Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hromadný úhyn ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Hromadný úhyn ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 22:34 Žena Bledule [0]
TAK PŘEŽIJOU SAKRA NĚJAKÝ TEN DEN A ZÁKAL VODY PŘI VÝMĚNĚ NEBO SE TU BUDETE DÁL HÁDAT?!
Pánové...prosím.... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 22:34 lucasoff – Re: zrada
Já ale říkal vylejt všechno a začít s novou vodou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 22:32 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: lucasoff
... vy tady vytrhnete z kontextu dvě věty a k nim si přidáte jakýsi komentář, jakože jste pašák...
Pokud vytrhávám z kontextu nějaké věty, pak jen ty, které tvoří podstatu diskutované věci.
My jsme se tady bavili o nitrifikaci vody, že? Takže to vaše měnění vody by fungovalo možné za předpokladu, že byste použil vodu z jiného akvária. Ale odstátou? Jak odstátou? Tím dosáhnete pokojové teploty a zbavíte se chloru. Říká vám ten koloběh dusíku vůbec něco? Odstátou můžete použít k částečné výměně, ale zkuste dvakrát denně vyměnit 50%, čili 100% každý den. Já musím opět a znovu opakovat: kravina.
Asi začínám chápat, kde je problém... :-)
Vy si myslíte, že nitrifikace probíhá ve vodě, že? Použiju váš slovník: A to je právě ta kravina. :-)
Nitrifikace neprobíhá ve volné vodě - nitrifikační bakterie žijí přisedle. Kdyby tomu tak nebylo, (a s tímto tvrzením už jste se jistě setkal), musely by UV lampy likvidovat nitrifikační bakterie. To se ale neděje. ;-)
Takže zkuste uvěřit, že čerstvá voda, vytemperovaná a odstátá, nemá jak nitrifikaci zrušit.
Co ale může - zředit obsah např. N-látek při otravách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 22:29 Muž navik [908] - Sumci – Re: Bledule
Držte se rad, které Vám dal Sid.
Vzduchování doporučím intenzivní.

To Mrakoplash - svým způsobem se rybky dusí při vysoké hladině NO2- také (dusitany se naváží na hemoglobin a blokují tím příjem kyslíku i když je jej ve vodě rozpuštěno dostatečné množství...).

To Lucasoff - bakterie jsou usazeny v akváriu (filtr, substrát dna, stěny a další vnitřní vybavení a při výměně i velké části vody o ně tedy z velké části nepřicházíte :-) ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 22:26 Muž filipsi [1295] – Re: lucasoff
Tak ja se tedy primo zeptam, co se stane, budu-li menit 2x denne 50 procent cerstve vody rybam spatneho?
Musim predem na jakoukoli odpoved rict, kravina, nic. Samozrejme, ze to neni funkcni akvarko, ale ryby budou mit vodu cerstvou, s minimalni koncentraci jedu. Postupne muzeme interval vymen prodluzovat, a dopracovat se do kyzeneho stavu s vymenami obcas. Se zdravymi rybami, ktere by v akva bez vymen vody neprezily. No a nebo se honit dal, menit stale, a ryby budou take spokojene.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 22:25 Žena Bledule [0] – Re: ustavprochore
To bylo kvůli něčemu jinému...jedn samičce bojovnice se nedařilo doplavat ke dnu, něco jí drželo u hladiny, tak jsem vylovila i druhou samičku, když byly ze stejné nádrže a ta druhá se snažila vyskočit z karantény a poté ihned chcípla. Dodnes envím proč, když měla vodu z akvária :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 22:24 Muž stanovsky [29] - Živorodky – Re: ustavprochore
Dobře tedy. Tak to zkuste bez těch chemikálií
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 22:21 Žena ustavprochore [567]
stanovsky napsal: ...vyčistím akva, převařím štěrk, vyperu filtr a omyju kytky. Potom dát zpět šterk, zasadit kytky, nalít vodu a umístit filtr a topítko a druhý den přidat postupně ryby, ....

neee, neprat štěrk ani filtr, nitrifikace už je za tu dobu určitě nastartovaná, jen prostě Bledulino akviško najednou nezvládlo takový nápor při přidání většího množství rybek a proto vylétly NO2 (možná i něco jiného, když si vyfiltruju její předchozí příspěvky, přečtu si, že už jí i rybka vyskočila a zemřela, před pár dny to tu řešila...). když není možnost dát rybky jinam, udělala bych to stejně, jak píše Sid o pár příspěvků níž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 22:20 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: Sid
jen mne to tak dodatecne napadlo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 22:18 lucasoff – Re: Sid
To je vaše tvrzení proti mojí praxi. X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 22:14 lucasoff – Re: Sid
Prosím vás, vy tady vytrhnete z kontextu dvě věty a k nim si přidáte jakýsi komentář, jakože jste pašák. :-D
My jsme se tady bavili o nitrifikaci vody, že? Takže to vaše měnění vody by fungovalo možné za předpokladu, že byste použil vodu z jiného akvária. Ale odstátou? Jak odstátou? Tím dosáhnete pokojové teploty a zbavíte se chloru. Říká vám ten koloběh dusíku vůbec něco? Odstátou můžete použít k částečné výměně, ale zkuste dvakrát denně vyměnit 50%, čili 100% každý den. Já musím opět a znovu opakovat: kravina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 22:13 Muž stanovsky [29] - Živorodky
Zajímavé třeba ryby zabíjí samotna chémie na podporu akvária. Taky sem měl 60l silně přerybněnou a někteří možná ještě ví ale nepozoroval jsem, že by to nějak zdechalo. Kdyby bylo po mém tak vyliju, vyčistím akva, převařím štěrk, vyperu filtr a omyju kytky. Potom dát zpět šterk, zasadit kytky, nalít vodu a umístit filtr a topítko a druhý den přidat postupně ryby, do vody ošetřené akvaregulátorem a nějakými prevencemi proti nemocím. (+kontroly ph, dKH a dusíkatých sloučenin). Je to jen můj názor a netvrdím že je spolehlivý. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 22:12 Žena Bledule [0] – Přežijí bílý zákal?
Přežijí tedy zákal po vyměnění vody, nebo mám čekat až sebemenší zněčištění zmizí?

Tak můžu ještě pomoci, aby bylo v akváriu co nejmín (?( nejvíc (?) NO2? přidat či spíše ubrat vzduchování?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 22:11 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: lucasoff
...co je na tom postupu špatného?
Tohle je hloupost:
4. Za tři dny máš hotovo, vrať ryby a všechno je OK, za to ručím.
Spíš se zaručte, že stejné problémy jsou skoro nevyhnutelné. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 22:08 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Mrakoplash
nelapaji rybky po vzduchu ? pac ten zakal muzou byt i premnozeny nalevnici a tim i nedostatek vzduchu
Mraku, vycházím z této počáteční konverzace:

27.12.08 20:07:02, Bledule:
... houfně mi vymírají rybičky...za dnešek už 5...
... postupně mi začali chcípat neonky, před chvílí se mi k nim přidala jedna cichlidka...
... všechny rybičky co zemřely plavaly u hladiny...
... přemýšlela jsem o nedostatku kyslíku, ale filtr i vzduchování jede...
... byly už přeléčovaný bactopurem...
... teď když jsou odděleny "nemocné" od "zdravých" si plují v pořádku ...
... co s nimi mám udělat? Utratit? Ted vypadají celkem zdravě...

27.12.08 20:11:41 lucasoff:
... Jak dlouho to akva máš?

27.12.08 20:19:24 Bledule:
... cca měsíc...dva týdny běželo jen s kytkama, pak tam přišly ryby, před týdnem jsem měnila vodu...

Nemohu si být 100% jistý, ale podezření mám - na NO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 22:06 Muž filipsi [1295] – Re: lucasoff
Nevim, co na jakem postupu je spatneho, ale neskodila by trocha slusnosti bez trumberu a strejdu. Kozy s Tebou nikdo z nas nepasl.
Vymeny vody v pripade otrav jsou zakladnim predpokladem zachrany ryb, pokud je neni mozne dat jinam. Klidne nekolikrat denne. Nevim, cemu by se tim mohlo uskodit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 22:02 lucasoff – Re: zrada
Ty trumbero jeden, co je na tom postupu špatného? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 22:01 Muž stanovsky [29] - Živorodky
čím blbější sedlák tím větší brambory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 21:57 Žena Bledule [0] – Re: Mrakoplash
Jak poznám přemnožené nálevníky? coze

hrůza, teprve 14dní a tolik potíží :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 21:56 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: lucasoff
Takže mi chcete tvrdit, že když budu každý den měnit v akváriu polovinu vody, tak to bude ok, jo?
Když bude hrozit otrava, třeba i dvakrát denně. Co podle vás hrozí rybkám, když se rozhodnu denně měnit v akvišku 50% vody za čerstvou, odstátou? :-)
A beru jako naprosto samozřejmé, že do 60l nemůžu naházet najednou tzv. hafo rybek.
Už se kroutíte a couváte. :) Ale jsem rád, že začínáte chápat. :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 21:55 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: Bledule
nelapaji rybky po vzduchu ? pac ten zakal muzou byt i premnozeny nalevnici a tim i nedostatek vzduchu pro ryby tzn nemusely se nutne otravit NO2 ale "jen" udusit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 21:52 Žena Bledule [0] – Re: Sid
Děkuji :-)
přežijí mi ted noc bez vzduchování?
No nic, bude to zítra zatěžkávací zkouška, když akvárium bude zajeté pouze v tom smyslu, že filtr filtroval a kytky předtím co byly zasazeny v celku kvalitně zakořenily...

Co když v té vodě bude i po noci stále "bílý zákal"? Neublíží jim to? Nebo mám čekat déle až to všechno sedne a voda bude křištálově čistá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 21:51 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Bledule
Navíc by se požrali... byla rybí šikana...
Nevím, jakou máte skladbu ryb - je na vás rozhodnout, jestli mohou být pospolu. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 21:48 lucasoff – Re: Bledule
Já jsem ti už napsal 4 body jak bych postupoval já. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 21:47 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Bledule
jenže co ted, když je už voda z akvária pryč? V náradních nádržích ted 3 hodiny žádná rybka neumřela... mám tam zítra dát novou vodu nechat ustát a ryby vrátit?
počítá se do chemie i ustalovač vody a easy balance od tetry?

V náhradních nádržích rybky neumírají, protože zatím koncentrace N-látek nedosáhla takové koncentrace, aby je otrávila. Navíc - otrava NO2 je vratný proces - v čisté vodě se rybí organismus dusičnanů zbavuje.
Do akviška bych napustil čistou vodu, zapnul filtraci a ráno do něj rybky přelovil.
A pak postupoval tak, jak jsem napsal - sledoval bych NO2 a dle potřeby měnil část vody.
Ustalovač a EASY Balance neznám, v případě, že potřebuji použít surovou vodu, používám AQUA Safe od Tetry. Jelikož vy nebudete používat surovou vodu, ale odstátou, žádné upravovače nepotřebujete.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 21:46 Žena Bledule [0]
Nechcete se prosím přestat hádat? Mě vymíraní mého akva docela mrzí a potřebuji vědět, co s rybkama dělat TED, né za měsíc sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 21:45 lucasoff
Já znám Sida dlouho, měl jsem tady 2 roky malawi pod jiným nickem.

Ale to je jedno, já jsem se snad asi zbláznil. Já netvrdím, že nemá zkušenosti, ale já si troufám říci, že je mám taky a pokud tady někdo tvrdí, že může každý den měnit polovinu vody v akváriu a bude to ok, tak já říkám: KRAVINA! I kdyby to byl král akvaristů. Howgh. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 21:44 Žena Bledule [0] – Re: lucasoff
Nemám přerybněno hmm
počtala jsem si ty rybky na litry...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 21:42 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: lucasoff
Sid je tu ve foru uz delsi dobu a vetsina tech stalych navstevniku bude verit jemu, protoze z tech x desitek ne-li stovek rad, nebyla snad ani jedna rada spatna.
Navic ma pravdu i ted X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 21:42 lucasoff – Re: Sid
Takže mi chcete tvrdit, že když budu každý den měnit v akváriu polovinu vody, tak to bude ok, jo? :-D
A beru jako naprosto samozřejmé, že do 60l nemůžu naházet najednou tzv. hafo rybek. Dle mého názoru na přerybňování bych je tam nedával ani postupně, to není co řešit. Já mluvím o rozumném (!) zarybnění. X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 21:42 Žena Bledule [0] – Re: lucasoff
Já se mírně bojím o to, že kdyby přeci jen byly nemocné, schytali by to i ty v tom druhém akvária. Navíc by se požrali :-O měla jsem její gupky předtím u sebe a byla rybí šikana...nedovedu si představit, jak by to probíhalo v akváriu půl metru na šířku :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 21:41 pansuu
No tak polovina ze 60 je 30, ze 100 je to 50, atd.. Jseš pěkně voprsklej mladíku, dej bacha abys na to jednou nedojel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 21:38 lucasoff – Re: pansuu
Přečti si, co jsem psal před tímto přízpěvkem, ty čehý hote. X-)
Opakuji, že se jednalo o výměnu 30l ze 60l!!! Takže za měsíc by se to začlo morodovat znovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 21:36 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: lucasoff
To jste mě ale strejčku příliš nepochopil, nikde není psáno o tom, že proces nitrifikace se zruší při výměně vody. Tady se jednalo o výměnu poloviny vody v 60 litrovém (!) akváriu. A po 30 dnech bez dalších opatření? Jak bez dalších opatření? To si myslíte, že má dotyčná vodu ve sterilním barelu nebo co? Tady se jedná o osázené akva atd.
Kdybyste si toho strejdu ušetřil, (podobně jako vulgární vyskakování proti lidem s jiným názorem), vůbec by vám to neuškodilo, naopak! :-) Ostatní se k vám budou ve většině případů chovat adekvátně. ;-)
Co by se mělo podle vás stát, když vyměníte v 60 l akvišku 50% vody? A třeba i denně, když to bude nutné?!
A co se stane, když do akviška 30 dní po jeho založení nasadíte hafo rybek? Myslíte, že to systém ustojí, aniž by mohlo dojít k riziku zvýšení NO2?
To, že v akvišku nějak vegetují rostlinky, ještě nic neznamená. To spíš tehdy, kdyby nevegetovaly, ale hnily... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 21:35 lucasoff – Re: Sid
Tak když už tady tak mocně radíte, tak bych si dovolil taky jednu menší radu, kterou mám prověřenou roky a vždy fungovala perfektně: X-)

1. Ryby dej třeba k ségře do akva.
2. Vylej ten humus, co sis vytvořila v akvárku.
3. Nalej novou vodu, do té přidej dle návodu Sera NITRIVEC, podle parametrů vody může přidat ještě aquatan.
4. Za tři dny máš hotovo, vrať ryby a všechno je OK, za to ručím. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 21:33 Žena Bledule [0] – Re: Sid
Dobrá, zkusím nekrmit...
jenže co ted, když je už voda z akvária pryč? Podle toho kolik mi tam chcíplo rybek a jaký tam byl hnědý zákal se mi je tam nechtělo moc nechávat.
V náhradních nádržích ted 3 hodiny žádná rybka neumřela, což je zatím úspěch :)
mám tam zítra dát novou vodu nechat ustát a ryby vrátit?
počítá se do chemie i ustalovač vody a easy balance od tetry?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 21:31 pansuu
lucasoff napsal: To jste mě ale strejčku příliš nepochopil, nikde není psáno o tom, že proces nitrifikace se zruší při výměně vody. Tady se jednalo o výměnu poloviny vody v 60 litrovém (!) akváriu. Takže take it easy. A po 30 dnech bez dalších opatření? Jak bez dalších opatření? To si myslíte, že má dotyčná vodu ve sterilním barelu nebo co? Tady se jedná o osázené akva atd. Já třeba používám nitrifikační bakterie, ale to je věc názoru. Takže kraviny plácáte vy, strejdo. ;-)

Co to plácáš, nejdřív hot a potom čehý hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 21:26 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Bledule
Nemám zkušenosti se SERA Bactopurem a hledat se mi to nechce, ale je docela možné, že jste si tímto baktericidním prostředkem zlikvidovala v akvišku nitrifikační bakterie, což by mělo za následek již zmíněnou otravu N-látkami...
Co bych dělal na vašem místě? Nejspíš bych rybky vrátil zpět do nádrže a tak jak už tu zaznělo - vyměňoval bych pravidelně větší množství vody, (nejlépe v návaznosti na výsledky průběžného měření koncentrace dusitanů - NO2), do akviška bych nelil žádnou chemii, která by mohla zlikvidovat množící se nitrifikační bakterie a naopak - posílil bych jejich množení nějakým komerčním přípravkem. Taky bych až do vyspravení podmínek silně omezil nebo zpočátku i zrušil krmení - rybky pár dní bez krmiva přežijí!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 21:22 Žena Bledule [0] – Re: ustavprochore
Tohle už mám načtené...nejvíce mě na tom prudí, že menší sestra si koupila 30l akvárium a všem rybičkám se tam daří...nekupovala si ustalovač, vitamíny nic... :-O

bohužel není...mám jen 2 akvarijní karanténky ale ty jsou tak pro menší rybku. Nějak jsem nepočítala, že mi začnou téměř všechny hromadně chcípat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 21:14 Žena ustavprochore [567] – Re: Bledule
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.klub.akva.sk/…
rybicky.net/rady/zalozeni-akvaria

možnost dočasně nastěhovat ryby do solidního a fungujícího akvária není? nebo je vrátit do obchodu? nějaký 5litrový nádoby (sklenice?) jsou hrozný...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 21:09 lucasoff – Re: Sid
To jste mě ale strejčku příliš nepochopil, nikde není psáno o tom, že proces nitrifikace se zruší při výměně vody. Tady se jednalo o výměnu poloviny vody v 60 litrovém (!) akváriu. Takže take it easy. A po 30 dnech bez dalších opatření? Jak bez dalších opatření? To si myslíte, že má dotyčná vodu ve sterilním barelu nebo co? Tady se jedná o osázené akva atd. Já třeba používám nitrifikační bakterie, ale to je věc názoru. Takže kraviny plácáte vy, strejdo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 21:07 Žena ustavprochore [567] – Re: Sid
díky, kdybych nedělala 2 věci najednou, možná bych i stíhala... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 21:04 Žena Bledule [0] – Re: Sid
To je hezká rada do budoucna, také jsem minulý týden měnila 40-50% vody, ale co s nimi ted? Vyměnit vody a všechny je tam opět vrátit a čekat co přežije a co ne?
Mco se mi tam nechce dávat znovu bactopur. rozně mi to zakalilo vodu a jak je vidět moc jim to nepomohlo.
Jakto, že to nějakým rybkám vadí a jiným ne?
Jediná pomoc je tedy vyměnit a vše bude v pořádku?

PS: Mám je ted v nádobách o takových cca 5l...vydrží noc bez vzduchování?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 20:59 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Bledule
Teď vůbec rybky nekrmte!!! Situaci to ještě zhoršuje.
Udělejte, co vám radí Ustavprochore - měňte pravidelně velkou část vody, ať co nejvíc snížíte obsah N-látek ve vodě. K výměně používejte pro jistotu vodu alespoň hodinu odstátou a vytemperovanou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 20:56 Žena Bledule [0] – Re: lucasoff
Jo tohleto...ěnco takového jsem tam dávala. Jmenovala se to filterstarter "přátelské bakterie". jo, něco tu je o té nitrifikaci...
nicméně i kdyby už je pozdě. jak začali umírat, hned jsem je řpelovila do náhradních nádrží a oddělila, vytahala kytky etc etc...navíc tam mám čichavce líbající a ti se mi sakra blbě chytali v plném akváriu:(

ale umírali pouze bojovnice, cichlidky a neonky...

pancéřníčci, ti průhlední mini sumečci, čichavci, šnek a trnovec vypadali ok

ale chudáci jsou všichni nějaký vyjevení...dala jsem jim ted mražený komáří larvy aby se uklidnily a těžký nezájem:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 20:56 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: lucasoff
Kraviny plácáte vy. :-)
Výměna vody nitrifikaci "zruší" jen tehdy, pokud zdrojová voda obsahuje látky schopné zlikvidovat nitrifikační bakterie.
Čekat, že se proces nitrifikace uzavře "za 30 dní" bez ryb, načež je možno nasadit rybí osádku, je bez dalších opatření taky hovadina.
Pěkný večer. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 20:51 lucasoff – Re: ustavprochore
Když vyměníš půlku objemu vody a ještě v takto malém akváriu, tak dosáhneš poze toho, že za pár týdnů se stejná situace bude opakovat znovu a dorveš i ten zbytek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 20:49 Žena ustavprochore [567] – Re: lucasoff
no já bych se snažila zachránit rybky, co zbyly... asi špatně, no... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 20:47 lucasoff – Re: ustavprochore
Měnit teď vodu, když vrcholí proces nitrifikace, je naprostá hovadina. Tím se to nastartuje od začátku. A k tomu půlku vody? tone Mysli, než plácneš kravinu. no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 20:45 lucasoff – Re: Bledule
Nemá cenu to detailně rozebírat, ale velmi zjednodušeně se dá říct, že se jedná o koloběh dusíku. Ve vodě trvá + - 30 dní (někdy to může být 15, někdy 35), ale držme se těch třiceti. Pokud nepoužiješ nitrifikační bakterie, první měsíc bych ryby do akva rozhodně nedával. Takže jisté chemické procesy ti teď ty ryby odstřelují. Uvidíš co přežije. ahoj

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 23

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 14461x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10049-hromadny-uhyn-ryb?od=763