Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2020 09:22 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: fibi
Možná ano. Parazit bez hostitele zpravidla dlouho nevydrží. Jdeš na to v zásadě dobře, jen si promysli, jak budeš měnit vodu, chce to nějakou automatizaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.12.2020 21:57 fibi Re: Kawasaki, _ucx_
Moc dík za rady. Topítko jsem vyřešil koupí digitálního termostatu , který hlídá teplotu s přesností až 0,2 °C. UV lampu nemám, Nestačilo by vyměňovat vodu třeba 14 dní? Filtr si vyrábím sám objemu 30 litrů kde bude asi 18 decimetrů biomolitanu. Do nádrže jsem plánoval 4-6 terčovců. Na nákup ryb nepospíchám chtěl bych to nechat až na jaro.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.12.2020 18:55 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: fibi
Pokud i přes úpravu polohy topítka bude ten problém přetrvávat kup nové. Důkladně odkal dno a proveď ob den velkou výměnu vody. Kvalitní filtrace a kvalita vody je pro zdárný chov Terčovců nutná. Hodně zdaru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.12.2020 18:08 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: fibi
Topítko dej našikmo v úhlu 45° nebo třeba i polož, hystereze se sníží.

Pusť UV lampu, vyměň co nejvíc vody a nech to týden. Do těch 350 litrů vody tak šest kusů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2020 17:48 fibi
Dobrý den chtěl bych se zeptat zkušenějších. Chtěl bych začít s chovem terčovců. Mám akvárko o čistém objemu 350 litrů vody, které jsem založil v loni v létě a momentálně v něm je 10 skaláru a 10 neonek červených. Za jak dlouho po odlovení skaláru do něho mohu dát terčovce a ještě bych se chtěl zeptat na teplotu vody mám topítko které topí +- 3 °C Nastavím jej na 26 °C zapne na 25 °C a vypne na 28 °C. Nebude to pro terčovce moc velký rozdíl v teplotě vody?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.11.2020 12:08 Muž coobosh [2] Re: _ucx_
No o cenu mi vůbec nešlo. Jen jsem zkopíroval, co mi napsal. Vím, že to není nějaká brutální dumpingová cena. Jen mi jich bylo líto. Ale dám na vás. Brát je nebudu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2020 21:02 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: RAP
Pravdu máš. Taky mi to přijde jako zbytečný risk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2020 20:33 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: coobosh
Měl sis je vyfotit a dát sem fotky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2020 20:17 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: coobosh
Se podívej v prezentaci na mé dva red tyrkyse, co jsem koupil letos v lednu na burze na Pankráci, teď už se dokonce spárovali a v srpnu a v září se třeli, tehdy mohli mít kolem 8 cm a prodávající za ně chtěl 400 Kč/kus. Takže 300 není zase taková láce, to nemá vůbec daleko k tržní ceně.

Nemají nápadně velké oči v poměru k tělu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.11.2020 20:10 Muž RAP [1553] Re: coobosh
Záleží na tobě. Osobně bych do toho nešel.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2020 19:54 Muž coobosh [2] Re: RAP
Radsi jsem mu do te akvaristiky napsal a odepsal:
red meloun asi 4 cm 2 x red tyrkys 7 cm. Cena za kus 300 kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2020 19:43 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: RAP
No dejme tomu, ty se případně dají celkem snadno vydezinfikovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2020 19:39 Muž RAP [1553] Re: _ucx_
Ono záleží kde ta karanténa je a jak je zařízená. Určitě bych se nebránil třeba rostlinám v květináči.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2020 19:17 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: coobosh
Já bych tam kromě vody, žrádla a vzduchu nedával nic dalšího, pokud bude všechno v pohodě. Samozřejmě při té výměně vody i odkalit.

Na otázku jak dlouho je těžká odpověď. Někdo ti řekne, že nejmíň půl roku a má svůj kus pravdy. Pak je druhý extrém, to je týden. Já to posledně vydržel dvanáct a půl dne, pak už jsem se nemohl dívat na to, jak jsou v té karanténě vystresovaní a bylo to nakonec v pohodě. Ale podstatné je ty nové kusy pozorovat, sledovat, jak plavou, jak dýchají, jestli za sebou netahají bílé výkaly, jestli na nich není nějaký náznak plísně, vředů apod.

No a když bude všechno v klidu, tak několik dní před koncem karantény naopak taky dávej vodu z karantény do hlavní nádrže, ať si stávající osazenstvo zvyká na bakterie nových ryb a nedostane jich hned plnou nálož.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2020 19:17 Muž coobosh [2] Re: _ucx_
A ta pripadna karantena ? Jak dlouho ? Jaky podmínky ? Lít jim tam něco navíc ? Vitaminy, torben, nebo ja nevim co vsechno...
Edit: Já našel zatím jen toto www.sera.de/…
4 týdny mi teda prijde dost ale jinak tam nepíše autor žádnou vědu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2020 19:08 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: coobosh
To by těch 70 litrů stačit mohlo, budeš-li měnit třeba 20 litrů ráno a 10 litrů večer nebo naopak. Vezmi si vodu od chovatele, do té je dej (samozřejmě po dosažení správné teploty) a třeba po týdnu začni při výměně používat vodu z hlavní nádrže (nejdřív třeba 10 litrů z nádrže a 20 čerstvé, posléze klidně i všechnu z nádrže). No a pak uvidíš. Výhodou je, že na terčovcích ty neduhy jsou obvykle celkem dobře vidět a většinou máš dost času s tím něco udělat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2020 19:04 Muž coobosh [2] Re: RAP
Ti dva tak 7-8 cm. Asi tak, jaký je mám teď ???? a ten třetí ten byl asi poloviční. Uplny mrňe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2020 18:54 Muž RAP [1553] Re: coobosh
Jak byli ty tři terči velcí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2020 18:23 Muž coobosh [2] Re: _ucx_
Mám jedno 70ti litrove akva. Topeni a filtry pro nej ano. Síťky atd samozrejme. V tom akva muzou mit klidne identickou vodu jako v hlavní nádrži. Ale je to jen 70 litrů, no :-/ takže se na to mám spíš vykašlat ?
Škoda - bylo mi jich líto. Kdybych jel hned domů a nemel celý den ježdění, tak bych je i vzal. Měl jsem pocit, jakobych je tím měl zachránil z dětského domova :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2020 17:46 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: coobosh
Jestli máš dostatečnou karanténní nádrž (na tři kusy tak 150 litrů a víc, topení, vzduchování nebo filtr, separátní odkalovačka s hadicí, síťky apod., každodenní výměna 20 % vody), tak to můžeš zkusit. Jestli ne, nedělej to. A kdybych do toho šel, tak po zkušenostech bych si vzal od předchozího majitele i větší sud takové vody, na kterou jsou zvyklí, aby změna na tvojí vodu mohla být postupná a představovala co nejmenší šok.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.11.2020 17:42 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: coobosh
Bez karantény to ani nezkoušej. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.11.2020 17:00 Muž Jarry [1437] Re: coobosh
Sociologie bych se nebál, bál bych se bakteriální "kompatibility".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2020 15:57 Muž coobosh [2] – Terčovci- sociologie
Zdravím všechny. Měl bych ještě další dotaz. Minulý týden jsem si dovezl 15 terčovců (již jsem zmiňoval). Už se trochu otrkali, sice to nejsou bitky, ale žerou. Jsou to plašani, ale až na 2-3 kusy se pohybuji po celým akva. Ty 2-3 často zalezlí. Ale teď k jádru věci. Byl jsem dnes ve Zlíně v jednom akvabazaru pro Seachem Matrix (měli za poloviční cenu). Když jsem zmínil, že mám terče, tak mi tam pán rovnou nabídl, že má 3 kusy a že by se jich rád zbavil pač je má ve velkým akváriu s jinyma rybama a kvuli nim jim tam topi na 30.
Když jsem je videl, tak mi jich bylo líto a rád bych si je vzal (chtěl za ně pakatel), urcite by jim bylo lip v mym hejnu než tam. Ale zásadní dotaz: nenarusi to po týdnu nějakou už zaběhlou sociologii toho akvárka ? Akorát se tech mých 15 trochu aklimatizovalo tak z toho mam trochu strach.
Poraďte, diky moc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2020 23:06 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: _ucx_
já když jsem měl placky, tak bitky o žrádlo byly na denním pořádku, byly dravější než skaláry. Ideální na rozkrmení je artémka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.11.2020 20:16 Jakub Re: romant
Mám tam písek, co se používá do pískových filtrací v bazénu. Takže hodně jemný. Mám nastaveni automatické krmítko, takže to padá vesměs do stejnýho místo, kde je míň rostlin. Ale málokdy vůbec něco stihne dopadnout na zem :-D a když už ano, tak si to tam posbírají během chvilky
Edit: Tak dal jsem na vaše rady a prezentace založena.
Dokonce už mám v akváriu prvních 20 litrů dešťové vody :-D
rybicky.net/nadrze/32108
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2020 18:32 R Muž romant [27987] Re: Jakub
Jaký máš dno u těch terčáků? Ptám se proto, že drtivá většina ryb je od chovatelů na holých sklech a jsou zvyklý sbírat ze země. Osvědčilo se mě u placek mít co nejjemnější frakce, aby to co padá na zem nezapadávalo do substrátu a ryby toto mohly lépe sbírat a to i v momentě, kdy je tzv. nemáme pod dozorem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2020 21:09 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Jakub
Ony to vyloženě boje o žrádlo, jak to znáš u skalár, nikdy nebudou. Spíš od toho žrádla budou odhánět ostatní, strkat do nich apod. Ale pokud vyloženě žrádlo neodmítají, tak se to poddá. Aklimatizovaní a nevystresovaní terčovci nemají po měsíci či dvou problém žrát i z ruky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.10.2020 19:38 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Jakub
No tak v tom pokračuj. Dávat menší dávky několikrát denně. Taky bych zavolal chovateli co jim nejvíc chutnalo. Respektive vonělo. Ryby se řídí hlavně čichem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2020 19:31 Jakub Re: Kawasaki
Jo, to ano. Ale až když to spadne vyloženě před ně a není tam hejno jinejch ryb (když jiní mají nasypano jinde). Ale o nějaké bitce o žrádlo ze stran terčů se říct nedá. Spíš takové skromné a nesmělé, tu a tam ochutnávání, jak nová osmnáctka na playboy párty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2020 18:45 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Jakub
Jakub napsal: Poradíte mi někdo, jak je rozežrat ? Ale furt jsou dost plaší. S tím jsem sice počítal ale jakmile něco dopadne na hladinu (krmivo), tak jak když do nich střelí :-/
Mají zájem o potravu? Žerou vůbec?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.10.2020 18:37 Muž Jarry [1437] Re: Jakub
Zkoušel bych mražené artemie. Je dobré se zeptat, čím je krmil chovatel a minimálně začít tím samým, ale mražené by měla být větší jistota, než vločky, nebo granule.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2020 18:22 Jakub Re:
Poradíte mi někdo, jak je rozežrat ? Skalára agresora už jsem odlovil a je na hanbě. Ostatní ryby už je nehoní. Ale furt jsou dost plaší. S tím jsem sice počítal ale jakmile něco dopadne na hladinu (krmivo), tak jak když do nich střelí :-/ mám pro ně granule i vločky tetra, Hikari, artemie, koretry, černýho komára, ale zatím tady tu gastronomii konzumuje zbytek nádrže.
Děkuji moc za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2020 12:14 Jakub Re: Yirka
m.tercovci-prodej.webnode.cz
Nemá to tam nebo jsem to nenašel. Spíš jsem z toho pochopil, co ti terči chtějí a že jeho voda je sice jiná ale že jsou na ni víceméně zvyklí od mala. Schválně mrkněte, jestli to z toho vyčtete. Mě z toho přijde, že pokud ta voda není vyloženě tragická, tak to s kvalitním a pestrým krmením a teplotou dají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2020 12:03 Jakub Re: RAP
Půl roku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2020 10:43 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Jakub
...Měl jsem nejakej elektronickej měřák na pH kvuli bazénu ale nebyl jsem s nim spokojen (líta lo mu to půl stupně tam a sem), tak jsem ho vrátil a nechám si rád doporučit něco osvědčenýho. Díky moc
Používám Milwaukee MW 100 - spokojenost. ano
www.growmax.cz/…
Kapkové testy NO3 a KNK pro běžnou potřebu stačí. (I když se občas nestačím divit, když mohu výsledky jejich měření srovnat s laboratorním rozborem... :-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2020 10:13 Muž RAP [1553] Re: _ucx_
_ucx_ napsal: Voda v řádu je také každý týden trochu jiná
Rozhodně budou ty hodnoty jistější než u studny. U ní záleží na typu studny, druhu podloží a činnosti v okolí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2020 10:06 Muž RAP [1553] Re: Jakub
Aha, tu fotku jsem s rozborem jsem přehlédl. Jak je ten rozbor starý?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2020 09:31 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Jakub
Jakub napsal: Napíšu chovateli, jestli mi prozradí parametry. Parametry studny jsem tu přikládal níže. Ale studna se může trochu měnit. Vodu z řádu by mi snad mohla prozradit vodárna.Voda v řádu je také každý týden trochu jiná :-)
Jakub napsal:Poradíte mi nejaky osvědčený přístroje na měření pH, tvrdosti a dusičnanů ?Tady se používají kapkové testy. Značky Sera, Tetra, JBL, ani s jednou z nich neuděláš chybu. Na tvrdost ti budou stačit papírky 6-v-1 (ale na to ostatní ne).
A jsou tu o tom všem samostatná témata.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2020 09:16 Muž Yirka [9126] Re: Jakub
Parametry vody má drtivá většina dodavatelů přímo na svých stránkách. Zkus to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2020 08:54 Jakub Re: RAP
Napíšu chovateli, jestli mi prozradí parametry. Parametry studny jsem tu přikládal níže. Ale studna se může trochu měnit. Vodu z řádu by mi snad mohla prozradit vodárna.
Poradíte mi nejaky osvědčený přístroje na měření pH, tvrdosti a dusičnanů ? Měl jsem nejakej elektronickej měřák na pH kvuli bazénu ale nebyl jsem s nim spokojen (líta lo mu to půl stupně tam a sem), tak jsem ho vrátil a nechám si rád doporučit něco osvědčenýho.
Díky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.10.2020 05:29 Muž RAP [1553]
Řešíte tu dešťovku, RO atd., ale nevidím tu alespoň základní hodnoty vody u Jakuba. A ani nevíte v jaké vodě ti terčovci vyrostli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.10.2020 23:45 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: _ucx_
To máš úplnoi pravdu. RO za 1500 na množství co by potřeboval coze Ja mám tu čtyřstupňovou a jedu přes dvě membrány.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.10.2020 23:29 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Kawasaki, Jakub
To jsem si loni myslel taky, že v zimě nebude. Byla. Plastová nádoba vhodného tvaru (do V) vydrží i zamrznutí, led sice navyšuje objem, ale ten tvar ho tlačí nahoru a víc než 3 cm ledu tam ostatně nebylo.

Jde to fakt i tím nejjednodušším způsobem, ze sudu pod okapem. Bordel ze střechy klesne na dno, když se to nasává někde ve čtvrtině výšky a výše, už se to neprojevuje. Chce to stinné místo, dělají se v tom jinak řasy, protože když to není uzavřené, mají řasy k dispozici CO2 ke konzumaci. Jednou za čas, když se sud vyprázdní, tak se vysype bordel, vypláchne a jede se znova. Ptačí trus se tam občas asi nějaký dostane, ale to do vody v tropech taky a je toho zanedbatelně málo v poměru k tomu objemu. Pokud se to ale včas přečerpá do uzavřené nádoby, která je té vody úplně plná a tak se k tomu nedostane příliš mnoho CO2, pak i výskyt těch řas je minimální a to dokonce i pokud je ta nádoba přes léto venku, takhle jsem měl loni celé léto venku uzavřený plný bílý IBC kontejner a voda ani nepáchla, ani nezezelenala a v testech měla prakticky stejné parametry, jako na jaře. Jistě, kdyby byl ten kontejner otevřený, bylo by to horší. Jo, jasně, není dobré mít meděné okapy, ale to není moc časté. Stejně tak není úplně gut mít měděný výměník v tom tepelném čerpadle :-)

No a pak jsou sofistikovanější řešení, třeba jáma v zemi a v ní buď betonová jímka (zaizolovaná asfaltovou lepenkou nebo lépe bazénovou fólií) nebo jímka plastová a pak čerpadlo a potrubí do technické místnosti. Pokud už takový systém máš na zalévání zahrady, náklady navíc jsou zase skoro nulové.

Představa, že RO za 1500 udělá velkou službu, je taková, no, prostě bez praktické zpětné vazby. Budeš zjišťovat, že to sice nějak funguje, ale že z toho té vody teče málo, že se to pořád zanáší atd. a nakonec stejně skončíš u něčeho takového:

www.profiplants.cz/…

Čili bylo to levný, jenom dvakrát placený... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2020 23:05 Muž 4Sima [1894] Re: Jakub
Taky jde o to jakým způsobem tu vodu nachytáš. Třeba měděné okapy a svody nebudou vhodné..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2020 22:40 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: _ucx_
Taky je tu otázka co v zimě? Dešťovka logicky nebude. Ja míchám ze studny a RO. Na to mám vyčleněno jedno větší akva. Upravím pH, příp.dohřeju. Samozřejmě tam v kuse jede Bublifuk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2020 22:29 Jakub Re: _ucx_
Nějak si to furt nedovedu představit. Postavit nekde k baráku nejakej barel, jeden z okapu otočit do něj a pak to tahat v konvich do technicke mistnosti. Tam to nejak čistit od vseho moznyho bordelu, co se smeje ze strechy a napada do toho barelu. Nebo jestli mas nejakou vychytavku, tak sem s ni. Budu za ni rad. Ja hadam ze ten barel neco stat bude, pak neco, co tu vodu vycisti (jestli to je nejak nutne) a ta osmoza tak 1500 a vsechny privody vody mam v mistnosti akvaria. Samozrejme jsem nemyslel, že budu do akva valit vodu z osmozy ale nejakou kombinaci té osmotické a vody z řádu. Kterou mimochodem muzi valit rovnou po tepelnym čerpadle už vyhřatou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2020 21:13 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Jakub
Já jen nechápu, proč chceš investovat tisíce do RO a bráníš se tomu dešti, který poskytne skoro totéž... :-)

Jinak samozřejmě s RO to nezkazíš. Jen to nepřežeň, tvrdost vody by neměla být úplně na nule, protože pak by přišel pH drop a to až tak docela nechceš. Nějaká minimální pufrační kapacita se hodí, ale to snadno vyřeší několik vápenitých kamínků (šumějí v octovém testu) ve dně nebo ve filtru, krasovou oblast máš za rohem, tam takových bude...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2020 21:03 Jakub Re: _ucx_
Omlouvam se, ale jeste se neorientuju v těch pohlavích :-D
Ale vrátil bych se k té vodě. Dusičnany pořeším výměnou. Pak je tu tvrdost a pH.
V technické místnosti (za akváriem) mám zaveden odpad, vodu ze studny, ale i trubky městské vody. Napadlo mě, jestli pořídit osmózu, napojit je na studniční vodu a pak už jen mícháním městské (ta je tvrdá jak šutr) a studniční z osmózy (nebo i naopak) docílit vhodnějších hodnot. Ale asi bych spíš osmózou proháněl tu studnu, pač dělat každou chvíli rozbor asi nebudu a parametry vody z řádu mi snad vodárenská akciová sdělí, když jim platím kilo za kubík :-/
Co vy na to ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.10.2020 15:09 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Jakub
Myslel jsem to tak, že Terčovci nejsou ryby pro začátečníky. Ale fandím ti. Ať to roste a plave. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.10.2020 15:07 Muž Jarry [1437] Re: _ucx_
Ale jo to máš samozřejmě pravdu, ty lehce "podražené" kusy je docela trefné označení, ale je potřeba připravit se na to, že sem tam nějaké problémy budou a když na to člověk není pořádně technicky připravený (volná karanténa, zkušenosti s různými léčivy atd.), tak najednou zjistí, že to nemá jak řešit, pokud si s tím ryba neporadí sama (což terčovec naštěstí většinou poradí, pokud má alespoň trochu slušné podmínky).
Já jsem třeba musel vzít část ryb mladších z jiného vrhu, protože starších nebylo dost, a z těch když to srovnám se starší skupinou přes věškerou snahu nic moc nevyrostlo (opravdu možná 2 z 5ti, ale nic extra). I proto už bych se do toho tímto způsobem nepouštěl a ono se okouká všechno, i sebekrásnější terčovec a teď mi to akvárium s nenáročnými rybami dělá větší radost:-) Samozřejmě je to nové atd., to také hraje svou roli :-)pivo

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 152 153

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 146348x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10902-tercovec-chov