Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Termostat

 

NápovědaFórum » Technika » Topítka 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Termostat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.02.2016 19:55 Žena Turbínka [2558] Re: Marrek
Mám teploměr co mi měří o 3 stupně víc, taky se z toho nestřílí. Když jsi si jistý kolik v akváriu máš, pak to neřeš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2016 19:43 Muž Marrek [0] Re: Turbínka
Jo, máš pravdu, napsal jsem to trochu blbě, topí stabilně, jenom ten termostat není na stupen přesný :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2016 19:41 Žena Turbínka [2558] Re: Marrek
Jestli je to tak, pak si tam dej o ty dva stupně jinak a neřeš to :-) Jestli jen přetápí nebo nedotápí tomu co je psáno, nevadí to. Z tvého příspěvku to vyznělo, že si spíš termostat dělá co chce a kdy chce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2016 19:39 Muž Marrek [0] Re: Turbínka
Tak termostat přesný není. Je o dva stupně pozadu, ale 3 týdne jsem měl na termostatu 28, a měl jsem tam 26, ted jsem tam dal 26 a je tam 24, takže teplota je stabilní, po dobu těch 3 týdnů jsem žádné výkyvy nezaznamenal, takže si nemyslím, že by měl být nějaký problém...Když jsem ho vypnul, mělo pokojovou teplotu cca 21 stupnů, jinak tam bylo stabilně 26, to je pro ryby zhruba akorát, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2016 19:34 Žena Turbínka [2558] Re: Marrek
Topítko dle tvého příspěvku v pořádku není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2016 19:32 Muž Marrek [0] Re: Turbínka
Ted už tam je 24. A žádné ryby tam nemám, takže nevím s čím laboruju. Nepřijde mi, že bych momentálně ohrožoval život nějaké rybky ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2016 19:30 Žena Turbínka [2558] Re: Marrek
Dej si do pořádku techniku a až potom laboruj s živou bytostí, kterou by to mohlo stát i život! Topítka jsou zrádná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2016 19:27 Muž Marrek [0]
Ahoj, před 3 týdny jsem si založil akva, a dal jsem tam topítko ze svojeho starého. Zjistil jsem, ale, že nějak blbne termostat, bud topí na 26 stupňů, nebo netopí a v akváriu je 21. Momentálně tam mám rostliny, takže těch 26 až tak nevadí, myslíte, že když si tam pořídím razborky a čichavce, případně místo čichavců cichlidy, budě jim dočasně vadit ta teplota? Děkuji za odpověd

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2015 11:46 Muž Rakvista [20] – termokontroler
Má někdo doma tohle www.ebay.com/… ???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2012 21:27 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: laKatos
nelíbilo by se ti toto :
s-o.webnode.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2012 20:42 laKatos Re: Silent
Toho jsem si vědomy ze cely systém přesne temperovaného akvária je tak přesná jako nejhorší článek tohoto systému. Proto bych chtěl co nejpřesnější termostat a od toho se budu odvíjet dal.
V tomto tematu asi OT ale k poslednímu termostatu co jsem zde dal, bych měl volit jak výkonný topný kabel pro akvárium o objemu 600 litru? Temperovani vody na max cca 30 stupňů a teplota v místnosti zhruba 20. V systemu bude i externi filtr s odhadovaný objemem 100 litru. Tzn celkový bude cca 700 l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2012 20:25 R Muž Silent [5949] Re: laKatos
Hodnotám věřit můžeš, ale v nádrži se to stejně bude chovat jinak. Tam záleží na mnoha faktorech jako je umístění čidla, síle proudění vody nebo i stejnoměrnosti proudění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2012 20:21 laKatos Re: Silent
Líbí se mi hodnoty tohoto přístroje.
www.terarus.com/…

Jen nevím zda tomu muzu věřit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2012 20:04 R Muž Silent [5949] Re: laKatos
U těchto firem bývá přesnost termostatu velmi precizní. Osobně mám vyzkoušený ten od Hobby a drží teplotu s přesností na 1 stupeň a o Dennerle bych vůbec nepochyboval. Ovšem netuším jakou představu o přesnosti máš ty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2012 19:39 laKatos Re: Silent
Teplotní hysterie ze? Přesnost? Neuvádějí. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2012 19:25 R Muž Silent [5949] Re: laKatos
Já mám velmi dobrou zkušenost s touto řídící jednotkou www.akvaristik.eu/… případně špičkový přístroj od Dennerle www.akvaristik.eu/… ceny jsou sice někde jinde než na E-bay ale je tu jistá kvalita a záruka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2012 19:21 laKatos – Presny Digitální (termostat) regulátor teploty
Dobrý den,
Sháním něco jako je toto ( www.ebay.com/… ). Měl by byt na to napojeny topny kabel. Jde mi především o přesnost měření a regulaci. Rad si hraji a různé laboruji proto zdůrazňuji tu přesnost.
Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2010 00:45 Muž j0hny [86]
Ma to jednu nevyhodu: nezohnatelny vodotesny potenciometer ani gumeny vodotesny cudlik :(
Inac do velkej skumavky to krasne vojde, spiralka moze byt z drotovych rezistorov, vyplnit to kremicitym pieskom z velkej poistky atd.. 2-3cm vrstva silica gel, a elektroniku na vrchu zaliat rozriedenym bitumenom palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2009 09:32 Muž ampik [2] - RostlinyRe: kortezhugo
jo taky dem myslel zkumavku, ale me nabizej plastovy... silikon se nekamaradi s plastem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2009 22:48 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: kortezhugo
Pri skumavke vo vode hrozi, ze sa vnutro moze zarosit a to uz problem bude.
Na skle zas nebude presna teplota, bude to kolisat.
Ja by som volil tu sklenenu skumavku, len nesmie teplota vody moc kolisat. Jedna sa o viac stupnov.
Ak bude udrzovana CCA 2-3 stpne hore-dole malo by to byt OK.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2009 22:24 Muž kortezhugo [983] Re: ampik
...skumavka+gumova zatka+silikon...ked to chces dat do vody...
...ale este ma napadlo jedno riesenie - nemusi to bit vo vode - das ho o sklo z vonka + trochu polystirenu...sklo ma v podstate tu istu teplotu co voda a nemusis sa "bat"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2009 22:18 Muž ampik [2] - Rostliny
poradili by ste mi, do ceho umistit termistor tak, aby me to nekoplo? termistor bude totiz pod napetim 230V. do ceho jste ho dali vy?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2009 21:33 Muž matlala [798] - RostlinyRe: koblihcz
Aha. No ja mel doma delany za 200,-, ale vypalil sem integrac a spinal to triak, takze trafo by prý hned odešlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2009 19:38 koblihcz Re: koblihcz
nvim jestli sis vsimnul ten termostat jsem kupoval tady:
top-termostat.cz/… , tedy ne na terarus.com.
Jinak obecne ikdyz jsem chodil jako kluk do elektrotechnickeho krozku:), tak tyhle veci si radeji koupim od nekoho kdo tomu rozumi lepe nez ja. Smozrejme vetsinou to vyjde levneji udelat si to doma sam, otazka je jestli to za to stoji ono totiz nejde jen o cenu materialu, ale taky zalezi jak si vazis sveho casu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2009 18:20 Muž matlala [798] - RostlinyRe: koblihcz
Ted uz prý jiné termostaty nedělá. Kabel mam za 30 + studenaky 70- naprd stejne bych to udelal doma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2009 22:16 koblihcz Re: matlala
No nevim jak v dobe kdy jsi psal ten dotaz, ale ja ted kupoval topny kabel 40W 226 Kc
www.terarus.com/…
digitalni termostat 419Kc
top-termostat.cz/…
i s postovnym vse dohromady nejak kolem 800Kc tusim. Ten termostat ma dve zasuvky, jedna je urcena pro regulaci vytapeni druha se da pouzit na jednoduche casove spinani napr. osvetleni, vzduchovani.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2009 18:04 Muž matlala [798] - Rostliny
takže jsem nakonec koupil jen osazený plošňák od terarus.com za 650,- funguje výborně. příště raději taky koupím.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.06.2009 13:25 Muž matlala [798] - RostlinyRe: matlala
tak integráče došli dnes, chvíli to fungovalo, dokud se neodlomil triak-hold jsme ho ohl poprve, ale pak se rozhod ohnout ho naopak a to mu nesvědčilo. Dnes jedu pro druhý triak a bude to fakat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 06:15 Muž matlala [798] - RostlinyRe: isamik
Stejne si musim pockat na pc. Na displeji necitelné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 22:33 Muž isamik [180] Re: matlala
Fotka k příspěvku :-)
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 22:27 Muž matlala [798] - RostlinyRe: isamik
Nemuzes to dat sem na forum. PDF v mobilu neotevru a na PC se dostanu až zitra večer. Dik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 19:55 Muž isamik [180] Re: matlala
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 18:35 Muž matlala [798] - Rostliny
Tak dnes došli součástky, bohužel integráč není skladem, takže dojde později, doufám. (nemáte náhodou někdo 2 doma, nebo nedaj se u Vás koupit?). Ještě jim napíšu.

Jinak jsem se chtěl ještě optat na hysterezní rezistor, v orig návodu je 47k, já ho můžu složit ze 2 do série, ale zajímalo by mě při jakých odporech má jakou hysterezi? Pokud na to nějaký výpočet, nebo zkusit. Poraďte kdyžtak aspoň v jakém rozmezí mám ty hystr. rezistory zkoušet? Nakonec jsme koupil ty kvalitní bytelný patice na integráče s pozlacenými vývody a kulatými 0,8mm tlustými vývody do DPS,napájel jsem (jen zakrácenou na 2 piny) i na hystr. rezistor.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 22:12 Muž matlala [798] - RostlinyRe: kortezhugo
Za 3 :) na prvni DPS pěkny. A to sem to vytiskl na laserovce, přežehlil, vyleptal, vyvrtal aku vrtačkou 1 vrtákem-menčí sem nesehnal, potřel rozpuštěnou kakafunou v lihu-to same po zapajeni.
Jo nějak triak zafixuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.06.2009 22:12 Muž burdal1 [1] Re: kortezhugo
kortezhugo napsal:A k tomu triaku - ziadne chladenie nepotrebuje.-mozno pri vecsich vykonoch.
S tim bych souhlasil. Mozny problem bych ale videl v tom, ze ten triak nepujde prilis rozume zafixovat. Nepredpokladam, ze by se s tim termostatem za provozu nejak moc klepalo, nebo tak neco, ale i tak pouzdro TO220 jen na zahnutych nozickach nepusobi moc bytelne. Osobne bych to alespon prilipnul k te desce nejakym tavnym lepidlem nebo tak necim. Pri takhle malych spinanych vykonech by nemusel byt problem s tim, ze se pri zamaznuti lepidlem zespodu snizi odvod tepla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.06.2009 21:55 Muž kortezhugo [983] Re: kristian
K tej DPS - je to tak na 3-ojku.A k tomu triaku - ziadne chladenie nepotrebuje.-mozno pri vecsich vykonoch.
Ja mam skusenosti cez 2A chladit.-to mas skoro 500W. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 18:28 Muž matlala [798] - RostlinyRe: matlala
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku takže tady jsme nafotil nějaké foto.
1) DPS, ale foto po vyleptání nemám, povedlo se mi ho nechtě smazat. Zůstal jen DPs ze strany součístek a prosvítají tam spoje.
2) DPs po částečném zapájení (toho co mám doma)
3) eště z úhlu
4) ještě strana spojů po zapájení (částečném)
Doufám že mi to moc nezkritizuje, teprve o vánocích se mi přestala klepat ruka u pájení.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 13:25 Muž matlala [798] - RostlinyRe: kortezhugo
Přesně. Mě už se toho stalo. V 10letech mi na jazyk vytekl 9V článek baterie, ve 12 sem se chytl fáze a uzemnil se vytepovaným mokrým kobercem-nechtě, už jsem věděl, že se to nemá. Od té doby si dávám velký pozor.
A lépe vyhodit pojistky než se zabít ;-) To se mi ale taky už 2 roky nestalo, naštěstí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 13:25 Muž kristian [80] Re: kortezhugo
Tak s timhle neni mozno nez souhlasit. Koplo to kazdeho (nektere i vicekrat :-) ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 13:17 Muž kortezhugo [983] Re: kristian
Raz zacat aj tak musi :-) taky elektrotechnik neexistuje na zemeguli koho to "nekoplo" :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 13:16 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Kristian
No souhlasim, že nemam tolik zkušeností, ale nikdy se nedotýkám věcí pod proudem a řádně kontroluji zapojení dle schématu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 13:03 Muž kristian [80] Re: kortezhugo
Ano to je pravda, souhlasim s vami. Ovsem uz nemohu souhlasit v doporuceni vyrabet zarizeni na 230V galvanicky spojene se siti tkto zkusenemu cloveku. Na to je potreba mit respekt k elektrine.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 12:51 Muž matlala [798] - RostlinyRe: kristian
Polovodiče sme nebrali. Jen v praxi diodu a gretzův můstek(pokud je chyba v pravopise, omluvte mne).
Kontezhugo: diky za podporu. Nauči se vše, i tak je toho dost. Zatim naštěstí chápu a prolézám na výrbornou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 12:19 Muž kortezhugo [983] Re: kristian
On sa zlepsi :-) to chce cas....
Skola nestaci - knihy-knihy-knihy- citat - skusat - ucit sa - a pocitat.Netreba cakat co ta kto kedy nauci - uc sa sam....-to je najlepsia skola.
Ja som tiez najprv viac robil ako cital-a to bola velka chyba. -ked bol problem nevedel som v com.
Teraz viacej citam ako robim :-) -nenarobim sa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 11:52 Muž kristian [80] Re: matlala
Ktery rocnik eletro skoly studujete? Pokud se nepletu tak polovodice se berou uz v prvnim rocniku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 11:40 Muž kortezhugo [983] Re: matlala
Triak??? zvuk??? -srandujes- :-) ziadny zvuk nema. :-)
"na multimetru mám teploměr, který měří na desetiny"-ee to nemera presne - slo bi to daakym digi.teplomerom-alebo klasickym ortutovym ten ma desatiny-len ho musis sklepavat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 05:49 Muž matlala [798] - RostlinyRe: kortezhugo
Dam foto dnes jak příjdu domů. A hysterezi budu měřit, ale nebude to nejspíš moc přesné, ikdyž na multimetru mám teploměr, který měří na desetiny. Budu průběžně informovat.
Ještě mě napadlo, má ten triak při sepnutí nějaký zvuk? U přístrojů s automatickým spínáním jsem vždy zaznamenal zvuk. Akva totiž bude v pokoji 1.5m od moji hlavy když spim.
tak jsem si konečně objednal součástky, ty integráče nejsou skladem, ale měli by přijít, tak uvidíme. Vyjde to dobře, ještě jsme se spolčil se spolužákem a berem za 1 poštovné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 23:13 Muž kortezhugo [983] Re: matlala
Daj foto ak sa ti chce ....- ale hlavne ma zaujima ta H.-daj vediet. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 23:01 Muž matlala [798] - RostlinyRe: kortezhugo
Uz makam. DPS sem dnes dělal znova. Zitra potřu kalafunou (proti oxidaci) a zapájím,co mám.
Je to ale hezky miniaturní 5x2.5cm DPS,stejně to nacpu do krabičky 8x8x3.5cm.
Chcete i foto na kontrolu, či ne? Snažím se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 22:52 Muž kortezhugo [983] Re: matlala
Uz vela piseme - makaj urob si to. ahoj

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 3164x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10383-termostat