Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvárium ve zdi a ve stěně

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Akvárium ve zdi a ve stěně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2018 18:00 Schmittka Re: JirkaŠčobák
Smysl to má takový, že nebude muset být akvárium umístěné někde v postoru na nevkusné skříňce která je k ničemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.01.2018 17:57 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Schmittka
Předpokládám že to je chodba tak bych ho ze zdi aspoň o 15 cm vystrčil do prostoru a vysoké aspoň 50cm a 20cm nad akváriem na světla a manipulaci. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.01.2018 17:57 R Muž ctibum [6910] Re: Schmittka
Udělal bych "díru" až na zem, šířku 40-50 cm, délku 200 cm a pod to dal skříňku s tím, že bude 15 cm přesahovat do místnosti. Dá se do ní technika, elektrika a ostatní bordel...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.01.2018 17:56 R Muž romant [27987] Re: Schmittka
Aha, tím lépe, průhledovky dovedou vyškolit. :) No, je to dost nudloidní, ale i to se dá řešit. Nad akváriem počítej mim. s 10-12cm prostoru, aby se tam vešlo světlo a hlavně byl nějakej manávrovací prostor pro ruce. Celý akvo bych obložil, tedy ten okraj, jako takovou záruběň nějakým dřevem(třeba), kde by vznikl kolem dokola rámeček, kterým překryješ co bude potřeba. Techniku, zde se budeme bavit převážně o filtraci, schováš za tu falešnou obložku a nebo to nebudeš řešit a umístíš filtraci přímo dovnitř akvária, což je taktéž možné, ale někdo to nedá, když má v akváriu třeba čerpací hlavu s kostkou biomolitanu, kterou sice schováváš nějakou vzrůstnou rostlinou, leč nelíbí se to, ale já osobně bych do tohoto řešení šel tedy spíše než do filtru umístěného vedle akvária. Tímto řešením si mlžeš dovolit to akvo na délku skoro ty dva metry, nebudeš ztrácet prostor, protože mě to vychází na nějakej rozměr 190x30x40(DxŠxV)cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2018 17:55 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Schmittka
Podle mě je celá myšlenka zazděného akvária, přístupného jen z jedné strany, blbost. Ještě kdyby to bylo skrz stěnu, neřeknu, ale jaký to takto celé má smysl? Komplikujete si život a kvůli čemu?

P.S. Pokud je díra vysoká 55 cm a na manipulaci potřebujete 20, pak je výška 35 fajn, ale pro akvárium, ve kterém mohou rostliny růst nad hladinu. Takové akva v mém stylu bez filtru, jen na světlo. Vy ale budete potřebovat topítko, protože v domě asi nebudete mít stálou teplotu v zimě. Nebo akva přizpůsobíte předpokládanému rozmezí teplot a půjde to i bez topítka. Navíc, takovéto akva zabudované ve zdi nebude ani nic extra. To pak, když už, mít díru o 20 cm vyšší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2018 17:48 Schmittka Re: Wanderer
Bohužel šířkou jsme dost omezení, jelikož se jedná o dřevostavbu, už tak je šířka zdi mnohonásobně větší než u ostatních zdí v domě. Vím, že na údržbu musí být místo shora, proto se chci poradit, jak vysoké by akva v tomto případě mělo být, aby byla údržba pohodlná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2018 17:45 Schmittka Re: romant
Ne nebude průhledovka, vstup bude jen z jedné strany. Z druhé místosti nepůjde vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2018 17:31 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Schmittka
35 cm šířky je podle mě málo. Musíte mít místo shora, aby se dala provádět údržba.

Projdi si zdejší prezentace, pár vestavěných akvárií tu je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2018 17:31 R Muž romant [27987] Re: Schmittka
Jak mám chápat ten vstup jenom z jedný strany? To akvo bude průhledovka, tedy z obou dvou místností se na to akvo budeš dívat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2018 17:25 Schmittka – Vestavěné akvárium
Fotka k příspěvku Dobrý večer,
přišla jsem si pro radu zkušenějších. Stavíme s přítelem dům a přáli jsme si vestavěné akvárium. Projektant nám jej zakreslil do projektu viz obrázek. Dostala jsem na starost věci ohledně tohoto akvária vyřešit a chci se zeptat na radu těch zkušenějších. Velikost "díry" je 200 cm na délku, 35 cm na šířku a 55 cm na výšku. Jak velké akvárium tam vsadit, aby se dala pohodlně dělat údržba a vedle akvária ještě vznikl "prostor" na techniku? Jak velký by tento prostor měl vůbec být? Jak udělat otvírání pro krmení ryb a jak zakrýt prostor pro techniku? Na internetu jsem našla jen akvária se skříňkami a to v tomto případě není možné. Vstup k aváriu bude jen z přední strany. Děkuju za veškeré názory i tipy.
Petra
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2017 23:55 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: JaJenda
Ono jde použít skoro cokoliv. Dřív jsem měl mirelon ve více vrstvách, ale ten se moc slehne a není vhodný. Teď používám polystyren do plovoucích podlah (0,5cm tlustý).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2017 23:49 Muž Jarry [1437] Re: JaJenda
Originální podložky jsou slabší karimatky a já je používám, je to za pár korun. Ale je to asi jedno, slabý (1-2cm) EPS taky poslouží, i ta karimatka. Větší akvária jsem si nechával přivézt s nalepenou fólií a s podložkou:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2017 23:40 JaJenda Re: NHKG
S rovinou samozřejmě počítám. A jak řešíte podložku pod akvárium? Přímo na to určená, nebo třeba karimatka, polystyren? Nehledám nejlevnější variantu jen se ptám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2017 21:37 JaJenda Re: Jarry
Možná ani pozadí řešit nebudu, za akvem bude tmavá místnost,ale to si vyřeší přítelkyně. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2017 21:36 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: JaJenda
Lamino bohatě stačí, ale musíš to mít pod ním vyrovnané.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2017 21:35 JaJenda Re: Yirka
S nějakou vzduchovou mezerou kolem počítám. Ještě se zeptám pod akva stačí lamino deska což jen asi 19mm nebo lepší kuchyňská deska?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2017 19:31 Muž Yirka [9126] Re: JaJenda
Nějaký manipulační prostor je prostě třeba, rovněž ten vzduchový polštář není k zahození. Taky je třeba občas přední sklo setřít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2017 19:20 Muž Jarry [1437] Re: JaJenda
10cm nad akváriem určitě nestačí, spíš tak 50. Řešil bych to tím pozadím, případně by musel být velký kus "stěny" nad akváriem vyklápěcí. Údržba zezadu bude asi pohodlnější, ale musí být do akvária vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2017 18:39 JaJenda Re: Jarry
Díky.A to k údržbě stačí 10cm?
Asi pro.me bude jednodušší udělat sundavaci pozadí. Ještě o tom popremyslim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2017 17:39 Muž Jarry [1437] Re: Kubaa
To je hodně dobrá připomínka, údržbu rostlin, odkalení atd. si bez pohledu skrz přední stěnu nedokážu vůbec představit. Hladina se obvykle leskne tak, že i kdybych měl k akváriu shora sebelepší přístup, údržbu bych asi udělat nedokázal:-) Jako jedinou možnost vidím pozadí za zadní stěnou, které nebude přilepené a půjde snadno sundat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2017 17:33 Muž Kubaa [718] Re: JaJenda
No, pokud to akvárium nebude průhledové a bude mít klasicky pozadí, tak řada věcí se dělá lépe z té strany, ze které je do akvária vidět - kdyby už jen pozorování ryb při krmení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2017 17:19 JaJenda Re: Yirka
Aha,myslel jsem že nad akváriem bych nechal cca 2cm mezeru,když z druhé místnosti bude cca 30cm odkryta hladina po celé délce. Proč 10cm? Díky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2017 16:56 Muž Yirka [9126] Re: JaJenda
Á, myslel jsem že nad nádrží bych nechal 10 cm mezeru a tu "zalištoval" deskou (břidlicí), aby z pohledové strany nebyla vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2017 16:11 JaJenda Re: Yirka
S přesahem desky na příčku taky počítám. Stolek bude svareny přesně na zbývající velikost akvária. Z pohledove strany bude akvárium jako obraz. Díru oblozim, pravděpodobně bridlici. Přesně nevím jak jsi myslel těch 10cm obložení v barvě nábytku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2017 16:04 JaJenda Re: Driv3r
Přítelkyně rybičky měla, takže ví co a jak. takže akvárium ji pořídím a zbytek je na ní. Asi ještě zaplatím filtraci. Akvárium bude mít cca 380L. Přemýšlím o sunsun Hw703a nebo 704a. Co by jsi volil ty. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2017 15:40 Muž Driv3r [236] Re: JaJenda
A přítelkyně o tom něco ví? Nedával bych to jen tak jen proto ze chceš udělat radost,následné problémemy můžou byt nepříjemné .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.11.2017 15:24 Muž Yirka [9126] Re: JaJenda
Omlouvám se, ten rozměr jsem před tím přehlédl.
Vzhledem k tomu, že to bude na tak tenká příčka, tedy to vlastně bude stát hlavně na tom, předpokládám masívním, železném stolku bych dolů překlad nedával, jen bych tu desku stolku, na které to bude stát, přetáhl až na tu příčku. A protože manipulaci máš vyřešenou zezadu,nahoru bych nechal klidně jen 10 cm schovaných z lícové strany krycí deskou v barvě nábytku. Ale to máš určitě již namyšleno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2017 13:52 JaJenda Re: Yirka
Ahoj,příčka 7,5cm. Překlad nad akvárium bude určitě. A bude k němu přístup z druhé místnosti. Rozměr je 160x40x60
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2017 12:05 Muž Yirka [9126] Re: JaJenda
Samozřejmě bude nejvíce záležet na velikosti nádrže a tloušťce zdi. Já bych spíše přemýšlel, zda nebude třeba překlad nad otvorem. A jinak, hlavně nezapomeň na dostatečný prostor pro manipulaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2017 11:01 JaJenda – Nové akvárium
Ahoj,chci přítelkyni udělat vestavěné akvárium. Akvaristice vůbec nerozumím. V příčce z Ytongu bych vyriznul díru,za příčku železný stolek, na něj desku s přesahem na zeď. Na desku podložku pod akvárium. Jde mi o to jestli i pod akvárium mám dávat překlad,jak velký otvor,kvůli proudění vzduchu.Akvárium bude velké 160x40x60. Děkuji za rady a připomínky. Honza
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2016 13:27 Těhňajs Re: Faire42
Myslíš normálně černý silikon nanést a nechat to tak? Pořád jsem přemýšlel nad tím jak tak budu lepit písek atd. Ale toto se mi zda jako dobrý a jednoduchý nápad. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2016 12:38 R Muž afc1886 [14682] Re: Těhňajs
Mě osobně to přijde zbytečně složité.Není lepší rovné akvárium a ze strany obývacího pokoje použít sádrokartónové desky na zakrytí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2016 12:19 Muž Faire42 [37] - Z donucení miníčkaRe: Těhňajs
Myslím, že by mohla stačit vrstvička silikonu na lepení akvárií. Nanést na tu vrchní 10cm širokou část a špachtličkou to zarovnat tak, aby měla mírný sklon dovnitř akvária (odhadem okolo 15 stupňů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2016 07:30 Těhňajs
Fotka k příspěvku Dobrý den,
potřeboval bych poradit. Jak je vidět z obrázku, tak plánuji Akvárium ve zdi. Celé zázemí akvária bude v technické místnosti. A pohledová záležitost jen z obýváku.

Tento otvor. (viz obr. Pohled na díru ve zdi na akvárium v technické místnosti) už mám na čisto hotový.

Jestli někdo řeší proč má akvárium takový patvar, tak to je z důvodu aby hladina z obýváku nebyla vůbec vidět, a nemusel jsem dělat nějak hrozně moc široký rámeček okolo celého pohledu z obýváku. A tím pádem i snižovat výše zmíněný pohled z obýváku.

K problému:(na obrázku vyznačeno fialovou barvou toto nyní řešíme)
Co mám udělat, aby na této 10 cm široké ploše nebyla po napuštění vidět skleněná plocha? S dodavatelem jsem se bavil, aby tato plocha byla trochu skloněna, aby po napuštění mohly bubliny vzduchu pryč k hladině.
Teď babo raď. Mám tuto plochu něčím jakoby obložit, nebo mám na tuto plochu nalepit písek?

Zkuste prosím vznést do mé problematiky své názory, rady.
Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2015 12:07 Hajle Re: Doublecow
Asi největší pozor si chce dát na dostatečný manipulační prostor nad akváriem, pokud to je v nějaké nice. A pokud bude prostor malý, tak nacpat dekorace do akva ještě před zasazením. Já mám akva mezi dvěma místnostmi ve výklenku po dvěřích a je to fakt pecka. Ale samozřejmě jako začínající kutil jsem to dost zbastlil, takže to budu muset předělávat. Chce to se nad tím opravdu pořádně zamyslet a klidně si to nějak nasimulovat na místě laťema atp...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2015 09:31 Muž Paxero [71] Re: Koště
Pokud ma syn mezi obyvakem a koupelnou nosny panel, tak at na bourani zapomene. Pokud o takoveto akvarium stoji, mozna by mohl zvazit prestehovani... :-)

Pokud je tam Ytong, tak akva hluboke (siroke) 25-30 cm nedava smysl, protoze skvirou mezi Ytongem a zadni stenou akvaria to nevycisti! V miste, kde je akva pod stenou musi byt akvarium fixne zasklene i shora, abyste zabranili kondenzaci vody na stene. A hlubsi (sirsi) akvarium bude asi v koupelne prekazet. Nemluve o tom, ze akva musi byt podlozene pevne v cele plose.

Pokud je koupelna z ukamartu, pak je situace dobra - naplanovat kompletni rekonstrukci bytu a zakomponovat do toho zeslabeni steny nad akva (aby se tam dostal), vykonzolovani podstavce a vubec veskere rozvody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2015 16:12 Koště Re: Horác
Souhlas, možná tak kdyby jste přistavovali nějakou tu příčku z YTONGU, ale řezat kvůli tomu panel, to by bylo něco a pěkně se ta realizace prodraží. Statik by to měl vidět asi určitě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2015 15:12 Muž Horác [3942] Re: Doublecow
Bourat zeď v paneláku kvůli akvárku širokýmu 25cm? To už by snad bylo lepší fláknout to na zeď jako nástěnný akva :) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2015 14:30 Muž Doublecow [70] Re: Paxero
Díky moc. Já to u sebe dělat nebudu, ale syn si chce nainstalovat v paneláku nádrž mezi obývák a koupelnu a má představu o nádrži cca. 150 cm dlouhou, širokou 25-35 cm, hlubokou také asi 30-40 cm. Hledáme inspiraci a rádi bychom se vyhnuli nějakým trapným nedomyšlenostem. Sám mám standardní akva a o zanořeném do zdi jen posnívám, resp. nemám na to podmínky.
Vaše nádrž se mi moc líbí, je velmi pěkná. S tou hloubkou máte pravdu, měl jsem před lety vysoké 70 cm a je pravda, že to byl opruz něco dělat na dně. Díky a zdravím
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.05.2015 17:04 Muž Paxero [71] Re: Doublecow
Praktickou zkusenost mam - me akvarium je ve stene. Ale spise bych rekl, ze akvarium ma vlastni technickou mistnost a mimo jine je jedna jeho stena viditelna i z jine mistnosti. Bez pristupu k akvariu odjinud si to ani nedokazu predstavit. Mohu i porovnavat, me predchozi akvarium bylo "normalni".

rybicky.net/nadrze/21411&kateg=6&typ=0

Vyhody:
- v pohledove mistnosti nic nerusi, nerusite ostatni pri udrzbe
- v technicke mistnosti muze byt bordel, delate si co chcete
- voda a kanalizace po ruce a nijak to esteticky nerusi
- krmeni nesmrdi v pobytove mistnosti
- dostatek prostoru na vsechno potrebne
- a spousta dalsich vyhod

Nevyhody:
- takto zabudovat akvrium do zdi lze pouze po dobre projektove priprave, tedy v pripade stavby domu nebo jeho rekonstrukce, pripadne kdyz si misto manzelske postele date akvarium, abyste probouranym otvorem z obyvaku videli rybicky

Zaver:
- muzete-li, urcite do toho jdete
- gratuluji, pokud muzete :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2015 17:29 Muž Doublecow [70] – Akvárium ve zdi
Nemáte někdo praktické zkušenosti se zabudováním akvária do zděné stěny provozováním z posledních 2 let? Zajímaly by mne Vaše názory na "definitivnost" řešení ve stěně v porovnání s mobilnějším řešením solitérního akvária.
Předpokládám splývající čelní stěnu akvária se stěnou, rád bych věděl, jak se díváte na čištění "zadní" pohledové strany akvária, také mne v minulých komentářích zaujalo krmení z pohledové strany akvária. Je něco, co Vás nenapadlo a překvapilo po zřízení takového akvária? Děkuji všem za tipy ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.05.2014 09:15 Muž soptik [40] - RostlinyRe: eltoroloco
Urcite pouzij mechenicke vetrani, nejvhodnejsi je vetracek pc. Cim je vetsi, alespon 12cm, tim je tissi a celkove lepsi ucinost. Obzvlast jestli okolni prostory budou slouzit jako ulozny, bych nevahal pouzit vetrani. Presne jak rikas, jako u kuchynskych spotrebicu, dolu a nahoru mrizku a za tu horni schovat vetrak aby foukal ven ze skrine. Jinak pokud budes delat skrin z lamina (mat ze ktereho jsou kuchynske linky) nech si ho ohranit 2mm abs hranou, je mnohem odolnejsi nez 0,5mm papirova. Zajistis si dlouholety hezky vzhled, bez odlupujicich a bobtnajicich hran. A pokud chces jit v prevenci plisni jeste dal, zvazil bych vymalovani prostoru, ktery bude zastaven, malbou s fungicidni prisadou (protiplisnove a antibakterialni malby) protoze jednodusi a levnejsi je prevence, nez odstranovani nasledku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2014 15:32 eltoroloco Re: ludvik
to jsem měl na mysli, něco jako výdech u vestavěného spotřebiče, dole mřížka se vstupem a nahoře výstup.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2014 14:58 Muž ludvik [1082] Re: eltoroloco
Pokud by tam bylo krycí sklo (třeba i kvůli rybkám skokanům ...), ono toho odparu pak moc nebude. Mělo by stačit, aby to nebylo celé hermeticky uzavřené, ale aby nahoře měl kudy ten teplý vzduch utíkat (a dole někudy nasávat).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2014 14:46 eltoroloco Re: Silent
Fotka k příspěvku no právě, že zatím není nijak odvětrána, plánuji to tak, že nádrž bude vlastně zapuštěna ve stěne (jakoby ve skříni) a jde mi to, že k určitému odparu docházet bude, tak jestli neřešit nějak odvod těchto vodních par a tepla? Větráček mi to max. rozvíří. Bude to vypadat podobně jako na fotce, jen bude sladkovodní
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2014 14:22 R Muž Silent [5949] Re: eltoroloco
Tak pokud bude dobře odvětraná nádrž nebude v prostoru nad ní docházet ke kondenzování vlhkosti. Určitě bych ale raději použil mechanické rozpohybování vzduchu než nějaký chemický odvlhčovač.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2014 14:18 eltoroloco Re: Silent
nejde mi primárně o odvětrání nádrže, ale spíše toho prostoru nad ní, kde se bude kondenzovat odpařená voda a bude tam relativně teplo, tak aby mi tam nezačala plíseň
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2014 14:13 R Muž Silent [5949] Re: eltoroloco
Zakládat nová témata lze až od statusu "stálý uživatel".
Co se odvětrání týče tak pokud bude nádrž zabudovaná nějaké aktivní větrání bych použil (např. počítačové větráčky). Hodně také bude záležet na použitém druhu osvětlení, případně na krytu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2014 13:46 eltoroloco – odvětrání akvária
Dokáže mi někdo poradit, pokouším se založit nové téma, i když jsem registrovaný, tak nelze.
Mám dotaz/problém: Budu stavět nové akvárium délka cca 300cm, objem 500-600litrů, chtěl bych ho mít zabudované ve stěně ( podobný materiál jako kuchyňská linka), jak to bude s vlhkostí a odparem, nebylo by potřeba zřídit nějaký větrák, odvlhčovač nebo jak toto vyřešit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2014 08:48 Zeppelin37
Dobry den, chcel by som zrealizovat akvarium do nabytkovej steny a chcem sa poradit so skusenymi akvaristami.

Nabytok je umiestneny pri obvodovej stene orientovanej na severozapad. Je to v rodinnom dome.
Je to riesene tak, ze nad potencionalnym akvariom je zavesena nabytkova skrinka. Medzi hornou castou akvaria a spodnou hranou zavesenej skrinky je manipulacny priestor cca 30 cm. Tento priestor bude uzavrety, dal som tam namontovat vyklopne dvierka na piesty.

Jedna sa mi hlavne o to ci sa na stene nebude kondenzovat vlhkost a nebude plesniviet, pretoze tam nie je riesene ziadne otvetranie.

Jedine vetranie by bolo mozne ak by som tam umiestnil mensie akvarium o vyske 50 cm (vyska akvaria napr. juwel rio 180 alebo ambiance 101), potom by bola medzera mezdi hornou hranou akvaria a spodnou hranou vyklapacich dvierok cca 1 cm. To by bol priestor na odvetranie. Dalej by boli medzery po okrajoch cca po 1 cm, pretoze dlzka stolika (stolik je zabudovany v nabytkovej stene) pod akvariom je 103 cm. (dlzka setov akvarii je 101 cm).
Otazka je ci by to stacilo na dostatocne odvetranie.

Dakujem :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 3 4

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 3982x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10404-akvarium-ve-zdi-a-ve-stene-inspirace-reseni?od=47