Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čichavec - pohlaví

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Určení pohlaví ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Čichavec - pohlaví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2011 11:10 Muž Raeda [4] - Živorodky – Re: Silurus
Někdy je problém nechat ho zvyknout na nového spolubydlícího.. Když už by nic nešlo tak bych go dal pryč a koupil si nový pár.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2011 09:31 Silurus – Re: Silurus
Tak už to řešit nemusíme.Čichavec násilník zlikvidoval dalšího partnera. tone Oba dva skončili.....však víte kde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2011 08:38 Silurus – Re: avast
Fotka k příspěvku No je strašný problém ho vyfotit potvůrku.Přidám stejný snímek v jiném rozlišení v prohlížeči jpg lze použít lupu.Jedná se o bílou skvrnu(vypadá jak odřenina)s černou tečkou.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 15:33 Muž avast [49] – Re: Silurus
Nebyla by lepší fotka z blízka? Takhle tam vidim max černej flíček. Můj starej samec myslim měl taky jeden, ale vzadu pod hřbetní ploutví a ten co mám teď, tak má u ocasní ploutve taky, ca 2-3 mm v průměru. Zkus vyfotit líp. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 15:11 Silurus – Silurus +/-
Fotka k příspěvku Vážení přátelé akvaristi.Dnes jsem tomu mému násilníkovy koupil partnerku(nebo partnera???)a až doma jsem si všiml,že má na hlavě nějaké gorbačovské znamení.Mám obavu,aby to nebyla infekce.viz.foto.Byl kupován v AQ tam jsem si toho nevšiml.
Ovšem násilník se nezapřel a chudáka perleťového nahání po celém akvárku.Co doporučujete?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 16:11 Muž Raeda [4] - Živorodky – Re: Silurus
Můžou být spolu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 16:05 Silurus – +/-
Fotka k příspěvku Můžou být čichavci v páru např.zlatý a mramorový apod.?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 16:02 R Muž romant [27987] – Re: Silurus
Taky bych si myslel, že je to mladej sameček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 16:02 Muž Raeda [4] - Živorodky – Re: Silurus
Vypadá to na samce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 16:00 Silurus – +/-
Fotka k příspěvku ještě foto
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 15:57 Silurus – +/-
Fotka k příspěvku Tak mi zůstal s páru jeden čichavec.Nepodařilo se mi zjistit jestli to byl párek,ale podle toho jak ten frajer na fotce naháněl toho menšího po akvárku až narazil do skla a odporoučel se do rybího nebe,tak si myslím,že je to samec.Ovšem jistotu nemám.Chtěl bych dokoupit druhého,aby nebyl sám.Můžete poradit?Děkuji!
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 09:52 Muž Yirka [9126] Re: Silurus
V popředí je samozřejmě sameček. Rozdíl spočívá ve tvaru hřbetní ploutve - má ji do špičata, zatímco za ním stojící samička do kulata.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 09:52 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Yirka
Jak pises, z toho videa/fotek tezko soudit, ale nejen z toho. Urcit bezpecne pohlavi u techto ryb ve velikosti srovnatelne s Razborou klinoskvrnou (jak koukam na to video), jen pozorovanim, to snad ani nejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 09:51 Silurus Re: Yirka
Ta vpopředí je samice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 09:46 Muž Yirka [9126] Re: Silurus
Ještě jsem našel u sebe v profilu fotku páru s jasnými rozdíly. rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 09:43 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Silurus
Tohle jsou jeste opravdu miminka, u tak velkych ryb moc nepoznas. Ze se nahaneji je jen detska hra, asi jako se skadli kotata, bez rozdilu pohlavi. Tady snad pomuze jen pravdepodobnost. Na 25% mas dva samce, na 50% samce a samici, a na 25% dve samice. Ale neradoj se, pravdepodobnost je potvora, takze mame ze 6ks takovychhle miminek Cichavcu perletovych 6 krasnych samcu :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.12.2010 09:42 Muž Yirka [9126] Re: Silurus
To rozlišení fotek je prachmizerné. Takže spíše intuitivně, čiliže bez záruky. Na 1. fotce je samička na 2. sameček. Ale dávám tomu jen tak 60%, víc se nedá. Kvalitnější fotky by napomohly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 09:39 Silurus Re: Yirka
Fotka k příspěvku Je to ona?Nebo on?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 09:34 Muž Yirka [9126] Re: Silurus
Mrkni tady do atlasu. Na identifikaci musíbýt rybky odrostlejší a nejspolehlivějším činitelem rozdílu je tvar hřbetní ploutve a u větších rybek celkový tvar těla. V atlasu klikni na další fotky nevo dole na foto Google. Tam je spousta foto obou pohlaví.
rybicky.net/atlasryb/cichavec_zlaty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 09:34 Silurus Re: Yirka
Fotka k příspěvku
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 09:22 Muž Yirka [9126] Re: Silurus
Tvoje video je sice zajímavé, ale chceš-li posoudit pohlaví rybek, dodej jejich foto z profilu a ne sedmiminutové video.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 09:16 Silurus – ?
Přátelé mám v AQ dva čichavce(viz.video)a pořád nevím jestli jsou on,nebo ona?Jeden den prohámí ten větší toho menšího a na druhý den je to naopak.
www.youtube.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2010 16:36 Žena Chalybda [55] – Re: Tudy
Děkuji! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2010 16:34 Muž Tudy [330] - Krevetky
Yirka napsal: Rybka bez ploutví je zcela jistě samička, druhá pravděpodobně též.

Jsou to opravdu samice, dokoupil jsem 1 samce, ať si vybere ;-)

Chalybda: vypadá to na samici
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2010 16:17 Žena Chalybda [55]
Fotka k příspěvku Ahojte,tohle bude zřejmě samička,že? Mám bohužel 2 úplně stejné rybky a jedna druhou terorizuje a odhání od jídla. Nejlíp asi vyměnit za samečka? hmm
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 20:41 Usine – Re: Designer
To jsou ještě mladí a nemají samice a nestaví pěnové hnízdo. To je teprve mazec. Já jsem dopadl tak že mě plavalo v nádrži 7 samců. Ti se ale už nervali. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 20:30 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: vaclav
Jo jo, ja vim, ale tak jsem si rikal, ze bych ty 2 samce zkusil a kdyz bude jeste zle... Jsou ve 160l a docela je i kam se schovat. Asi duvod, proc jine ryby ted radeji plavou mezi kytkama. To by clovek neveril, jaky muze byt takovy perletak drsnak. A kdyz vidim ty souboje, mozna by se obcas ani Betty nemusely stydet (s nadsazkou). Uz jste nekdo videli hejno Teter cisarskych uhybat pred perletakem? A to jsem se puvodne bal, ze by ty cisarky mohly perletakum ozdibovat tykadla. Byl puvodne klid, ale jak perletaci vyrostli, klid skoncil, nastal teror.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 20:00 Usine – Re: Designer
Nevím jak velké máš akvárium, ale i dva jsou hodně. Samic není nikdy dost a 2+2 je dost špatný poměr, doporučuji 1+3. To se možná dočkáš i mladých. Při variantě 2+2 ti zbudou časem zase jen ti dva samci. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 19:26 R Muž romant [27987] – Re: Designer
Jo cizí neštěstí, říkáš. Víš co lidí Ti teď tiše závidí. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 19:22 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: romant
Jo jo, ja to sem dal, pac jsem si chtel taky postesknout a mozna nekoho cizi "nestesti" i potesi a poveseli :) .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 19:19 R Muž romant [27987] – Re: Designer
Hoď to do inzerce, on se někdo najde kdo to s Tebou za nějaký nevěsty vymění. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 19:17 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: adraj
Trosku drive zalozene tema, ale prijde mi to legracni. Ctu tady povzdech nad spatnou dostupnosti samcu Cichavcu perletovych. Koupili jsme s partnerkou 6 mladych, neslo zdaleka rozeznat pohlavi. Zadny vyber, proste prodavacka vylovila 6ks. A po nejakem case? V akvarku plave 6 samcu, co plave, obcas voda skoro vre, rvou se jak sileni (nic si ale neudelaji, i kdyz to vypada nekdy az desne), zahaneji co se hne, vsechno sezerou a kdyz uz nemuzou, hlidaji zbytek. Proste situace na palici. Jsou nadherni, velici, sice jeste pubertaci, ale uz jim trci i paprsky z ritni plotve. Jasne ze se nam nechce se jich zbavit, ja tak krasne kousky nikdy nemel, ale co nam zbyde? Pochopil jsem z jejich chovani, ze 2 by byli az az, a nejake aspon 2 samice by byly moc prima. Nemate nekdo na vymenu? Nebo nepotrebuje nekdo pekneho mladeho samce? Dat je nekam jen tak, fakt se mi nechce, kdyz ma clovek jednou v zivote takove kousky a tady by je treba nekdo uvital...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2010 15:03 Muž FreeDale [17] - Labyrintky – výměna ryb
zdravím, potřeboval bych vymenit samce čichavce šedého za samici a to samé se zlatými. fotky jsou u prezentace 1. domácí. a nebo je i daruju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2010 12:05 Mira – Re: Forro
Tahle je na samice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 15:48 R Muž romant [27987] – Re: Forro
Já spíš při tom určování věřím víc na to kulatější bříško a hřbetní ploutev, než na celkové zbarvení, ale můžu se mýlit. Jinak co se týká dvou samic v nádrži, tak bych to jako problém neviděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 15:38 Žena Forro [3] – Re: romant
tak to mam v nadrzi dve samicky, hlavne ze mi je prodali jako par cichavcu,:-( ale zbarveni podle atlasu ma jako samecek, nebo je to variabilni. Budou si holky vadit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 15:31 R Muž romant [27987] – Re: Forro
Podle mě je to mladá samička.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 15:24 Žena Forro [3]
Fotka k příspěvku AHoj samec nebo samice? Dekuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2010 19:57 R Muž romant [27987] – Re: Tudy
Snesou a až trochu povyrostou a bude jasný, že to jsou opravdu obě samice, tak jednu můžeš s někým za samečka třeba vyměnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2010 19:54 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: romant
JJ, pravda, jsou mladí, mají jen cca 4 cm, prodejce pohlaví také nemohl určit...

Případně snesou se 2 samice v jednou akvárku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2010 19:53 Muž Yirka [9126] – Re: Tudy
Rybka bez ploutví je zcela jistě samička, druhá pravděpodobně též.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2010 19:50 R Muž romant [27987] – Re: Tudy
No taky je tady varianta, že to nejsou "dva", ale "dvě". Je to velikost kde se to velmi těžko určuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2010 19:47 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: Tudy
Fotka k příspěvku Ještě detail na ploutve "beztykadlového" útočníka ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2010 19:44 Muž Tudy [330] - Krevetky – Prosím o určení
Fotka k příspěvku Ten s ukouslým "tykadlem" často prohání toho druhého. Jsou to oba samci ? Občas se k sobě točí bokem a tlamkami si navzájem doráží na zadní část těla (před ocasní ploutev).
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2010 11:28 R Muž romant [27987] – Re: Forro
Ano je to samice. To, že prohání samečka je naprosto normální. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2010 11:08 Žena Forro [3]
Fotka k příspěvku Ahoj chci se jen zeptat podle fotek Cichavce modreho v atlasu ryb.
Jsem usoudila ze mam samce a samici. Samice ma po stranach dve cerne tecky, že? jen se ujistuji :-) . Ale nejde mi na rozum proc by nahanela samecka.
Je proti nemu o dost vetsi. Pro jistotu pridavam foto.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2010 14:23 Pavel – Nová generace
Mám ted plné akvárko maličkách prcků. Samec je hlídá jako das. Odlovil jsem ostatní ryby tak to snad vyroste.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2010 17:45 EJAX
tak probíhá změna, meďáci začínají mít trošku sitější barvu a lehce tmavne kolem hlavy... snad je to pořád samice, nechci si koupit k nim dalšího samečka :-D... nevíte jestli je lepší chovat v párech nebo víc samic? Je to tu sice už psané, ale na jiných webech se to liší...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2010 14:21 radim – Re: EJAX
to určitě bude :-) hlavně samici k schovávání...ten muj krsavec ji pořád nahání a staví hnízdo, ale ona se s ním nechce třít..kdybych tam neměl tolik kytek tak by ji snad někdy aj umlátil :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2010 13:52 EJAX – Re: radim
Super, tak to budu rád, ještě asi dokoupím nějaký plovoucí kytky, to se jim určitě bude líbit :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] ...... 18

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 20111x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10031-cichavec-urceni-pohlavi?od=601