Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens a krevetky

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Betta splendens a krevetky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2017 14:12 Žena drvi [2894] Re: Morticia
Japoniky spolu s bettami mám úplně v pohodě (10 x samice betta, 4 x japonika), ale v akvu 700 litrů, hustě zarostlém, tam se nemusí vůbec potkat, takže to asi nebude úplně typický příklad :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2017 13:52 Žena Morticia [118]
Přežily by spolu betty a krevetky japonské - byly mi doporučeny,že žerou i sinice. Akva 190 l, 2 kokosáky, umělá jeskyňka, více v prez. ..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2017 22:56 Žena drvi [2894] Re: misule0
Krevetky ve 20 litrech uplne v pohode ano . Betta ti mozna zkonzumuje nektere novorozence, ale vetsi krevetky necha na pokoji. Mne se spolecne s bettou krevetky uspesne mnozi (teda ve vetsim akvu, ale to neni rozhodujici). Kdyz budou mit krevety dost schovek ve 20 litrech, tak no problema palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2017 22:37 misule0 – Betta a krevetky
Ahoj,
mám 20l akvárko. Myslíte, že tam v pohodě můžu hodit 10 krevetek red cherry? Není na to málo prostoru? Vím, že jsou malinkaté, ale i tak. Mají tam mech i pár rostlinek včetně úkrytu. Vím, že je možná Betta zblajzne, ale tak za vyzkoušení nic nedám :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2017 10:00 R Muž romant [27987] Re: Dasa
Tak jestli se ti krevetky jinde přemnožily a nemáš je komu podarovat, tak jako zpestření jídelníčku, proč ne, bude si mlaskat, tedy ten beťák. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2017 09:48 R Muž afc1886 [14682] Re: Dasa
Jako krmivo dobrý nápad ;-) ,ale je to drahé krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2017 09:22 Dasa
Chtěla bych se zeptat, mám 12l akvarko s dospělým samečkem Betty a říkala jsem si, že bych mu tam zkusila dát nějakou tu krevetku. Myslíte, že můžu, když nemám v akvárku vzduchování?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.03.2016 22:56 JoKa Re: koikapor
Je to už déle, co jsem tady reklamoval, že 4 black molly vyčistily 54l od krevet. Když jsem je odlovil (ty mollyny), tak trvalo asi tak týden a hle, krevetky se vrátily... Po nějakém čase jsem do toho samého vrazil cichlidku kakadu, celou chovnou skupinu 1+3 a intenzivnější lov si neviděl...!! Co se nemělo kam schovat nepřežilo a ačkoli byly stále krmeni, tak žijou do dnes...
Dnes? Jedna samice vodí mladé, druhá stráží vajíčka a třetí by taky chtěla. I tak, krevetky (i když podstatně menší počet) spokojeně dožírají zbytky...

Co z toho plyne? Krevetky jsou nezmaři. Zbavit se jich takto skoro nejde (když jim tam tedy nedáš nějakého vyloženého likvidátora typu mladý vrubozubec), tak stejně rod přežije. Budou postupně užírány, budou stále vidět, ale pořád je betta bude ochutnávat...!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2016 22:47 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: JoKa
Áno, to súhlasím. Do určitej miery prebehne prirodzený výber, za čo som aj rád, lebo by u mňa rýchlo prekročili hranicu premnoženia. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.03.2016 21:41 JoKa Re: koikapor
Zaujímavé, mne krevetky žijú v rôznych nádržiach spolu napr s vrčivkami, mečovkami, betta splendens i smaragdina, dokonca guramy (čichavce) perleťové a krevetám sa darí.
Jasně, jenže místo 400 kousků, kteří by tam jinak byli, je jich tam 60. Je jich dost na to, abys je viděl a přežili a prosperovali, ale je jich asi tak 5x méně, než by jich tam jinak bylo... Prostě bude to jen a pouze kvalitní krmivo, vyzkoušeno... ;-) ;-)
Budou se množit, udrží se, ale budou konzumovány, abych odpověděl na tazatelův dotaz...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2016 20:55 Muž Maaara [95] Re: Jan Matula
Určitě záleží na stavu akva, jak je zarostlé. Mám red cherry s beťákem a krevety se množí v pohodě. Byly v akvárku dřív jak beťák, který tam přišel jako mimino, takže už jako malej na ně furt chodil jenom čumět - vždycky to vypadlo, že se jich spíš bojí :-). A to dělá i jako dospělý, jen ke krevetě připluje, kouká a odpluje si za svým. Určitě nějaké mini pidi krevetky slupne, na velké si už ale netroufne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2016 19:43 R Muž afc1886 [14682] Re: koikapor
To máš pravdu,v pořádně zarostlé nádrži,kde se můžou krevetky schovat, můžou přežívat,ale určitě budou sloužit jako potrava.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2016 19:38 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: afc1886
Zaujímavé, mne krevetky žijú v rôznych nádržiach spolu napr s vrčivkami, mečovkami, betta splendens i smaragdina, dokonca guramy (čichavce) perleťové a krevetám sa darí. Asi to chce len hustejší porast v akva a oni sa prispôsobia. Nejakú raz za čas síce možno zožerú, ale krevetky u mňa (red cherry) to dávajú, ešte sa aj množia. Ale bude hodne závisieť aj od stavu nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2016 19:04 R Muž afc1886 [14682] Re: Jan Matula
Ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2016 19:01 Jan Matula
Sežerou mi bojovnice krevetky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2016 19:09 Muž DaveLister [478] Re: Jozka
Já měl dal krevetky k vrčivkám. Vrčivky jsou příbuzné bojovic, ale mnohem menší a mírumilovnější. Jsou jen o málo větší než ty krevetky. Ovšem s krevetkami udělaly krátký proces.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.02.2016 18:34 Žena Turbínka [2558] Re: Jozka
Ten blázen o kterém mluvím měl 6 dospělců do půl hodiny :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2016 18:33 Jozka Re: Turbínka
Dobre, tak to asi zitra zkusim a snad do tydne nevyhubi vsech 20 krevetek :-D to by bylo nemile :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.02.2016 18:29 Žena Turbínka [2558] Re: Jozka
Záleží na povaze betty. Měla jsem samce, co vybil i dospělé cherryny, včera jsem si z burzy přinesla krásného kluka, který je teď ve 30 l a ani trochu si jich nevšímá, malé mu plavou před pusou a nic. Ale co tak počítám, tohle je první krotký samec, kterého jsem měla z takových 8 kousků celkem, ostatní byli blázni rvaví.
Betta zaleze kamkoliv, zvláště pokud je to lovec, proplete se i tou nejmenší skulinou pro kousek toho dobrého masa, jen si nemysli ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2016 18:26 Jozka
Dobry den, mam stejnou otazku jako vsichni, ale de spis o velikost akva a vztahu mezi neocardin yellow a odrostlyho betaka, mam 30l akva s 20 krevetkama a 5 z nich po mesici co mam cekaji mlady. Vedle mam betaka v malym 7l akva jako darek, ale utrapil by se a rikam si jestli by se s krevetkama snesl a nechal aspon polovinu z mladych krevetek napokoji a nejak horlive neokusoval dospelce, akva je dost zarostle a je tam i hromadka z lavovych jamenu kam se muzou schovat a betak by se tam nedostal tak jak pod rostliny. Dekuji moc za nazory.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2015 19:18 Žena lilitko [224]
Ja mám pri krevetách bojovníkov dvoch. Obaja sú pri nich v pohode, ale fakt je, že mladých nepribúda tak ako pred tým, než boli v akvárku. Dospelých, resp. vo veľkosti od cca 1 cm si vôbec nevšímajú, ale tejto veľkosti dorastie omnoho menej jedincov. A to mám akvárium vcelku zarastené, takže úkrytov je tam dosť...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2015 16:23 Yukiarashi Re: ivet
Vím, že už je to trochu pasé odpověď, ale pro příští reference. Můžu potvrdit, že soužití betty a krevetek je možné :-) Já měla nejdřív bettu, k té jsem časem přidávala krevetky a OK. Klidně se před ním promenádují, když leží na dně.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2015 15:12 TinaR
Máme beťáka a krevety v jendom hodně zarostlém malém akváriu a v pohodě. Na větší krevety čučí, vyjede po nich, ale když ucuknou, nevšímá si jich. Přidávali jsme ho ale do zaběhnutého akvária, kde byly krevetky už asi 4 měsíce. Jestli žere novorozené nevím, ale celkově je to spíš kliďas.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2015 13:14 Muž Th0mas [0] - Miniakvária
V mém 50l akva mám Beťťáka s 12ti Neonkami modrými a 4ks Caridina japonica...Beťťák spíše občas prožene neonky, ale krevetek si nevšímá, navíc Japoniky patří k těm větším krevetkám, takže za mě nevidím prblm s Bojovnicí a krevetkami. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2015 10:54 Muž maXxo [1]
Mám v práci 25L akvárium s Bettou, prvé dni krevety lovil a na vlastné oči som videl ako ju zožral, časom si ich prestal všímať (prišiel neskôr do akvária ako krevety), pridal som tam 3 Caridina Japonica a tie si nevšíma vôbec.. Teraz je všetko OK
Doma v 200L mi Betta útočila na nové rybičky, kým si nezvykla že existuje aj iná ryba :-D po 2 dňoch bolo všetko OK. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2015 07:50 Žena Turbínka [2558] Re: ivet
Já bych krmila něčím co není tak drahé, ale když si trváš na živém krmení pro mě za mě hmm

Aby betta byla ve 20 l spokojena dej jí tam nějaké drobné plže (hlavně ne ampulárii) třeba levatky, piskořky, okružáky, ale za mě víc ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2015 07:47 ivet Re: Turbinka
Už jsem beťáka měla a ten byl úplně v pohodě, no ale je to kus od kusu. A kolik by bylo vhodných těch krevet? A je lepší dát dřív krevetky nebo betu nebo zároveň? Nebo je něco lepšího k němu? Co by mohlo být v dvacítce a nesežral by to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2015 07:40 Žena Turbínka [2558] Re: ivet
Barva krevet je mu úplně fuk - není to rasista a bude zobat co se bude hýbat :)
Edit: Ve 20 l si tam nech jen a pouze tu jednu bettu, nic jiného k ní ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2015 07:39 ivet – beta a krevetky
Zdravím,myslíte, že je menší riziko, že beta (samec) sežere krevetky,když budou průhledné místo červených? Chci do 20l akva dát betu a nevím co k němu, aby nebyl sám, napadly mě krevetky (red cherry nebo ty průhledné), ale nechci, aby zbytečně umřely. Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2014 20:44 R Muž romant [27987] Re: ŠárkaTob
Osobně bych krmil něčím levnějším. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2014 19:28 Žena Turbínka [2558] Re: ŠárkaTob
Možné to je, ale bude to s velkou pravděpodobností drahá sváča.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2014 18:59 ŠárkaTob
Zdravím, je možné pořídit k betťákovi do 16l několik krevetek? Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2014 13:27 Žena Turbínka [2558] Re: Laura82
Taky blbej nápad ano Jak velkou nádrž máš pro ty betty připravenou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2014 13:27 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Laura82
Můžeš, otázka je kolik a kde je najdeš. Budou schované ve spleti kořenů a rostlin. Podle mě je to docela zbytečné. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2014 13:24 Laura82
A můžu k bettám do akvária dát krevetky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 19:59 Žena Turbínka [2558] Re: jaci
Když vyjedou po dospělé cherryně tak si buď jistý, že pár mladých určitě padlo jak vydatná svačinka ano Někteří samci nedokáží udělat kvalitní pěnové hnízdo, aby vydrželo, zkus mu tam dát rostlinu pistia stratiotes, pod její listy si samec nafouká bublinky a ty je udrží. A to, že máš 3 betty 4 měsíce v jedné nádrži bez úhynů z konfliktů o území bych považovala za úspěch veliký :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 19:53 jaci Re: romant
Jojo, občas je nachytám jak po Cherry vyjedou, ale ještě jsem nepostřehl že by je chytli... Spíš mi dělá starost Beťák, co jsem se dočetl tak má dělat bubliny jako hnízdo. Ten můj plave už dva týdny u hladiny, občas něco vyfoukne, ale nic nezůstane... Zkoušel jsem ztlumit filtraci, aby nedělala mizivé vlnky, vytvářet na hladině plavoucí bambusové konstrukce které by bubliny zachytily, stejně nic. Vyfoukne bublinu která hned praskne... S bettama jsem začátečník, po 4 měsících zatím žádný úspěch...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 19:36 R Muž romant [27987] Re: jaci
To už je zajímavá litráž a když je tam houština, tak proč ne. Možná že si trochu zobnou, ale i to množení zde bude možné, nebudou přibejvat tak rychle, ale budou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 19:32 jaci – Úspěch
Ahoj, mám dobře osázené AQ 60 litrů a podařil se mi odchov krevetek Red Cherry spolu se 2ma bettaba a beťákem :) Vše je možné :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 18:47 lordCorvin Re: FD
Z asi 20ks krevetek různého věku mi zůstala jedna. Některé jsem našel jako sušenky, některé mrtvé na dně, a zbytek posloužil beťákovi jako svačinka. Většinou je proháněl tak, že vyskakovaly z akva i přes krycí sklo (mám po obvodu asi 0,5cm mezeru).

Teď už tam mám víc možností k úkrytu a mám tam jedinou přeživší krevetku. Beťák si jí nevšímá. Jako test tam časem zkusím ještě 2-3 kusy krevetek přidat, budou zdarma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 14:42 Muž erik1982 [23] - rastlinneRe: FD
Osobna skusenost dal som bettaka ku krevetkam a rano som nasiel uz len dva chvosty s krevetiek :( tak som daroval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 13:59 Žena Jaffi [91] Re: FD
Posloužím vlastní zkušeností - betty mi krevetky žraly, musela jsem je dát každé jinam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 13:21 R Muž romant [27987] Re: FD
Když je možnost a vejdou se jim do huby, tak si jistě přilepší, o tom nepochybuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 13:18 Muž FD [-4] - MiniakváriaRe: romant
no mě příjde že i ty borarasky žerou mladý krevetky takže nevim jak betta
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2014 13:13 R Muž romant [27987] Re: FD
Musí bejt dostatek možností se schovat a nebudou se moc množit, neb ty prťata poslouží beťákovi jako příkrm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 13:06 Muž FD [-4] - MiniakváriaRe: romant
tak to radši ne ale tady to funguje v podobném složení rybicky.net/nadrze/17189
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.01.2014 12:06 R Muž romant [27987] Re: FD
Určitě, bude mít přísun živýho krmení. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 12:04 Muž FD [-4] - Miniakvária
Dobrý den chci se zeptat na moje akvarko (38 l) zatím je v něm 5 razbor skvrnoocasích(dokoupím) a 10 sakur nádrž není úplně zarostlá ale rostinky ještě dokoupím a ptám se jestli by se tam líbilo samečkovi betty na hadině je pistia viz prezentace

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2013 16:20 were
Tak já jsem nejprve měla Beťáka a krevetkám se s ním dařilo dobře, rozmnožovaly se a měla jsem jich v akvárku spoustu.... pak ale beťák umřel a tak jsem koupila 2 samičky betky a co čert nechtěěl ... hned jsem v akva viděla nejmíň 3 rozpůlené krevetky .. a ty čerstvě "narozené" se choulili v rohu ... tak šli betky okamžitě do jiného akvárka .... ale se samečkem to bylo ok tak nevím ... tone

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 17:46 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Jaffi
OT: Nedelalo dobrotu? Ony jim nechutnaly? Dyk to musela byt dobrota sama smich .

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 3

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 6273x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10787-betta-splendens-a-krevetky?od=25