Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Axolotl mexický

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Žáby, Mloci 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Axolotl mexický
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.05.2013 20:17 Žena Vlaďka [6] - Obojživelníci
Hlásím,že axík je v pohodě.Papal už žížalku i okounka :) Zdá se,že se tu cítil hned jak doma.Doufám,že bych poznala,kdyby to tak nebylo.Na hladinu se plave pouze nadechnout,jinak se drží u dna nebo si vyleze na nějaký ten kámen.Každým dnem bych měla mít hotové velké akvárium.Tak už se těším,až ho zařídím a nastane stěhování do konečného domova.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2013 07:46 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
Dobře, tak to uzavřeme :-) O prokříženosti jsi psal obecně, nejednalo se konkrétně o tu várku, z které je mám já (a teď i Vlaďka :-) ).
Měla jsem strach, že se ti zrovna na nich něco nezdálo, ten vzkaz byl takovej truchu děsivej :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2013 03:56 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Eva_R
Tak a teď už je v tom opravdu guláš.O uspání poškozených larev procainem jsem psal v os.vzkazu,o prokříženosti jako o aktuálním neviditelném faktoru,který se může projevit kdykoliv bez varování jsem psal do diskuze pro všechny.Další odchovy,nevím co máš na mysli,jestli předešlé nebo souběžné,marně tam hledám souvislost stejně jako u patentek.Možná jen trpím mo mentální zabedněností.Hlasuji pro otočení stránky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2013 20:39 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
Tak teď fakt nevím, o co jde... Před časem jsi tady na fóru psal, žes někde koupil patentky (psal jsi, že je tam kupuješ běžně), a teď jsi s nima nakrmil a popadaly ti larvy, sourozenci těch, cos mi poslal. Já pořád myslím, že se bavíme o tomhle. Že pomřely v důsledku těch špatných patentek.
Jestli jsem tě nějak naštvala, tak je to nedorozumění. Vůbec nevím, že jsi měl další odchovy.
Os. vzkazem jsem se tě zeptala, jak se vede těm dvoum larvám, co měly tu otravu přežít. A tys začal o prokříženosti.
Tak kde jsem se ztratila?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2013 18:14 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Eva_R
Projel jsem si to zpětně a vidím,že jsi neměla nejmenší důvod zmiňovat se o jednom odchovu,který popadal velmi rychle i přes veškerá opatření.Nevidím souvislost,o žádných patentkách jsem nepsal.Ale vidím důsledky upřímnosti.Chlubit se umí každý,napsat o fiascích v chovu sice pomůže ostatním,ale ne autorovi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2013 16:38 Muž iacek [5] Re: aladar
No když cesta bude, tak je určitě vezmu. Ale Praha je dáleko. :-( Sám sem tam byl jen 3x bohužel. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2013 13:01 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Eva_R
Proč by to mělo souviset?Neznal jsem jejich odolnost,musel bych se věnovat jen jim s mikroskopem vedle počítače.Nechápu,co mi chceš říct,o špatných patentkách jsem se v pointě o odolnosti nezmiňoval,protože na to nemám metr a neobhájil bych to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2013 12:32 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
Dobře. Snad budou ale odolnější, když jejich rodiče nebyli čistí sourozenci nebo potomci sourozenců. Vidím na těch našich čtyřech, jednak že přežili všichni (i tu cestu v podobě vajíček), žádná ztráta, a vypadají zdravě a dravě :-) Jo, je to malej vzorek, ale se ztrátou jsem počítala.
Jak to ale souvisí s tím, že se tvůj odchov otrávil špatnýma patentkama?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2013 12:28 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: iacek
Kdybys měl cestu přes Prahu,vezmu je na čas do party.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2013 11:04 Muž iacek [5] Re: aladar
Tak kdyby se o ně někdo mohl postarat, tak by to taky nebyl problém. :) Jen sem si nebyl jist, jestli by někdo chtěl.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2013 11:00 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: iacek
V dobách,kdy jsme často jezdili na expedice,jsme si zvířátka předávali a navzájem se o ně starali.Darovat znamená "už mě to nebaví"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2013 10:55 Muž iacek [5] – Nabídka
Ahoj, na léto se mi naskytla dlouhodobá brigáda v zahraničí(byla by škoda jí nevyužít). Jelikož si nejsem jist, že by doma o axíky bylo dobře postaráno, rád bych je někomu hodnému daroval. Nebyl by je problém dopravit v rámci východních Čech. Nejspíš by to doma i s menší péčí přežili, ale myslím že toto je lepší cesta. Nechci je zbytečně trápit. V případě zájmu se ozvěte. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2013 10:54 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Fotka k příspěvku Z dob mého aktivního působení v pražské zoo si vzpomínám na mnoho paradoxů.Zvířata chovaná z pohledu lidí v nekvalitních podmínkách se množila,po přesunu do "lepšího"se množit přestala.Typickým příkladem byli kapští hrabáči,moji miláčci a hromada dalších.Pointa.Roh obýváku je připraven na podstatně větší akvárium,které už nebude nutné čistit.Současná nádrž je jim už malá,ale...Cca po měsíci se musí komplet vyčistit,což z akvaristického hlediska není ideální,ovšem nechám li ho další dva týdny,všechny samice jsou pravidelně hlavou dolů s roztaženými nožkami a chtějí se množit.O velké nádrži už je rozhodnuto,nezbývá než doufat,že nedopadnou jako hrabáči.Foto táta máma (taky roztažená,než mě zmerčila)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2013 09:50 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Eva_R
Re na os.vzkaz pro všechny.Co ti na to mám odpovědět,abych tě nevystrašil.Čistí a kvalitní axolotli prakticky nejsou,žádná plemenná kniha se nevede,alespoň o ní nevím.Jejich obranyschopnost a celková vitalita se snižuje a při každém odchovu s novým rodičem nezbývá než doufat.Musel by to někdo vzít do rukou a vytvořit(a udržet)geneticky čistý chov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2013 18:21 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Vlaďka
Tak snad jste dobře dojeli a pozdravuj broučka :) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2013 17:12 Žena Vlaďka [6] - Obojživelníci – axík
Tak už mám axíka a vezu ho do jeho nového domova :)
Evi,ještě jednou díky ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2013 17:10 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: mckyta
Už jsem měl cukání doporučit ti nádrž ze skla s vodou :) .Filtr slabší nebo žádný ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2013 16:31 mckyta – filtr
Ahoj, budu axouše přestěhovávat do většího, už je to skutečně nutný, jakou nádrž doporučujete a hlavně, máte zkušenosti s nějakým dobrým filtrem? Asi jen pro Pepaleru, dalšího neplánuji :) dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2013 13:13 Žena Iloveo [11] - ObojživelníciRe: aladar
tak som ho pozorovala a ked som im davala papat len co som sa dotkla vody vsetci sa mi pozerali na ruku okrem neho :( on jedlo zbada len ked to ma priblizne 3cm od papulky. Teraz prestal kusat axikov. Ked to tak zostane nemam s nim ziadny problem mne osobne nevadi ze je slepy len nech neokusuje ostatnych.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2013 23:41 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: DrChila
Bohužel běžný obrázek.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2013 23:22 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Iloveo
Může mít problém se zrakem,to se stává.Může to být i psychika,někteří se chovají jako magoři a vidí dobře.Nejlepší je nabídnout mu něco z ruky či pinzety a uvidíš,jestli vidí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2013 20:40 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Vlaďka
Jasně :-) Ale není o moc tmavší, vždycky musím chvilku porovnávat, abych poznala který to je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2013 19:00 Muž DrChila [243]
tak sem byl ve zveraku a meli tam axe jak bily tak cerny a chudaci byli vsichni okousany a bez zaber uplne chudaci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2013 18:53 Vlaďka Re: Eva_R
Určitě u tebe zůstane ten nejtmavší,co? :) Na profilu a podobně jsem hledala možnost napsat soukromě abychom předání nedomlouvaly přímo zde a nezahltily tu forum,ale bohužel jsem nic nenašla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2013 18:31 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Vlaďka
Fotka k příspěvku :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2013 18:11 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Vlaďka
Tak jestli máš zájem, čeká na tebe :-) Už je ve velikosti, v jaké jsem si koupila ve zverimexu tu naší holku. Nejdřív jsem chtěla jen samce do páru, ale teď jsem si vybrala jednoho prcka, ten zůstane, ať už se z něj vyklube holka nebo kluk. Takže ostatní už by mohli jít do světa.
Axíci se fakt neperou, jenom když jsou hodně rozdílné velikosti, tak se můžou sežrat nebo když hodně hladoví, můžou se okusovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2013 16:45 Vlaďka Re: Eva_R
Tak už jsem doma a prohlédla si je v akvárku i přečetla deníček :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2013 09:59 Žena Iloveo [11] - Obojživelníci
Ja by som tiez potrebovala pomoc. Jeden z axiku mi pripada ako by bol slepy :-( alebo aspon velmo slabo vidi. Dovsetkeho naraza do skla do kamenov do dekoracie aj do 3D pozadia jednoducho do vsetkeho co sa da :-( hryze do vsetkeho co okolo seba ma to je jedno ci je to moj prst ci druhy axik. A uz ho mam skoro mesiac a furt sa to nemeni :-( ostatny toto nerobia ani nerobili. Je mozne ze je slepy ????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2013 09:08 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Vlaďka
Pohlaví ještě nejde poznat, velký prostor nevadí, jsou zvyklí i na krmení z ruky :-) Neperou se, ani dva samci. Pak se domluvíme, teď musím rychle do práce ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2013 08:16 Vlaďka Re: Eva_R
Určitě bych o jednoho zájem měla a nebyl by problém se pro něj zastavit.
Jen bych měla dotaz. Může být už takhle malý v akváriu, které jsem plánovala pro toho ročního? Nevadí mu velký prostor? A ještě jeden dotaz. Ráda bych měla u sebe dva, každého jiné barvy. Vím,že musí být stejně velcí aby nedošlo k újmě. Ale záleží třeba i na pohlaví? Na páření množení až tak netrvám, takže by mi nevadilo mít dva stejného pohlaví, ale snesou se dvě holky, případně dva kluci v pohodě?
Omlouvám se za případně hloupé dotazy, ale nerada bych něco poto hned na začátku. Díky :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2013 08:07 Vlaďka Re: Eva_R
ehm,špatně čtu,dva tmavé,už to vidím :) promiň
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2013 08:06 Vlaďka Re: Eva_R
Máš oba černé? A už víš to pohlaví?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2013 08:05 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Vlaďka
Fotka k příspěvku Kdybys chtěla, mám tady dva volné - tmavé, z dobrého Aladarova chovu :-) a už měří skoro 8cm :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2013 07:58 Vlaďka
Tak už to vypadalo nadějně. Na burze nic, ale nakonec jsem měla slíbeného ročního axíka z chovu jedné školy. Dnes jsem ho měla dostat a právě jsem se dozvěděla, že prý o víkend zabil ty ostatní a zůstal sám. Takže mám opět smolíka. Prostě celá já :(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2013 21:41 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
Nekrmím žádným srdcem, ale vím že ty jo, a jako zkušenému chovateli ti věřím, že to co jim dáváš máš zjištěný a vyzkoušený :-) Nevěděla jsem, že krmíš i kuřecíma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2013 21:38 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Gystr
To, že mu chutná kuřecí maso a granule, neznamená, že je to pro něj vhodný. Poradit si nenecháš, dělej jak myslíš, doufám, že to tvůj axolotl přežije co nejdéle. Mně drápatka na kuřecím mase žila jenom rok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2013 19:27 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Dovolím si lehce nesouhlasit s dogmatem ohledně srdcí.Kuřata jsou rychlená vším možným,ale krávy kromě farmářských chovů také.Masokostní moučka,vyráběná z mrtvol krav je opět součástí menu těch žijících,nebavím li se o dalších urychlovačích růstu.Zásadní rozdíl tam není,kuřata rostou rychle,skotu se to déle hromadí.Argument,který jsem tu kdysi četl,že se nemá krmit srdci s tukem či vepřovým,protože ho axolotli nedokáží strávit,mne naprosto odzbrojil,protože by šlo o nejlepší fiktivní variantu.Na druhou stranu musím dát za pravdu Evě,lepší je naučit je na hovězí srdce.Moji jedí kuřecí srdíčka průběžně léta,jsou zvyklí,velcí a imunnní,ne li závislí :-) ,kdoví proč :) ,ale spíš se držte ověřeného,ať nemáte trable ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2013 18:57 Žena Iloveo [11] - ObojživelníciRe: Eva_R
vidis to palec doma mam pangasiusa . Zajtra im dam a som zvedava jak im to bude chutnat :-)
hovězí??? to sa mi nechce lubit :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2013 18:52 Žena Iloveo [11] - ObojživelníciRe: Gystr
tak raz za cas im budem davat kuracie maso :-) a ked im tie granule chutnaju tak aj tie :) ale moji najviac zboznuju dazdovky no za tie sa vedia roztrhnut :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2013 16:52 Muž Gystr [11] - ObojživelníciRe: Iloveo
Dávám kuřecí maso a řekl bych, že mu chutná, stejně jako granulky (Tetra Repto Frog) a pak mám ještě od známého granule ze sádek a ty má taky rád ... Teď mu dávám patentky a ty úplně cháluje ... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2013 12:26 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Iloveo
Rybí. Když už srdce, tak hovězí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2013 00:16 Žena Iloveo [11] - ObojživelníciRe: Eva_R
preco kuracie srdcia nie ? tak ake surove masicko im mozem davat ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.04.2013 23:20 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Iloveo
Ahoj, hledala jsem složení těch granulí, a první věta u nich je "vyvážený poměr rostlinné a masové složky". Proč by axolotli měli žrát rostliny??? Můj názor - jestli krmíš pestrou a správnou stravou, žádné vitamíny nejsou potřeba. Z jídelníčku tvých axíků bych vynechala kuřecí srdce, nitěnky a ty granule.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2013 21:09 Žena Iloveo [11] - Obojživelníci
Ahojte pozerala som VASE fotky aj videa o axikoch :) aby som vedela viac o nich. A svojich Axikov uz krmim Kuracim srdcom , krevetami , patentkami , nitenkami , dazdovkami a rybami (pavi ocka).
Prosim vas v akvaristike som si prosila nejake granulove vitaminy pre mlokov a dali mi SAK 55 granulát 100 ml a tak by som rada vedela ci je to pre ne dobre. V tychto granulach je vela vitaminov aj preto sa mi lubili dala som im to ochutnat RAZ a tak uprimne axikom to strasne chuti. Rada by som vedela aj vase nazory na tie granule DAKUJEM
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2013 19:55 Niki.Ch – aladar
ahoj pošlu vím více fotek z akvárka a axíků :) :) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2013 23:53 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
To jsem ráda :-) Už jsem dala okouna i dorostu a taky bylo vidět, že jim chutná palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2013 22:27 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Eva_R
Jsou zvyklí na luxus,každé pondělí jim nakreslím týdenní menu.Jen tvé okouny jsem musel vyfotit,obrázku ode mne nevěřili :) .Ovšem chutnali jim víc než pstruzi X-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2013 22:04 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: aladar
smich
Hezky jim je servíruješ :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2013 21:57 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Eva_R
Fotka k příspěvku Všetatské žížaly z cibulářské oblasti jsou kromě minerálních látek obohaceny o zkušenost s mým rýčem a výjimečné v tom,že jsem je neryl s láskou ke zvěři,ale z posledních sil po těžbě :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2013 21:44 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Niki.Ch
Kdybychom se spolu s kamínky mohli podívat i na axe,bylo by to téměř ideální ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 73 74

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 72871x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1056-axolotl-mexicky?od=2638