Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Okousané ploutve

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Okousané ploutve
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 19:53 Michal
Mam 12 lit.vni 3 rybky Neonku tu Parmicku a Parmicku ctyrpruhou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 19:44 Žena Linduš [166] – Re: Michal
jak máš velké akvárko, jak dlouho běží, kdys měnil vodu, kolik/jaké ryby? parmičák je tam taky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 19:34 Michal
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 19:33 Michal
Fotka k příspěvku me neprijde ze ho ma okousany ale spis roztrepeny ma ploutev a pak ma dlouhou diru az k telu ale malou a pak zase ploutev a mezi tim ma ty mezery a takhle me polehava
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 18:56 budik – Re: Michal
Fotka k příspěvku Zdravím mám též problém, s chybějící ocasní ploutví. Můj samec Mečovky je naprosto bez ocasu (viz foto). Sleduji poslední týden, že mu začal odpadávat. Ostatní mečovky zřetelný problém nemají. Pouze tento samec. Chtěl bych vás tudíž poprosit o radu co s tím. Na této fotce je to vidět nejlépe.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 18:49 Michal – neim
Ja nemam kvalitni fotoaparat jen na mobilu a neni kvalitni a navic me jen tak lezi na jednou miste : (
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 18:45 Muž Oskar. [23] - Amerika – Re: Michal
Chce to fotku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 18:37 Michal – Ahoj
Zdravím lidi,mám takový problém.Moje Parmička Nádherná má jakoby roztřepený ploutve nemyslím si že by okousané (ale je to taky možný) chci se tím zeptat není to nějaká nemoc nebo nějáké nebezpečí byl bych nerad Díky všem : )

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2010 15:31 Žena Čiwanka [0]
Mám trošku podobný problém. Celé aqua běží naprosto v pořádku, ale nwm proč rybky které jsou vyšlechtěny do závojové formy (parmička nádherná a některá dánia), tak mají ty své dlouhé krásné ploutvičky roztřepené. Jinak jim absolutně nic není, pouze ploutvičky nejsou vcelku ale jakoby na několik částí. Neviděla jsem žádného cizopasníka, žádnou plíseň zkrátka nic. Rybky se jinak chovají zcela normálně, nejsou stresované, tak čím to může být? Ostatní rybky co nemají tak dlouhé ploutvičky jsou v pořádku. Ještě jsem zapomněla podotknout, že to třepení není nejhorší. V první chvilku jsem si toho téměř nevšimla, až jakmile jsem se na své svěřence chvilku zadívala

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2010 09:38 Krevetka
Mno tak to musej bejt ty betty pac bakterie urcite ne .. to je jasne videt ze je to jako ohryzle :-D To poznam ..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   27.03.2010 09:35 Jakubqo814
hod foto ja mam stym velke skusenosti
ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2010 09:32 Muž Farrael [28] - Živorodky – Re: moliro
Souhlas. Bude to Betta nebo ta bakterka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2010 09:28 moliro
Betta nebo bakteriální nebo plísňová infekce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2010 08:55 Krevetka
samec x 2samice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2010 08:43 Žena Janiska [6]
Možná ty bety...záleží, jestli máš samce nebo samice...samci bývají teritoriální a například gupky by mohli brát za své konkurenty a je proto jejich přirozenou reakcí agresivní chování vůči nim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2010 07:12 Krevetka – Ktera rybka to dela ?
Vím že je to tu stále řešené ale tam bych se asi nikdy nedočkal odpovědi . Akva má 112 Litrů a mam tam 3 Black Molly ,3 Gupky , 3 Bettky ,10 Neonek a 6 plat skvrnitejch ;) Hodne rybiček má okousanej ocasek sledoval jsem je ale tak jako kazda rybka sem tam prožene druhou ale to je všechno .. Jestli je nekdo okusuje kdyz maj ten stav odpocinku v noci ..Fakt nevim . Nevite jaka rybka to dělá ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2009 18:55 Muž FoRgY [42] - Cichlidy
No dnes už aj moja zdochla ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2009 18:45 Muž Yirka [9126] – Re: Signum
Mrzí mě že jsem byl dobrým prorokem, ale dalo se to čekat, to zranění bylo příliš fatální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2009 14:02 Signum – Re: FoRgY
no moje danio to neprezilo do rana , bolo to uz dost velke zranenie :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2009 20:08 Muž FoRgY [42] - Cichlidy
Umna bolo vsetko v poriadku, len ako sa zasekla tak to ostatne ryby zneuzily. Teraz sa sprava akokeby mala nejaku chorobu (Vyhyba sa ostatnym rybam). Mam ju "utratit" ? Nebol by som rad aby sa trapila.
RE Signum: To iste som mal z tetrou medenou a ako som prechadzal na Tlamovcoch tak som vsetky ryby predal kamaratovi a myslim ze ste stale zije, oni ju totiz pohryzly pri prenose (myslim tu tetru), prv mala problem z plavanim ale potom uz bolo vsetko v poriadku ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2009 20:03 Muž Yirka [9126]
Obě tato zranění "trochu" převyšují normál a nejsem si jist zda to ryby vydýchají. Pokud ano je to tak v měřítku 3-6 měsíců. Zamyslete se nad složením obyvatel nádrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2009 19:28 Signum – Re: FoRgY
Fotka k příspěvku Cawte , aj ja mam podobny problem s daniom podla vsetkeho betta mu odhryzla chvostovu plutvu ale velmi , neviem ci je este sanca ze to rybka prezije
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2009 17:35 Muž FoRgY [42] - Cichlidy
Fotka k příspěvku 2. Foto:
Menej viditelné
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2009 17:34 Muž FoRgY [42] - Cichlidy
Fotka k příspěvku 1. Foto:
Je to fotene mobilom takze to nieje bohvie co ... ked nebude jasne tak svyraznim v skicary
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 20:57 Muž FoRgY [42] - Cichlidy
OK. Zajtra pridam. (Vybita bateria)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 19:42 Muž Yirka [9126] – Re: FoRgY
Dej foto na posouzení závažnosti zranění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 15:59 Muž FoRgY [42] - Cichlidy
Nikto nema takuto skusenost ? ... napiste aspon nejaky nazor ... dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2009 22:10 Muž FoRgY [42] - Cichlidy – Odhryznuta chvostova plutva
Asi pred dvoma dnami som zbadal ze sa zasekla samicka tlamovca ciernoplutveho, tak som jej mohol vyjst. Ale az dnes som zbadal ze ma odhryznute dost z chvodtovej plutvy a az nieco za tou "priesvitnou" castou, ale asi 2/3 casti plutvy zhora dole. Dorastie jej to ? (Dost davno sa mi stalo takmer to iste z tetrou medenou a nikdy jej to nedorastlo. Ked jej to nedorastie bude sa velmi trapit ? ... za kazdu radu dakujem ...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 09:37 Crystal87 – Re: pajinka
Tipuju že beták okusuje očka:)nesnese že mají taky tak hezkou ploutev a třeba je okouše moc a nepřežijou to nebo aspon my to tak na začátku měli manžel si do malého dal paví očka a betáky a beták je tak okousal že to nerozdýchali a chcípli:(Jinak čichavce mám s betákem i já a není žádný problém :)No na to jaký megamix rybiček v akva mám se divím že se mi ty rybyk snáší bez problémů:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2009 20:29 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdeční
Ještě je tu jedna možnost - paví očka jsou háklivá na dusíkaté látky ve vodě... ale stejně si myslím, že je tam mlátí ten beťák ;-)
Zkus ho odlovit a přestěhovat jinam... a uvidíš :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 22:58 pajinka – Re: lipli
no mozna ze jsou nejake nemocne,uz je to davno, co jsem mela krupicku a evidentne puvodce jedna rybka, tak take skoncila s ukousnutou ploutvickou...ne ze by chcipali porad, ale tak nejak prubezne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 22:55 pajinka – Re: Saša
no uz me tez napadlo, ale predtim jsem tam mela cichavce a toho se betak bal, byl vzdycky zalezlej pod filtrem, cichavec ho pekne prohanel po akvarku. ale jednou jsem prisla a cichavec mel ukouslou ploutev a za par dni umrel. akorat mi neprijde, ze by betak vecne zalezly mu ukousnul celou ploutev(v te dobe jsem mela jine rybicky nez jen pavi oka). ted je pravda, ze je panem akvarka a pekne se v nem roztahuje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 22:48 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdeční – Re: pajinka
Problém bude asi v tom beťákovi - nejspíš u Tebe menší rybky napadá tak dlouho, až je ve finále zabije. Jejich potrhané ploutve jsou už jenom průvodní jev.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 22:42 lipli – Re: pajinka
Můžou se napadat mezi sebou, když jich je hodně, tak si regulují počet sami. Jinak jí můžou napadnout protože je nemocná a prostě jí sežerou, když jí nestihneš uklidit. Doporučila bych přepočítat abys jich neměla moc a preventivně dát preventin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 22:34 pajinka – ukousnutá ploutev
ahoj, poradi mi nekdo? tu a tam se mi stane, ze nejaka rybka ma ukousnutou zadni ploutev a potom chcipne, nevi nekdo cim to muze byt? rybicky mam pouze pavi ocka, jednoho bojovnika a ancaky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 19:19 Muž vena [52]
U bett si nevyberes, muže to fungovat a taky nemusí, loni jsem vrátil samici z vytíračky mezi ostatní kde předtím byla a druhej den jsem ji splachoval, samce dorvala samice ve vytíračce takovým způsobem, že sotva plaval atd. Základ pro víc bett v akváriu je hodně rostlin a odpovídající velikost nádrže. A ideálně oddělený chov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 19:05 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: LenaTom
Dospívajicí a dospělé samičku mají zespodu těsně před řitní ploutvičkou takouvou bílou jakoby tečku. Ale pozor, i někteří samečci to můžou mít. Ale jen dočasně. Maskují se tak v dospívání proto, aby je starší samečci měli za samičku a nenapadali je. Mnou uváděné stránky níž v tématu se specializují na Bojovnice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 18:31 LenaTom – Re: Plastick
a jak poznám že nám ve zverimexu neprodali samce? chudák beťák je celej doškubanej sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 13:18 Muž PentueR [256]
Fotka k příspěvku Tohle mi z něj udělala..podotýkám, přes noc - včera byl ještě OK...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 13:17 Muž Plastick [9] – Re: Lenka + Tomik
No nám se jedna samice při prvním kontaktu do Beťáka pustila takovým stylem,že jsem myslel už na nejhorší a to jak otrhaně vypadal, jsem neviděl ani v tom nejhorším zverexu. Nic ji nevracel a dokonce ji za dva dny nadbíhal a ona se nechala . ne Teď je má už dorostlé a prohání on ji. Je poslední co mu zbyla. Ostatní zlikvidovala - viz příspěvek dole
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 13:10 Muž PentueR [256] – Re: Lenka + Tomik
Asi začala nějaká epidemie, dnes ráno má můj červený samec místo závoje hromadu střapců... Viděl jsem samičku, jak si jeho ploutve zaměřuje a klove a klove... Nějak se nám ty ženský zbláznily..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 13:09 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Lenka + Tomik
Je možný, že ta jedna samička je sameček, popisoval jsem to o něco níž. A určitě se taky podívejte na tý web stránky co jsem tam uváděl. Určitě je víc pozorujte, jak se která chová. A třeba zjistíte viníka. Ale je taky možný že si to samičku trhají navzájem. Je zajímavé, že některé samičku se snesou, ale některé se perou víc jak samci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 12:55 Lenka + Tomik
Zdravím, potřebovali bychom poradit..máme 4 měsíce samečka bety a předevčírem jsme mu koupili 3 samice, ale dnes sme zjistili že jedna rybka okousala samci ocas, nevíme co máme dělat.. ve zverimexu nám řekli že to jsou samice, jsou menší a nemají dlouhý ocas jak náš sameček. máme je dát pryč???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 12:15 lamka15 – nemocna betta
Fotka k příspěvku Ahojky lidicky,prosím poradte....co jí muze byt???sad ma neco s okem,uz to jednou mela a uzdravilo se to,a za mesic se to objevilo znovu...prosím nevite co to je? a jak se to dá vyléčit?Ostatní rybicky sou uplne fit (betta je ted v karantene) dekuji za nazory! love
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 11:50 Martina – Re: Semtex
Tak jsem je prozkoumala a pročetla jsem ty stránky a jsem si jistá,že to jsou tři samičky. Vrátila jsem tu handicapovanou mezi ostatní, tím že jí oddělím jí asi moc nepomůžu. A zdá se že už se aspoň před druhýmá schovává a když se k ní přiblíží tak zdrhá a neni zas až tak úplně pomalá. Budu to hlídat a kdyby jí moc honily tak jí zas na chvilku vyndám. Pokud má v sobě jikry, tak se snad vstřebají nebo je vyprdne a bude snad zas normálně plavat. Tak nám držte palce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 10:30 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Martina
Z tý fotky se to poznat nedá, ale vzhledově to vypadá že to samička je. Já sám mám hodně podobnou. Pokud si projdeš ten web co jsem psal níž, tak se dozvíš daleko víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 10:06 Martina – Re: Semtex
Takže to je samec? Nebo myslíš tu s bříškem? Mám jí v něčem podobném jako je petka a čekám co se bude dít, snad neumře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 10:04 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Martina
Vem 2 l PETku a do jí si dej tu Bettku. Takhle se to běžně používá k separaci samců. A na Betty nezanevři, jen prostě mají odlišný chovatelský specifika.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 09:36 Martina – Re: Mrakoplash
Fotka k příspěvku Jo. Tak jsem to prošla a tohle asi neni případ mojí rybky. Tuhle táhne břicho dolů ke dnu. šupiny má také normální jen je trošku zkřivená a má divnou motoriku. Zasílám foto zlé samičky/popř. samečka. Já jako laik to nepoznám, pomůžete? coze
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 09:23 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: Martina
na tohle se zkus podívat rybicky.net/nemoc/vodnatelnost

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 7

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 6380x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10505-okousane-ploutve?od=217