Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Počet krevetek v nádrži

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Počet krevetek v nádrži
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.10.2012 22:17 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: mao
No, přiznám se, že v takto malém akvárku mám v tuto chvíli taky 10 krystalek. Ale jsou tam jen dočasně, protože v akva, kam mají jít ještě není zaběhnuté a v akva, kam měli jít na přechodnou dobu, se mi ze záhadných důvodů zvedly dusičnany. Proto jsou v tomto prckovi, ale není jednoduché tu udržet rovnováhu. Měním co dva dny 2 litry vody, zatím to vychází, ale těším se, až utečou ty dva týdny, než je budu moct dát do jejich nového domova. Udržet rovnováhu v akvárku pod 50 litrů tak, aby se tam dlouhodobě dařilo krystalkám, je podle mne velmi obtížné. Budu držet palce, ať to zvládneš.
Edit: Teď jsem si přečetl tvou prezentaci, tak ještě pár postřehů: Krmit je pro koho, aspoň malou špetičku 2x týdně pro nitrifikační bakterie, aby se ti rozběhl proces zpracování N látek. Filtrace možná ruší atmosféru, ale bez ní se rovnováha udržuje ještě hůř než s ní. Lampička je na tak malé akva moc silná, plovoucí rostliny zas stíní akva a tam se nevytváří řasy potřebné pro krevetky. Ob den výměna 1/3 vody... no, dobře, já bych měnil postupně ob den jen 1/5 vody, ale red crystal ti nedovolí vodu vodovodní. Nevím sice přesně, odkud jsi, ale měla by sis tu vodu nechat vždy jeden den odstát, než ji dáš do akva. Pokud to neděláš, potom budeš mít asi problém a tvé krystalky již nyní mají zamluvenou letenku do krevetčího ráje. Malé akva je velmi, ale opravdu velmi náročné na péči a neodpouští ani nejmenší chybu. A krystalky jsou velmi choulostivé krevetky a chyby také neodpouští. Doporučuji ti proto zvážit své rozhodnutí a do začátku zkusit místo krystalek nějaké jiné, méně náročné krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 20:30 mao Re: malyLibor
Děkuji za rady :) tady je obrázek akva: rybicky.net/nadrze/16391 , 1.12 jdu koupit crystalky , těch 10ks ;) také si myslím , že je lepší větší počet , alspoň (tedy snad) se nebudou nějak moc skrývat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.10.2012 18:39 Muž Ad@m [1051] Re: malyLibor
stydim Ďakujem stydim . Už sa červenám naozaj :-D . Nejaký extra krevetkár ani akvarista nie som, len sa snažím, aby bolo živočíchom u mňa dobre.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   29.10.2012 21:00 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: predator3313
Mao je holka. Z toho usuzuji, že špatně vidíš a proto se na tebe nezlobím, že si pleteš nicky. Nejsi první ani poslední :-D Ke tvým pocitům se vyjadřovat nebudu.
Jinak ovšem naprosto souhlasím s Glumčou. Počet krevetek neřeším, ve 12ti litrovém akvárku mám hodně přes 200 red cherry a nedělají mi problémy. Když se ozve nějaký mladý začínající krevetkář, u kterého vidím zájem a chuť, rád mu jich pár daruji, aby měl radost. Tím mám jako Glumča i já vyřešen problém s přemnožením
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2012 20:56 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Xedos
Když Helena leze, není nebezpečná. Když ji nevidíš, tak lov. Při lovu je totiž zahrabaná ve dně. Neboj, ony se ti ty Heleny o ty malé šneky postupně postarají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.10.2012 20:13 Muž Xedos [9] – cherry
Fotka k příspěvku Já mám v 60l hustě zarostlém:
-cca 200ks cherry /nespočítatelné/
-cca 200ks šneků
- 4 ks Helenky aby požraly ty malé šneky, ale zjistil jsem, že si ti malí šneci a krevetky dělaj z Helenek autobus, klidně se na nich vozí. Z hrůzou sem onehdá zjistil, že už se množej i Helenky!! takže +3 malé
- 4 ks tlamiček L213
Voda podle testů v pořádku, jednou týdně výměna 1/3 vody. Jediný problém je, že i když se snažím opatrně občas odkalit bordel ze dna tak to odnesou malinkaté krevetky viditelné jen lupou. Na fotce to není vidět, ale Heleně na zádech necestuje jen krevetka, ale ještě malej šnek. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   29.10.2012 19:32 Žena glumča [424] - Labyrintky
já se musím pousmát,jak se tady řeší počet krevetek v nádrži.Já začínala s cca 10 krevetkami cherry v hustě zarostlé kouli.A vždycky,když už se mi zdá,že jich tam vidím hodně najednou,tak část krevetek pošlu o dům dál.
Vůbec netuším,kolik je jich v té kouli zabydlených,ale určitě míň jak 40 jich nebude a s nějakými problémy ,ať už s úmrtím krevetek nebo kvalitou vody,jsem se ještě nesetkala.
Proto podle mě záleží nejvíc,jaké se jim vytvoří prostředí a jaká je péče,než přemýšlet nad počtem krevetek v akvárku ;-)
To je teda moje zkušenost s nenáročnými red cherry. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2012 18:42 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: malyLibor
To že se přestanou množit máš z vlastní zkušenosti?
Pokud vím na to jsou dost ruzné nazory, nahodou jsem si o krevetkach přečetl dost... :-D ale s tebou se odmitam dohadovat, protože mam pocit, že se na forum chodíš celkem často jen pohádat :) Tím končím svou učast na teto debatě a přeji Maovi at se mu akvarko vyvede :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2012 18:20 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: mao
Adam ti radí dobře. Je vidět, že toho i o krevetkách ví hodně. Krevetky jsou stvoření hejnová, milují společnost. Navíc v populaci krevetek bývá 70-80% samic a jen 20-30% smaců. Pokud si koupíš 10 krevetek, je větší pravděpodobnost, že budeš mít obě pohlaví než jen u 5ks. Krevetky se ti samozřejmě budou množit, ale budou se množit do určitého množství. Jakmile jich bude moc, množit se prostě přestanou a budou udržovat jen stejný počet. Kdyby si predator3313 o krevetkách něco přečetl, věděl by to také. U šestilitrového akvárka bude velmi těžké udržet biologickou rovnováhu, proto se velmi snaž udržovat kvalitu vody - nepřekrmovat a klidně 2x týdně měnit 2litry vody, možná ještě raději každý druhý den 1 litr vody. Pokud udržíš kvalitu vody a nádrž bude skutečně dobře zarostlá, bude se krevetkám dařit.
Držím palce, ať se ti daří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2012 17:56 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Adam
:-D no moc pěkné :-D
ale u většího akvarka to je něco jineho.
sam sem zvedavy jak to v tom malem bude klapat :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2012 17:52 Muž Ad@m [1051] Re: predator3313
Ak sa im bude dariť, môže to vypadať nejako takto: www.youtube.com/… smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2012 17:46 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Adam
:) tak jasne, jako 6 litru je ale hrozně malo... stačí 1-2 těhotné a bude tam mit vic krevet než vody :-D
Nebo se jim dařit nebude...a bude rad že jich tam ma tolik no ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.10.2012 17:42 Muž Ad@m [1051] Re: predator3313
Ja by som sa nebál dať aj 10. A Crystalky sa množia pomalšie než Red Cherry ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2012 17:36 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: mao
no ja bych řekl spíš tak 5...pokud počitaš s tim že ti přibudou mladé, pokud tam daš např. 10 cherryn tak zachvilku to budeš mit překrevetovane :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.10.2012 16:16 Muž Ad@m [1051] Re: mao
10 ks
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2012 15:30 mao – crystalky v 6ti litrech
Ahoy mám hodně zarostlé 6ti litrové akva a chtěla bych si pořídít krevetky :) kolik si myslíte , že bych tam mohla dát kusů? Skrýší tam je tam hodně , kdyžtak bych mohla přihodit foto :) díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2012 12:21 Žena nokoska [21] - MiniakváriaRe: katterinecka
jj víc samiček je lepší dokoupila bych 3 samice a 1 samce nebo tak nějak to bude podle mého úplně stačit. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2012 12:06 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: MP
je lepší víc samic ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2012 12:03 Muž MP [3] Re: nokoska
Red Cherry jsem měl 1 samičku (ta zůstala) a 3 samce (2 umřeli). Samička je taková sytě červená a sameček lehce červený průhledný. Takže koupit tak 1 samičku a 2 samečky Red cherry?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2012 10:50 Žena nokoska [21] - MiniakváriaRe: MP
Ahoj Japoniky stačej ty dvě co máš. Crystalka jedna bude asi chudák, ale podle mého víc jak jeden druh bych do 25l nádrže nedávala. Nechala bych tam Cherrynky a hlavně pokud jsi měl 4ks víš s určitostí, že jsi měl obě pohlaví? :-D Pokud je rozeznáš dokup k nim tak do počtu 5 cca 3 samičky a 2 samečky. Pod vydržíš určitě se ti namnožej dost rychle. palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2012 10:13 Muž MP [3] – 25l
Dobrý den, kolik krevetek jakého druhu bych si mohl dát AQ 25l? Teď mám 2x Red Cherry, 2x Japonica a 1x Crystal red. Red cherry jsem měl nejdřív 4 po dobu 1,5 měsíce a vůbec se nemnožily. Líbí se mi japoniky, protože jsou dobře vidět, ty ostatní vždycky dlouho hledám.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2010 20:43 Muž Schoggi [12] Re: lamrr
Přečti si, co tady píšou o chovu krevetek. Zpravidla je uváděno "Akvárium může být malé, záleží na počtu chovaných jedinců (1 pár cca 12 litrů)." Takže doporučuji rozumné množství, raději méně než více. Zkus si představit, že by Tebe někdo zavřel do garsonky spolu s dalšími deseti lidmi. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2010 06:44 Muž vejvar [26] - Raci, krabi, krevetkyRe: stevo112
ty ses nejakej chytrej, svoje mlade sezerou tak leda pokud nejdriv pochcipaly
takze tam bud nemas neocaridiny, a nebo tam mas otresne podminky.

krevet bych tam dal 6-8, temer jiste se rozmnozi, a az jich tam bude urcite mnozstvi, mnozit se prestanou, ale dulezite je aby meli v tak malem akva vhodny filtr(bublifuk a ne nejaky honic vody)
a pravidelne menit 10-20% vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.03.2010 21:51 Žena Linduš [166] Re: stevo112
nedokážu si představit, jak krevetky baští svoje mladé :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.03.2010 19:49 jetotak Re: stevo112
to sa mi ešte nestalo aby mi samci požrali mladé mam 20 l akvarium okolo 12 dospelych krevet a vyse 100 maličkých :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2010 19:34 stevo112 Re: lamrr
Daj si ich tam cca 4-5 a uvidis jak sa ti budu mnozit ale mnozstvo by si mali regulovat sami (cize ked ich bude vela pozeru si mlade)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2010 16:56 maio777 Re: lamrr
ja som dal do 12tky asi 15,neocardina a teraz ich je azaz hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2010 15:26 lamrr Re: Marekkt
10l spíše sory :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2010 15:21 Marekkt Re: lamrr
do 12 l .. to mas v cistom objeme? :-D leboo tak tam bi som dal max. 2 pariki xD ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2010 15:18 lamrr – kolik krevetek do 12litrového akva
kollik krevetek do 12 litrového akvaria druh Neocaridina heteropoda var. Red
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.02.2010 16:48 Muž Yirka [9126] Re: gupka
Otázka byla na chov ne na kokteil. hmm ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 15:37 Muž gupka [2] - Chovám tři thorakáty, jednoho peřovce a dva Trnovce Egemanovy
tat 100 na těch 25L ano ;-) :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 20:55 čichavec27 Re: Moucha
Takže mám tak 50% šanci nato že se mě nebudou křížit?
jinak myslím že tak green je v přirodní formě,jelikož mi prodejce říkal že může být v mnoha barvách(hnědá,pruhledná,žlutá a zelená)ale že ta zelená je nejčastejší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 18:11 S Muž invalida [3881] Re: Chem
No asi máš pravdu ale mě se nekřížej a mám oboje spolu... víc nemůžu říct ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 16:34 Muž Chem [837] Re: invalida
Nejsou to ruzne rody - palmata a heteropoda je rod stejny. Temer ve vsech tabulkach na webech, ktere jsou aktualizovany je psano, ze je mozne, aby se tyto dva druhy krizily. Kdyz prictu tu debatu o tom, jak tezko se ktery druh urcuje a jak je nejiste co presne v akvariu kazdemu z nas plave, tak bych tyto dve krevetky k sobe nedaval. Moje zkusenost je takova, ze s palmatami z nekterych zdroju se mi cherry krizi, s jinymi zas zrejme vubec Ale stejne nemohu na sto procent rict, ze se nekrizi, protoze to "nehlidam".. Mohu rict, ze ziji spolu stale ve stejnem pomeru barev - je tim padem stejne jako u Tebe asi pravdepodobne, ze se spolu nepari a netvori plodne potomstvo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 14:11 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Moucha
Řeč nebyla o pohlaví, ale o druhu.
Je častým jevem, že prodejce sám přesně neví co prodává a nebo neví, nebo jen částečně jak se přesně píše.
Jako třeba Red Cherry se často uvádí jako N. denticulata což je špatně. Spráné je N. heteropoda.
Včera jsem viděl v inzerátu krevetky White a Blue pearl pod názvem N. denticulata smich místo N. zhangjiajiensis
Pokud jde o to zjišťování pohlaví, tak když si někdo bere krevetky (a nejen ty) odemne, tak jse snažím vyhovět. Přidám nějaké rady, zkušennosti a nějakou rostlinku či piskořku navíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 12:59 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Tereza
huz vidim jak ti prodejce studuje pohlavi krevetek.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 11:44 Tereza Re: Moucha
Nesmysl, pohlaví u obou těchto dtuhů se rozeznává velmi snadno. Jen se musí počkat, až dospějí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 08:20 S Muž invalida [3881] Re: Moucha
U dvořáka tušim je tabulka že se nekřížej a mě se nekřížej a ty palmaty mám přírodní a máš pravdu variabilita velká
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 07:53 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Chem
www.krevety.wz.cz/…

a tahle tabulka rika ze by se mohly krizit, navic je problem ze obchodnici ne vzdy spravne urci a popisi prodavane druhy
www.akva.sk/…

jinak kdyztak si misto red cherry porid prirodni formu a budesh mit barvicek.... od zlute a zelene pres rezave hnedou az po temne hnedou, temer cernou
navic prirodni forma bejva odolnejsi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 07:53 S Muž invalida [3881] Re: Chem
To je tvá zkušenost? Jsot to různý rody tak by neměli... Mám už je několik let pohromadě a vůbec žádný problém ano Václav
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 07:50 Muž Chem [837] Re: čichavec27
Pokud tam budou tyto dva druhy, tak je vice mene jiste, ze o cervenou populaci prijdete. Tyto dva druhy se mezi sebou krizi a potomstvo i v dalsi generaci moc cervene neni.. S pribyvajicim case cervena zmizi uplne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 07:28 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: frantisek
jako minimalni mnozstvi se udava 10kusu od jednoho druhu, je to kvuli tomu ze se hure rozpoznava pohlavi
tak aby jsi tam mel aspon par samicek.....
u 5kusu je to ffak sazka do loterie... protoze se ti snadno muze stat ze si prinesesh 5samecku.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 23:44 Muž frantisek [0] - ŽivorodkyRe: čichavec27
podlemě je to málo, dal bich jich tam víc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 23:01 čichavec27 Re: Semtex
budu tam mít 5red chery a 5 palmata green
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 22:32 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: čichavec27
Začal bych s 10-ti. Možná se budou množit, ale jen do určitého množství.
Taky záleží na druhu Krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 21:32 čichavec27 – kolik krevetek do 25L
Dobrý den,zrovna sem si založil 25L krevetkárium a chtěl bych se zeptat kolik krevetek v něm můžu mít.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2009 10:28 Bexi Re: Kubis
Japonici opravdu loví krevetky - někde na akva.sk je i fotka ale loví je jenom pokud mají nedostatek potravy.Skus si tam dát i nějaké jiné krevety než cherry aby to bylo barevnější ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2009 09:51 Kubis Re: darka
No s těma japonicama se mi to moc nezdá, jsou to přece jen řasožravé krevety, které si občas dloubnou do nějaké té zdechliny. Já bych to viděl jako Horác, že ta krevetka byla nejspíš oslabená, ony totiž cherryny když umírají věkem, leží nečinně na dně, mnohdy vypadají jako mrtvé, ale pokud je chce člověk odlovit nebo je jen podráždí, začnou být čilé a únikový reflex je ještě dost výrazný. Tohle vím z vlastní zkušenosti, když jsem chtěl takovou krevetu vylovit, jenže jsem ji tam nechal s tím, že vypadá ještě dost čile a druhý den jsem ji našel už mrtvou a napůl zpracovanou ostatníma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2009 19:44 Žena darka [520] Re: Horác
Právě,že jsem to viděla na vlastní oči coze Ale ještě dodám, že původními obyvateli akva bylo 5 japonic, jelikož se mi to zdalo prázdné, tak jsem přidala cherryny, v té době měly japonicy tak cca 2,5-3 cm. Možná to byl důvod, že se začly chovat jako predátoři? Cherry byly tak 1cm velké, možná jim na začátku oslabené kusy zachutnaly a pak se je naučily lovit? Netuším. Možná přidáš časem svoje pozorování, už se těším na Tvoje poznatky, možná opravdu mám jen nějaké masožravé křížence :) Přeji hodně úspěchů a hodné japonicy palec

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 3

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 6166x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10594-pocet-krevetek-v-nadrzi?od=52