Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sagittaria subulata - problém

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Sagittaria subulata - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 18:21 Muž Jrk [143] Re: Hern
Mě osobně udělala tato rostlinka to samé! Neměl bych s toho strach, mě to Sagittarka přežila i se 2mi malými lístky a během měsíce bylo vidět, že se jí daří. Je předčasné usuzovat po 3 dnech. Spíš tak 2 týdny a uvidí se!
Nehnojíte příliš brzo? Jestli máte nově založené akva, doporučil bych takové kuličky do dna od výrobce JBL, jmenují se 7 Kuglen. Ke každému trsíku rostlinek "zabudovat" jednu kuličku, jsou celkem velké cca 20mm.
Hnojivo jako takové až v případě potřeby. Pokud vše funguje, moc bych do ničeho nezasahoval. Mějte na paměti, že každá změna se projeví nejdříve tak do týdne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 16:15 Hern – Sagittaria subulata
Dobrý den, mám problém s šípatkou šídlatou. Před 3 dny jsem ji koupil, zasadil dozadu doprostřed za kořen./ foto viz. nick / Její listy jsou od včerejška polámané - potrhané, z listů jde pryč barva, je nějaká celá povadlá. Kořeny mám zasazeny všechny v písku a včera jsem přidal Planta Min. Nevíte co s tím ? Děkuji všem za odpovědi. sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2009 21:57 Muž gigimasters [8] Re: arnošt
Dík všem za rady. zatím jsem staré dno nedal koipil jsem jílovité hnojivo a od tý doby vypadá že nehnije.. co nejdříve dám staré dno, jen bude teda zajímavé co z rybama :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2009 19:04 Muž arnošt [37] - RostlinyRe: gigimasters
to není o tom, že by bylo nevhodné pro akvarium - ono je vhodné, ale pro rostlinky, které nepotřebují malou zrnitost - takový anubiasy, ti tam porostou krásně(ale ty rostou skoro ve všem), doporučoval bych ti třeba jen kolem rostlinek vysypat trochu písku nebou koupit nějaké jemnější staré dno a zasadit je do toho - dostatek živin ve starém dně je zase zmátoří...ale dlouho nečekej, aby nebylo pozdě - já mám dno smíchané říční písek + drť 2-5mm a pořád musím sagitarii vyhazovat, jak moc mi roste...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2009 13:28 Muž Jurasek [137] Re: Sadman
Mám ji asi měsíc v akvárku s křemičitým pískem 0.6-1.3 a roste hezky. Nemůžu si na ni stěžovat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2009 13:08 zeck Re: Sadman
právě že náročná neni, viděl jsem několik akvárek kolem 500l kde bylo 0,2w/l a jak byla krásná, chjo :-(
zkusim jestli pomůže pmdd s kno3 a pak napíšu, ale dřív jak za měsíc účinek asi znát nebude.je to po dlouhý době kytka co se mi opravdu líbí, je to pech :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2009 12:54 Muž Sadman [0]
neřekl bych, že je to náročná rostlinka.. . u mě to bylo tak, že krásně jela, a když se kořínky dostaly na spodní vrstvu písku ( opravdu jemný - chyba) tak začla hnít.. .jo a taky mě jí žrali ancíci.. (:
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2009 12:49 Žena Semi [6]
Taky se mi jí v poslední době zrovna nedaří a nevim čim to je. Uhnívají kořeny i listy. Mám podobnou zrnitost dna jako gigimasters, ale přijde mi, že v tom to nebude. Sagitarii mam od založení akvária (cca rok)a že by jí po celou dobu vydřžely živiny je asi blbost:)Spíš možná že nečeho bude nedostatek, přitom ostatní kytky rostou jako divé. Možná nějaká nekalá soutěž v odběru živin? Pokud vim tak žádné parametry vody se extrémně nezměnily...Je možné, že by to bylo to samé jako u normálních kytek, které časem vyžijí půdu? Ale proč by zase ty ostatní rostliny tak hezky rostly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2009 12:29 zeck
Mě taky sagita nejde :-(
ale mě spíš hnijou kořínky, přitom dno mám křemičitej písek 1-5mm, mám 0,5w/l a stejně se jí nechce.
v tom dně rostou bez problémů i echinodory, maji krásný bílí zdravý kořeny přez půl akvárka.sagitarii jsem měl od kamaráda z akvária, jsou to větší odnože, takže přeměna na submerz tu neexistuje.zkusil jsem koupit pmdd s kno3, doufám že to zabere.podle mě nemá z čeho růst, nemá živiny, v akvu mám hrozně kytek a žádný hnnojení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2009 12:26 Muž gigimasters [8] Re: arnošt
Takže myslíš že toto není vhodné dno pro akva?
Teplot je 24 stupnů. Hnojím jednou za čas brutusem. pak dávám i bioaktiv, a antistres. Tak jednou za měsíc (plus mínus) světlo je 2x 15w (čistý objem akva je 75) No fotka zatím není ale stejnak jsem to ted zkoušel a není poznat že hnije.. (a navíc jsou šatné podmínky pro focení..) ale pokud by ta fotka pomohl tak večer zkusím fotit..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2009 11:24 Muž arnošt [37] - RostlinyRe: gigimaster
pokud máš v akvariu tak velkou zrnitost dna, jak je na tvých fotkách, tak ti ani neporoste. to že ti zpočátku rostla, tak dobře bylo díky tomu, že měla ještě dostatek živin v zásobě, ale teď už je nemá z čeho brát... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2009 10:34 Muž Eff [417] - RostlinyRe: gigimasters
Nebyla by aktuální fotka akvária?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2009 08:30 Žena Imii [45] Re: gigimaster
U mě byl problém ve dně. Buď moc velké kamínky, nebo příliš jemný písek ... subulata chce tak 2-5mm zrnitost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2009 08:15 Jealoussy Re: gigimasters
Pokud listy neodchazi v dusledku premeny (emers --> submers),tak ji neco chybi.Ale vime toho dost malo na to,aby jsi dostal presnou odpoved.Co svetlo?Hnojis necim?A co teplota?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2009 08:13 Muž gigimasters [8] – Sagitaria subulata hnije
Prosím o radu, asi před čtrnácti dny jsem koupil Sagitarii subulatu, krásně aa rychle rostla (až mě to překvapilo..) jenže během pár dní začala hnít a za čtyři dny zní je pouze malá část zdravá.. Tak jestli nevíte někdo co s tím? Jinak zbytek rostlin pokud nepočítám že jsou okousané od ancistrüse je v pořádku.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2008 22:10 Muž Přéma [23] - AmerikaRe: petrys
Fotka k příspěvku Mám jí od prosince,až do minulého týdne byla v tzv.přechodném,malém akva a teď už je přesazená v novém,velkém a vypadá takhle:
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2008 21:26 Žena Naďa [33] Re: petrys
Mám ji 1,5 měsíce, sice trochu roste, ale barva je taky nezdravá, spíše žluto-zelená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2008 14:53 Žena petrys [107]
Fotka k příspěvku ahoj, mám taky menší problém se Sagittaria subulata, v akva už ji mám asi dva měsíce, ale skoro neroste, nejprve ji uhnily původní listy(nic nového, s tím jsem počítala), ale teď se jí nějak nechce pouštět nové, sice dalo by se říci, že pouští, ale hrozně moc pomalu roste, listy jsou světlé a poměrně nízké, což jsem četla dělá, když je dostatek světla, ale stejně by mohla růst víc nebo je něco špatně? akva-24l, světlo 11w, 6pavých ok+asi pět prcků, 9krevetek a několik okružáků, další rostliny jsou jávský mech, Hemianthus callitrichoides Cuba, Egeria densa(dočasně na zaběhnutí) a Ludwigia palustris, svítím 12h denně
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2007 21:44 Sidonius Re: Isamik
Rád bych sdělil k rostlinám něco moudrého, ale nenapadá mne nic jiného než to, že týden po založení je příliš brzo na jakékoli závěry... :-)
Ovšem k rybám mě jedno "moudro" napadá: závojnatky do tak malého akva nepatří. Určitě by se našli vhodnější tvorové... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2007 21:12 Muž isamik [180] Re: Sidonius
No popravde sem zacatecnik. Ostatni rostliny Cladophora aegagrophila, Vesicularia dubyana, Riccia fluitans, Anubias barteri nana, Hygrophila difformis, jen Ceratopteris siliquosa ma na listech drobne cerne tecky. Zatim je to jen u nekterych rostlin. Mohu se zeptat jeste na jeden dotaz co se tyka roslin, hnedne mi Ceratopteris siliquosa v akvariu co mam v prezentaci mi hnednou listy, muj poznatek je akvarium je prerybnene a je tam nadbytek zivin, co nazor zkusenejsich?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2007 21:01 Sidonius Re: Isamik
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Příčin rozpadu může být víc, ale rozpad emersních listů mi připadá nejpravděpodobnější... :-)
A takto vypadá emersní rostlina v přírodě:
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2007 18:10 Muž isamik [180] Re: Sidonius
Diky Side, mam je od Rataje, nove listy zatim nerostou, ale ty odumirajici jsou pomerne vysoke,kolem 20 cm. Tak uvidim, treba obrazi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2007 15:28 Sidonius Re: Isamik
A nové listy vytváří? Jestli byla vypěstována na suchu, musí jí původní listy odumřít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2007 14:10 Muž isamik [180]
Ahoj lidi, mam podobny problem, minuli tyden sem zakladal nove akvarium (technika dekorace uz tam tyden byla) a po tydnu mi Sagittaria subulata odchazi, ma rozpadajici se listy, takove jako blato, o hnojeni zelezem sem cetl, ale hnojivo doma nemam. Jinak je to 36l voda vodovodni trstenicka. Diky moc za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2007 17:31 Usine Re: Toňas
Na 12litrové akvárium máš asi 4x více ryb než bys měl mít. Tvoje rostliny nestrádají k vůli nedostatku živin ale pro velký nadbytek. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2007 15:43 kustro Re: Toňas
jasne skus pridat zelezo,zrejme ho maju nedostatok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2007 14:12 Toňas – Sagittaria subulata
zdravím...dal jsem si do akvárka tuto rostlinu Sagittaria subulata asi 6kusů tak 4 cm od sebe..., asi tak měsíc se jim dařilo dost vyrostli ale najdenou jim ohnivají listy a i ty zdravé se rozpadají jako by vnich chyběli články....nevíte co stim?nepožívám žádné hnojivo nic asi bych měl co..ale jaké a jaká je cena?Moc děkuji..

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 2

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 6012x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10574-sagittaria-subulata-problem?od=58