Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čichavec - pohlaví

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Určení pohlaví ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Čichavec - pohlaví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2011 17:48 Žena FelidaeS [61] Re: Chalybda
Jujkýýý, to je hezkýýý. palec To u nás za ty měsíce žádné pokusy o nějaké hnízdo. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.05.2011 16:22 Žena Chalybda [55] Re: Chalybda
Fotka k příspěvku Tady je jedno čichavčí mrně...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2011 13:14 Žena Chalybda [55] Re: FelidaeS
To nevím, mě se povedlo vybrat v Nuslích ideální kombinaci 1 kluk + 2 holky, paní říkala, že se mi doma stejně pravděpodobně třít nebudou, ale hned po pár dnech bylo hnízdo a pak i vykulený mrňata. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2011 12:55 Žena FelidaeS [61] Re: tomáš
Díky za odpověď. Máme te´d nově dvě rostlinky plovoucí rohatec křídlatý a moc se jim v tom líbí a právě se vybarvili. Sice mi stíní světlo, ale snažím se rostlinku redukovat, aby to bylo v rámci únosnosti. :-) A co se týče krmení, tak jsme jim začali dávat zmražené červené červy a artemie a šmakují si...ale mají to jako mňamku párkrát do týdne. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2011 12:47 Žena FelidaeS [61] Re: Chalybda
Díky moc.....tak to máme určitě tři samce, dle i té špičatě protáhlé hřbetní ploutvi, jednu samičku na tuty a poslední je takovej spíš samice, ale nevím na 100%....což je asi dost špatná kombinace ve 112l akva, ne? Nevadí, že je víc samečků(že by byli třeba 4 samci a 1 samička)? Mají se kde schovat, žádné kruté bitky nejsou, jen sem tam chvilka honění. Spíš jestli je vůbec možné, že by se pustili do nějakého tření? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2011 11:17 Žena Chalybda [55] Re: Beastie
Fotka k příspěvku ...a tady jedna samička (je rozdíl v barvě, tvaru ploutví i tvaru těla, samec je jakoby hranatý...) ahoj
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2011 11:15 Žena Chalybda [55] Re: Beastie
Fotka k příspěvku zkusím poslat pár fotek těch mých, snad ti to pomůže... tohle je samec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2011 10:05 tomáš
Oni medáci většinou jsou samečci menší a samice větší nejlépe se vybarví když mají hodně rostlin a úkrytů perfektní je trhutka nebo ceratophylum demersum, někdy se menší samečci maskují jako samičky, aby na sebe nepřivolali hněv těch větších samců.Skus ty dva tutový samce dát někam jinam jestli se nevybarví ještě něco jinýho. Jinak medák může jako jeden z mála čichavců i nítěnky a patentky. při odchovu je dobré dát na začátku malým třeba trepku, než začnou baštit artémii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2011 19:02 Žena FelidaeS [61] Re: Beastie
Jestli někdo bude vědět, jak s určitostí poznat samičku a samečka, tak mi to taky helfne. ;-) Protože když jsme asi před 3 měsíci kupovali 5 čichavců medových a to se nedalo poznat nic a nyní dva jsou určitě samci, protože jim zčernali bříška,krásně oranžové konce ploutví, jsou pěkně vybarvení. Jeden je zčernalý tak napůl a dva jsou bez zčernání. Ovšem chování mají všichni stejné. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2011 13:25 Žena Beastie [318] – čichavec medovy
Tak jsem ráno vypustila dva čichavce medové do akvárka v práci. Jeden světlounký, černý pruh přes bok ( tipovala jsem na samičku, pruh pomalu mizí) je aktivní a otevřený, všude leze a vypadá akčně. Druhý o mnoho tmavší se okamžitě schoval a moc nevylézá, ale teď když jsem se podívala, tak je tmavě oranžový a má černý pruh od úst až po břicho. To tedy musí být samec na 100% že? Tady všichni porovnávají ploutve, já myslela že u medového je to čistě barva, že stříbrnější bude zákonitě samice. Může to být i jinak - chování by odpovídalo opačně. Děkuji
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2011 16:43 R Muž romant [27987] Re: honza
Podívej se do atlasu ryb na karty těch čichavců a určitě tam najdeš základní informace o chovu a odchovu. Čichavce jsem nikdy nemnožil. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2011 16:33 honza Re: romant
Taky jsem si to tak nějak myslel, ale nebyl jsem jistý, takže díky. 1 ze samic je tlustá a sameček začíná podle mě stavět hnízdo (pěna nahoře akvária). Rád bych se tedy ještě zeptal, jak to bude probíhat dál a popř. jak dlouho by trvalo, než se vylíhnou malé rybky (četl jsem, že samice klade vajíčka do hnízda). Nemám s tím doposud zkušenosti, tak budu rád za každou radu, jak případné malé odchovat. Díky za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2011 16:30 Muž tchomas [1]
myslím si totéž samice, samec, samice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2011 16:19 R Muž romant [27987] Re: honza
Podle mě samice, samec, samice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2011 16:18 honza
Fotka k příspěvku 3 foto čichavce
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2011 16:17 honza
Fotka k příspěvku tak teda 2 fotka čichavce
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2011 16:16 honza
2 fotka čichavce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2011 16:15 honza – Čichavci
Fotka k příspěvku Rád bych se zeptal, jestli jde v případě těchto tří čichavců o samičku nebo samečka. Díky za odpověď.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 12:58 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: romant
Tak to asi nevyriešim. Skúsim toho dominantného vymeniť za samicu, alebo ho skúsim dať na chvíľu inde a uvidím, či sa to napätie ukľudní. Mala som takého skalára, ktorý ale naháňal úplne všetky rybky. Tak som ho dala preč, lebo všetky ostatné boli stále skované a plával len on. Ďakujem za tvoj čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 12:58 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: romant
Tak to asi nevyriešim. Skúsim toho dominantného vymeniť za samicu, alebo ho skúsim dať na chvíľu inde a uvidím, či sa to napätie ukľudní. Mala som takého skalára, ktorý ale naháňal úplne všetky rybky. Tak som ho dala preč, lebo všetky ostatné boli stále skované a plával len on. Ďakujem za tvoj čas.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 12:58 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: romant
Tak to asi nevyriešim. Skúsim toho dominantného vymeniť za samicu, alebo ho skúsim dať na chvíľu inde a uvidím, či sa to napätie ukľudní. Mala som takého skalára, ktorý ale naháňal úplne všetky rybky. Tak som ho dala preč, lebo všetky ostatné boli stále skované a plával len on. Ďakujem za tvoj čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 11:45 R Muž romant [27987] – Re: geminika
To přemístění do toho 43 litrovýho akvária by bylo z bláta do louže. Těch rybek je tam už teď více než dost. To, že je ta rybka tak dobytá jak píšeš je právě důsledkem toho stresovýho prostředí který v Tvojí nádrži panuje a ti velcí čichavci ho mají jako takovýho otloukánka. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 11:38 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: romant
Fotka k příspěvku Tie perleťové sú nejaké zakrpatené, lebo ich mám asi 3 mesiace a mám pocit, že sú stále rovnako malé. Tie modré si ich vôbec nevšímajú. Je tam dosť veľa Vallisnerie, kde sa dá dobre schovať. Mám aj jednu malú guramu kobaltovú (samička uhynula) a tá je celkom dobitá. Viď foto. Mohla by som ju premiestniť do akvarka v práci, ale to je iba 45 l, tak neviem, či by som jej veľmi pomohla. Okrem toho nemám k nej pár a bola by sama.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 10:33 R Muž romant [27987] – Re: geminika
Ano, díval jsem se a je to na hraně. Spíš bych řekl, že ty problémy s naháněním budou přetrvávat i po výměně jednoho samečka za samičku. Těch rybek je tam dost a ta velikost je tak na jeden pár těch čichavců a už tam jsou ty perleťový, takže bych to viděl jako lehce strosující prostředí pro více čicavců těchto velikostí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 10:30 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: romant
Pozri si moju prezentáciu " Náš nový televízor" a uvidíš, o akom akva hovoríme. Myslím, že je vhodné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 10:23 R Muž romant [27987] – Re: geminika
Ano, mělo by tomu tak být, ale bude záležet na tom jak velký je to akvárko. Důležitý bude taky ten fakt, jak bude ta samička velká. Samozřejmě, že zn. ideál by byla podobné velikosti. Možnosti úkrytů v podobě rostlinstva bude také oceněna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 10:19 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: beowulfx
Ďakujem. Myslím, že aj ten druhý bude samec, lebo je štíhly v brušku a myslím, že tá chrbtová plutva mu dorastá ako tej druhej. Nehovoriac o tom, že sa stále zúrivo naháňajú. Keby sa mi podarilo vymeniť jedného za samičku, bol by samček kľudnejší?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 17:03 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: geminika
Ten vrchní je samec určitě, ta spodní tam je to na pomezí samice by to ještě být mohla, akorát je v takovém stádiu, že by se z něj mohl nakonec klidně vyklubat ještě samec, dej jim čas, ten vše odhalí. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 15:11 Žena geminika [39] - Živorodky
Fotka k příspěvku No a tu je asi samec. Vie to niekto určiť na 100%?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 15:10 Žena geminika [39] - Živorodky
Fotka k příspěvku Tak pridávam fotky tých mojich modráskov. Tu je jedna, o ktorej si myslím, že je asi samica.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2011 08:57 R Muž romant [27987] – Re: geminika
Ideální by byla fotka na porovnání. Dalším rozpoznávacím znakem je to, že potenciální samička je taková více zavalitá v bříšku, je jakoby nafouklejší. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2011 08:53 Žena geminika [39] - Živorodky
Aj ja mám tieto guramy a nie som si istá, akého su pohlavia. Jednej prečnieva chrbtová plutva až ku chvostu a druhej siaha len cez chrbát a nedosahuje až ku chvostu. Obidve však majú tie plutvy špicaté. Stále sa naháňajú ale je pravda, že tá s dlhšou chrbtovou plutvou je dominantnejšia. Môže to byť samec a tá druha s kratšou plutvou samica?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2011 08:53 Žena geminika [39] - Živorodky
Aj ja mám tieto guramy a nie som si istá, akého su pohlavia. Jednej prečnieva chrbtová plutva až ku chvostu a druhej siaha len cez chrbát a nedosahuje až ku chvostu. Obidve však majú tie plutvy špicaté. Stále sa naháňajú ale je pravda, že tá s dlhšou chrbtovou plutvou je dominantnejšia. Môže to byť samec a tá druha s kratšou plutvou samica?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2011 08:53 Žena geminika [39] - Živorodky
Aj ja mám tieto guramy a nie som si istá, akého su pohlavia. Jednej prečnieva chrbtová plutva až ku chvostu a druhej siaha len cez chrbát a nedosahuje až ku chvostu. Obidve však majú tie plutvy špicaté. Stále sa naháňajú ale je pravda, že tá s dlhšou chrbtovou plutvou je dominantnejšia. Môže to byť samec a tá druha s kratšou plutvou samica?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 16:54 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: Haimdol
Ryba je ještě poměrně dost malá, už jsem viděl spousty takovýchto čichavců, sám jich mám asi 30. Každopádně by mě zajímal výsledek ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 12:58 R Muž Silent [5949]
Taky bych to viděl na samičku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2011 12:52 Muž Yirka [9126] – Re: Jana24
Já bych to viděl na samičku, ta hřbetní ploutvička se již těžko zašpičatí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2011 10:59 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: Jana24
Mladá ryby je to určitě, u čichavců tohoto stáří to zatím ještě pohlaví doceal hůř poznat, avšak tady u toho by to mohl být samec, jelikož už mu trošku začínají špičatět vrchní a spodní ploutev, otázkou je pokud se mu to postupem času ještě nezaoblí, čili typuji že tak další měsíc ukáže. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 10:52 R Muž romant [27987] – Re: Jana24
Podle mě je to mladá samička.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 10:50 Jana24 – Je to samec nebo samice ČICHAVCE?
Fotka k příspěvku Můžete mi prosím poradit? Je to samec nebo samice Čichavce?

Děkuji

Jana
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2011 13:12 R Muž romant [27987] – Re: Silurus
Ta velikost akva, osázení rostlinami a možnosti úkrytů a v neposlední řadě i další rybí osádka jsou v případě tlumení agresivity převážně samců čichavců dost zásadními otázkami. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2011 13:06 Žena glumča [424] - Labyrintky – Re: Silurus
Záleží taky v jak velké nádrži jsi čichavce měl.a podle fotky,těch rostlin tam taky nebude.Nemá se pak kam schovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2011 11:10 Muž Raeda [4] - Živorodky – Re: Silurus
Někdy je problém nechat ho zvyknout na nového spolubydlícího.. Když už by nic nešlo tak bych go dal pryč a koupil si nový pár.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2011 09:31 Silurus – Re: Silurus
Tak už to řešit nemusíme.Čichavec násilník zlikvidoval dalšího partnera. tone Oba dva skončili.....však víte kde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2011 08:38 Silurus – Re: avast
Fotka k příspěvku No je strašný problém ho vyfotit potvůrku.Přidám stejný snímek v jiném rozlišení v prohlížeči jpg lze použít lupu.Jedná se o bílou skvrnu(vypadá jak odřenina)s černou tečkou.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 15:33 Muž avast [49] – Re: Silurus
Nebyla by lepší fotka z blízka? Takhle tam vidim max černej flíček. Můj starej samec myslim měl taky jeden, ale vzadu pod hřbetní ploutví a ten co mám teď, tak má u ocasní ploutve taky, ca 2-3 mm v průměru. Zkus vyfotit líp. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 15:11 Silurus – Silurus +/-
Fotka k příspěvku Vážení přátelé akvaristi.Dnes jsem tomu mému násilníkovy koupil partnerku(nebo partnera???)a až doma jsem si všiml,že má na hlavě nějaké gorbačovské znamení.Mám obavu,aby to nebyla infekce.viz.foto.Byl kupován v AQ tam jsem si toho nevšiml.
Ovšem násilník se nezapřel a chudáka perleťového nahání po celém akvárku.Co doporučujete?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 16:11 Muž Raeda [4] - Živorodky – Re: Silurus
Můžou být spolu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 16:05 Silurus – +/-
Fotka k příspěvku Můžou být čichavci v páru např.zlatý a mramorový apod.?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 16:02 R Muž romant [27987] – Re: Silurus
Taky bych si myslel, že je to mladej sameček.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 18

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 20111x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10031-cichavec-urceni-pohlavi?od=559