Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby v jezírku

 

NápovědaFórum » Jezírka a venkovní nádrže  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Ryby v jezírku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2019 12:23 Muž Pavligin66 [11] – Dobrý deň
Mám otázku máme jazierko 6 metrov dlhé s Karas zlatý 14 kusov a potrebujem rybu na reguláciu Ikier a mladých rybičiek. jazierko má prívod vody z strechy a prívod vzduchu zabezpečuje čerpadlo na solárny pohon. Je nejaký druh ryby ktorý by spĺňal požiadavky a bol by spokojní?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2019 16:20 Muž xvalp06 [145] - ŽivorodkyRe: lacewings
To není moc reálné. Prostě počkám, jak to dopadne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2019 10:00 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: xvalp06
-co třeba natažení jemnějšího králičího pletiva v místě předpokládaného přetečení ,nešlo by to tak řešit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2019 09:43 Muž xvalp06 [145] - ŽivorodkyRe: vaclav
Tak jsem tam dal 10 karasů a děj se vůle boží.
Uvidíme co ve čtvrtek, budoun bouřky, tak snad nebude přívalák, který by je vypláchl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.05.2019 10:55 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: xvalp06
Tak koček bych se rozhodně nebál, karas není koi za x stovek nebo tisíc. Množí se jak myši tak si jich tam nedávej na začátek moc. To spíš vydra ti to může zplundrovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2019 10:42 Muž xvalp06 [145] - ŽivorodkyRe: vaclav
Větší nebezpečí než umrznutí budou kočky a přívalový déšť, to jde voda pře hráz a můžou odplavat do rybníčku, který je 50m po proudu. Do něj bych mohl na zimu pustit perlíny a pak je na jaře přelovit zpátky. Uvídím, co seženu a vyzkouším.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2019 09:34 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: iam
To je právě ten problém, karas přežije i zamrznutí. www.youtube.com/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2019 09:31 Muž iam [18] - Low-tech akvaristika, maximem je osvětlení.Re: vaclav
co perlíni? Jen na zimování by ta nádrž mohla být mělká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2019 09:11 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: xvalp06
Do takhle mělké vody jedině karásky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2019 09:08 Muž xvalp06 [145] - Živorodky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Postavil jsem si na zahradě malý rybníček a přemýšlím, co by do něj šlo za ryby.
Délka cca 10m, u hráze cca 0,5m hloboký a 2 m široký, na konci 1m široký a a 20 cm hluboký. celá hladina je zastíněna stromy. Při silnějším dešti se zakalí, jinak je průzračně čistý.
Děkuji za doporučení.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.05.2019 10:11 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jitka66
Doporučuji ti mít jen ty zlaté (červené) i z jejich potomků je určité procento zelených (přírodních) a hlavně si nekupuj shubunkiny zkříží se a potomstvo už není tak hezké. Na nákup ryb z jiného zdroje si dej pozor, často si z velkochovů něco přitáhneš a původní ryby to mohou odskákat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2019 08:40 Žena Jitka66 [8] Re: vaclav
OK, díky za info. Osm jich tam ted´ mám. Když narazím v obchodě na nějaký krásný kousek, tak ho tam přikoupím.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2019 08:33 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jitka66
Kup si jich tak 8 - 10. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2019 06:14 Žena Jitka66 [8] – Nové jezírko
Zdravím. Máme nové zahradní jezírko, ca. 2 500 l. Informace jsou na mém profilu. Kolik tam mohu dát karasů? Vím, že se budou dost množit, ale možná budou ztráty - sousedovic kočky. Pokud by se množili hodně, pořídila bych k nim dva jeseny jelce....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.04.2019 08:59 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Alča
Rychlé ochlazení vody. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2019 07:18 Alča – jiný problém s rybami v jezírku
Včera odpoledne půlka ryb v jezírku bylo v pořádku a půlka ležela u dna. A zrovna i jeseteři mají už přes metr, tak jsem je chtěla dát pryč. Nakonec jsem si všimla, že po dlouhé době začínají dýchat a dnes ráno všichni plavou. Jen ten největší jeseter tam pořád leží dýchat ale neplave , nechápu co se stalo? Může mi někdo poradit? Děkuji :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2018 13:47 Muž Jirsyko [9] Re: Surdo
Díky ahoj , snad alespoň něco přežije. Teď jsem krmil velký sekanýma žížalama, voda se vařila. Přitom jsem si všiml, že potěr roste rychle, některé exempláře jsou až 2 cm velké. Některé z pozdějších snůšek nemají ani 5mm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2018 23:26 Muž Surdo [35] Re: Jirsyko
ja by som to neriešil silnejšie kusy prežijú slabšie padnu. ale určite niečo prežije a časom ani nebudeš vedieť čo s nimi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2018 13:54 Muž Jirsyko [9] Re: Surdo
Protože se třely nejméně o dva měsíce později a nevím jak to na zimu vykrmit, když to nic z toho co mám doma nežere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2018 13:19 Muž Surdo [35] Re: Jirsyko
nejaký dôvod prečo by nemali prezimovať?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2018 16:03 Muž Jirsyko [9] – Slunečnice pestrá, odchov a přezimování potěru
Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s chovem Slunečnice pestré (Lepomis gibbosus)? Jedná se mi hlavně o letošní potěr, mám starost zda přezimuje. Hloubka jezírka je dostatečná.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2018 19:21 R Muž afc1886 [14681] Re: Katie
I ptáci mají rádi rybičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2018 18:10 Katie Re: vaaclav
Kdyby byli nemocní tak by to už měli všechny rybky ne ?? A má to jen jeden kapr..
kočka by byla možná, ale je na něm vidět vyloženě vykousane kolečko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.08.2018 17:20 0 Re: Katie
Pokud jsou ty ryby venku, tak to může mít na svědomí kočka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2018 17:04 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Katie
Koi kapři byly zřejmě nemocní vůbec pak nemusí jít o agresi jiných ryb. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2018 16:14 Katie – Koi kapr
Dobrý den, mate někdo zkušenost s koi kapry a karasy ?? Máme 4 karasy a 2 koi kapry a karasy je vůbec nemají rádi jednomu ukousaly ploutvicku a kousek telicka dala jsem je stranou a dala jim antibiotika. Nevím jestli je od nich úplně oddělit a jestli to vůbec přežije ? sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2017 11:25 Klára2 Re: lacewings
Díky za odpověď. Jakmile jsem to zjistila, pátrala jsem zaprvé na netu (zejména na webech pro koi a karásky a podobné ryby), kde jsem tedy zhruba vyvěstila, o co se jedná a že to ryby napadá zejména při rychlém poklesu teploty v jezírku koncem podzimu, což přesně odpovídalo. Pro jistotu jsem rybu odlovila a vzala i na veterinu. Veterinář potvrdil, že jde o hnití žaber a doporučil koupit v nedaleké akvaristice přípravek s malachitovou zelení nebo methylenovou modří, už si to nepamatuji. V akvaristice jsem totiž pořídila přípravek Multi-medical, ve kterém je zeleň i modř.

Bylo mi řečeno, že rybu nemám oddělovat, mám ji přeléčit ve společné nádrži. Na to jsem se přímo ptala, zda ji mám oddělovat či ne. Voda má být prý min. 15 stupňů, jsou tedy v pokojové teplotě a voda má 21 stupňů. Ryby chodím pozorovat, zda jsou OK a vypadají dobře, i ta nemocná se chová normálně, není ani nijak pohublá. Nakonec jsem to tedy riskla a vzduchování přijede tuto neděli, ale pro jistotu teď ryby kontroluji několikrát denně.

Budu tu i přes nový rok, pokud se do té doby ryba neuzdraví, holt se nedá dělat nic jiného, než že pojede z chalupy normálně domů do malého rezervního akvária, protože když na chalupě nikdo není, pouze se tu temperuje a voda by byla příliš chladná.

Zároveň tedy jsem byla upozorněna, že u některých ryb první forma léčby nefunguje a je potřeba vyzkoušet více postupů. Takže počítám s tím, že pokud pojede se mnou domů, bude tedy vhodné vyzkoušet i jinou léčbu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2017 19:31 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Klára2
-ono nelze ani v podstatě na dotaz odpovědět
-neuvádíte formu léčby a používaný druh léčiva (je několik druhů léčiv a postupů)
-navíc není 80l nic moc a pokud je v tomto prostoru i nemocná ryba ,tak zcela nevhodné
- rovněž tak není uvedena teplota , která je v tomto případě důležitá ,atd.
- více zde rybicky.net/nemoc/branchiomyces-sanguinis zvlástě pozorně číst "příčiny" ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2017 19:10 0 Re: Klára2
Ahoj, "zabloudila" jsi do nesprávných vod a marně budeš očekávat očekávané. Stačí se podívat na výsledky předchozích dotazů. Hledat nutno na stránkách zaměřených na rybníkářství, nebo chov studenovodních okrasných ryb.

search.seznam.cz/…

search.seznam.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2017 15:13 Klára2 – (Ne)zimující karásci
Ahoj, s dovolením si půjčuji tohle vlákno na svůj dotaz.

Máme na zahradě u chalupy menší nádrž (1000 l), kde máme 9 karásků. Loni jsme je všechny vylovili a šoupli do sklepa do nádrže 80 l. Chrápali.

Letos při výlovu jsem přišla na to, že jeden karásek trpí klasickým hnitím žaber, ostatní jsou v pořádku. Zároveň mamka vyrukovala s tím, aby se ryby nešoupaly do sklepa, protože je strašná otročina tam vodu natahat a zase vytahat, navíc jsme letos museli dost bojovat s myšima. Zimovací mělká nádrž 80 l tedy sedí normálně nahoře v chalupě, kde je teplo, tedy ryby nechrápou. Ve sklepě chrápou letos jen želvy.

Díky tomu, že jsou nahoře, mám možnost je lépe sledovat. Ta nemocná ryba vypadá o trošku lépe, krom těch žaber je hezky buclatá, plave, v pohodě. Nicméně v léčbě tedy pokračuji dle návodu a 1x týdně měním 1/2 vody, protože je mi jasné, že se v teple určitě kazí.

Na co jsem ale zapomněla, to je vzduchování. A přesně dle infa na léku ryby potřebují více vzduchu a berou si ho tedy zatím na hladině. Nádrž je hodně široká (120 cm), ale mělká, takže to nevypadá, že by rybám jakkoliv vadilo nadechovat se nad hladinou, ale i tak pro klid duše se potřebuju ujistit, jestli stačí, když máma přiveze vzduchování v neděli? Nebo mám raději léčbu zcela přerušit a vyměnit do té doby vodu komplet?

Není to tedy tak, že by ryby vypadaly nějak unaveně nebo nemocně, jen je to prostě divný pohled vidět je nadechovat se z hladiny. Dělají to tedy jen pokud nad nimi nikdo nestojí, jinak normálně plavou. Jsou z venku dost plaché kvůli kočkám.

Díky předem za rady a zkušenosti. Hnití žaber jsme u žádné ryby zatím neměli, takže mé zkušenosti jsou nulové. A vzduchování jsem tedy zapomněla na chalupu přivézt díky vlastní blbosti, protože dřív jsme tuhle zimovací nádrž jaksi vzduchovat nepotřebovali a já si to neuvědomila.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2017 14:30 Žena Lea [1] – plíseň
Prosím o radu, mám osazená jezírka karáskama už 5 let, ale po letošní tuhé zimě se probudili někteří zaplísnění (2 nejvíce napadení už pošli). Ráda bych jim samozřejmě pomohla, ale jelikož je ještě zima, je mi jasné, že léčba není tak snadná. Neexistuje asi léčebný přípravek, který by v této studené vodě účinkoval, že? Myslela jsem na aplikaci eSHy 2000, kterou mám i doma v záloze.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.04.2016 19:38 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: Geralt86
Napadol ma napr. jalec, tie majú aj zlaté, sú celkom pažravé a mohli by pomôcť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2016 11:23 Geralt86 – Jazierkova ryba
Zdravím Vás, potreboval by som poradiť ohľadom jazierka. Máme celkom hojnú populáciu koi kaprov. Potreboval by som ich množenie trocha pribrzdiť. Nevedel by niekto o nejakej vhodnej rybe, ktorá by mladé ryby preriedila a pritom dospelé jedince nechala na pokoji ?

Vďaka :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2015 09:59 sachlj Re: LiborSprysl
to přece nevadí...bude to super rozklad..měl jsem kýbl s podestýlkou od králíka (toho domácího), seno, hovna a chcánky...2 roky zavřené v kyblíku od křupek s půlkou vody..letos jsem to otevřel..děsná rychna..a tak jsem to naředil a přidával to do hydroponického systému..ještě teď mi kvetou rajčata jako to má sílu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2015 09:19 Deepinpeat Re: LiborSprysl
taky bych nový kýbl založil až na jaře. Navíc nejlíp to funguje čerstvé, to je nejvíc atraktivní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.11.2015 07:56 Muž LiborSprysl [9015] Re: sachlj
Obávám se, že vám ta hovna zmrznou! smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2015 07:24 sachlj Re: Deepinpeat
ok, vyrobím další kýbl a dám do něj zbytky paprik z ebb@flow, nějaká ta howna od slona a králíka, zaliju vodou a nechám to stát na balkoně do jara a uvidím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2015 21:34 Deepinpeat Re: sachlj
hlavně nevzduchovat. Nechat stát. Pro tento účel je vzduchování svatokrádež.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2015 20:02 sachlj Re: NHKG
Praha, Žižkov, balkón v přízemí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2015 19:34 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: sachlj
Kde máš ten kýbl? Na balkóně v patře? A nebo nejsi v centru nějakého města?
Já používám vodu z akvária na zalívání zahrady. Mám 2 barely na ni. V jednom jsem letos měl komáří larvy, ve druhém nic. A to stály hned vedle sebe, mají stejnou vodu. Ale jinak jsem tam nic živého neviděl. Svádím to na letní vedra, barely mám na slunku. A taky mám barák dost v centru města daleko od jakékoliv vodní plochy. Takže tu není moc hmyzu co se rozmnožuje ve vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2015 19:22 sachlj Re: Deepinpeat
mám v kýblu dva měsíce vodu z akvária a v ní půl kyblíku sloních hoven a hrst králičích bobků. je v tom vzduchovací kamínek a vzduchuji..na sousedy seru...a nic tam neplave...bude to tam až do jara tak uvidím..pak to stočím do petek a budu s tím zalívat hydroponii...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2015 18:37 Deepinpeat Re: sachlj
Hod do toho kýble hrst kopřiv, vojtěšky nebo jiného výživného rostlinného matroše co se tam rozloží. Postav to někam do stínu, nejlepší tak z půlky zakrýt. Jakmile ta voda správně zasmrádne, tak to ožije tak, že Tě ryby, sousedi a hlavně vlastní rodina budou opravdu milovat. Tedy v případě rodiny zjistíš, jestli Tě opravdu milujou :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2015 18:21 sachlj Re: jamajcan
ptal jsme se normálně. Například. Když nechám na balkoně stát celé léto kýbl od primalexu plný vody ožije to brouky ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2015 18:02 jamajcan Re: Těhňajs
Tím tazatelem jsem myslel sachlj. Skloňovat to radši nebudu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.11.2015 17:32 Muž LiborSprysl [9015] Re: Těhňajs
Také létá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2015 17:31 Těhňajs Re: jamajcan
Mel jsem na mysli potapnika, což brouk je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.11.2015 16:20 jamajcan Re: Těhňajs
To teda, když je potápka pták :) No a na potápčím peří a nohou tam můžou docestovat i ony zmiňované "blechy"/perloočky, buchanky, hrotnatky, viřníci,atd./
Tazatel měl asi na mysli potápníky/brouci/.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2015 15:50 Těhňajs Re: sachlj
Vodní bruslarka přiletí. Koretry - komari larvy. Patentka - pakomar. Většinou všechno leta. I potapka leta
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2015 15:44 jamajcan Re: sachlj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2015 15:35 sachlj – Život v jezírku
Mám dotaz. Dejme tomu, že mám zahradu a rozhodnu se do něj zakomponovat jezírko. Vykopu díru, natáhnu plachty, igelit, obložím šutry. Na dno dám rostliny v květináči, napustím vodu, zapnu filtraci a vzduchování. vypustím ryby. Kde se ale v jezírku vezme další život ? nemyslím žáby, šneky, raky. Myslím vodní blechy, koretry, vodní bruslařky, vodní pavouci, patentky. prostě život co je v kdejaké louži. a nebo jak se takový život dostane do sudu co stojí pod okapem. Kde se v něm vezmou všechny ti drobní živočichové?

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3 4

Zpět na obsah sekce Jezírka a venkovní nádrže • Zobrazeno 3131x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10802-ryby-v-jezirku-