Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Axolotl mexický

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Žáby, Mloci 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Axolotl mexický
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 22:07 Muž Gystr [11] - Obojživelníci
Ruza ma 25cm urcite.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 21:53 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Gystr
Jak je Růžena velkej? Podle fotky je ho docela kus.
Toho přísavku ať radši nežere, to by mohli špatně dopadnout oba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 21:44 Muž Gystr [11] - ObojživelníciRe: Eva_R
Hale jsou týdny kdy na ně prdí, ale sou týdny, že si chytne i tři čtyři rybky. Jinak neonky už tam nemá, ty šly jak nic. Ta danie pruhovaná a rasbora se celkem drží, mám i nějaké které jsou s růženou od začátku ... ale momentalně jsou 2 danie a 2 rasbory, jinak mám ještě přísavku, ta je taky od začátku s růžou a s tou se docela kamarádí, ona přísavka už je docela velká (tak 10cm), ale kolikrát jsou vedle sebe na krmícim kameni a v poho, ale jak začne bejt moc drzá růža po ní lehce vyjede a ona jí uteče ... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 21:32 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Gystr
Pěknej Růženka :) palec Loví ty rybky nebo už si na ně zvyk a žijou spolu? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 21:30 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: VojtaMohel
Třeba jednou za týden lehce odsaj bordel ze dna a dolej odstátou vodu. Nebo když zbyde nějaké krmení na dně a kazilo by se, tak bych je taky dala pryč. Já už teda takhle velké axíky krmím z ruky (žížaly, ryby, mouchy) takže z krmení žádné zbytky nejsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   19.03.2014 21:21 Muž Gystr [11] - Obojživelníci – Růženka
Fotka k příspěvku Tak nějaké to foto ... Zrovna byl zalezlej, ale aspoň něco ... :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 21:20 VojtaMohel Re: Eva_R
Děkuju a jak často mám měnit vodu ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 21:14 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: VojtaMohel
Lepší je nechat vodu trochu odstát, tak příště :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 21:08 VojtaMohel Re: Eva_R
A nevadí že jsem je dal do přímo napuštěné vody ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 21:04 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: VojtaMohel
Super palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 21:03 VojtaMohel Re: Eva_R
Dobře děkuju moc za rady :) řekl jsem babičce že když najde na zahrádce tak ať mi nasbírá :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 20:58 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: VojtaMohel
Přiměřeně :-D To poznáš, necháš třeba rozpustit jednu kostičku a uvidíš, jak rychle to sežere. Žížaly prodávají v některých akvaristikách nebo rybářských potřebách. Ale i když třeba bydlíš ve městě a tak vyraz někam do parku, určitě najdeš :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 20:54 VojtaMohel Re: Eva_R
Ok děkuju :-D a žížaly se dají taky koupit ? Jo a to platíčko patentek, kolik mám dávat pro jednoho Axíka ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 20:49 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: VojtaMohel
Jedno platíčko patentek stojí asi dvacku. Ale nekrm jenom tím, chce to trochu zpestřit, určitě koukni i po těch žížalách.
Akvárko vypadá podle mě dobře, druhého můžeš hned přidat, pokud nebude větší rozdíl ve velikostech, prostě aby se jeden druhému nevešel do tlamy :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 20:38 VojtaMohel Re: Eva_R
Fotka k příspěvku Ano máš pravdu moc dlouho jsem ho na očích neměl teď teprve vylezl a když jsem ho tak nějak poměřoval má asi 10 cm :) díky za doporučení patentek kolik tak můžou stát ? A jaké mám podle vás zařízení akvária ? jde to ? příští úterý budu kupovat i druhého tak prosím nějaké doporučení jestli je mám dát hned k sobě protože nemám 2 akvária
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 20:31 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: VojtaMohel
Ahoj, vítej mezi axisty :)
složení Diskus granulát od Sery: rybí moučka, pšeničná mouka, pšeničné klíčky, pivní kvasnice, spirulina, pšeničný lepek, rybí tuk, moučka z krillu, moučka z gamarusu (blešince), moučka z mušlí, kopřivy, byliny, vojtěška, špenát, petržel, česnek, mořské řasy, paprika, karoten. Deklarované jakostní znaky: 53,0% bílkoviny, 10,3% tuky, 1,9% vláknina, 3,6% vlhkost, 8,8% popílek.
Šla bych to vrátit prodavačce, to opravdu není pro masožravé axolotly nic moc. Mladí axíci se krmí patentkama (prodávají mražené ve zverimexu), kousky žížal (teď je venku vlhko a každý den pár žížal po cestách v parku nasbírám), ryby. Krmit denně kolik sní, až povyroste stačí obden, časem jednou dvakrát týdně.
Podle fotky mi připadá větší než 5cm..
Až se rozkouká tak vyleze na lov :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 19:23 VojtaMohel – Axolotl Mexický
Fotka k příspěvku Ahoj lidičky, koupil jsem si axolotla a má teď asi 5 centimetrů a prodavačka mi pro něj doporučila na žrádlo Diskus Granulát tak nevím kolikrát týdně mu mám dávat a kolik :) a ještě se chci zeptat jestli někdo nevíte za jak dlouho začne plavat mám ho doma asi 5 hodin a pořád je zalezlý v bunkru :( Prosím odepište někdo co nejrychleji ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 06:57 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: VojtaMohel
Samozřejmě, jde pouze o barevné variace zcela shodného genotypu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 21:52 VojtaMohel – Axolotl Mexický
Ahoj lidičky chci se zeptat jestli je možné zkřížit albína s tmavým axolotlem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.03.2014 16:24 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Gystr
Mám v nádrži to samé od nákupu nových rostlin.Periodicky se objeví a mizí.Nevím jak ty,ale já je neřešim, beru je jako součást akvaekosystému.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 16:18 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: PaDa
Ono jde spíš o to, že máme doma rybí zásoby a poté,co jsem objevil lososy ve francouzkých bramborách mi došlo, že kuchařská inspirace mé polovičky se řítí do záhuby :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 13:41 Žena tyna181190 [27] - Axolotlové a žebrovníciRe: Gystr
Já jsem je u rybek chodila pravidelně rozmačkávat dařilo se mi to do té doby než jsem dokoupila nový kytky a překrmila akvárko... pak jsem to vzdala a pořídila si na ně MŘENKU NÁDHERNOU... od té doby u rybiček dobrý... u čolků a axiků je nechávám a tam mi po nich zbývají jen prázdné ulity...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 13:35 Muž Gystr [11] - Obojživelníci
Nn, 100% je to ten Kružník malý (Gyraulus parvus. Teď jak se jich zbavit. Axolotl mi je nežere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 13:33 Žena tyna181190 [27] - Axolotlové a žebrovníciRe: Gystr
Já bych je tam nechala...
nejčastěji si na kytkách přineseš buď toho co ti ukázala Eva a nebo pak ještě rybicky.net/atlasostatnich/levatka_ostra nebo rybicky.net/atlasostatnich/plovatka_mala... také je možný že máš v nádrži co ti ukázala Eva ale ještě v malý a mladý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 13:28 Muž Gystr [11] - Obojživelníci
Tak sem je asi našel. Jmenují se Kružník malý (Gyraulus parvus. Vadí mi tam a chci se jich zbavit ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 13:17 Muž Gystr [11] - Obojživelníci
Nevim no, ty co tam mám sou takový placatý a fakt malinký, a přes noc jich přibide tak 20 minimalně ... ted sem čistil akvarko a odsál sem jich tak 50 ... a drží se hodně na sklu ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 13:09 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Gystr
Fotka k příspěvku Žerou řasy, odumřelé rostliny, zbytky, jsou fakt užiteční a mně se i líbí :) Co mám želvu, tak jich mám nedostatek ve všech akvárkách.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.03.2014 13:00 Žena tyna181190 [27] - Axolotlové a žebrovníciRe: Gystr
Ahoj nech je tam... axíkovi neublíží spíš naopak si na nich pochutná... taky jsem si je přinesla s kytkama do nádrže a teď už je po nich :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 13:00 Muž Gystr [11] - Obojživelníci
Název šneků nevím, sou malinký tak 2mm a takový hnědý ... Ale růženu ani přísavku nezajímaj ... Vadí mi v tom akvarku ... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.03.2014 12:57 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Gystr
Ahoj, myslíš okružáky? Nechala bych je tam, uklízí akvárko a Růženka si na nich může smlsnout. Co já bych za ně dala. Naši je hned sežerou, když se jim v akvárku objeví.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 12:50 Muž Gystr [11] - Obojživelníci – Ahoj přátelé ...
Zdravím Vás po nějaké době ... Můj axík je v pořádku a pěkně se mu daří, dám zase nějakou fotku toho krasavce. Už ho mám přes rok a je to pěknej macek. I když je to kluk, jméno mu zůstalo Růženka ... :-)

Ale co jsem se chtěl zeptat: asi před měsícem sem koupil novou kytku a objevili se mi šneci, takoví prťavý a množí je brutálně rychle ... Nějaká rada jak se jich zbavit??? :-|

Díkyyyy za rady ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   18.03.2014 10:22 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Fotka k příspěvku slyšelas to, dneska bude losos
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2014 23:14 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: tyna181190
Dělej jak myslíš,ale pokud ještě nežere,v pořádku není a přítomnost ostatních žeroucích ji k tomu nepřiměje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2014 22:35 Žena tyna181190 [27] - Axolotlové a žebrovníciRe: aladar
to vím že pro axe jako první pomoc je čistá, studená voda a nekrmit... ale něco jinýho pro mě je např.: když člověk nakrmí axolotla kuřecím a něco jinýho je když vyskočí z nádrže... přiznám se bez mučení že jsem z toho trochu víc vyklepaná a nervní protože mám o ní strach... :-( nerada bych o ní přišla...ale furt že uklidňuji tím že když přežila první noc po skoku že už to je dobrý ale vidím že to bude ještě dlouhý než se z toho dostane... co jsem koukala tak tělíčko už je dobrý tam už má jen dva malý flíčky a lem už se místama začal obnovovat... ta bílá "boule" co má pod tlamou se zmenšila a z červenala... a co se týče pohyby už se hýbe tak o 90% líp než na začátku... přiznám se když jsem začala s axíkama načetla jsem si celý fórum abych předešla chybám který udělali ostatní a ono se mi stalo úplně něco jinýho :) :-| nejspíš zákon schválnosti :-) přemýšlím že jí vrátím zpátky k ostatním z toho nejhoršího si myslím že už je venku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.03.2014 21:49 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: tyna181190
Tvoje holka si prochází regeneračním obdobím,které nemusí být bez problémů.Všechny tenké části těla podlehly nekroze (smrt buněk), která se vyznačuje tmavou barvou.Žábry jsou na suchu přilepené ke kůži,která díky ochrannému ,slizu' podržela nejen je,ale i celou axici.V tomhle případě doporučuji vůbec nekrmit,hlídat čistotu vody víc než jindy.Jedna věc je dobrá regenerace axů,druhá to,zdali se mrtvé buňky rozpadnou dřív než se dostatečně uzavřou místa mezi živým a mrtvým.Může vzniknout vodnatění spodní časti odumřelých buněk stejně jako napadení plísněmi.Nezapomeň,že nejlepší lék pro axolotly v nouzi je půst a čistá studená voda.Není to totiž lék,nýbrž probuzení a podpora jejich vlastních schopností.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2014 09:22 Žena tyna181190 [27] - Axolotlové a žebrovníci – kaskaderka nežere
Ahoj... Je možný že když má axice černý drápky na nožkách že přestane úplně žrát? jde o tu mojí kaskaderku... drápky černý jak kdybych jí je vzala lakem na nehty a od té doby do vyskočila nic nesnědla - nechce... zkoušela jsem patentky, žížaly, file a ani jedno si nevzala...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2014 00:22 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: renata
Jen aby to s tím pohlavím nebylo naopak :-) .Bude to chtít opravdu jiné fotky.Jinak vypadají v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 23:10 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci
To je barva! :) www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 10:01 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: renata
Fotka k příspěvku Naše světlá je holka, tmavý kluk. Jestli chceš vědět pohlaví, tak je vyfoť z boku a napiš jak jsou veliký, aladar na to určitě koukne :-) Podle tvých fotek mi připadá, že by ten jeden světlý mohl být i kluk :)
Jen upřesnění, moje ani tvoji nejsou albíni, ale xantorická forma (světlý s tmavýma očima), albíni mají oči červené. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 01:07 renata Re: Eva_R
renataMuzu se zeptat? Albin na tvoji fotce je samec ze? Ja si u svych nejsem jista pohlavim ale myslim ze moji albinci jsou holky a tmavi ze jsou kluci... Tak jen pro zajimavost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 00:30 renata Re: Eva_R
Uvidim jake to bude az bude zarostle akvarko. Mozna tam pridam trochu tmavsiho sterku. Kazdopadne dekuju za rady. Jsem co se tKa akvarek uplny zacatecik. Prvni akvarko mi vychcipalo. Mela jsem hafo kominicku neonek mecovek atd a do mesice bylo po nich. Axici se drzi bez problemu uz rok tak snad jeste dlouho pozijou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 00:23 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: renata
Fotka k příspěvku Štěrk nemusí být úplně tmavý, ale třeba přírodní, jsou na něm dobře vidět obě barvy ano A světlí axíci na tmavším líp vyniknou :)
Ale nejde o to, jak je my dobře vidíme, ale jak se tam cítí.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 00:15 renata
Byl mi doporucen radsi drobnejsi a zaobleny pisek nez ostry a ze je bily no snadjsou zvykli nechci ho menit za tmavy to uz by nevypadalo hezky a hnedi axici by nesli videt
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 00:12 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: renata
Protože na bílém podkladu se necítí dobře, není to pro ně přirozené. A taky potřebují polykat kamínky, tenhle písek mi připadá moc jemný, mohl by zanést trávicí cesty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 00:11 renata
Jasne ze ae maji kde schovat. Na druhe strane akvaria maji skalky z kamenu. Je to ted hole ale bude lip, uz pristi tDen mame burzu tak jim jdu poradne nakoupit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 00:09 renata Re: Eva_R
Proc z bileho pisku? Cekam ted jeste na burzu co bude u nas a chci jim koupit nove rostlinky. Bobci jsou ted par dni bez protoze ty stare uz staly za... Ale zase budou mit krasne zarostle akvarko a budou spokojeni. Jeste par gupek jako zivou potravu a budu uz spokojena i ja
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 00:08 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: renata
Jo, vypadaj dobře živený palec
Ale to akvárko je takový prázdný, jestli je to vidět celé, mají se kam schovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 00:05 renata
Fotka k příspěvku A tohle je ten co jde na prvni spatne videt. Nezdaji se mi hubeni, podle fotek ze starsich diskuzi jsou lide co maji hubenejsi axiky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 00:05 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: renata
Depresivní stavy budou mít axíci z toho bílého písku..
Jak často jsou bobky bych nesledovala, jestli vypadaj a žerou normálně, tak je všechno v pořádku.
Vidím tam topítko? To k axolotlům rozhodně nepatří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 00:01 renata
Fotka k příspěvku Tady je treti
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 73 74

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 72871x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1056-axolotl-mexicky?od=1922