Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Betta splendens - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.06.2011 16:53 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Verena
Kamínky Betta neocení. Zato plovoucí rostlinky 100% ano.
Nádrž je bez filtru? Jak často se mění voda, jak je rybka stará a čím krmená? A abych nezapoměl jaká je teplota vody?
Pokud se jakákoli ryba snaží otírat o předměty v nádrži, má pravděpodobně vnější parazity. Většinou stačí zvíšit teplotu vodu a přidat sůl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2011 16:48 R Muž romant [27987] Re: Verena
Začni aplikovat tu výměnu vody a zlepši jí tam životní podmínky přidáním nějakejch živejch rostlin. Pokud tam není vzduchování, ani filtrace, tak tu výměnu vody budeš muset provádět velmi často, pokud budeš z té rybky chtít mít trochu radosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2011 16:23 Verena Re: Designer
No rybička je v akvárku sama.Akvárko má objem 16 litru. Nemá v akvarku žadné rostliny jen kamínky a takový tunýlek. Takhle se tře asi cca 5 dnů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2011 08:48 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Verena
Takhle asi tezko rozeznat o co jde. Zkus pro zacatek kazdy den menit tretinu az polovinu vody. Pokud by slo o bakterialni nakazu v pocatku, uz jen tohle by mohlo celkem rychle pomoct.

Fotka by se hodila, obcas se tezko pozna o co jde i primym pozorovanim, takze jen tak z textu, to muzes dostat tak maximalne nejakou univerzalni odpoved. Jeste, jak je to akvarium velke a jak vybavene, at mame aspon predstavu, jestli lecivem znicime rostliny a bakterie, a nebo neni co znicit, pokud jde o malou nadrzku bez cehokoli dalsiho ziveho? Dalsi veci je, pribyly do akvaria nejake nove ryby, nebo je v akvariu ta ryba sama - jestli se mela od ceho nakazit a nebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2011 07:58 Verena – Bojovnice pestrá
Dobrý den.Mám bojovnici pestrou a před časem jsem si všimla,že si neustále tře o předměty v akvárku a na hlavičce ztrácí barvu.Nevíte někdo co to znamená?Je snad nemocná?Děkuji všem za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2011 23:09 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: lexie
Popiš jaký má akvárko a jak se o něj staráš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2011 22:52 lexie
Mám Betku teprv krátce z obchodu a začala se jakoby naklánět na stranu. Když přestane plavat a je těsně pod hladinou, začne se otáčet na bok a vždycky pak zacuká ploutví, aby se narovnala, jakoby to otáčení nemohla ovlládat. Nevíte, co to znamená?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2011 13:04 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
ottlik napsal: v mém třicetilitrovém akváriu chovám samici tetry betty. To je co ta tetra betta? smich
No dobře, chce si to něco přečíst.
Pokud něco o chovu Bett (bojovnic) si přečteš, zjistíš, že bojovnice k chovu potřebují teplotu alespoň 26-27°C...
Betty ocení plovoucí rostlinky jako je např. Pisttia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2011 09:17 R Muž romant [27987] Re: ottlik
Zkus to diagnostikovat, třeba podle tohoto seznamu, jsou tam i doporučená léčiva.
www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2011 09:00 Muž ottlik [5] – Pomoc
Ahoj akvaristi, v mém třicetilitrovém akváriu chovám samici tetry betty. Dnes jsem zpozoroval, že má na hlavě jakousi "díru" s bílým vnitřkem. V akváriu je teplota 22 stupňů, ryba je tam jen s cherrynama. nevzduchuji, zajišťuji však čeření hladiny. Filtr hamburský, akvárium v provozu asi 3 měsíce. Slušně osázené, většinu dekorace tvoří rostliny, zbylo však místo pro lávový kámen obrostlý jávským mechem. Poraďte prosím, co s ní mám dělat?!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2011 22:56 Žena Linduš [166] Re: eva
Luxus? Somzřejmě že betta přežije i v kaluži. Ale tohle období se snaží víceméně přežít. Většinou spíš žijí v mělkých vodách s velkou rozlohou.
Zvláštní je, že 9/10 dotazů jsou na nemocné betty v pár litrech. Náhoda co? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2011 19:58 R Muž romant [27987] Re: eva
Malá akvária mají své kouzlo a neopakovatelnou atmosféru, ale s vhodnou rybí osádkou, jinak je to jenom tak, jak jsem již napsal. Buhužel setrváváš na svém nesprávném stanovisku a odnášejí to Tvoji chovanci. To, co píšu není žádný moralizování, ale otevřený názor prověřený praxí. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2011 19:53 eva Re: romant
To si opravdu nemyslim. Ale zda se, ze zde je argumentace malymi akvarii neomylna a neprustrelna. Nevim, proc by ryba zijici v louzi mela byt ve 4 litrech stisnena. Ale i tak dekuji za rychlou reakci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2011 23:10 R Muž romant [27987] Re: eva
Prostě se u těch rybek začal projevovat stres ze stísněnýho prostoru a to nepřijímání potravy tomu jasně nasvědčuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2011 23:06 eva Re: romant
Ono je spis divne, ze doted se vsechny tvarily relativne spokojene. Zkusim je premistit a uvidime. Mozna tu jednu pro jistotu odizoluju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2011 22:31 R Muž romant [27987] Re: eva
Ten problém se jmenuje, nevhodná velikost akvária. :-( To je akvárko tak na jednoho beťáka a i to je na hraně. Budeš muset něco změnit, ale já se rozhodně přimlouvám za větší a důstojnější životní prostor. Teď alespoň každý den měň vodu, klidně polovinu toho mini. Pokud chceš mít z těch bet radost, tak Tě větší akvárko nemine, nebo tam ty bety neměj vůbec, to je taky řešení. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2011 22:21 eva – nemocna samicka
Zdravim, muj problem se vlece jiz treti den a za kazdou radu budu vdecna. V cca 14ti litrovem akvarku mam jednoho samce a dve samice. Jedna z nich posledni dobou nezere, skoro se nehybe a bledne... predem diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2011 11:45 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Bára
Akvárko vypustit a nalít vodu se Savem. Jinak se tý plýsně nikdy nezbavíte. Umělé věci vyhodit a nahradit živou florou. Kamínky Bojovnice neocení, zato plovoucí rostlinky ano. A vodu po desinfikaci měnit tak jednou týdně, nepřekrmovar. Krmit mraženýma patentkama a Artémií, vločkové krmivo vyhodit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2011 11:01 R Muž romant [27987] Re: Bára
Stále, nemáš tam filtraci ani vzduchování a tou výměnou vody budeš ten proces filtrace lehce suplovat. ;-)
EDIT: Pokud by jsi do akva dala bublifuk, tak by se to jistě tomu beťákovi líbilo a ta výměna vody by nemusela být tak intenzivní. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2011 10:58 Bára Re: romant
Tu vodu takhle každý den měnit pořád, nebo jen dočasně?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2011 09:55 R Muž romant [27987] Re: Bára
Měň tu vodu každý den, nebo alespoň obden. Většina onemocnění u ryb pramení z nevhodných podmínek a o ty se u Tebe jedná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2011 09:49 Bára – nemoc
Ahoj, mám problém. Před týdnem mi po roce umřel betták. Než umřel, tak asi 2 dny vypadal, jako by proplaval vatou a zbytky na něm zůstaly. Pořídila jsem si tedy nového a po týdnu vypadal úplně stejně a umřel :( Nevíte co by to mohlo být za nemoc popřípadě i z čeho? Akvárko mám asi 12 L, malé kamínky, umělé mušle - takže nevypouští sůl, umělá kytka, skála na ukrytí a nedávno jsem pořídila ještě živou rostlinku - nemůže to být kvůli ní? Vodu měním z půlky po týdnu, jednou za čas celou odstátou, je čistá, i když to vypadá, jako kdyby rybka sebou "nosila" prach, bez filtru a bez vzduchování. Je tam sama. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2011 16:15 Žena Alena.sv [89] Re: Lukas
To akvárium na fotce vypadá dost zanedbaně..,vyčisti skla,odkal a vyměň alespoň třetinu vody .
Jestli tam máš jen 22°C ,jak vidím na teploměru,tak zvedni teplotu tak na 25 - 26°C.Betty mají rádi teplo.
Máš v akvárku filtr?
Ta nemoc vypadá na bakteriální rozpad ploutví( obvykle ze špatné,špinavé vody).Na ní je nejlepší léčivo Esha 2000 a samozřejmě udržování čistoty.
Přeju ti,aby jsi ho vyléčil. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2011 12:05 Lukas – Betta nemoc
Fotka k příspěvku Ahoj, chtěl bych se zeptat, onemocněla mi Betta. Odpadávají jí ploutve. Léčil jsem to pomocí léků tetra medica general tonic a multimedikalem FMC a solí. Zkoušel jsem teď častěji měnit ale nelepší se to, poradil by mi někdo co s tím? Děkuju
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 21:23 R Muž romant [27987] Re: Daniel
Určitě, ale vodoléčbou se nedá nikdy nic skazit. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 21:15 Daniel Re: romant
Teraz som ju znova bol pozret a rybicka uz tak rychlo nedycha mozno bola v strese z prevozu nemohlo by to byt aj z toho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 21:12 R Muž romant [27987] Re: Daniel
Ano, hned teď! Tady bohužel neplatí "ráno moudřejší večera".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 21:09 Daniel Re: romant
Hned teraz?Asi ano ako zajtra rano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 21:08 R Muž romant [27987] Re: Daniel
Tak vyměň těch 50% jak jsem Ti psal a bude to jistě lepší. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 21:04 Daniel Re: romant
V akvariu nie su zive rastliny a vodu som vymienal minuly tyzden.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 20:59 R Muž romant [27987] Re: Daniel
Jsou v tom akváriu i živý rostliny? Znovu se ptám, kdy naposledy byla provedena výměna vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 20:56 Daniel Re: romant
Akvarium bolo nechane len tak bez ryb tyzden, naposledy som tam mal bojovnicu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 20:43 R Muž romant [27987] Re: Daniel
Jak je o to akvárko pečováno? Mám na mysli co tam bylo za ryby doteď akdy byla měněna voda a odkalováno naposledy. S tím chlórem si hlavu nelámej, v současnosti se ho ve vodě která nám teče z kohoutku moc nenachází. Pokud máš jiný zdroj než z vodovodní sítě, tak bych s chórem už vůbec problém neměl. Ten filtr je tam taky již delší dobu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 20:37 Daniel Re: romant
Akvarium je zalozene uz niekolko rokov, rybka tam bola vypustena dnes ale neviem ci by jej prospela neodstata voda s chlorom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 20:35 R Muž romant [27987] Re: Daniel
Jak dlouho je to akvárko založený a kdy tam byla ta rybka vpuštěna? Výměna vody zrealizovaná inhed je daleko lepší než čekání na tzv. odstátou vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 20:25 Daniel Re: romant
Ale nemam teraz odstatu vodu. Prezije to do zajtra? Ked ano, tak budem rad! Vodu som mal v akvarium cistu a odstatu, filter mam zavesny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 20:23 R Muž romant [27987] Re: Daniel
Zřejmě reakce na zvýšenou koncentraci dusíkatých látek ve vodě. Vyměň 50% vody a uvidíš, jak zareaguje, podle mě se jí to bude líbit, tak s tím ob den pokračuj a bude v pohodě. Nevím jak probíhá údržba a jaká technika je v akva a doporučuji Ti bez znalosti těchto věcí to nejrychlejší možný řešení. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 20:14 Daniel
Ahoj, mam 12l akvarium a v nom bojovnicu. Teraz som pozeral ze rychlo dycha a lezi pri dne. Co je s nou? Poradte mi prosim. Dakujem!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2011 13:55 R Muž romant [27987] Re: Tereza
Mrkni se na tenhle portál, tam by někdo měl vědět.
www.splendenspower.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2011 13:51 Tereza – bulka na betta
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravim. v 54l v praci mame 1x betta splenders, 9 x neonka cervena a 1x ancistrus. Kytek vic jak polovina akvaria, filtr Eheim 2008 tak nejak. Neonky okolo vanoc pomrely pravdepodobne na infekcni vodnatost, jedna s nafouknutym briskem ale bez nafouklych oci nebo jinych priznaku mi tam jeste porad plave, jedna co ma brisko "prepulene" se taky drzi. ackoliv tyhle dve vypadaji nemocne, nechavam je tam, nemaji zadny problem, jsou cile, spolecenske,...(ve skutecnosti byly odloveny do karanteny, kde tyden dostavaly ten exit a jejich vzhled se od te doby nezmenil)
Bettak po jejich onemocneni mel jakousi bulku na ploutvi, neresila jsem to, ze to vymizi, ovsem nejak to nemizi. Akvarium bylo po vanocich preleceno exitem2000 kvuli te vodnatosti. od te doby zadne umrti. Procetla jsem cele toto tema, ovsem nikdo tu neukazoval nic podobneho.
Prosim o radu co s nim. Akvarko bezi jiz alespon rok a on nikdy nemel zadna zrcatka ani tak. Ty ploutve vypadaly takhle chabe celou dobu, ovsem zadna fyzicka ujma. Plave dobre, nic se mu nedeje, zere, neonky ani ancistrus ho neobtezuji,...

Na jedne strane bulka, na druhe jakysi bily flek, ovsem ne "naproti sobe"

Dekuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   30.03.2011 21:58 STIN Re: Bonnie
Prvni chyba je kulaté akva ryby v něm doslova zpsychnou.

Vzduchovani ? pro efekt ?

Nekdy se stane ze se samicim samec znelibi a tak ho proste zabiji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2011 20:00 Bonnie – Prosím pomoc, akutní
Ahoj, kolem Vánoc jsme si s přítelem pořídili akvárko a do něj samečka betty, dnes mu je asi 5 měsíců. Asi po dvou měsících začal blednout a byl neaktivní, tak jsme mu na radu akvaristy pořídili 2 samičky. Samec okamžitě po přidání samiček zrudnul, postupně zmohutněl, živě plaval po akváriu a proháněl samičky. Poslední dobou ho jedna ze samic začala přerůstat a samec ustal v jekékoliv aktivitě, přestal žrát, ubyl na hmotnosti, zblednul a ztratil téměř všechny ploutve. Máme strach, jestli nám v potřebách pro akvaristiku neprodali samce.
Samce jsme oddělili, ale pouze plave u hladiny na boku, občas sebou lehce mrskne, dýchá jakoby z těžka, pomalu. Mohlo by to být něco jiného, než únava? Žádní tečky ani vřídky.
akvárko kulaté, 13,5 l, bez filtrace, vzduchování přiměřené, jako úkryt hrad, výměna vody každý týden, ošetřena SafeStart.
prosím o radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2011 09:26 Žena Linduš [166] Re: Petr Poledník
Źrádlo tam nesmí zůstat, aby plesnivělo! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2011 21:33 Petr Poledník Re: Jurasek
Topítka tam nemá od začátku. Myslím si že to bude něco plísňového protože kdyz tam je žrádlo druhy dan tak je na něm nějaká plíseň. Dá se tedy v tomto případě něco dělat?
Jo a jak mám změřit ty hodnoty N látek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2011 21:02 Muž Jurasek [137] Re: Petr Poledník
Mohl by to být i třeba i zánět plynového měchýře. Počítám, že hodnoty N látek měřeny nebyly, takže nevíme jestli si neuhnala nějakou otravu. Topítko tam je? Betta je někdy náchylná k letargii při nižších teplotách. Ale to překlápění moc dobře nevypadá... Už ty Romantova doporučená opatření proběhla nejspíš pozdě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2011 20:24 Petr Poledník Re: romant
Tak vodu měním co dva dny cca pulků. Krunýřovce jsem dal pryč. ten je vedle v akvarku v pohodě normálně žere. Betta se začíná pomalu překlápět na půlku a žrát jsem ji ještě neviděl. Co teď? Děkuji za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 19:43 R Muž romant [27987] Re: Vici
Tobě taky bude nějaký čas stačit pobyt v místnosti 1x2 metry, ale po čase se tam nebudeš cítit vůbec dobře a to je asi ten případ toho beťáka. Jinak nic proti Tobě, to je jenom příklad. Vyrábět se bude kde co, když to někdo koupí. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 19:38 Žena Vini [1] - CichlidyRe: romant
Hm, to je teda divné, že by byl celou dobu v pohodě a najednou o měsíc později přestal jíst, nicméně dík za radu. :) Jen dotaz: Tak proč teda taková akvárka vyrábějí když by jim tahle velikost měla teoreticky stačit? :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2011 21:56 R Muž romant [27987] Re: Vini
Zkus mu tam denně měnit polovinu vody a uvidíš jestli se vzpamatuje, ale ta velikost je spíš směřující k jeho trvalejšímu nechutenství. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2011 21:52 Žena Vini [1] - Cichlidy – Co s tím?
Ahoj, mám malé asi čtyřlitrové "akvárko" v pokoji a v něm jednoho crown betta samečka. Akvárko je zatím jen provizorní, za chvilku bude mít hezčí, ale poradit potřebuji s něčím jiným. Jednoho dne ho můj taťka moc nakrmil, on se možná přejedl a už 3 týdny nechce jíst, přitom na jeho tělesném stavu se nic nezměnilo, je stále čilý a aktivní, není ani nijak pohublý..zkrátka vypadá jako kdyby normálně jedl, akorát potravu odmítá...Nevím co mu je a mám o něj starost ikdyž vypadá v pořádku..předem díky za radu! ;-)
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 99 100

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 100424x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10015-betta-splendens-nemoc?od=4245