Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 od Dennerle

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
CO2 od Dennerle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2019 19:18 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Markusenka
Máš nárok na odstranění závady nebo vrácení peněz. Kupní smlouva nesmí obsahovat žádné ustanovení, které by bylo v rozporu s dobrými mravy a pokud se dá nějaké ustanovení smlouvy, VOP apod. vykládat různými způsoby, musí být použit ten, který je tebe jako pro spotřebitele nejpříznivější. Tolik k tomu říká občanský zákoník. Vůbec je nešetři.

Jinak droždí není ta nejlepší volba. Potřebuješ vinařské nebo lihovarské kvasnice, kvasnice v droždí budou odumírat (čili kvašení se zastaví) už při 17 % alkoholu v kvasné kapalině, kdežto tyhle až někde v rozmezí 22 - 24 %, což znamená, že ze stejné lahve se stejným množstvím cukru dostaneš o polovinu CO2 víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2019 15:55 Muž Markusenka [89] Re: laguna1505
Ahoj.

Reklamace je velmi zajímavá, obzvlášť u tohoto produktu. Instalace a zprovoznění proběhlo podle návodu. Takže na akváriu je nalepena papírová konstrukce, která se při sundání zákonitě zničí = odmítnutí záruky. Když to nepošleš celé, jak ostatně uvádíš, je to také problém. Navíc musíš tedy vylejt obsah naplněné láhve, kde se již začal rozpouštět gel, takže opět problém a to nemluvím o tom, že aktivační tableta je v pánu (v láhvi).
Firma se distribucí českého překladu, návodu v souladu s právem ČR, v jeho textu, zavazuje v případě, že se nespustí proces generování Co2 k zaslání náhradní aktivační kapsle, s čerstvím droždím, k čemuž se ale nemá a nekomunikuje. To je to, co mi vadí a není profi. Potrhané květiny, halabala zabalené v obyčejném sáčku, navíc, to je to co mě štve nejvíc, s parazitem jako návdavkem.

Ještě že se dá najít mnoho užitečných rad nejen zde na fóru, jinak by pak člověk měl set Co2 a mohl na něj jenom koukat.

Pokud jsou ve firmě tak profi, proč je problém v obyčejné obálce poslat balíček sušeného droždí, nebo jej dokonce rovnou přibalit, když vědí, že životnost tablety je jeden rok. Proč když jsou profi, zákazníkovi neporadí, ať si tam to droždí dá z vlastních zásob, že se to stává, to nevědí?

Tak asi vše, Mára
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2019 06:56 Muž laguna1505 [61] Re: Markusenka
Osobně jsem kytky od uvedené firmy 2x objednával v listopadu. Obě zásilky precizně zabalené, rostliny v dobré kondici a v naprostém pořádku. Komunikace sice vázně,ale přežil jsem to...Každopádně bych ten CO2 set zcela určitě reklamoval, a určitě komplet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2019 23:08 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Markusenka
Ahoj, pokud jde o rostliny čtu běžně občas nářky na všechny prodejce zvláště v zimě. Možná jsi měl prostě jen smůlu a v tomhle frmolu před svátky asi i problém v komunikaci. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2019 22:46 Muž Markusenka [89] Re: 1975
Ahoj!

Nějak nechápu reakci.
To už zde člověk nemůže ani sdělit svoji zkušenost s obchodem. Kytky mají do fantastického dost daleko, z dalších webů chodí kytky v lepším stavu, a nezvané návštěvníky jsem měl pouze na kytkách právě jen od nich. Balení vysloveně amatérské, co dům, sklad najde, tak do toho to zabalí. No a poslední kapkou je ten set na CO2 a jejich chování, nekomunikace. Přitom v přiloženém překladu, přímo píšou, že kdyz to nenastartuje, má se jim to sdělit, že zašlou čerstvou aktivační tabletu. Na jiném výrobku od Dennerle datum expirace vyznačeno bylo, na setu CO2 ne, nálepka schází.

Kam kytky dávat mám, neboj.

Mára
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2019 20:16 Muž 1975 [9] - RostlinyRe: Markusenka
Kytky naprosto v pořádku-fantastické.Nevím,kam je dáš,když nemáš akvárko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2019 19:45 Muž Markusenka [89] Re: Vojta
Ahoj!

Koupil jsem u stejné firmy a také to nefungovalo. Žádal jsem podporu, pomoc, reklamoval jsem neoznačení data výroby a experiace na zboží, navíc jak je uvedeno v návodu, životnost gelu ve flašce je 5 let, ale životnost tablety, jejího obsahu, pouze rok!
Pán na infolince mi tvrdil, že to reklamační oddělení vyřeší do púl hodiny, od té doby (14 dní) žádná komunikace, ani pošta s novou aktivační tabletou!

Tato firma mne hluboce zklamala, i kytky jsou od nich takové zoufalé a už podruhé jsem s nima obdržel ploštěnky :(

Vyřeš to tak, že do flašky nasyp množstevně stejný obsah, jako jsi nasypal předtím z té aktivační tablety, obyčejného pekařského sušeného droždí. Pytlíček stojí 3 Kč a vystačí na mnoho aktivací v případě, že si budeš do stejné flašky dál vařit zásobní gel sám, podle zdejšího receptu, nebo mnoha receptů z YouTube (za pomoci cukru, vody, želatiny, vše bratru za 20,-Kč)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2019 19:38 Muž Papik [617] Re: Vojta
Zřejmě prošlé kvasnice v kapsli. Rozdrob tam trochu čerstvého droždí nebo nasyp pár gramů sušeného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2019 13:12 Vojta – Dennerle
Ahoj! Koupil jsem si set od Dennerle www.rostlinna-akvaria.cz/… a nejde mi to nastartovat. Všechno jsem udělal podle návodu, ale nic se neděje, žádná reakce.
Co s tím můžu udělat prosím, aby se to jeětě nastartovalo? Už jsou to dva dny a nic...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2015 23:12 stepos – Redukční ventil s manonetry
Ahoj, prosím o radu, mám plnitelnou láhev od dennerle 500g.
www.akvaristik.eu/…

Koupil jsem si jen redukční ventil bez manomentrů (v setu s neplnitelnou láhví)
www.akvaristik.eu/…

Už dvakrát mi došla láhev nečekaně, a proto bych si rád pořídil manometry. Ty dennerlácké jsou nekřesťansky drahé přes 3000 Kč.

Našel jsem na aukru tohle, bylo by to možné použít?

aukro.cz/…

Omlouvám se, pokud je to blbý dotaz, vůbec se nevyznám v těch průměrech závitů atd.

A pokud ano, tak bych to mohl použít místo toho redukčního ventilu, co mám, který byl v setu?
A budu potřebovat ještě nějaké redukce nebo ne?
Díky moc
Štěpán
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.11.2014 19:51 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: 3CK
2l láhev mi v 100l při nonstop bublání vydrží 2 měsíce - 0,5kg by vydržela 14 dní!!! - mě by ta plnírna asi rychle přestala bavit, obzvláště pak když si alespoň u nás účtují do 2kg pořád stejné peníze - 80Kč - ať už je to 0,5kg, lahvička do soda streamu, či 2 kg...

takže jen za plnění bych dal za rok 1920,- za 0,5 kg takle dám 480,- za 2kg - co se mě týče přemýšlím nad 6kg a externím reaktorem - fajfka mě taky přestává bavit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2014 19:11 Muž 3CK [49] Re: Th0mas
To jo, to máš recht. Věc se má ale tak, že já ten set od Dennerle mám možnost sehnat za nižší cenu, než kterýkoliv set z rostlinných-akvárií.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2014 16:11 Muž Th0mas [0] - MiniakváriaRe: 3CK
Hoj spíše bych doporučoval něco takového : www.rostlinna-akvaria.cz/… ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2014 13:22 jamajcan Re: 3CK
Záleží na tom,jak se sytí.Pro rostliné akva/100l/,je 0.5kg lahev,tak či tak malá.Samozřejmě v případě,že by Ti nevadily časté návštěvy v plnírně,no problem.
Za mě,pro 100l akva,2kg/samozřejmě,6kg taky o.k./ lahev.Jak říkám,funkční problém to není.Ale třeba i plnění,těchto 0.5kg tlakovek,je problematičtější,ohledně nutnosti je před plněním namrazit.Takže ve finále člověk za naplnění, zaplatí za tu 0.5kg stejně,jako třeba za 2Kg.Přeju šťastnou ruku při výběru,snad to trochu pomohlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2014 11:26 Muž 3CK [49] Re: jamajcan
Chci to do 100 L X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2014 11:19 jamajcan Re: 3CK
0.5Kg flaška,pro 300L akva?Nebrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2014 11:01 Muž 3CK [49] – Dennerle classic-line CO2 professional 300l
Zdravím,

někdo nějaké zkušenosti s www.profi-akvarium.cz/… ?

Předpokládám, že u Dennerle člověk chybu neudělá, nicméně nějak tam postrádám zpětný ventil...jak je tady řešen? A ještě druhá věc: Jak je to s flaškama od Dennerle? Jsou to standardní lahve plnitelné v obyčejných plnírnách (které by se případně v budoucnu daly nahradit vlastní lahví)?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2014 18:25 R Muž romant [27987] Re: ondralomnice
Čeření hladiny a jakýkoliv pohyb vody obecně, vytěsňuje CO2 z vody, jenom ze vzduchování dělat bubáka se nesluší. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2014 18:19 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: Laďa
vzduchovanie vyhána z vody CO2, filter musí ist vkuse
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2014 15:02 Muž ondralomnice [81] Re: Laďa
nevzduchovat vyhání to Co2 z vody nastav filtr tak aby čeřil hladinu a rybky budou v poho
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2014 10:58 Laďa – co2
Ahoj jsem uplny začatečnik chci se zeptat mam set co2 od dennerle start. Musím mít k tomu puštěny vzduchování ve dne i v noci nebo ho můžu na noc vypnout(vzduchovani)Prosim poraďte.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2013 14:10 Muž moravt1 [0] - Amerika
Ahoj. mám 0,5Kg od dennerle plnitelnou. poštěl jsem do RIO 400 litrů. Vydrřela 3 měsíce. Už mám 2Kg plnitelnou, abych neměl starosti s neustálým plněním.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2012 19:54 Muž Dreamdiver [258] - MiniakváriaRe: mastcz
Taky si myslím, že CO2 z bomby je pohodlnější...mně hlavně nebaví to téměř neuregulovatelné dávkování v nanocube u kvasnic. A do malého akva jsou malé bombičky ok. Vzhledem k jemné regulaci a malé velikosti akva musí vydržet dlouho, takže i ty finance nejsou tak závratný. Pořizovat si 2kg bombu k pidiakvárku...nevím no. Podle mně k určitým únikům v sestavě dochází, takže ta ekonomika provozu (plus pořizovací cena) nebude tak výhodná jak se může zdát. U velkých akvárek bych to neřešil, tam je volba velké lahve asi opravdu nejekonomičtější varianta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2012 14:23 Muž mastcz [10] - RostlinyRe: dimmur
Nic tajného to není - EasyLife: EasyCarbo - u nás k sehnání v Hornbachu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2012 14:17 Muž dimmur [283] Re: mastcz
ta tekuta forma me zajima, kdyztak prosim do vzkazu. Diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2012 14:12 Muž mastcz [10] - RostlinyRe: dimmur
Souhlasím, však jsem tam otázku ceny zmínil jako rozhodující. Meleri ale 3 roky používá dražší kvasnice od Dennerle (sladký gel s postupným rozpouštěním á 200,- za náplň), tak by jí mohla investice do CO2 setu pomoci od starostí. Já jsem zrovna v podobné situaci u krevetek, kdy jsem zastavil kvašení lipovým dřívkem do NanoCube20 a uhlík dodávám tekutou formou a výsledky u kytek jsou mnohem lepší. Bohužel je do denní dávkování, stejně jednou u minibombiček skončím taky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2012 14:02 Muž dimmur [283] Re: mastcz
ono jde o to, ze to kazdy chce vyzkouset a kdyz zjisti, ze to jde i bez CO2, tak pak vyhodi 1500-2000 Kc, coz nemusi byt pro nekoho male penize X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2012 13:58 Muž mastcz [10] - RostlinyRe: meleri
Právě že častý adrenalin s kvašením je důvodem pro nákup tlakovaného CO2, pro mini akva bohužel v malých neplnitelných náplních/bombičkách. Dávkování tlakového CO2 je konstantní a nemusíte se o to po celou dobu starat, než se plyn spotřebuje. Bát se toho tedy nemusíte, je to lepší než kvasnice, rozhodovat se musíte podle ceny.

Pro mini akva se hodí
www.rostlinna-akvaria.cz/…
www.rostlinna-akvaria.cz/…
ale lze to pohánět i větší lahví, tady záleží na volném místu kolem akva, někdo raději estetiku, někomu velké hadice kolem nevadí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2012 12:41 Muž dimmur [283] Re: meleri
v kazde "normalni" drogerii, v globusu apod to mit nebudou....zkuste se zeptat...stoji cca 6 kc a me to bubla cca mesic vzdy....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2012 12:37 meleri Re: dimmur
vinne kvasinky? a kde se to da koupit?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.11.2012 12:22 Muž dimmur [283] Re: meleri
zkuste vine kvasinky, mam s nima mnohem lepsi zkusenosti /delsi a stabilnejsi prubeh kvaseni/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2012 11:45 meleri Re: Dreamdiver
mtaky si prave rikam ze to bezpecne nebude. ja o vikendu koupim co dve zase od dennerle, tam nic nehrozi aspon. je to drahsi ale bubla to mesic, fakt tech domacich se bojim, predevcirem mi umrel jeden snek, mozna to s tim nema spojitost...
takze i ty krevetky to pociti, dekuji za zkusenost, dam si bacha..
bombicky, meridla pocitadla to je na me slozite a hlavne nemam na to cas, mam dve male deti imervere nemocne, takze tak no.....meho muze to vubec nezajima, nikdy mi s akvariem nepomohl....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2012 10:45 Muž Dreamdiver [258] - MiniakváriaRe: meleri
Když jsem to přehnal s CO2, začaly se mi krevetky přes noc shromažďovat nahoře u hladiny, na filtru centimetr pod hladinou pořádaly dýchánek-a to doslova. Otíci se drželi cca uprostřed nádrže na skle. I když nemám žádný sofistikovaný systém rozpouštění CO2, i permanentní bubliny ze vzduchovacího kamínku stačily. Na noc teď céočko do akva nepouštím a situace se zlepšila. Doporučuju začít měřit obsah CO2 v akvárku.
Burčák je dobrej, když vychytáš přípravu, tak namíchat ho je otázka několika minut a nestojí to skoro nic (i když...dneska musím jít koupit cukr :) Ale třeba do mojí dvacítky je to peklo nějak rozumně nadávkovat, stejně budu muset zainvestovat do nějakého mini systému s bombičkama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2012 10:31 meleri Re: Sid
dekuji Side, teplota by mela byt kolem 25 stupnu, pak to bohuzel vychladne. ok zkusim ubrat jeste kvasnic....
nevim jestli tak pokracovat nebo mi to muze otravit ty krevetky? bubla to o stosest, rostliny prosperuji ale vim ze pro zivocichy to nebude to prave....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2012 10:19 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: meleri
...vzdycky mi to bubla jak dive tak dva dny a pak konec...
Jestli je průběh tak rychlý, je potřeba ubrat kvasnic. Klidně na polovinu. Cukru bych nechal 3 lžíce.
Jaká je teplota roztoku (prostředí)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2012 07:45 meleri Re: Sid
ahoj Side prosim kolik mam dat polevkovych lzic na ten jeden ml kvasnic? vzdycky mi to bubla jak dive tak dva dny a pak kone. navic mam fakt strach aby jak bud mit ty revetky mi je to neotravilo.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 10:44 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: 150koni
Pravda. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 10:08 meleri Re: 150koni
dekuji. zatim to bubla bohuzel ted mam problem horsi.... sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 10:04 Muž 150koni [653] Re: Sid
zapomněl jsi jim říci(napsat) že ten píst musí vytáhnout a stříkačku použít jako odměrku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 08:43 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: meleri
Měly by být sypké, tak nasypat. A prstem přitom ten nátrubek na jehlu ucpat. :)
A víc jak 1ml (sušených!) kvasnic + 3 lžíce cukru (do cca 0,8l vody) na začátek nedávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 01:39 meleri Re: Sid
:-D jo tyto a to jde fakt nabrat strikackou? a muze to takto bublat v akvariu s krevetkami? nemam s nima zkusenosti, jen vsude pisou ze jsou citlive na zmeny vody, chtela bych red cherry. dekuji!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2012 19:06 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: meleri
Vojak Kefalín, a čo si predstavujete pod takým pojmom "suché kvasnice"? :)
(Já Dried Active Yeast. :-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2012 17:28 meleri Re: Sid
suche kvasnice strikackou? a to jde? jinak ten zvon ci topper fakt naprd, bubla to do toho a pak jednou zacas to vysle velkou bublinu ven...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2012 16:17 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: meleri
...dva militry, cim to mam merit?
Injekční stříkačkou. :-)
A psal jsem 1ml, ne 2ml. :) Na tak malé akva by to mělo stačit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2012 14:45 meleri Re: Sid
omlouvam se za ty rozmery neco sem tam placla jenom abych mela prezentaci, vecer to upravim, akva ma opravdu osmnact litru.
a ono uz to bubla!!! ale jde to do toho zvonu ci topperu tak ja nevim, logik psal, ze to neni moc efektni no tak zitra pomazu pro kaminek, no jedu pryc jen na hodku dve tak snad to bude ok, hlavne ze rostlinky oziji!
a omlouvam se za fotku vypada to hrozne moje prezentace, ale nazacatek jsem tam nastrkala hodne kytek aby se to uchytilo ale jakmile bude cyklus azotu ustaleny tak si udelam peknou nadrz s min rostlinkami a hlavne - krevetky! dekuji, jste zlaty! dva militry, cim to mam merit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2012 14:38 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: meleri
Hezký den, Meleri! :-)
Kávová lžička sušených kvasnic do litrové láhve se třemi lžícemi cukru? Připravte se na bouřlivou reakci. Asi bych jen tak ven nešel. :)
Jestli je to do nádržky v prezentaci, řekl bych, že 1ml sušených kvasnic by měl stačit.
EDIT: 30x60x50cm je cca 90l vody, ne 18l...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2012 14:28 meleri Re: Sid
jee dobry den Side!
dala jsem tam kavovou lzicku, pak tri velke cukru a do te litrove flasi ani ne polovinu vody tak me to poradili na akvarku....tak snad to bude ok? a kdy to zacne bublat? mam jit ted ven tak at neni katastrofa :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2012 14:16 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: meleri
...ted tam dam tri lzicky cukru, jednu kvasnic a uvidim co to udela...
S kvasnicemi opatrně! Pokud myslíte lžičku sušených kvasnic, připravte se na řádný "gejzír".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2012 14:08 meleri Re: sporinek
uz sem to vylila...ted tam dam tri lzicky cukru, jednu kvasnic a uvidim co to udela.....aleco se dava nejdriv? ty kvasnice? nebo cukr? sakrys nevim no nikdy sem to nedelala
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2012 13:59 Muž sporinek [15] Re: meleri
to někde musí utíkat- hadičkou, ventilem?
anebo je to slabší náplň a holt jí to dýl trvá než naběhne

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 2735x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10747-co2-od-dennerle