Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Axolotl mexický

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Žáby, Mloci 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Axolotl mexický
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 19:00 Žena Vlaďka [6] - ObojživelníciRe: DrChila
Bohužel tam mám pouze dva pubertální axíky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 18:48 Muž DrChila [243] Re: Vlaďka
vsadil bych na to že ty zviřátka nezvaný hosté jsou člunky páč se mi tam taky dostali. Ale gibiceps si snima docela poradil:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.11.2013 18:47 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Vlaďka
Dej dam očka, třeba se jim povede vyžrat ty potvory dřív, než budou sežrány :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 18:47 Žena Vlaďka [6] - ObojživelníciRe: Dejva
Jen na tom odkazu píší,že ty hlístice mají 0,5 cm i více.Já to tu mám o dost menší.Nejvýš do 3 mm.A na ty ploštěnky to asi nevypadá,zdá se mi to prostě rovná čárka,kdežto ploštěnka je na obrázku jiná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 18:43 Žena Vlaďka [6] - ObojživelníciRe: Eva_R
No,já odkaluju častěji,než jim bylo odkalováno když jsem tu nebyla.Takže pokud by to bylo ono,bylo by to mooooc fajn.
Doufám,že jim to neškodí,ale prostě to je divné a já se bojím aby to nebylo něco,co bude napadat i je.
Uvidím,třeba se pak ještě ozve aladar.
Zatím vyčkávám.Holt bych jim to vyměnila vše,ale to bych dost nerada.
Havěť jedna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 18:38 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Vlaďka
Hlístice se mi jednou objevily u drápatek, taky nevím odkud, a pak zase zmizely, ani nevím kdy :-) Objeví se když se snad překrmuje, trochu zanedbá údržba, jestli si to dobře pamatuju, když jsem to tenkrát řešila. Důležité je, že axíkům neškodí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 18:37 Muž Dejva [15] - LabyrintkyRe: Vlaďka
Možná hlístice...

rybicky.net/forum/9517-hlistice

Nebo ploštěnky, to by asi bylo horší...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 18:31 Žena Vlaďka [6] - ObojživelníciRe: Eva_R
Tak podle toho tam by to mohlo být nanejvýš něco jako ty hlístice nebo roupice.
Je to prostě takovej bílý chlup,který leze po skle.
U velké axice nic takového není :(
Vůbec nevím,jak se to tam mohlo dostat.Krmím defakto stejnou potravou obě akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 18:23 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Vlaďka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 18:18 Žena Vlaďka [6] - ObojživelníciRe: Eva_R
Včera jsem měla pocit,že tam prostě jen jsou.Ale dnes jsem si všimla,že prostě po tom skle lezou.Ten pohyb je vidět.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 18:13 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Vlaďka
Ahoj, vítej doma :-)
Jak se ty bílé čárky pohybujou? Lezou po skle nebo jsou na místě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 17:15 mattea Re: Špáťa
v Plzni mi ho nabídli ve zverimexu Tylovce, takže by se určitě dalo domluvit, že by ti je objednali. Cena ale, myslím, byla kolem 180,-/dospělec, což se mi nezdálo přiměřený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 16:47 Žena Vlaďka [6] - Obojživelníci – breberky
Ahoj.Mám problém.
Včera jsem se vrátila po dvou týdnech domů.Rodinka mi sice o axíky pečovala,ale cosi se mi vyrojila u těch dvou nových mladých.Včera jsem zjistila,že na stěně akvária je cosi světlé.Takové malé čárky...cca 2-3mm dlouhé.Měla jsem za to,že možná nějaká ta řasa nebo kdoví co.Vodu jsem vyměnila ve větším množství,sklo omyla.Hm,teď jsem přišla z práce a zjistila,že čárek je tam zase poměrně dost.Nic rostlinného to nebude,ono se to nějak pohybuje.Pohyb je vidět na první pohled.Ve vodě jako takové to asi neplave,ale je to na všech stěnách :(
Napadá někoho co by to mohlo být?Foto asi udělat nepůjde.
Nevím,zda mám vyndat axíky a vše umýt a vyměnit veškerou vodu.Nebo zda to řešit nějak jinak.
Díky za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 09:41 Špáťa – Sháním axíka.
Dobrý den, sháním axolotla mexického - albína či gold, cca 10-15 cm. Nevíte o nějakém chovateli či prodejně v oblasti Plzeň až Praha, kde by jej měli? Předem díky za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2013 12:09 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci – Barva
Fotka k příspěvku Aladare, jsem zvědavá, jakou barvu bude to naše mimino mít, vyfotila jsem ho dneska na denním světle, zatím vypadá na tmavou? Radši bych teď zase světlého :-D
Má cca 3cm a je mu 20 dní.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 16:08 Žena tyna181190 [27] - Axolotlové a žebrovníciRe: Eva_R
Fotky určitě v nejbližší době dodám to se neboj jen teď jsem do 14.11. bez foťáku ale pak zas budu fotit jak o život :-D No zatím mám to samý jako ty... jednoho světlého a jednoho tmavého... zhruba 10cm světlý a ten tmavý je o kousínek menší... chci mít celkem 4 (dva tmavý, jednoho světlýho a jednoho zlatýho perleťovýho) v akvárku ale nechtěla jsem je brát jen od jednoho prodejce... dostala jsem typ kde by je ještě mohli mít v Praze tak se tam příští týden pojedu podívat :) a kdyby nebyli tak jedu pro ně do Plzně :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 15:04 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: tyna181190
Jaký sis koupila? Budou fotky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 14:27 Žena tyna181190 [27] - Axolotlové a žebrovníciRe: Eva_R
Tak ono když DrChillovi nerozezná žebrovníka od axolotla tak se už není čemu divit :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 14:21 Žena tyna181190 [27] - Axolotlové a žebrovníciRe: Irena P.
Vlk9 radí dobře v zoo braník je mají v tmavý i světlý barvě ve velikost okolo 10cm ... sama jsem si tam byla pro dva a už je mám doma...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 11:34 Muž DrChila [243] Re: Eva_R
Přesně tak toho jsem chtěl darovat posledního ale ten člověk kterýmu jsem ho chtěl dát tak si bohužel koupil mladý axolotly a asi by to moc dobře nedopadlo. A tady ve zverimexu axolotla nechtějí. Protože nemaj akvarium volné a navíc prej velkýho si nikdo už nekoupí. Splachovat aho ale nebudu když žije. A zapoměl sem zakrýt akvarium a večer na nás stříknul příjemné noční ochlazení:-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.11.2013 11:26 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: tyna181190
Během docela krátké doby má z pěti už jenom jednoho, aspoň že ho přestali bavit, s jejich chovem končí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 10:55 Muž DrChila [243] Re: vlk9
já věděl i jak se jmenuje tady na rybičkách majitelka.. že bys napsal ale už to nevim:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 10:17 Muž vlk9 [296] - HalančíciRe: Irena P.
nejsem si těď úplně jistej, ale zkusil bych zoo braník ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 09:58 Muž DrChila [243] Re: tyna181190
Slušně řečeno, dej psovi jídlo pro kočky a uvidíš že mu bude chutnat ale počkej na druhý den jaký bude mít krásně tekutý hovínko. Navíc ta konzerva neviděla ani maso z rychlíku i když tam píšou třeba 40% masa tak to je sice málo ale i to málo jsou zbytky které někde zbyli z těch se to následně dělalo:). Tak pokud jí ráda papáš tak doufám že jsem ti nezkazil chuť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 09:54 Muž DrChila [243] Re: Irena P.
Já je viděl minulej rok v černým mostě.. ale to ještě to nebylo přestěhovaný a bylo tam to obří zoo jak nahoře bylo jen jídlo plus nějaká parfumerka a kasíno a erotik city. V tim přesunutym už netušim. Ale myslim že tam je jiná i značka toho zveráku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 09:10 Irena P. – Axolotl mexický
Dobrý den,

chtěla bych s zeptat, kde v Praze mohu zakoupit Axolotla mexického? Spoléhala jsem na Živou exotiku v Holešovicích, ale včera tam Axolotly vůbec neměli. Dost to spěchá. Nevíte o nějakém zverimexu a podobných obchodech, kde by ho prodávali? Předem moc děkuji za odpověď.

IP
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 00:05 Žena tyna181190 [27] - Axolotlové a žebrovníci
po předčtení všeho co tu je se divím že DrChila nekrmí axíky konzervou pro kočky... No nemá k tomu daleko...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 23:24 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Es
Nevím,když ho nevidím,a možná ani potom.Možností je mnoho,nejčastěji jde o napadení trávicího ústrojí bakteriemi,kterým se tam za jistých podmínek moc líbí.Dokud neuvidím
detailní fotky,půjde o rizikové pseudorady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 09:31 Es Re: aladar
30.10. do sebe stěží dostal kousek mini červa. Předtím nejedl minimálně nějaké tři týdny, neb odmítal, proto jsem se pokoušela do něj něco narvat. Když ale nepočítám ten kousek červa, což je jako nic, tak vážně nejedl už víc než ty tři týdny. Proto jsem se divila, že ještě hladovku a chtěla jsem se ujistit, že mám takto postupovat. Včera axík dostal čerstvou várku ledové vody. zatím se nezdá, že by nějak ožil, ale uvidíme.Sotva se drží na nohou, už ho skoro ani neudrží - víte, čím je ten problém celkově způsobený? Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2013 22:36 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: DrChila
Věnuj se studiím a neblbni prosím nezkušené tazatele.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2013 22:34 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Es
Takže si ujasníme okolostojičnosti.Ax umírá hlady a byl naposled krmen 30.10.Pokud to nebylo loni,tak žije.Podruhé a naposled píšu nekrmit,zchladit vodu třeba i ledem a uvědomit si,že krmení není základem chovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2013 19:08 Muž DrChila [243] Re: Eva_R
Někdo považuje jako studenou vodu i 20°C viděl sem je poprví a řikali že maj rádi teplou vodu... ale podle toho vypadali topili jim na 28°C... takže někdy NC v obchodě....
Studená voda se považuje pod 10°C cca? nebo ještě míň?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2013 18:28 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Es
Určitě bych se řídila tím, co radí Aladar, zkoušeli jste tu studenou vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2013 17:38 Es Re: Eva_R
No, tak jsem zpozorovala, že jedna rybka do něj opravdu žďuchala :-( Myslím, že už se z toho nevyhrabe, jíst odmítá, i když mu s tím mávám vytrvale před ksichtíkem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2013 17:37 Es Re: aladar
Hladovka? Vždyť už má ten chudáček hladovku nevím jak dlouho, protože nežere. Jeslti se nerozkrmí, tak každou chvíli umře. Ani plavat už nemůže, jak je slabý :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2013 07:16 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: jara4
Na druhou stranu je tam možnost,že nejsou sourozenci,ale pouze možnost.Pán se zachoval velmi hloupě,zda z přirozenosti nebo schválně,nevím.Oddělení budou muset být,ato minimálně měsíc či dva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2013 07:10 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Es
Tohle už tu bylo mnohokrát.Pokud má střevní problémy,krmením se přikrmují.Takže alespoň týden hladovka,čím chladnější voda,tím lépe a nějaký čas nekrmit,čím se krmilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2013 06:54 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: jara4
Když budete dobře krmit, tak vyrostou docela rychle. Do té doby radši odděleně, až budete stěhovat do akvárka tak třeba ty menší zatím nechte v tom džberu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2013 05:45 jara4
Tak nám je chudáčky dovezly.potlesk Včera kolem 16 hodiny volají, že jsou na cestě a budou u nás kolem osmé večer. Tak mi honem museli napustit nechat odstát vodu do velkého zednického džberu (ten jsme koupili malýmu před 2 lety na koupání,to mu byl 1 rok a do bazénu se bál),aby z ní vyprchal chlor, protože velký akvárko je vy výstavbě. Hlavně říkám pánovi, dejte vědět dopředu, kdy asi tak axíci budou, kolik budou stát. Při objednání zaškrtnutá střední velikost a "HLAVNĚ" dodáno do poznámky, aby byli všichni stejně velcí. Přivezli nám tady pouze tmavé a albíny, ale tmavý jsou velcí tak 12-15cm a ti albíni mají stěží 7-8cm. Tak pánovi říkám, že nam ti velcí ty malé požerou a on, ne, těm se nemůže nic státtone. No a za chvíli se jdu na ně podívat a už je tam chudáčky malé lovili, vždycky se k nim pomalu začali přikrádat a pak na ně zaútočili, tak jsem je v té vodě zavřela alespoň do plastové krabičky od rajčat. Ale jak to uděláme, až budou spolu v tom velkém to tedy nevím. :-( Nemáte někdo nějaký nápad? Nemůžou být tou krabičkou od sebe oddělení i ve velkém akváriu. Jinak hned jsme je nakrmili, větším velkou žížalu a malým malou. Papaj všichni krásně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2013 23:41 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Es
Nevím odkud jsi, ale třeba v rybářských potřebách prodávají živé žížaly. Nebo zkus kousek rybího masa. Nebo tu rybku na zkrmení mu přímo dát, jestli není moc slabý, aby si jí ulovil. Taky dávej pozor, jestli ho rybky neokusují. A měnila bych častěji vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2013 17:43 Es Re: Eva_R
Pokoušela jsem se najít marně žížalu, tak jsem dnes koupila alespoň nějaké červíky v pet centru. Jednoho axík slupnul. Taky jsem nakoupila nějaké rybičky, aby ho to rozptýlilo. Evidentně ho to opravdu povzbudilo, chtěl začít plavat, ale jakoby upadl zase na dno, evidentně je hrozně slabý - není divu, je jako tyčka! Třeba se ale povede ho ještě rozkrmit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2013 12:12 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Es
Zkus mu nabídnout něco jiného než jenom srdce, tohle zrovna není nic moc krmení. Aladar s tím taky krmí, ale ne jenom s tím a taky k tomu myslím přidává nějaké vitamíny. Nevím, jestli už není pozdě, víc k tomu určitě řekne Aladar.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2013 13:55 Es Re: DrChila
Těmhle to bylo podáváno vždycky přímo do tlamky, chodili si pro to. Takže v tom to určitě není. Právě že si pro to vždy aktivně šel a teď jen apaticky kouká a vypadá jako z koncentráku :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2013 13:33 Muž DrChila [243] Re: Es
Taky záleží na způsobu podání.. Mě se tohle stalo s prvnim axolotlem. Jelikož bylo málo času bylo jídlo naházeno do vody a necháno tomu kdo si ho najde.. jenže pak se stalo to že jeden pan axolotl měl větší moc a nepustil toho druhého k jídlu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2013 12:59 Es
Zdravím, prosím moc akutně o radu. Náš axík z ničeho nic začal hubnout před očima, do poslední chvíle ale normálně žral (hlavně hovězí srdce, i nějakou tu rybku), byl čilý. Včera ale už odmítal cokoli sníst, je úplně apatický a vypadá příšerně! Je z něj jen taková tyčka skoro :-( Tímhle způsobem nám odešel cca před 2 měsíci první axík (oba byli pořízeni zároveň), je možné, že něco chytil od toho prvního, nebo že to již v sobě měli ze zverimexu? (Byli pořízeni cca v dubnu tohoto roku). Děkuji moc za jakékoli rady, pokud by ho ještě šlo zachránit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 14:12 jara4 Re: jara4
Tak to Vlaďko vypadá asi opravdu na Anubias.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 13:39 jara4 Re: Vlaďka
Taky si chceme s manželem pořídit tak 4-6 kusů axolotlíků, zatím jen pročítáme fora a info o nich, všude kde se dá. Nechceme nic uspěchat. Tady jsem to louskala cca 2 dny. Máme už skoro 5 let 430 l akvárium ve kterém jsme měli rybičky. Jenže ty se mnoho nedožijou. Jediné, co se nám tam množilo byli přísavníci. Tady ne že by se i rybičky nemnožili, ale vždycky to většinou ostatní požrali. Jakmile jsem poprvé viděla axolotlíka (což je asi rok), okamžitě jsem se do nich zamilovala, takže jsme přestali kupovat nové rybičky, před měsícem jsme darovali ty naše přemnožené přísavníky a připavujeme akvárko a sbíráme ty informace. Zatím. Kdyby třeba Aladar věděl co je to za rostlinu? Jestli ten Anubis? Máme tam totiž taky jedem velký kořen a kamínky raději dávat nechceme. A ta rostlina, jestli vidím dobře, je krásně uchycená na tom kořeni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2013 19:50 Vlaďka Re: jara4
Ahoj.Koupila jsem to jako anubis.Přesný druh neznám,bohužel nejsem akvarista (jen už půl roku axista :).Anubis mi tu byl doporučen jako vhodná rostlina k axíkům.Je pravda,že vzhledem k tomu,že nemám osvětlené akvárium,tak tam asi moc jiných rostlin nevydrží.U velké axice ho mám už půl roku a vše v pohodě.Roste celkem pomalu,ale to mi nevadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2013 19:26 jara4 Re: Vlaďka
Ahojky Vlaďko, mohu se zeptat, co za rostlinu máš přichycenou na tom kořeni? Je to na té fotce, jak se ti tam axolotlík živý žížalou. Díky za odpověď Jara

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2013 22:51 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Vlaďka
Království za obchod,kde chtějí latiňáky.Piskořek je skoro škoda pro nádrž s axolotly,velmi často je zblafnou,raději je vidím u ryb,které si jich nevšímají.Mimochodem,závidím Ti Tvé starosti :),ovšem myšleno upříměji než gross,dobrou všem.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 73 74

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 72871x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1056-axolotl-mexicky?od=2243