Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Gavúnek diamantový - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Gavúnek diamantový - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.11.2019 19:24 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Finn
- vypadá na počátek klasické vředovitosti
- někdy pomůže Bactopur, ale nelze zaručit
- utratil bych ho ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2019 13:54 Muž Finn [11] – Gavůnek modrý
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím o radu, gavůnkovi modrému se udělal nějaký tmavý výrůstek u tlamičky, viz foto.
Začíná se držet stranou od ostatních někde v rohu, jinak ale plave i žere normálně. V akváriu mám gavůnky cca 4 měsíce, doteď s nimi žádný problém nebyl.
Nemáte tušení co by to mohlo být?
Vodu v akváriu měním pravidelně týdně, vždycky tak cca třetinu až polovinu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2015 22:32 Muž Mislow [304] – gavunek boesemani - problem
Zdravim, hledam radu ohledne problemu se svymi gavunky. Pred nekolika mesici jsem si poridil hejno 10 g. boesemani. Do ted vse v poradku. Pred par dny jsem nasel jednoho na dne mrtveho. Az na to, ze byl mrtvy, vypadal jako krasna a zdrava ryba. hmm Dnes jsem zaznamenal 2 plavajici u hladiny a rychle dychajici, jakoby jim chybel kyslik. Protoze je vzduchovani v akvariu dost silne, tuto moznost jsem vyloucil, otrava na dusikate latky .... koncentrace NO3 v akvariu je kolem 10 mg/l, test na NO2 nebo amoniak nemam, ale radej si ho pro klid v dusi poridim. Ostatni ryby jsou v poradku a bez znamek problemu (vcetne otiku, coz nejsou take zrovna nejodolnejsi ryby), i ostatni gavunci nejevi znamky problemu. Ale kazdopadne je nekde chyba. Nemate nekdo zkusenost s podobnou situaci? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2013 04:50 Muž LiborSprysl [9015] Re: Meandra
Naprosto typická ukázka vředovitosti u gavúnků, způsobovaná v největší míře především špatnou údržbou nádrže... ;-) ahoj Takže opravdu zintenzívnit výměnu vody a zkontrolovat její parametry. Do rašeliny bych se moc nehnal, spíše bych hledal heslo Terminalia catappa.
Jo a zapomněl jsem dodat, že záleží na stádiu, někdy ta výměna vody už nepomůže...

P.S. mohl bys Romane to u v názvu tématu opravit na čárkované? :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2013 19:56 R Muž romant [27983] Re: Meandra
Vypadá to na zanícený rány s namnoženejma bakteriema a tudíž bych volil přípravek Bactopur, ale v separé nádrži. Akváriu ordinovat vodoléčbu a přidat rašelinový výluh(Torben, Amazon).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2013 19:33 Žena Meandra [6] – Plíseň nebo jiná nemoc?
Fotka k příspěvku Prosím o pomoc, procházela jsem nemoci ale nikde jsem nenašla všechny příznaky - několik rybek má po těle jakoby vředy, některým se prohýbá páteř, co je to a jak léčit? Děkuji za jakoukoliv radu :(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 16:46 Tomáš – Nemocný gavúnek
Ahoj,
mů gavúnek má na sobě tmavé flíčky (už nejakou dobu) a ted v posledni dobe se drzi u hladiny a lapa po vzduchu...nevite co by to mohlo byt?
diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2009 16:53 Muž Tomasovic [6] Re: Jrk
Fotka k příspěvku Neco málo zkusím napsat, prezentaci budu teprve dávat dohromady.Voda: NO3 10, NO2 0, GH 10, KH 5, pH 7-7,5
Pravidelně měním 25 procent vody týdně, akva je založené 3 měsíce, dost zarostlé.
Další rybky: Parmička siamská 3ks, Plata 2ks, Mečovka 2ks, Tetra ozdobná 8ks, Gavůnek diamantovy (nyni) 8ks. Pouzivam CO2 pomcí kvaseni. Pridavam fotku celeho akvaria. Dekuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2009 16:42 Muž Jrk [143] Re: Tomasovic
Asi by to chtělo napsat víc podrobností (ideální by byla prezentace nádrže s vypsaným deníkem), jak je dlouho akva založené, co se v něm poslední dobou dělo, parametry vody, bez toho Vám těžko někdo pomůže...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2009 16:37 Muž Tomasovic [6] Re: deathfoe
Už jsem se koukal. Nejvíc mi to řipadá jako bakteriální rozpad ploutví, příznaky by možná odpovídali nejvíce. Otázka zní, zda je to infekční, nebo jestli je to individulní záležitost... Děkuji za pomoc
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2009 16:27 Muž deathfoe [58] Re: Tomasovic
Tak v tomhle nepomůžu, už ses díval tady rybicky.net/nemoc/ na příznaky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2009 16:13 Muž Tomasovic [6] – Gavůnek diamantový - nemoc
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobré odpoledne všem. Mám problém v posledních 14 dnech mi zemřeli 4 gavůnci a nemám tušení proč. Všichni byli bez příznaků. Dnes jsem si v akva všiml jednoho, který neustále plave pod hladinou a má nějakou podivnou ploutvičku a zvláštní flek kolem ní. Může mi někdo pomoci s identifikací problému, případně s jeho řešením? Děkuji všem.
 
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 1764x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10767-gavunek-diamantovy-nemoc