde ryby mají červené body na těle a v oblasti ploutví.Původně Symphysodon aequifasciatus aequifasciatus.
2.)Symphysodon aequifasciatus( modrý terčovec),ke kterému byl přiřazen i terčovec hnědý.Lokalitou je dolní tok řeky Purús.
3.)Symphysodon discus ,(červený terčovec),kam patří i dřívější poddruh Symphysodon discus willischwartzi.


Pokud vím,tato revize ale není platná,i když se zde vzácně shoduje jak s pozorováním Kullandera,tak i Blehera.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 18:46 KAKTUS1010
Fotka k příspěvku A tieto sa volaju ako to je jeden stych zakladny?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 18:35 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: metal
Když už tak varianta Red Tyrkys patří pod Terčovce Červeného a ne pod modrého ;-) Základní druhy jsou 4, Modrý, Červený, Hnědý a Zelený ale chovných variant jsou stovky a vznikají stále nové a nové :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.06.2009 17:41 Muž metal [96] - Cichlidy
tyrkys neni pisany na tomto fore v atase .nachadza sa pod nazvom modry.chovatelia mu hovoria tyrkys.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 17:33 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Bob66
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 17:13 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: KAKTUS1010
Je to Red Tyrkys X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 17:10 Muž metal [96] - Cichlidy – re la cheri
keby som zakladal novu nadrs tek neham samotne tercovce.ak us nieco dat tak nejake tetri neonove.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 17:06 Muž metal [96] - Cichlidy – re kaktus1010
je to tercovec modry ale vizera ze je skrizeny s hnedym.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 16:35 LaCheri
Ahojky nechci zakládat další téma...jaké rybky byste dali k terčům?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 15:59 KAKTUS1010
Fotka k příspěvku prosim vas mna by zaujímalo aky druh terčovca je ten na lavo nie ten červeny.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2009 21:22 Muž metal [96] - Cichlidy
ja lejem vodu priamo z vodovodu kazdy 2 den tretinu.tercovec podla mna je menej narocny ako sumci prekona skorej chyby chovatelou.treba ho sledovat a vcas zasiahnut ked sa nieco snim deje,ale pri sumcoch nepomoze nic.mne skapali dve pandy a dva pancierniky trinidatske a neviem preco,tercovce v pohode nic sa im nestalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2009 11:33 Muž jaa [5]
hej, lenze destilacia spociva v tom ze voda ktoru das varit obsahuje aj rôzne mineralne latky(ked ich obsahuje vela tak je moc tvrda), ale vyparuje sa ti len cista H2O(chemicky cista voda) a ked pary zachytis a zkvapalnis do inej nadoby tak dostanes cistu vodu bez tvrdosti..........napriklad je tato voda potrebna do rôznych chladicou aby sa tam tie mineralne latky nevyzrazavali a neupchavalito...........v akvaristike sa pouziva destilka tak ze ju riedis s vodovodnou ak mas moc velku tvrdost a rybkam to nerobi dobre tak ju zmiesas napriklad jedna k jednej a dostanes vodu s polovicnou tvrdostou.............
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2009 11:27 KAKTUS1010
sak tomu ja chapem sak ked mapr. vody varím v hrnci a hrnec zakryjem tak sa ta para vrati spat do vody nie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2009 10:58 Muž jaa [5]
za kolko sa ti vytvoria v biofiltri baktrie ti nebviem urcite povedat, ale dal by som tomu minimalne dva tyzdne (aj ked pri tercovcoch preistotu aj viac)................a este len tak mimochodom, ked vodu prevaris tak ju nedestilujes ale sterilizujes...........keby si ju destiloval tak ju varis, zachytavas vypari a tie následne zkvapalnujes.........

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 152 153

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 146348x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10902-tercovec-chov?od=6687