Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Axolotl mexický

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Žáby, Mloci 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Axolotl mexický
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2013 13:58 Žena Ria542 [40] - MiniakváriaRe: aladar
Tak by to asi aj fungovalo, ale mladé ma asi nejak moc nelákajú ;-) V podstate sa mi na komodu zmestí tých 75 - 80 x 35 - 40 (asi by som tam nechala nejaké to miesto cca 5cm, takže skôr 75x35, dala by som to vyrobiť ako špeci veľkosť) ;-) Výšku cca 30cm, to by im asi aj stačilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.03.2013 13:53 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Ria542
Celoživotně by to pro ně nebyla žádná výhra,některé formy,dorůstající do 20ti cm by to zvládly.Pokud ti vyrostou do 30ti cm,budou tam jak ve zkumavce :-) .Jednoduše první rok jim to stačit bude,pak si pořídíš větší a tohle použiješ na odchov mladých či na další axe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2013 13:12 Žena Ria542 [40] - Miniakvária – ax a aq
Dalo by sa chovať dvoch axov v 54 litrovom aq? shopakva.sk/… ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2013 00:18 Niki.Ch – axolotl
díky moc dík :) :) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2013 23:57 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Eva_R
Na to zapomeň,víš toho dost,taky si chci občas jenom číst ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2013 23:43 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
:) Ne ne, ráda přenechám zkušenějším :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2013 23:39 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Tak nespí :) ,je to tvoje pacientka X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2013 23:38 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Niki.Ch
Ví,ale spí.Ideální je 15 až 18,do dvaceti je to ještě jde,každý stupeň navíc jim už začíná vadit a zvyšuje se riziko nemocí zároveň se snižováním jejich obranyschopnosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2013 23:36 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Niki.Ch
14 - 22°
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2013 23:28 Niki.Ch – Eva_R
nevíš tak cca kolik????? :) :-) :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2013 22:22 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Eva_R
Je povinnost veterináře tohle radit,je to trochu riziko,ale nikdy se nic nestalo,viděl jsem v maroku za fabrikou žrát desítky želv hovínka dělníků.Horsfieldky jsem měl kdysi,byly v pohodě.Měli bysme to ukončit,nebo nás vyofftopují,tohle můžem probírat jinde :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2013 22:07 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
Máme taky suchoželvu, stepní, a když jsem se o to zajímala, tak všichni radili nic takového nedávat, i MVDr. Hnízdo. I když, zkusila jsem žížalu, ale živé se bál :) a mrtvou nechtěl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2013 21:54 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Eva_R
suchoželvy,kromě rostlinných složek.Vejce jsem dával vcelku vařená,rozbily si je samy krunýřem o stěnu.Kdysi dovezené,co nechtěly žrát,jsem rozkrmoval chcíplýma myšma,viděl jsem je to žrát v Africe :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2013 21:41 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
aladar napsal: želvy tvaroh s vejci

Které želvy žerou tvaroh s vejci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2013 21:39 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Niki.Ch
Docela nízkou, určitě nepřitápěj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2013 21:37 Niki.Ch – Eva_R
jo ještě mám jednu otázku kolik stupňů potřebuje axolotl v akváriu :) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2013 13:44 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Fotka k příspěvku Nekonečný příběh chovatelův.Já chleba s máslem,želvy tvaroh s vejci,já housku s paštikou,sloni melouny s banány,agamy třešňový kompot,gekoni a scinkové to všechno dohromady.Jen hadi byli k mému gastroegu šetrní.Třetí den jím fazolovku a axové střídají pstruha s lososem.Jdu si dělat bramboračku.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2013 22:16 Niki.Ch – Eva_R
moc moc děkuji za moje otázky fakt díky... :) :) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2013 08:51 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Eva_R
Že jim nic není,poznáš podle držení těla,jinak do domělé mrtvoly šťouchneš a ona naštvaně ožije.Když jsou do oblouku,zvlněné nebo mají zkroucený konec ocásku,můžeš začít kopat :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2013 07:37 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
Břichem nahoru u hladiny, to už bych kopala hrobečky :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2013 23:39 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Eva_R
Některé larvy jsou takoví mazáci,že si lehají na bok a vypadají jak mrtvoly.U nejmenších jsem zažil i břichem nahoru na hladině.Ještě neznaly základy společenského chování :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2013 21:07 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci – Re: aladar
Fotka k příspěvku To se tak někdo má :-)

Naše ještě jen tak pohozené patentky neberou, musím jim s nima zamávat před očima :) (jak s tím červeným hadrem :-) ). Už radši přecházím na ně. Ty artemie jsou jednak až moc droboučké a taky mám pořád blbej pocit, že jsou slané.
Jo a ta poloha nakloněných larev mě nejdřív docela vyděsila, ale pak jsem viděla, že jim tam překáží to břicho :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2013 20:23 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Ačkoliv mrňata přecházejí na patentky,kořist v pohybu je pro ně jako červený hadr.Proto jsem ještě jednou vyrazil na buchanky a perloočky.Po nalití do nádrže zanechaly larvy patentek,ač červených :-) a raději zobaly desítky jednohubkových korýšků,než aby přežvykovaly kus komára.Výsledný efekt po hodině je hromada ocasatých soudků na dně,nakloněných díky břichu na stranu :) .Pro jistotu dodávám,že toto se může jen při neustálém krmení larev,pokud před tím vyhladoví,nafouknou se,vyplavou na hladinu a není li po ruce led,můžete je dát k ledu X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2013 14:06 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Eva_R
V mé ruce jsou klidní,nechají se prohlédnout jako pejsci :-) ,v misce se mrskají,protože ji neznají,je neosobní a pro ně podezřelá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2013 13:28 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
Fakt nemám nic proti manipulaci ve vodě, sama na axici sahám, žere mi z ruky, ale z vody by se podle mě zbytečně brát neměli. Přenést do jiného akvárka se dá i třeba v misce s vodou, ne? Ty víš, jak je bezpečně vzít, ale když si představím, jak na ně často chmatá a vytahuje z vody DrChila, je mi nanic :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.03.2013 09:20 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: DrChila
Se slovy čím víc se na ně chmatá bych byl opatrný,zas to nejsou morčata
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2013 09:11 Muž DrChila [243]
Čím víc se na ně chmatá nebo čím víc se z vody vytaháhaj jsou pak na to víc připravený.. poprví bojovali.. teď už jim to ani nepříjde.. stejně tak jako při krmení pak se můžou krmit i z ruky například
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2013 09:01 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Ria542
Mrně může být v menším,třeba cca 20 l.Jeden dospělý si zaslouží alespoň padesátku.Může být jeden,ale raději mají společnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2013 08:42 Žena Ria542 [40] - Miniakvária
V akom veľkom aq chováte axolotlov? (1, alebo viacerých, dajú sa chovať aj po jednom?)(premýšlam do budúcnosti, veľmi sa mi páčia) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2013 07:12 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Eva_R
To by bylo,abychom se konečně na něčem neshodli,vážený uživateli :-) .Niki se na to možná neptala kvůli mazlení.Ženy mají často citlivější až mateřský přístup ke zvířatům,neříkám,že je to špatně,ale je tu "ale" ;-) .Před časem jsem přišel domu,bílí axové měli zarudlou kůži,všichni jezdili po akváriu jako diví.I přesto se po nabrání do ruky zklidnili a s důvěrou se nechali přenést do ledové vody,kde se po 12ti hodinách vrátili do bíla(bez použití sava,černí zůstali černí :) ).Kdyby na to nebyli zvyklí,splašili by se jako torpéda a omlátili by se o kameny a stěny akvária(už jsem to viděl),což by jim spolu se stresem fakt nepomohlo,obzvlášť při jejich velikosti a váze,kdy je jejich razance velmi slušná.Občasná něžná manipulace je nestresuje a zároveň připravuje na podobné situace.Na druhou stranu každý má svůj přístup a právě tím zodpovídá za své svěřence ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 23:01 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
No, tak v tomhle se neshodnem :-) Chovat se ke zvířeti šetrně neberu jako přehnanou opatrnost. A jak se to může obrátit proti zvířatům nebo chovateli?
Taky s nima manipuluju, ale jenom ve vodě. Žerou mi z ruky, nechají se podebrat, posunout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 22:40 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Eva_R
Nemají proč trpět,ochrana pokožky je dobrá a kontakt s nimi je součástí chovu.Chovat se ke zvířatům přehnaně opatrně se naopak může obrátit proti nim i chovateli.Manipulace rukama je součástí důvěry a funguje to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 20:43 Muž DrChila [243] Re: Eva_R
Slyšela si o metamorfoze? postupné ubírání vody způsobí to že je z něj suchozemskej tvor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 20:24 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
Larvičky už žerou patentky hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 20:23 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
Vytahovat z vody se občas musí? Připadá mi, že tím trpí, třeba drápatky co je mám, jsem nikdy na vzduch nevytáhla, když bylo potřeba je přelovit, tak kelímkem s vodou, to samé s axicí, byl by to pro ní stres. Ty určitě víš, jak na to, ale začátečníkům bych to určitě nedoporučovala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 20:15 Muž DrChila [243] Re: aladar
Tak tak:) plně souhlasím síťky bych se i bál na ně použít aby si nezlámali prsty nebo tak něco.
A jako žáby chytit nejdou :-D rychlim pohybem:-D To spíš vyskáčou rovnou sami jak se leknou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 20:05 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: DrChila
Do ruky se občas vzít musí,kvůli prohlídce či čištění.Síťka není vhodná,k ruce získají důvěru při klidném podebrání,ale nezvedat vysoko,kdo nemá zkušenost,může vyklouznout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 20:00 Muž DrChila [243] Re: Niki.Ch
já když jsem si je poprví koupil tak mi bylo řečeno v tom zverimexu že si je musim vylovit sám že na to ani nešáhne se síťkou a já je lovil rukou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 18:08 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Niki.Ch
Vzít ho do ruky ven z vody, to by se mu nelíbilo. Zuby nemá. Tvor na mazlení a tahání to není, je spíš na pozorování :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 17:03 Niki.Ch – Eva_R
ahoj a ještě nevíš jestli se dá axolotl vzít do ruky???a jestli jo? nekousne mě když je to masožravec :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 13:27 Muž DrChila [243] Re: Marian B
Je fakt že jsem včera taky šel kolem zveráku našeho a měl tam ceduli čerstvý žížaly a červy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   12.03.2013 12:42 Marian B Re: Verča8
Verča8 napsala: Noo..už nehubne..nemá co..žížaly sem zkoušela hledat ale našla sem možná tak velký kulový.. ://

Já kupuju žížaly v rabářských potřebách ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 17:56 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Verča8
Teď o víkendu, jak bylo teplo a mokro, se žížaly daly najít snad všude. Ještě i dneska ráno jsem si nasbírala, a to na ně nechodím nějak cíleně, stačí vyrazit se psem do parku :-) Tak zkus koupit nějaké rybí maso, hovězí srdce... Má snahu žrát nebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 16:28 Verča8 Re: Eva_R
Noo..už nehubne..nemá co..žížaly sem zkoušela hledat ale našla sem možná tak velký kulový.. ://
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 21:56 Muž DrChila [243] Re: Eva_R
tak ty černý jsou chovaný líp než ty bílí ty bílí začínali na tim sušenym. A z toho sem tam měl nějaký ploštice nebo tak něco díky bohu že to je pryč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.03.2013 21:28 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: DrChila
Už se začínaj projevovat důsledky tvého vymakaného chovu, chudák axík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 21:01 Muž DrChila [243]
Vzdejte hold axolotovi černému odešel do věčných lovišť. Ačkoliv jedl plaval všechno ještě včera večer.. ráno tam ležel doslova tuhej. Naštěstí ho necupovali nebo tak.. Tak jsem projistotu vyměnil i část vody a odkalil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 20:19 Niki.Ch – Eva_R
jojo moc děkuji...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 18:39 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Alkestis
Myslím,že na tyhle věci je čas,ještě se neví.Vajec může být 50,nebo taky 800( moje největší samice :-) ).Jestli začne klást,bude to trvat několik dní a pak budeš mít cca 14 dní čas na přípravu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 17:47 Žena Alkestis [9]
Tak potvrzuji, ze papa jak protrzena, prave do sebe nasoukala dve zizaly. Jinak dekorace jsou z kameni poskladana jeskynka, dalsi plochy kamen v rohu a jedna umela kytka. A kolik se jich tak muze v jedne snusce objevit? A jak presne se tedy o ne ma pecovat? Akvarium na rodice je jiz pripraveno, sic se budou muset uskromnit na 60 litru.

Cetla jsem tedy cim je krmit, ale nemam uplne jasno kdy presne zacit a jak to cele cca probiha.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 73 74

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 72999x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1056-axolotl-mexicky?od=2897