Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby ke skalárám?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Jaké ryby ke skalárám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 10:33 Muž Kuca [43] - Cichlidy
perlovky jsou parchanti kámoš je měl ve 200l akva ještě s kancema příčnopruhejma.
perlovky těm kamcum pěkně daly :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 03:41 Muž Mirek7651 [5] - Mořské ryby – BONSAJ DISCUS + KOSTŘÁCI...
;-) perlovka vyhraje !!! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 21:39 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdeční
Perlovka skaláru velice rychle zabije. Pokud chceš oba druhy, chovej je ve dvou odlišných nádržích, perlovku radši v druhové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 19:47 RAP – Re:
Perlovkou jsou myšleny tyto ryby rybicky.net/atlasryb/perlovka_cervena ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 19:32 Muž Kuca [43] - Cichlidy
tak na to zapomeň,perlovky jsou děsný svině.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 18:17 Anonym – Skalára a perlovka
Může být spolu skalára a perlovka?Nebude třeba perlovka okusovat skalárům ploutve nebo naopak?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2009 23:08 Muž foxy [6] – Re: ravenlord
ahoj, presne túto tvoju kombináciu som chvíľu (z nutnosti) mal v akvarku a veru nerobili dobrotu.
kancici neustale nahanali, obzierali atd. chudakov skalarov ... skus nieco ine ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2009 17:19 Muž capko [40] – Re: ravenlord
Tieto rybky k sebe nedávaj :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2009 17:01 kreten – Re: ravenlord
Se skaláry mohou být kančíci, ale jen někteří - festivy, všichni herosové - pokud spolu vyrostou, tak sajky se dovedou také vejít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2009 16:48 Muž jajaapaja [174] – Re: ravenlord
Já bych to taky nedoporučoval.Kančíky mám zvlášť.A měl jsem je s tlamovcema musel jsem je odělit jelikož při tření byli agresivní.takže ostatní ryby se schovávaly a strádaly hladem.A potom do společenského akvárka vůbec jsou to bagrysti.Stále přesunují dno.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2009 16:38 Žena Imii [45]
Nedoporučuji kvůli výrazné agresivitě v období tření. Kančíci by mohli zlikvidovat klidně ty skaláry. A ve stáří bývá hodně kančíků agresivních "jen tak".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2009 16:17 Muž Spycee [9] - Rostliny – kančíci příčnopruzí se skalárami
Fotka k příspěvku Dobrý den, či ahoj.
Chtěl jsem se Vás zeptat, zdali se k sobě hodí 2 druhy ryb. 1. Jsou 4 skaláři amazonští a 2. jsou kančíci příčnopruzí (chtěl bych si koupit 2 ks). Díky všem za odpoveď X-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 16:49 stuz – Re: stuz
sorač adminum že jsem to označil jako nevhodnej prispevek sem to chtel vymazat a ne nahlasit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 13:22 stuz – Re: Hanacius
Jak jsem říkal, kančíky mám dlouho a zhatím se nevytreli mozná to jednou prijde ale kdyžtak na ne budu mit jiny akva to neni problem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 07:51 Muž Hanacius [14] - Tanganika – Re: stuz
dřív než kančíci sklidí rostlinky, to spíš dřív sklidí tetry :) ne že by je snad požraly ale ,myslím že je budou značně omezovat...stejně tak jako skaláry....ale nemusí to být pravidlem.
Každopádně počítej s tím že jsou kančísi veliuce plodné ryby a za nějakou dobu jich bude mnohem víc :) osobně bych je k této osádce nedoporučoval ale proti gustu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 06:58 stuz – Re: Nerina
Tak paf asi nebudou protože kančíci rostlinky nesklidí tím jsem si jistej nebot je mám už nějakej tejden asi rok a pul a nestalo se mi že by mi vyhrabavali rostliny. Aby ste rozumeli ty kančíky tam proste dát musím nechci se jich zbavit xD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 22:37 Žena Nerina [7] – Re: Nerina
Tak se hoší nějak dohodněte, jsem z toho teď trochu paf. Jak jsem psala, taky se mi ta kombinace nezdála, ale venca21 mi dodal optimismu. No tak teda asi ne.... coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 22:35 Žena Nerina [7] – Re: venca21
Díky, o téhle kombinaci jsem taky uvažovala, i když ne v takovém množství ryb, jenom jsem si nebyla jistá dát dohromady kančíky příčnopruhé a skaláry. Ale tak snad se nějak popasujou. Tím pádem se řeší naše domácí dilema. Akorát mě napadá, nebudou ty skaláři v depresi, až kančíci "sklidí" rostlinky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 22:31 Muž Barney [61] – Re: stuz
Hejnovách teter uber a dej jenom 2 páry skalár nebo se budou bít a Kance příčnopruhé bych tam nedával, sou agresivní celkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 22:21 Muž venca21 [-1] - Cichlidy
Takové složení rybek nemá chybu.K.příčnopruhý jsou mírumilovné ryby a ostatní jsou taky v poho.Přerybnění nehrozí. ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 20:32 stuz – Skalaři+ Kančíci
Zdravím všechny blázny a ty co je bere aristika a vše kolem ní.... ahoj
Vím že to už asi bylo mockrát ale ne nikdy asi přímo
Potřebuju potvrdit nebo jeslti by bylo možný mít osazení akva takoveto
3x Kančík příčnopruhý - už je mám dlouho
8x Skalara amazonská
15x nějaká hejnovitá tetra kolem 5 cm
10 zase nějaká hejnovitá
?x panceřniček skvrnitý
doufám že jsem nepřerybnil ale s tema hejnovitejma možná jo tech bych mohl ubrat
jinak akva 150x50x50 čili čistej objem tak 300l Měli by tam byt ryby převážně puvodem Jižní Amerika X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2009 23:22 James00 – Re: gábina
může být
pokud bude akvarium dostatecne velke tak by nemel byt problem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 07:47 gábina – Re: Landvir
prosím Vás a co k nim dát teda neonky a parmičky nádherné??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 07:44 Muž vena [52]
Loni jsem si zařizoval 140 l akva, 4x skalára, 4x pancéřníček a asi 8x plata. v současné době mám v tom akva pár skalárů a ty 4 pancéřníčky + momentálně asi 50 malej skalárů. během roku se mi skaláry spárovali a začali se pravidelně vytírat, když hlídali jikry tak byla zbylá osádka akva rozehnána a udržována po všech zákoutích. je třeba počítat i s touto variantou ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 07:28 gábina
děkuji všem za odpovědí, ale jak poznám, jestli je skalár malý nebo už dospělý?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2009 18:26 Muž Landvir [57]
Z vlastní zkušenosti mám u skalárů neonky odjakživa a žádný problém není. Ještě bych do akva doporučil nějaké ancistrusi a pancéřníčky ale záleží na Vás. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2009 18:12 James00
Asi před rokem sem si koupil skupinu 6ti skalar a k nim asi 10 neonek, ikdyz byly vsechny skalary uz dospele tak neonky nijak neobtezovali protoze se sami citili "nervozne" v nove nadrzi a navsechny ryby (jak neonky tak puvodni obyvatele nadrze) si zvykli a to neonky nebyli nejmensi.
Jednou sem odesel na par dni a po navratu mi zustali v akvariu jen 2 skalary (ne kazdy komu sverite nadrz na par dni to zvladne) voda byla znecistena a poslo i 9 neonek. Mam jeste druhou nadrz s gupakama a zrovna pred par dny sem je prelovil z vytiracky ke skalaram s tim ze sou uz dost velke no prvni co se stalo ze je skalary okamzite zacali zrat i kdyz se jim nevesly do huby kdyz skoncily tak sly i po neonce, ketra tam je snimi od zacatku, ale nakonec ji dali pokoj.

De o to, ze cichlidy sou teritorialni ryby a sve uzemi si chrani ja tam vpustil vetrelce a jeste k tomu male takze pokud se kupuji male ryby spolecne se skalarami nemel by byt problem pokud se dokupuji male rybky k mladym skalaram tak by take melo byt vse OK jak bylo uz receno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2009 17:57 ondra08
pokud je skalára dospělá a krmíte jí skoro každý den živým tak není problém k nim neonky přidat ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2009 17:18 Muž pařa:) [2] – ryby ke skalarum
urcite ryby co ziji u dna (pancernicky a ancistruse), jinak navrch tak jak psal walker palec palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2009 17:13 pancernicek
My u nich máme neonky, akary, panceřníčky, mečovky, a přísavky X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2009 14:32 Muž stanovsky [29] - Živorodky – Re: Walker
Dodatek: nedávat mnoho ryb najednou.. mnoho problému by to mohlo způsobit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2009 14:07 Muž capretto [32] – Re: Sadman
mám 112 L akva, ale už jsem se domluvil s bráchou a dám jí pryč snad jí bude jinde lépe...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2009 14:03 Muž Walker [66] - Cichlidy – Re: gábina
Pokud jsou skalárci ještě mladí, klidně k nim ty neonky přikupte. Vizuálně to jde dohromady a skalárci si na ně zvyknou a v dospělosti je nebudou baštit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2009 13:59 Sandpiper – Re: gábina
Vyber si rybky tak abys mela zabydleny vsechny vrstvy akvarka: pak to zalezi na tom jaké ryby chces, Ameriku, Azii?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2009 13:26 gábina
akvárko bylo zajeté 3 týdny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2009 13:12 Sandpiper
Kdy bylo to akvarko zalozeny? Pockali jste nez tam sly ty skalary, nebo jste je tam hodili hned?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2009 12:54 gábina – výběr ryb ke skalárum
Dobrý den všem tady na stránkách, měla bych veliký dotaz a prozbu o pomoc. Koupili jsme synovi akvárium protože si moc přál rybičky. Dostal od babičky 3 skaláry, tak jsou to první ryby v akváriu. Co k nim?? Akvárium má 160litrů, takže je poměrně velké. Mě se líbí ty neonky, ale nesežerou je ty velké ryby?? Děkuji zatím za odpovědi.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2009 08:08 Muž Pete [10] – Re: capretto
Mám jich 6, z toho 2 malinké. Z velkých je 1 samička a 3 samci. Jeden má asi myšky se stát dominantním, pač je občas všechny prožene. Ale ti dva ho nakonec dycky voďobou a maj zase vod potvory na chvíli klid. Skaláry to prostě dělají a dělat budou. Chce to jen víc místa pro ně a pro ty slabší hustý porost. PS: Pak jde ještě udělat jedno. Kup si jich ještě 20 a to bude ten jeden černej teprv v pr.... smich hop ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2009 22:06 Muž Yirka [9126] – Re: matrix069
Nemusíš mít pravdu.Měljsem podobný případ a po třech měsících se situace zcela obrátila a napadaný se stal dominantní rybou mezi skaláry. Chtělo by to dostatek skrýší a přístup ke krmivu a za pár týdnů se uvidí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2009 21:57 Muž matrix069 [79]
Vrať do obchodu,alebo niekomu predaj,agresivita neprestane. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2009 21:53 Muž Sadman [0]
měl jsem 3 přírodní skaláry a 2 černé takové závojnatější, nevím jak velké máš aqua, já 130L.. Dlouhodobě bylo poznat, že ta jedna černá je utlačovaná roste mín, tak jsem jí dal kámošovi a ted je jí dobře, co jsem viděl.. asi bych to doporučil, pokud neprospívá.. ;]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2009 21:28 Muž Barney [61] – Re: capretto
Je možné, že starší mramorová je samec a ten malý prcek taky samec a 2 samci, podle velikosti akvária se nesnesou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2009 21:12 Muž capretto [32] – skaláry napadání
Ahoj, mám jednu mladou černou skaláru (závojnatá forma)a dvě o trochu starší mramorové a jedna mramorová mi pořád tu černou napadá, okousává a ta se teď pořád schovává u topítka a ani už nechce žrát. Přestane ji někdy okusovat, nebo tu černou raději mám vrátit do obchodu? Nebo jiné řešení? Děkuji za vaše zkušenosti a rady...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2008 13:22 pancernicek
táta má u nich akary hnědý neonky a mečovky na dně nějakej ten panceřníček a nákej ten ancík :) :) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2008 11:47 nini
hodia sa k sebe: yellowky,skalare,tlamovce maingano a lombardové?dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2008 17:49 momm – Re:
Dej k nim Akary hnědý a kančíky šikmopruhý ne příčnopruhý pozor často se to plete :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2008 07:15 Muž Yirka [9126] – Re: Mato00
Proč ta poznámka o výškách nádrže. Mám výšku 70cm a ani skaláry ani čichavci rozhodně netrpí, celý sloupec si obojí užívají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2008 23:32 Acinonyx – Re: Walker
Ja som nic nevravel o znasanlivosti, ale o biotope.

2Mato00: S tym suhlasim, len nemam rad, ked sa niekto nepresne vyjadruje. :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2008 21:10 Muž Walker [66] - Cichlidy
Čichavci z rodu Trichogaster rozhodně se skaláry vycházejí. Jsou dost neprůbojní na to, aby si skalára sjednala pořádek kolem listu, na který se bude třít a zároveň dostatečně velcí, aby to přežili. Naše skaláry s nimi vycházejí na výbornou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2008 21:05 Mato00 – Re:Aciononyx
Ten biotop som tam spomenul preto lebo je to dost velky rozdiel!Guramy sa ku skalarom celkom hodia!Az na rozdielne vysky akva!Ale keby si nemohol skombinovat niektore biotopy akvaristika by nebola tak pestra! potlesk ahoj

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 14 15

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 15069x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10435-jake-ryby-ke-skalaram?od=570