Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co dál s rostlinami

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny  

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Co dál s rostlinami
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2008 18:57 Muž Mobbydick [4]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku No potřeboval bych poradit taky, v akva mám rostliny už 3 měsíce, mám tvrdou vodu s vysokým ph cca 7,5 momentálně a mám problémy s rostlinami - sagitárka a echinodorus úplně ztrácejí listy mezi pletivem, na kryptocoryně se mi zas dělají měkké ( jako by plesnivé) plochy a na anubiasu tmavé fleky.
Používám od rataje bioflor - dávky podle návodu, předtím jsem používal molybden + ( ale zjistil jsem že ten chybývá při nízkém ph( já mám vysoké ), Fe+ ferum a teď jsem začal používat i mangan + ( zdá se mi že ten zabírá, ale asi bych ho tam musel nalít litr aby zabral jak má).
Jinak jsem se díval na rozbor vody vodáren ( sorry ale nejsem laboratoř, ph si zjistím to jo, ale na nic víc nemám testy) a hodnota železa která se doporučuje 0,2 - 0,4 je v mém případě 0,0cosi, čili velmi nízká, ale po nalití Ferum+ ( rataj ) se mi stav rostlin zdá ještě horrší, přikládám fotky a poraďte, za každou radu jsem vděčný. dík
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2008 22:37 Usine Re: XMartin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2008 19:07 Muž XMartin [20] Re: deCORF.OBRAEN
jj dole jsou už 2 nové lístky... a toho acorusu je mi líto no :( v druhym akva mi jde...:) sice semtam nějaký ten lístek zežloutne ale jinak ok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2008 18:50 deCORF OBRAEN Re: XMartin
Silent má pravdu ano mne tiež pár listov odhnilo a teraz už pekne rastú a majú aj nové listy potlesk .tak skús počkať a snáď sa ti to taktiež obnoví.na tej hornej ti bohužiaľ neviem poradiť :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2008 18:42 R Muž Silent [5949] Re: XMartin
Ten echináč ztratí patrně všechny staré listy protože v pěstírnách jsou pěstované emersně(nad vodou). Postupně přejde do submersní formy a trochu se změní velikost a tvar listů. Podívej se jestli neraší už nové listy. A ten Acorus se pro pěstování pod vodou nehodí. Sežrání piskořkou asi nezabráníš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2008 18:31 Muž XMartin [20] Re: Silent
:-O ten echináč hnije víc a víc... poradte někdo svítím´pořádd stejně..! A ten acorus mi zerou pískořky bylo jich na tom jedno listě asi 8 a udělaly z něěj uplně vlasy to je hrozne poradte:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2008 19:52 R Muž Silent [5949] Re: XMartin
Ta první je Acorus, což je bahenní rostlina. V akváriu moc neroste. A co se týče echináčů tak hnědnou emersní listy což je normální při přechodu do submersní formy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2008 19:41 Muž Jurasek [137] Re: XMartin
Není ta spodní rostlinka nějaký acorus?
Tipoval bych buď špatné osvětlení, nebo nevhodné složení vody - pH, tvrdost, nebo obsah některých látek, možná železa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2008 19:29 Muž XMartin [20] – Co se snimi děje?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku ahoj co se sněma děje ?? ´mam je sotva 14 dní a už hědnou a ta uzkolistá ma jeden líste upe jako vlasy natřepený a šedy co je to??
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 00:11 Muž PT [89] Re: Nobody
K tem rostlinam - jenom muj postreh. Mel jsem kytky docasne plavat v nadrzi (vicemene jako klubko, jen jsem je tam hodil), kde zustaly cca 3 dny. Na nadrz jsem zhora svitil a ejhle! rostliny se docela pokroutily za svetlem, tak na to bacha :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 21:42 Usine Re: tomaskupilik
Rostliny vyndej z košíčků a chce je nechat aspoň hodinu ve slabém roztoku hypermanganu, potom je opláchni a zasaď do akvária. I když budou hodně na těsno týden nebo i více vydrží v pohodě.
rybicky.net/rady/clanek/136 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 20:22 Muž Dzira [38] - RostlinyRe: tomaskupilik
mne kamos vozí kytky od taty do Usti na byt, kdyz protrhava a to je jich vzdy kopec a trva to taky skoro tyden, nez je dam do akvarka u nas v prdelakove:). Z toho sou skoro tri dny v mikrot. pytlicich s vodou v igelitovy tasce, pak 4 dny v kybli s vodou nebo hozeny v odkladacce a uz pres dva roky s timto transportem nemam zadny problem. Jen je jasny, ze pak odpadnou mechanicky poskozeny listky, ale ty sou do mesice zpatky, kdyz se dari :-) Kytky neco musi vydrzet, jinak bychom v akvarkach meli ledatak umely :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 20:14 Muž bunda [28] Re: tomaskupilik
Rostliny to určitě přečkají. V akvaristikách je mají také v košíčkách v akvárkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 20:11 Muž tomaskupilik [9] Re: Nobody
Asi to tak ale udělám a budu doufat že se nic nestane..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 20:07 Nobody Re: tomaskupilik
Myslím,že nanejvýš by to mohlo udělat něco s tím zaběhnutým,pokud tam máte více rybek-přehuštěno.
Rostlinky ten týden nebo dva vydrží v pohodě.
Jen abyste si s nimi nezanesl nějakou chorobu do již fungujícího akva. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 19:55 Muž tomaskupilik [9] Re: johan
A když je vložím i s košíčky do zaběhnutého akvárka (70L) na jeden týden? To by mělo být ok ne?! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 19:53 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: tomaskupilik
příště líp plánovat, ale když tam budou mít světlo a nebudou na sobě naplácaný, tak by to mohli přežít.. a trocha proudění vody určitě není na škodu (doporučuji)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 19:47 Muž tomaskupilik [9] – Co s rostlinkama?
Chtěl bych se zeptat, zda rostlinky vydrží nějakou dobu v jiné nádobě a popřípadě ve které. Příklad-v pondělí mi přijdou rostlinky (a ne málo), kdežto nové akvárko až týden po nich. Nemáte s tímto případem někdo zkušenost?Nemyslím dlouhodobě,ale max na týden či dva :-(

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 2

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 4178x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10713-Co-dal-s-rostlinami?od=83