Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čichavec - pohlaví

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Určení pohlaví ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Čichavec - pohlaví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 11:45 R Muž romant [27987] – Re: geminika
To přemístění do toho 43 litrovýho akvária by bylo z bláta do louže. Těch rybek je tam už teď více než dost. To, že je ta rybka tak dobytá jak píšeš je právě důsledkem toho stresovýho prostředí který v Tvojí nádrži panuje a ti velcí čichavci ho mají jako takovýho otloukánka. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 11:38 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: romant
Fotka k příspěvku Tie perleťové sú nejaké zakrpatené, lebo ich mám asi 3 mesiace a mám pocit, že sú stále rovnako malé. Tie modré si ich vôbec nevšímajú. Je tam dosť veľa Vallisnerie, kde sa dá dobre schovať. Mám aj jednu malú guramu kobaltovú (samička uhynula) a tá je celkom dobitá. Viď foto. Mohla by som ju premiestniť do akvarka v práci, ale to je iba 45 l, tak neviem, či by som jej veľmi pomohla. Okrem toho nemám k nej pár a bola by sama.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 10:33 R Muž romant [27987] – Re: geminika
Ano, díval jsem se a je to na hraně. Spíš bych řekl, že ty problémy s naháněním budou přetrvávat i po výměně jednoho samečka za samičku. Těch rybek je tam dost a ta velikost je tak na jeden pár těch čichavců a už tam jsou ty perleťový, takže bych to viděl jako lehce strosující prostředí pro více čicavců těchto velikostí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 10:30 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: romant
Pozri si moju prezentáciu " Náš nový televízor" a uvidíš, o akom akva hovoríme. Myslím, že je vhodné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 10:23 R Muž romant [27987] – Re: geminika
Ano, mělo by tomu tak být, ale bude záležet na tom jak velký je to akvárko. Důležitý bude taky ten fakt, jak bude ta samička velká. Samozřejmě, že zn. ideál by byla podobné velikosti. Možnosti úkrytů v podobě rostlinstva bude také oceněna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 10:19 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: beowulfx
Ďakujem. Myslím, že aj ten druhý bude samec, lebo je štíhly v brušku a myslím, že tá chrbtová plutva mu dorastá ako tej druhej. Nehovoriac o tom, že sa stále zúrivo naháňajú. Keby sa mi podarilo vymeniť jedného za samičku, bol by samček kľudnejší?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 17:03 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: geminika
Ten vrchní je samec určitě, ta spodní tam je to na pomezí samice by to ještě být mohla, akorát je v takovém stádiu, že by se z něj mohl nakonec klidně vyklubat ještě samec, dej jim čas, ten vše odhalí. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 15:11 Žena geminika [39] - Živorodky
Fotka k příspěvku No a tu je asi samec. Vie to niekto určiť na 100%?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 15:10 Žena geminika [39] - Živorodky
Fotka k příspěvku Tak pridávam fotky tých mojich modráskov. Tu je jedna, o ktorej si myslím, že je asi samica.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2011 08:57 R Muž romant [27987] – Re: geminika
Ideální by byla fotka na porovnání. Dalším rozpoznávacím znakem je to, že potenciální samička je taková více zavalitá v bříšku, je jakoby nafouklejší. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2011 08:53 Žena geminika [39] - Živorodky
Aj ja mám tieto guramy a nie som si istá, akého su pohlavia. Jednej prečnieva chrbtová plutva až ku chvostu a druhej siaha len cez chrbát a nedosahuje až ku chvostu. Obidve však majú tie plutvy špicaté. Stále sa naháňajú ale je pravda, že tá s dlhšou chrbtovou plutvou je dominantnejšia. Môže to byť samec a tá druha s kratšou plutvou samica?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2011 08:53 Žena geminika [39] - Živorodky
Aj ja mám tieto guramy a nie som si istá, akého su pohlavia. Jednej prečnieva chrbtová plutva až ku chvostu a druhej siaha len cez chrbát a nedosahuje až ku chvostu. Obidve však majú tie plutvy špicaté. Stále sa naháňajú ale je pravda, že tá s dlhšou chrbtovou plutvou je dominantnejšia. Môže to byť samec a tá druha s kratšou plutvou samica?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2011 08:53 Žena geminika [39] - Živorodky
Aj ja mám tieto guramy a nie som si istá, akého su pohlavia. Jednej prečnieva chrbtová plutva až ku chvostu a druhej siaha len cez chrbát a nedosahuje až ku chvostu. Obidve však majú tie plutvy špicaté. Stále sa naháňajú ale je pravda, že tá s dlhšou chrbtovou plutvou je dominantnejšia. Môže to byť samec a tá druha s kratšou plutvou samica?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 16:54 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: Haimdol
Ryba je ještě poměrně dost malá, už jsem viděl spousty takovýchto čichavců, sám jich mám asi 30. Každopádně by mě zajímal výsledek ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 12:58 R Muž Silent [5949]
Taky bych to viděl na samičku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2011 12:52 Muž Yirka [9126] – Re: Jana24
Já bych to viděl na samičku, ta hřbetní ploutvička se již těžko zašpičatí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2011 10:59 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: Jana24
Mladá ryby je to určitě, u čichavců tohoto stáří to zatím ještě pohlaví doceal hůř poznat, avšak tady u toho by to mohl být samec, jelikož už mu trošku začínají špičatět vrchní a spodní ploutev, otázkou je pokud se mu to postupem času ještě nezaoblí, čili typuji že tak další měsíc ukáže. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 10:52 R Muž romant [27987] – Re: Jana24
Podle mě je to mladá samička.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 10:50 Jana24 – Je to samec nebo samice ČICHAVCE?
Fotka k příspěvku Můžete mi prosím poradit? Je to samec nebo samice Čichavce?

Děkuji

Jana
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2011 13:12 R Muž romant [27987] – Re: Silurus
Ta velikost akva, osázení rostlinami a možnosti úkrytů a v neposlední řadě i další rybí osádka jsou v případě tlumení agresivity převážně samců čichavců dost zásadními otázkami. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2011 13:06 Žena glumča [424] - Labyrintky – Re: Silurus
Záleží taky v jak velké nádrži jsi čichavce měl.a podle fotky,těch rostlin tam taky nebude.Nemá se pak kam schovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2011 11:10 Muž Raeda [4] - Živorodky – Re: Silurus
Někdy je problém nechat ho zvyknout na nového spolubydlícího.. Když už by nic nešlo tak bych go dal pryč a koupil si nový pár.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2011 09:31 Silurus – Re: Silurus
Tak už to řešit nemusíme.Čichavec násilník zlikvidoval dalšího partnera. tone Oba dva skončili.....však víte kde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2011 08:38 Silurus – Re: avast
Fotka k příspěvku No je strašný problém ho vyfotit potvůrku.Přidám stejný snímek v jiném rozlišení v prohlížeči jpg lze použít lupu.Jedná se o bílou skvrnu(vypadá jak odřenina)s černou tečkou.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 15:33 Muž avast [49] – Re: Silurus
Nebyla by lepší fotka z blízka? Takhle tam vidim max černej flíček. Můj starej samec myslim měl taky jeden, ale vzadu pod hřbetní ploutví a ten co mám teď, tak má u ocasní ploutve taky, ca 2-3 mm v průměru. Zkus vyfotit líp. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 15:11 Silurus – Silurus +/-
Fotka k příspěvku Vážení přátelé akvaristi.Dnes jsem tomu mému násilníkovy koupil partnerku(nebo partnera???)a až doma jsem si všiml,že má na hlavě nějaké gorbačovské znamení.Mám obavu,aby to nebyla infekce.viz.foto.Byl kupován v AQ tam jsem si toho nevšiml.
Ovšem násilník se nezapřel a chudáka perleťového nahání po celém akvárku.Co doporučujete?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 16:11 Muž Raeda [4] - Živorodky – Re: Silurus
Můžou být spolu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 16:05 Silurus – +/-
Fotka k příspěvku Můžou být čichavci v páru např.zlatý a mramorový apod.?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 16:02 R Muž romant [27987] – Re: Silurus
Taky bych si myslel, že je to mladej sameček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 16:02 Muž Raeda [4] - Živorodky – Re: Silurus
Vypadá to na samce.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 16:00 Silurus – +/-
Fotka k příspěvku ještě foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 15:57 Silurus – +/-
Fotka k příspěvku Tak mi zůstal s páru jeden čichavec.Nepodařilo se mi zjistit jestli to byl párek,ale podle toho jak ten frajer na fotce naháněl toho menšího po akvárku až narazil do skla a odporoučel se do rybího nebe,tak si myslím,že je to samec.Ovšem jistotu nemám.Chtěl bych dokoupit druhého,aby nebyl sám.Můžete poradit?Děkuji!
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 09:52 Muž Yirka [9126] Re: Silurus
V popředí je samozřejmě sameček. Rozdíl spočívá ve tvaru hřbetní ploutve - má ji do špičata, zatímco za ním stojící samička do kulata.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 09:52 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Yirka
Jak pises, z toho videa/fotek tezko soudit, ale nejen z toho. Urcit bezpecne pohlavi u techto ryb ve velikosti srovnatelne s Razborou klinoskvrnou (jak koukam na to video), jen pozorovanim, to snad ani nejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 09:51 Silurus Re: Yirka
Ta vpopředí je samice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 09:46 Muž Yirka [9126] Re: Silurus
Ještě jsem našel u sebe v profilu fotku páru s jasnými rozdíly. rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 09:43 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Silurus
Tohle jsou jeste opravdu miminka, u tak velkych ryb moc nepoznas. Ze se nahaneji je jen detska hra, asi jako se skadli kotata, bez rozdilu pohlavi. Tady snad pomuze jen pravdepodobnost. Na 25% mas dva samce, na 50% samce a samici, a na 25% dve samice. Ale neradoj se, pravdepodobnost je potvora, takze mame ze 6ks takovychhle miminek Cichavcu perletovych 6 krasnych samcu :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.12.2010 09:42 Muž Yirka [9126] Re: Silurus
To rozlišení fotek je prachmizerné. Takže spíše intuitivně, čiliže bez záruky. Na 1. fotce je samička na 2. sameček. Ale dávám tomu jen tak 60%, víc se nedá. Kvalitnější fotky by napomohly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 09:39 Silurus Re: Yirka
Fotka k příspěvku Je to ona?Nebo on?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 09:34 Muž Yirka [9126] Re: Silurus
Mrkni tady do atlasu. Na identifikaci musíbýt rybky odrostlejší a nejspolehlivějším činitelem rozdílu je tvar hřbetní ploutve a u větších rybek celkový tvar těla. V atlasu klikni na další fotky nevo dole na foto Google. Tam je spousta foto obou pohlaví.
rybicky.net/atlasryb/cichavec_zlaty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 09:34 Silurus Re: Yirka
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 09:22 Muž Yirka [9126] Re: Silurus
Tvoje video je sice zajímavé, ale chceš-li posoudit pohlaví rybek, dodej jejich foto z profilu a ne sedmiminutové video.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 09:16 Silurus – ?
Přátelé mám v AQ dva čichavce(viz.video)a pořád nevím jestli jsou on,nebo ona?Jeden den prohámí ten větší toho menšího a na druhý den je to naopak.
www.youtube.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2010 16:36 Žena Chalybda [55] – Re: Tudy
Děkuji! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2010 16:34 Muž Tudy [330] - Krevetky
Yirka napsal: Rybka bez ploutví je zcela jistě samička, druhá pravděpodobně též.

Jsou to opravdu samice, dokoupil jsem 1 samce, ať si vybere ;-)

Chalybda: vypadá to na samici
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2010 16:17 Žena Chalybda [55]
Fotka k příspěvku Ahojte,tohle bude zřejmě samička,že? Mám bohužel 2 úplně stejné rybky a jedna druhou terorizuje a odhání od jídla. Nejlíp asi vyměnit za samečka? hmm
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 20:41 Usine – Re: Designer
To jsou ještě mladí a nemají samice a nestaví pěnové hnízdo. To je teprve mazec. Já jsem dopadl tak že mě plavalo v nádrži 7 samců. Ti se ale už nervali. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 20:30 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: vaclav
Jo jo, ja vim, ale tak jsem si rikal, ze bych ty 2 samce zkusil a kdyz bude jeste zle... Jsou ve 160l a docela je i kam se schovat. Asi duvod, proc jine ryby ted radeji plavou mezi kytkama. To by clovek neveril, jaky muze byt takovy perletak drsnak. A kdyz vidim ty souboje, mozna by se obcas ani Betty nemusely stydet (s nadsazkou). Uz jste nekdo videli hejno Teter cisarskych uhybat pred perletakem? A to jsem se puvodne bal, ze by ty cisarky mohly perletakum ozdibovat tykadla. Byl puvodne klid, ale jak perletaci vyrostli, klid skoncil, nastal teror.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 20:00 Usine – Re: Designer
Nevím jak velké máš akvárium, ale i dva jsou hodně. Samic není nikdy dost a 2+2 je dost špatný poměr, doporučuji 1+3. To se možná dočkáš i mladých. Při variantě 2+2 ti zbudou časem zase jen ti dva samci. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 19:26 R Muž romant [27987] – Re: Designer
Jo cizí neštěstí, říkáš. Víš co lidí Ti teď tiše závidí. smich

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 18

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 20111x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10031-cichavec-urceni-pohlavi?od=580