Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Karasové umírají

 

NápovědaFórum » Jezírka a venkovní nádrže  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Karasové umírají
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2015 08:08 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: pista456
na NO2 stačí i levný od Rataje nebo
shopakva.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2015 23:07 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: pista456
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2015 14:18 pista456 Re: KarlosS
a ty pripravky na meranie, mam taky pocit že ich u nas ani nezeženem .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2015 08:43 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: pista456
změř NO2, jestli ti funguje biologická filtrace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2015 20:44 pista456 Re: KarlosS
ale ved oni tam boli uuž od vtedy čo som si postavil to prve
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   29.09.2015 08:35 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: pista456
jak už ti v jiném vlákně radili jiní. Na zimu tam žádné ryby ještě nedávej, počkej s tím na jaro ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2015 19:17 pista456
Mam problem ...skapinaju mi kaRASKI Už MAM iba jedneho pred tyždnom som vihodil jedneho našiel som ho na dne a včera jeden plaval pri hladine tak nemocne nevedel som čo mu je a dneska som ho našiel vikoteneho na dne prečo mi kapu a ten jeden čo mi ostal som ho vilovil z vody a dal zatel do kiblu čo mam snim robyt dat ho naspat alebo do akvaria

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.04.2014 22:29 zvedavka Re: Iwosek
Nejdřív si o nich něco prostuduj, to tě mohlo napadnout, že prudkou změnu teploty nedají. tone ..."byly to nejaky zlatí Karasove presne nevím" ... Na zamyšlení, jestli ti další "nákup" přežije, když spíš nevíš, než víš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2014 21:59 Muž Legioix [574] Re: Iwosek
Pokud jsou zvyklé na telotu kolem 22 stupnu, tak to do 10ti bude trvat sakra dlouho.
Dej na to pozor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2014 21:40 Iwosek Re: Legionix
Jdu jí změřit uvidíme taky si myslím že to bude tutim i kdyz byly hodinu v pytly ve vode tak stejne to je moc ledovy ale diky :) Byli to nejaky zlatí Karasove presne nevím.
Edit: Tak voda má 10,5C. To bude tim, že měli šok. Zítra jedu pro jiný a nechám je tam dýl. Díky za rady palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2014 21:07 Muž Legioix [574] Re: Iwosek
Voda ze studny má u mě cca 4-8 stupnů. Pokud byly ryby v pytlíku a v pokojové a nebo venkovní teplotě což je ted kolem 20ti stupnů, tak ten chvilkový přechod samozřejmě nezvládnou.
Co to bylo za ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2014 20:50 Iwosek – Karas v jezírku ... po hodině vypuštění do vody DEAD proc?
Je možný, že kvůli čerstvě napuštěnou vodu ze studny po hodině chcíply? Kde je chyba? Ze studny byla voda trochu studenější ale nechali jsme je v pytli aby si zvykli na studenější. Po chvilce zemřeli. Nechapem. Může být něco špatného v té vodě? sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   31.05.2013 05:41 Muž LiborSprysl [9015] Re: milhausz
Mějte si tam co chcete, ono až tak nejde o druhy, ale ty počty... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2013 15:06 milhausz Re: LiborSprysl
a jake rybky by ste mi doporucili
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.05.2013 06:05 Muž LiborSprysl [9015] Re: milhausz
To vskutku není jezírko na takové kvantum ryb... ano na kapry není už vůbec...K tomu zaplísnění mohly přispět i stávající velké změny počasí...Kolísání teplot při tak malých objemech nádrže je veliké...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.05.2013 21:32 Muž sajfrdík [14] Re: milhausz
no..jezírko vypadá pěkně..ale jak řikam..nejspíš si přerybnil,nebo sis tu plíseň dotáh s těma kojákama..nevytřeli s ti právě třeba proto že jich je už moc a jikry si požerou,nebo že už sou přešlechtěný..třou se ti tam furt dokola ty samý karasi..nevim no..desinfekce,nová obsádka,a správně zvolená..do tohohle bych například vůbec kojáky necpal..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2013 21:22 milhausz Re: sajfrdik
Fotka k příspěvku takhle vypada me jezirko
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.05.2013 21:11 Muž sajfrdík [14] Re: milhausz
tak to je plíseň...s tim nic nejspíš neuděláš,protože se léčit nevyplatí,je to drahý..přerybnil jsi jezírko,proto jí chytli..takže buď nech vychcípat,nebo tomu pomoz,vydesinfikuj,napust uplně novou vodou,a nech znova zaběhnout,a dej tam pár ryb..3000 litrů neni žádná sláva
X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2013 19:46 milhausz
Fotka k příspěvku ahoj potrebuji poradit,
mam nerezovou nadrz zakopanou v zemi, o velikosti cca 3000l, jako jezirko. Pred par lety mi znama dala dva karasky a ty se mi behem roku rozmnozili asi na stovku, od te doby mi vzdy pres zimu nekolik umrzlo v lede a pri letosnim cisteni jsem jich nasel uz jen asi dvacet a zadne nove. Loni mi jeste znama dala koi kapra protoze ma jiz 45cm a jeji jezirko je pro nej male. Ated k tomu hlavnimu problemu. Zdalo se mi ze je rybek malo, tak jsem zajel k jednomu prodejci a koupil nejake rybky (ostroretky, slunecnice, shubunkiny). Nevim jestli to s tim nakupem ma souvislost, ale od te doby mi rybky lezi na dne, jsou apaticke (normalne je chytnu do ruky), nektere plavou na hladine jako uhynule, ale po odloveni a vraceni zpet do nadrze plavou jakoby nic. Nektere maji na sobe jakoby nejaky povlak a tahaji se za nimi takove nite. V sobotu jsem aplikoval nejaka leciva co mi prodali ve zverimexu a od pondelka jiz ctyri kusy uhyn. Nevim co mam delat poradte mi prosim. Prikladam fotografie uhynule ryby, a jezirka. Jo a filtraci pouzivam jen husi krky asi 60l a uv lampu 11w. Vzduchuji a vodu jeste cerim. A jeste bych potreboval poradit proc se mi jiz nevytreli dalsi rok.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2012 17:52 Muž LiborSprysl [9015] Re: Manasek
No neznám dispozice vašeho jezírka, ale tohle se dělá z hodně moc staré vody a bohatého dna plného bordelu....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2012 14:14 Manasek Re: LiborSprysl
No tak potom teda nás už nenapadá nic :-( Tohle byla jediná reálná verze, která nás napadla. Prostě byly na jezírku takové mazlavé skvrny, tak jsme je přisoudili té střeše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2012 11:32 Muž LiborSprysl [9015] Re: Manasek
coze Nátěr z tašek??? coze No to teda nevím...(zrovna děláme střechu) Vodu ze střechy máme svedenou do jezírka a teda žádný nátěr tašek se nesplachuje a to tu teď lilo jako blázen...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2012 07:37 Manasek Re: katterinecka, LiborSpysl
Děkuji všem za rady. Záhada byla nejspíš vyřešena. Cca před měsícem jsme dělali novou střechu, a do jezírka se nejspíš dostal nějaký nátěr z tašek. Na jezírku jsme pro důkladném prozkoumání našli jakoby "olejové! skvrny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2012 17:32 Muž LiborSprysl [9015] Re: Manasek
No fleky nejsou nic neznamená...a co třeba oodinium?...umí zabíjet a fleky se neprojevuje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2012 14:16 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Manasek
já bych řekla, že to bude něco s vodou, když náhle uhynulo tolik ryb, ale jen hádám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2012 14:10 Manasek Re: LiborSprysl
Divné je, že na těch rybách není nic zvláštního. Žádné fleky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2012 13:59 Muž LiborSprysl [9015] Re: Manasek
Je to možné, ale věštit z luftu se nedá...Možná by to chtělo nějaký vizuální popis choroby...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2012 11:41 Manasek Re: katterinecka
Mám tam fontánu, která čeří vodu. A nepřijde mi, že by bylo takový vedro, když začaly umírat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2012 10:18 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Manasek
není to třeba tím vedrem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2012 10:15 Manasek – Náhle umírají ryby
Rybičky v jezírku mám už několik let, nyní mi z ničeho nic 6 rybiček uhynulo. Nikdy se mi nestalo, aby nějaká umřela. Před měsícem jsme koupili 4 nové (u chovatele, ne v obchodě). Je možné, že jsme do jezírka zavlekli nějakou chorobu? Prosím o rady. Děkuji
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 20:30 Muž grizly [145] Re: XMartin
1: karas prezije vsechno, dokonce i nekolik dni mimo vodu, zahrabany v bahne. Cely den ho muzes mit v kybliku, bez kysliku a prezije bez ujmy( proto je to oblibena nastrazni rybicka)
2 : Bily povlak je zrejme plisen. Ryby se zranily a pri tesnem kontaktu ji chytla jedna od druhe.
Maji zcervenale bricho, skvrny na tele, vypada to jako by jim zeslezal sliz z tela. 3: Takze hejbni kostrou, nesed furt u kompu a bez radsi vycistit jezirko a dezinfikuj ho modrou skalici. rozzureny tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 19:42 Žena Nigerin [19] Re: XMartin
Hele když máš dost času na to psát sem a ještě měnit vodu v kádi rybám, tak proč proboha nevyčistíš to jezírko hned? A nedáš je tam? Pochybuju že v 17 máš tolik práce, aby sis nenašel nějaký ten čas na vyčistění jezírka... A když sem píšu o radu, tak je logické že když mi někdo kdo má s tímhle zkušenosti poradí, tak udělám to co řekne. A ne že si pořád dělám svoje. Předpokládám, že jezírko je tvoje. Takže - první ryby, potom zábava. Pokud ty ryby nechceš zabít, tak je hoď do jezírka jak ti radí tady... A pokud je zabít chceš, tak je můžeš rovnou nějak utratit... nevím jak se utrácí ryby, nikdy sem to nedělala a ani mě to nezajímá, ale asi to bude šetrnější než je nechat umírat tak dlouho... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 19:26 Muž XMartin [20] Re: jajaapaja
Filtr má zakopaný kabel takze ho tam dát nemohu, ve středu mam volný den tak se do toho jezírka pustím.
jinak ten filtr neni nijak moc výkoný, je to jen vodotrysk + ještě se dá na to připenit hadice a vyvést někde tak aby tekla zase do jezírka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 19:13 Muž jajaapaja [174] Re: XMartin
takže je rozdíl mezi kádí a jezírkem.jezírko ač je o trošku větší je v pohybu voda se filtrací okysličuje.vraž ten filtr do kádě.Snofrev® má pravdu musím sním souhlasit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 19:07 Muž Snofrev [54] Re: XMartin
už jsem ti to psal a holt ti to píšu znova
ryby jsou po zimě vysílené, a v té kádi mají trošku vody a mezi dnem a nocí jim ta teplota kolísá cca o 10 stupňů
ten bílý povlak je plíseň

přijdeš o všechny a jen díky tobě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 19:05 Muž XMartin [20] Re: jajaapaja
Jo, to jezírko filtruju, musim koupit nový molitan , a filtr vyčistit..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 19:01 Muž jajaapaja [174] Re: XMartin
napumpuj duší z auta na ventilek dej hadičku ze škrtítkem a máš mobylní vzduch.Jo a to jezírko filtruješ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 18:56 Muž XMartin [20] Re: jajaapaja
Hm ,mám v plánu, 4.4 vyčistit jezíírko , tak by to mohli jestě vydržet a pak by šli rovnou do jezírka.. tedka nemam jak zavést vzduch . Dík za radu no, to jezíírko zase neni tak velke zeby byl zase takovy rozdil mezi tou kádí a tím jezírkem..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 18:53 Muž jajaapaja [174] Re: XMartin
hele já je tam mám celou zimu bordel tam je taky .Protože mám rybníček posd meruňou.Chystám se ho vyčistit taky .A karásci si to u vesele plavou u hladiny.Ale když nechceš tak namíchej tu vodu a plnou káď a zaveď vzduchování.Jinak se snima rozloučíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 18:49 Muž XMartin [20] Re: jajaapaja
ja je mam dat do toho bordeluu ?? to jim teda fakt pomůůžu, to jezírko je plné listíí a všeho možného .. v té kádi to je teda o mnhoho čistější
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 18:46 Muž jajaapaja [174] Re: XMartin
Hele ty ryby vem a dej je už ven i když nemáš jezírko vyčištěné.To neustále dolejvání vody jim nedělá dobře a kor jestli tam liješ jenom deštovku.je potřeba ji smíchat s tvrdší vodou.dešťovka je skoro jako destilka.A vtom ty ryby nemúžou být.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 18:36 Muž XMartin [20]
Ahoj, nějakou dobuu byl klid a zase to začalo , příznaky jsou takové : na rybě se udělá bíly povlak , a ryba omezuje pohyby... ten bílej povlak se dá i trochu setříít.. co myslíte že by to mohlo bejt ??? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 20:05 Muž XMartin [20] Re: jajaapaja
jak sem řekl, dole to je psané, ptz sem je měl ve vaně kde uhnily kytky a prostě jich plno chcíplo těch ryb, a ta vana se musí vylejt, což sám neudělám , tak se ptám ... prezijou venku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 19:24 Muž jajaapaja [174] Re: XMartin
A proč je vtom sklepu nenecháš celou zimu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 16:54 Muž XMartin [20] Re: contacta
Už se vše uklidnilo, rybky jsou čilé, chcíplopár těch malejch asi 5 od pátku... do neděle, a už je to v pohodě.. ;-) snad!
ale chcu se zeptat, v noci hlasí až -6 stupňů , myslíte že je tam mám nechat nebo přestěhovatz5 do sklepa ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 15:20 contacta Re: XMartin
zjisti informace kolik maji stupnu a popdivej jestli neni nejaka rybka infikovana palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 15:17 Muž XMartin [20] Re: 0
je jasné že toho tolik zase nevim ,ale 4 zimy ty ryby bylo ve sklepě s rostlina, a ty male ryby byli v jiine vaně kde žadne rostliny nebyly a taky chcípli takze to nebylo jen těma rostlima... !!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 15:15 Muž XMartin [20] Re: Snofrev
bo to jezírko neni vyčištěné, a nebudu je tam ted dávat kdyz je zase budu chytat za 3tydny, už sou v pohodě, jsou čiléé... začínají žrát...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 06:49 Muž Snofrev [54] Re: XMartin
já bych řekl, že je strašně vysilujou prudký výkyvy teplot, přes noc okolo nuly, i pod, a přes den i přes 10°C
v takové troše vody to kolísá rychle a zvlášť teď po zimě jsou ryby vysílená a náchylné
to prvotní bylo nejspíš kůli tomu uhynutí rostlin, ale to že jsi je dal ven do takové trošky vody :-O
nechápu, proč jsi je rovnou nedal do jezírka, kde by ta voda byla určitě stabilnější
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 00:12 0 Re: XMartin
Hodně toho ještě nevíš , prostě pochop , že k zimujícím rybám v nádobě a vnitřní místnosti se nic takového nedává , však jsi viděl co se událo.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Jezírka a venkovní nádrže • Zobrazeno 4603x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10374-karasove-umiraji