Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Lasturnatka

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Paraziti 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Lasturnatka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2019 12:33 Silviebaris Re: Oldass
Clea helena funguje na všechny šneky,ale lasturnatky mi nevyžrala... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2019 11:48 Muž Oldass [806] Re: ZDRI
Také mi v nádrži nepřežily mladé krevetky, resp. jsem viděl 3 krevety s vajíčky, poté bez vajíček a mladé krevetky jsem vůbec nezahlédl.
Lasturnatky mám v nádrži také (TinyWorld), je možné, že je měly na svědomí.

Pokud si s nimi neporadí jiný predátor, myslím např. nějaká rybka, jsou asi jen dva způsoby jak "vyhrát".
V přírodě funguje hlavně první - tj. množstevní výhoda. Mít tolik krevet, aby se byly schopni v daném počtu reprodukovat i při těch ztrátách.
Druhá možnost - omezit lasturnatkám potravu. Vyhladovět.
Oboje funguje v přírodě a jak vidno, za víc jak 500 mil. let se lasturnatky nepřemnožily.

Jenže druhá varianta padá, protože vše živé co by mohlo být jejich potravou těžko odeberu. Zbývá zkusit variantu 1 - zvýšit počet krevet. Ale i to může skončit špatně, např. tím, že se lasturnatky díky většímu množství potravy také více rozmnoží. (akvárium je moc malý kus přírody, není kam se přemístit, dočasně schovat)
Uvidíme. Nyní jsem přidal pár krevet. Budu vše sledovat.

Osobně nějakou chemii, i kdyby existovala, používat nebudu.

Zkus pohledat net: Ostracoda aquarium

edit: třeba jim vadí nízká a nebo vysoká teplota, kdo ví ... třeba najdeme něco rozumného
edit2: rybicky.net/atlasostatnich/surmovka_vrazedna :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.07.2019 11:07 Muž ZDRI [1415]
Po nějaké době bohužel musím jednoznačně konstatovat, že Lasturnatky maji výrazně negativní vliv na množení krevetek:
- jsou jejich přímými potravními konkurenty, po rozmnožení velice rychle spásly krásné řasové porosty
- lze předpokládat, že co sežerou, to v jiné formě vyloučí, takže jejich exkrementy budou negativně ovlivňovat kvalitu vody
- nemohu to prokázat, ale podle toho, jak rychle zmizí malé čerstvě narozené krevetky si myslím, že je i přímo likvidují (do té doby, než se Lasturnatky namnožily, mláďata krásně rostla a prosperovala).

Pozn.: výše uvedené se týká konkrétně mé Sulawesi nádrže.

Dotaz - nevíte o nějaké novince/způsobu, který by je byl schopný eliminovat a přitom nezabil citlivé krevetky? Snažím se jich mechanicky co nejvíc odsát při výměně vody, ale je to boj s větrnými mlýny...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2018 18:51 R Muž ctibum [6908] Re: A.K.
Nasadila jsem na ně pár pavích ok a třeba je zredukuji a ještě si posmaknou
Nejisté, projdi tohle vlákno... ;-)
Já si jich dneska schválně, ale neplánovaně asi 30 přivezl, takže je ještě nemám načtený...
Chovatel, co mi je nalovil, tak nadával jen na to, že mu vyčistily molitan ve filtru... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2018 18:47 Muž Planorbella [643] Re: A.K.
No to nevím jestli je ty paví očka sní všechny možná si jen uzobnou ale asi jim nebudou chutnat a k tomu jak škodí potěru tak co by mohla lasturnatka udělat potěru?Není to dravec čistí povrchy od řas atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2018 18:41 Žena A.K. [17] Re: Planorbella
To nevim. Tak porůznu se to píše ale žádný důvěryhodný vědecký článek publikovany v renomovaném vědeckém periodiku a mnohokrát citovaný sem nenašla. Ale raci zasáhnout než se pak divit. Nasadila jsem na ně pár pavích ok a třeba je zredukuji a ještě si posmaknou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2018 18:31 Muž Planorbella [643] Re: A.K.
Jak víte že škodí potěru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2018 17:56 Žena A.K. [17] Re: Planorbella
Pokud škodí potěru v akváriu je nechci nechci dávat pozor jestli sáhnu síťkou nebo hadici z akvárka do akvarka. Navíc připomínají sníh a na zimní výzdobu je ještě brzy :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2018 17:47 Muž Planorbella [643] Re: ctibum
Jistě že není, však jsou neškodné a mně navíc vymizely samy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2018 17:43 R Muž ctibum [6908] Re: A.K.
Je důvod se jich zbavovat?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2018 17:09 Žena A.K. [17]
Pomohl by na lasturnatky prostředek no planaria? Šneky likviduje spolehlive. Zkoušel už to někdo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2016 07:08 petrl Re: LiborSprysl
No chtělo by to asi otestovat, máte s tím nějakou praktickou zkušenost ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2016 16:38 Muž LiborSprysl [9015] Re: petrl
S ohledem na jejich schopnosti by ta voda musela mít ještě tak o dvacet stupňů více... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2016 13:52 petrl Re: LiborSprysl
Vyšší teplota vody nemusí vždy znamenat klesající kvalitu vody, ale je vždy důvodem pro klesající obsah kyslíku ve vodě - a to se nemusí některým druhům lasturnatek z domácích vod příliš líbit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2016 13:33 Muž LiborSprysl [9015] Re: petrl
No ta teplota často souvisí s klesající kvalitou vody, a to nemají lasturnatky rády. Jinak si myslím, že je jim celkem fuck, v čem plavou.
Ploštěnky kvalitě vody také nepřidají, tak se není co divit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2016 13:11 petrl
Tak jsem kdysi kdesi četl, že lasturnatky nesnáší teplotu nad 30°C, nezkusíte to někdo ?
Moje krevetky nejsou na tak vysoké teploty zvyklé :-)

P.S.: Je zajímavé, že lasturnatky se mi objevily v zápětí po úspěšné likvidaci ploštěnek přípravkem No planaria.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2015 15:22 Jitkyns – lasturnatka
Ahoj, podle diskusí mám v akváriu právě lasturnatky. Bílé tečky které se pohybují sem a tam. Neví někdo kde se mohly vzít? Mám malé akvárium 2 roky, novou rybu jsem nekupovala snad půl roku pouze jsem vyměnila vodu a vyčistila akvarium a po týdnu lezou po skle. Nechápu z čeho a kde se vzaly ??? A jak se jich zbavím? Díky za každou radu !

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.03.2015 23:43 Žena sivon [1694] - PlžiRe: lemming46
Navíc spor vznikl kvůli tvorům na fotografii (pokud je toto nějaký mrňavý druh lasturnatky), kteří se časem objeví v krevetkárku asi u každého a opravdu je lze zlikvidovat pomocí ryb, u mne stačil potěr Black Molly.

O něco větší, kulatější a hlavně pohyblivější tvoreček, který byl 100% lasturnatka, byl opravdu "nezničitelný" a ryby jej plivaly a posléze už ani neochutnávaly (naštěstí nějak vymizely samovolně).

Podle mne se pánové vyjadřují každý k jinému živočichu ( v odchovně se asi objeví ledacos), ale to je stejné, jako argumentovat tím, že tygra si mohu domů klidně vzít, když soused má dobré zkušenosti s kočkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2015 12:25 Muž lemming46 [313] Re: LiborSprysl
Ten průchod trávicím traktem ryb je velmi podstatnou informací, která dost zásadně vyvrací vaši informaci, pokud snad vaše endlerky nemají žvýkací zuby schopné rozdrtit lasturnatku a tím ji zbavit života. Ono se tam psalo ne o lasturnatkách, ale o vajíčkách. Chce to zklidnit emoce a pak zjistíte, že třeba ani nejste ve při. :-) Jinak jsem teda neodolal a pořídil dva páry endlerek a po pár dnech nebylo po lasturnatkách ani stopy. Trochu nešikovný je, že se mi teď začínají množit endlerky, ale to snad půjde regulovat snáz než korýše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2015 03:47 Muž LiborSprysl [9015] Re: MonterMonty
Vašemu krmení měděnek lasturnatkami se tedy vesele usmívám, protože plácáte nesmysly. Otázkou totiž zůstává, zda poznáte skutečně lasturnatky a dovedete je od sebe rozlišit, protože lasturnatek je několik druhů a mohou být odlišnosti. (Ale já o nich nevím, protože mívám v nádržích asi všechny druhy :-)) Ovšem než panáček začne machrovat a cosi tvrdit, tak by si měl ještě jednou přečíst odkaz, který jeho reakci vyvolal...
Vedeckými pokusmi sa zistilo, že ich vajíčka sú veľmi odolné, sú odolné voči vyschutiu, mrazu,prečkajú aj niekoľko rokov, ...bez problémov prejdu aj tráviacim traktom rýb !!! taktiež aj dospelé jedince.!!! (takže kupovať ryby kôli tomu aby sme zlikvidovali Lasturnatky je zbytočné).
Ten průchod trávicím traktem ryb je velmi podstatnou informací, která dost zásadně vyvrací vaši informaci, pokud snad vaše endlerky nemají žvýkací zuby schopné rozdrtit lasturnatku a tím ji zbavit života. Varianta, že by měla tato ryba ve svém trávícím systému dostatek látek rozpouštějícím chitin z krunýřku je také nepravděpodobná, protože lasturnatky nejsou jejím primárním zdrojem potravy. Navíc si nemyslím, že se lasturnatka objeví v sudě na zahradě... :-P ... Takže nechte si svou pravdu a dál ji šiřte... Hodně lidí žije v různých omylech celý život a jsou spokojení. Totéž přeji i vám. ano ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.03.2015 19:53 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: dudak
Když pan Sprysl řekl že to ryby nežerou ,tak to prostě nežerou , to že jsem s lasturnatkama krmil v měděnky ,které jsem našel i na zahradě v sudu na zalejvání ,se mi asi jen zdálo , to že mi je v krevetárku vyžrala endlerka , se mi taky zdálo , u Amrtina v krevetárku doslova zamořeném lasturnatkami , po přidání endlerky po pár dnech zmizely , to se mi asi taky zdálo.
netvrdím že jdou takto vymýtit , po odlovení ryb se opět po nějakém čase objevily znovu . takže zřejmě všichni z nás komu tyto potvory ryby požraly , svoje oploutvence mučíme hlady ,a nebo jsme úplně hloupí , protože ryby lasturnatky nežerou .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2015 22:59 Muž dudak [1885] Re: LiborSprysl
mám stejnou zkušenost jako ivaha, mám je v jedné nádrži s krevetkami, jakmile tam k nim dám nějaké ryby, jsou do pár dnů pryč, když ryby vyndám, jsou tam tak za měsíc znovu. Do žádného jiného akvárka kde jsou ryby se mi nedostaly a to používám stejné "nářadí" pro všechny 3 své nádrže. A jestli se dostaly, tak nejsou vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   08.03.2015 04:38 Muž LiborSprysl [9015] Re: marekmk
palec potlesk Takže buď kyselina a nebo dodávám - louh. Nejen kyselé prostředí, ale také velmi zásadité prostředí tohoto tvora jedině zničí. Jsem rád i za zmínku o agresivitě těchto tvorů, které z duše nenávidím, ale zbavit se jich nemohu, protože rybárnu potřebuji udržet "v chodu". Ovšem v některých částech jsem tu potvoru zdolal a to opravdu důkladnou očistou nádrží kyselinou a výměnou molitanů. Ovšem je to vždy jen dočasné, protože vajíčka přenesete na rukou, se síťkou, s kytkami atd...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   08.03.2015 00:33 marekmk – Lasturnatky - Ostracoda
Cawes lidi po nejakom tom bádaní na nete som našiel nejaké info ohľadom Lasturnatiek.
Lasturnatky (prehistorické tvory) sa nevyskytujú vo vodách s pH nižším než 5. Nízkemu pH sa lasturnatky vyhýbajú pretože, v kyslích podmienkach je pre ne obtiažnejšie zaistiť prísun vápniku pre tvorbu schránok. (je to podobné ako zo slimákmi v kyslích vodách)
Typickou potravou sú riasy, detrit živé a neživé rastliny a telá živočíchov.Niektoré druhy sú schopné usmrtiť aj slimáka. (čiže osobne si myslím, že nebudú mať problem zlikvidovať nejakú tú krevetku alebo rybý poter)
Vedeckými pokusmi sa zistilo, že ich vajíčka sú veľmi odolné, sú odolné voči vyschutiu, mrazu,prečkajú aj niekoľko rokov, ...bez problémov prejdu aj tráviacim traktom rýb taktiež aj dospelé jedince.(takže kupovať ryby kôli tomu aby sme zlikvidovali Lasturnatky je zbytočné).
Takže na záver veľa zdaru pri redukovaní ich počtov. :):-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2015 08:10 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: LiborSprysl
Vyskytujou se mi jen v nádržích bez ryb, jinde je ryby vyzobají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2015 04:33 Muž LiborSprysl [9015] Re: ivaha
Ale to musí být hodně hladová a dlouho bez krmení... ;-) Lasturnatka pokud má co žrát je věčná!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2015 22:56 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: lemming46
No Planaria s nima ani nehne. Jedině nechat je opravdu vyžrat nějakou rybkou, pokud Ti tam vadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2015 22:33 Muž lemming46 [313] Re: MonterMonty
Je to možný, ale pořizovat endlerku jenom kvůli tomu se mi nechce. Nehledě na to, že by se tam necítila dobře - málo prostoru, hodně světla, nízké pH. Teď jsem zkusil dávat No Planaria, ale bez úspěchu. Ne že by mě lasturnatky nějak zvlášť trápily, spíš dávám k dispozici nádrž k experimentům, co by mohlo zabrat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   04.03.2015 23:59 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: lemming46
Taková endlerka to vypucuje za dva dny ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2015 23:36 Muž lemming46 [313] – Co to je a jak se toho zbavit?
Fotka k příspěvku Ahoj, objevily se mi v akvu bílé "tečky", jsou dost pohyblivé, plavou i lezou po skle a je jich tam jak psů. Rozměr je nějaký zlomek milimetru - viz foto, pro srovnání může posloužit třeba ta levatka. :-) Jsou to lasturnatky? Jaký je podle vás nejlepší způsob, jak se toho zbavit? Akvárium je jenom rostlinné, kostka 30x30x30, bez ryb, bez krevet, jedna neritina.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2015 09:37 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: tchorik
To druhé je člunka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2015 09:31 tchorik – Neznámí tvorové v akváriu
Fotka k příspěvku Dobrý den, možná už to tu bylo, ale diskuzi jsem pročítala a to co jsem objevila u dcery v akváriu s krevetkami jsem tu nenašla. Objevilo se to pár dní po tom, co jsme na akva burze koupily řasokouli. Je to chyba, neměly jsme ji do akva dávat hned, ale nějak jsem byla neopatrná, zatím jsme si nidky nic do akva nezavlekly. Přidávám fotku, doufám, že to bude vidět. Jedno je podle mého názoru lasturnatka - to vlevo, pohybuje se to po akva poměrně rychle. Ale to druhé je pro mě záhada. Je to většinou na něčem přilípnuté (našla jsem to na kameni, pak ve skleničce to přelezlo na list), má to krunýř, trošku mi to připomíná škebli, ale jen s jednou lasturou. Připomíná mi to škůdce, které mám na orchidejích a citroníku - myslím štítěnku zhoubnou tone
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.07.2014 10:37 Hryzo Re: ivaha
ja mam v krevetkariu elegansiek 10 + mlade a moje lasturnatky nezeru ... sledoval som ich neikolkokrat ale vzdy dali do papule a vypluli nas5 bo im nechutia. a ano je to lasturnatka :( mne pride skor ako skodca a nie prospesny zivocich ... dokonca ich obvinujem zo zleho stavu ampularie ktoru som tam dal a hned na durhy den ju lasturnatky hned zacali okupovat ako keby bola mrtva ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2014 10:27 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: MonterMonty
Taky je v nádržích s rybami nikde nemám, přitom tam krmím docela dost. Jsou jen v krevetárkách, kam občas dám několik kousků elegansek a po vyžrání lasturnatek je zase vrátím do rybího akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2014 09:27 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: LiborSprysl
Rozhodně se s nikým nedohaduji , jen moje skušenost z posledních týdnů mluví jinak , u Amrtina ve třech krevetárcích jsem jich viděl stovky , podaroval jsem ho třemi kousky endlerek , za pár dní byly fuč ,v mém krevetárku jsem měl endlerky prakticky od založení , nikdy tam lasturnatky nebyly , co jsem dal endlerky pryč , hned se objevily , ted po vpuštění jednoho samce Gupky viditelně mizí , živým jsem tam nikdy nekrmil , takže zanesení z přírody vylučuji , zřejmě bude záležet jaký druh lasturnatky to je , ty přinesené z přírody , jak mi i logicky vychází, budou odolnějí (pouze moje úvaha)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2014 04:43 Muž LiborSprysl [9015] Re: MonterMonty
MonterMonty napsal: ...v podstatě užitečný korýš
Teď mám sice období docela velkého útlumu lasturnatek, ale je to o mně známo, že když vidím podobná konstatování, reaguji jak býk na muletu...Není to užitečný korýš pro akvaristiku, pro komerční ještě méně! Je to darmožrout. A regulovat jej rybami, jak mnozí radí, je možné u koníčkářů, když přestanou krmit. A to jen u někoho a některých druhů ryb! Povětšinou s každým živým krmením přitáhnete další. V komerční akvaristice je nezlikvidovatelná...Mám druh, který je dokonce schopen obtěžovat marisy natolik, že z toho chcípnou, takže je moje mínusování dost pochopitelné!
rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2014 22:58 Muž MonterMonty [2431] - Amerika – Leccos - Lasturnatky
už jsem tento odkaz dával v jiném vlákně , tady by se určitě hodil v modrém nadhlaví ;-)
leccos.com/…
v podstatě užitečný korýš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.07.2014 11:25 Žena Turbínka [2558] Re: MonterMonty
Každá ryba si krevetky všimne, já mám zrovna s novoheterandriemi dobrou zkušenost u cherryn nebo palmat sp. green. A to i v malých akváriích (od 12 l) nebo ve větších, vyrůstaj spolu od mala a žádné velké decimování krevetí populace jsem nezaznamelala, i když je občas proženou. Jen se najdou i tací, kteří tvrdí z vlastích zkušeností, že živorodky problém s lasturnatkami nevyřeší ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.07.2014 00:02 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: prasan
Mě celekm v klidu existovaly s Gupkama v jednom akvárku, je to zase o podmínkách (zarostlé nádrži,úkrytech) gupky jsem přidal ke krevetám jako mimina aby si na sebe zvykly ,velké krevety se normálně promenádovaly po nádrži ,ládovaly se s nimi z jedné tablety , prckové jak je jim zřejmě přirozené přebývaly v houštinách květeny , měl jsem stejnej pocit že je krevet nějak málo , no když jsem nádrž převážel domů , nestačil jsem se divit kolik se prcků odkudsi vynořilo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.07.2014 23:51 - Re: Srpenec
Mal som endlerky pri krevetkách.Krevetky začali zaliezať a takmer sa nemnožili.Resp.sa asi aj množili,len to všadebolo endlerky pochytali.
Neskôr som endlerky vybral do inej nádrže a konečne sa môžem popozerať na nosiace samičky krevetiek.Po tejto skúsenosti by som ja už ku krevetkám ryby nedával.Dokonca ani mikrorazborky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2014 20:52 Muž Srpenec [43] Re: MonterMonty
Perfektní. To bude ono! Chci si tam dát endlerky, tak uvidíme.

Díky moc! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2014 20:40 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Srpenec
Nějaká lasturnatka, mě se v krevetárku dělaj taky, řeším to přidáním jedné dvou malých gupek , ty si pochutnaj X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2014 20:35 Muž Srpenec [43] – Breberka
Fotka k příspěvku Zdravím,

neví prosím někdo co by to mohlo být? Ploštěnky to dle mě nejsou.
Krevetek si to nevšímá, plave to docela rychle. Tvar je oválný...

Díky moc!!!

Edit: omlouvám se za kvalitu, ale lepší už to momentálně neudělám...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2014 19:07 Muž Aquasky [35] Re: Aquasky
takže po tom co mám 3. den v akváriu pancéřníčky panda (5) tak sem lasturnatku neviděl..ze začátku byly neustále zapíchlý rypcem v liaporu...takže vyřešili tento problém i když jsem to od nich nečekal :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 15:31 Muž LiborSprysl [9015] Re: Turbínka
Turbínka napsala: Můžeš přidat nějaké rybky, které je vyzobou, tedy pokud je tam ještě nemáš. Třeba endlerky nebo novoheterandrie sličné :-)
U mne to teda pravda není!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 14:54 Muž Aquasky [35] Re: Aquasky
Tak sem mluvil s chovatelem, co má v cca 500 l nádrži asi tisíc krevet a asi dvojnásobek lasturnatek, a vše je ok a krevety neubejvaj. Doporučil mi bud kančíka nebo mřenku nádhernou, s tím že bych krevety přelovila jinam a nebo chemii. Ale tydle potvory by ničemu ani malejm kreveťákům škodit neměly. A prý má taky akvárko s tuctem endlerek a tam si vesele lasturnatky žijou jakoby nic :-D tak už nevím chjo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2014 20:55 Žena Turbínka [2558] Re: Aquasky
Každá nebýložravá ryba, které se vejde krevetka do tlamky si zobne, tedy pokud ví jak je to dobré. Dokonce i ty sličenky jsem viděla jak loví 3 mm prtě cherryny, ale krevetky jsou velmi mrštné a uniknou, není to hromadný armagedon jen při troše krevetí nepozornosti minimum ztrát v potomcích. Ale mám-li si vybrat mezi tím zda tam mít predátora rybu nebo lasturnatku volím rybu, vyžere lasturnatky a pak rybu odlovím a mají krevetky zase klid. Tahle zkušenost není moje vlastní, ale dnes mi byla sdělena někým kdo s lasturnatkami tímto způsobem úspěšně bojuje ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 20:44 Muž Aquasky [35] Re: Turbinka
Turbínko vypadá že s tebe mluví zkušenost, a pro malinkatý krevetky jsou endlerky neškodný?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 19:26 Žena Turbínka [2558] Re: Aquasky
Můžeš přidat nějaké rybky, které je vyzobou, tedy pokud je tam ještě nemáš. Třeba endlerky nebo novoheterandrie sličné :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 18:57 Muž Aquasky [35]
Ahoj je na tudle bestii nějaká past nebo tak něco? Jako v akva mi nevadí ale tedka se maj líhnout krevetky, tak at mi je tadle potvora nesežere. díky moc :-D

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 3

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 6536x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10066-lasturnatka?od=31