Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Betta splendens - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2011 11:22 R Muž romant [27987] Re: Radušatke
Pokud nazabere vodoléčba, tak bych rybku přelovil do nějaký karanténní nádrže a aplikoval léčivo a to jmenovitě eSHu 2000 dle návodu. Tou karanténní nádrží mám na mysli třeba i velkou flašku od okurek se vzduchováním. Samozřejmě, že jistě bude někdo namítat, že je eSHa velmi šetrný léčivo, ale já zastávám názor, že když to není opravdu nutný, tak do akvária neleju léčivo vůbec žádný. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2011 10:51 Radušatke Re: Tudy
Na tu plíseň jsem si myslela hned. Ale nemění se to, má to tak týden.
Vodou to nebude, je ve 240l zaběhlém akva, podle testů jsou všechny hodnoty v normě, část vody jsme měnili před týdnem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2011 21:11 R Muž romant [27987] Re: Radušatke
Jako první dobrou můžeš aplikovat tolik profláknutou vodoléčbu, tím nic neskazíš. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2011 21:05 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Radušatke
Chtělo by to foto. Může jít o začínající zaplísnění tlamky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2011 20:46 Radušatke
Ahoj, na samičce betky jsem vypozorovala takový malý světlý výrůstek u tlamky. Nevíte někdo, co by to mohlo být? Dlabe, je čilá, nevypadá, že by jí to nějak vadilo, ale nemá to tam být :-) Chci zkusit první tření, tak bych ji ráda měla fit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2011 17:17 R Muž romant [27987] Re: JanaK
Nekrmil bych 2 dny ničím, vyměnil bych polovinu vody a sledoval jeho reakci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2011 16:39 JanaK – beťák nemůže žrát
Prosím o radu, beťák je apatický, leží u dna nebo je opřený o topítko u hladiny, při krmení (krmím HIKARI kuličkou), jí sežere, ale za chvíli zase vyplivne, v akva, je ještě s bojovnicí (samice), 2 pancířníci panda, 4 krevetky japonica, 4 krevetky cherry red. Ostatní zvířata vypadají v pořádku. Akva má 30l, je dost zarostlé a má živé rostliny (densa, anubias, ludwiga, kryptoryna), parametry vody jsou v pořádku. Beťák, mám barvu v pořádku i ploutve, a trochu se snaží stavět hnízdo. Děkuji za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2011 16:30 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: cockin
Třeba proto že se jí tam nelíbí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2011 14:48 cockin
Ahoj chtěl sem se zeptat, jestli nevíte, proč moje betta pořéd skáče na skleněné víko akvárka?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2011 19:45 Petra P. Re: Nobody
Tak jí jdu koupit větší akvárium.
Taky jsem si říkala, že ta modrá skalice nepomáhá, ale poradili mi to ve zverimexu - je to Preventin.
To krmivo se jmenuje Tetra Betta - a to obsahuje právě ty krabíky, takže v akváriu mám jenom betu.
Mám vyndat i kamení? Do té doby, než se vyléčí?? Už skoro vůbec neplave :(
Prý by to měl být sameček - to taky říkali ve zverimexu - když jsem ho kupovala
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2011 22:15 Nobody Re: Petra P.
Ta beta je samec nebo samice?
2l akva-to je žalostně málo!
Koupila jste modrou skalici, opravdu? Ta ovšem nezabírá na léčbu baktérky (raději eSHA 2000).
Krmení na podporu růstu ploutví - jaké je to krmivo?
To máte v jednom akva betu i krabíky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2011 21:52 Petra P.
Ahoj, mám betu, která má takové slepené a ohldoané ploutve, vybledlou barvu a teď dokonce i jakoby nemůže vyplavat nahoru. K tomu se divně kroutí. Koupila jsem cca před 3 měsícema modrou skalici, která by měla pomoc proti bakteriím, co napadají ploutve, ale vůbec nic se neděje :( Vůbec nevím co mám dělat, nikdo ve zverimexu mi neumí poradit.
Mám to klasické 2l akvárko, které k nim prodávají. Krmení mám i na podporu růstu ploutví (s krabíkama), ale nic nefunguje.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2011 12:26 Filip Re: Filip
Tak už je to vyřešeno :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2011 14:36 Filip – Apatická vybledlá betta
Fotka k příspěvku Zdravím, mám nemocnou Bettu - samce. Odjel jsem na víkend pryč a po návratu jsem ho našel apatického ležet na dně. Leží skoro nehnutě, obvykle na křivo, pohne se jen občas, kdy malátně uplave pár cm. Zdá se být dýchavičný, nežere, je vybledlý, má naježené šupiny a kazí se mu ploutvičky. Vyměnil jsem 1/3 vody a nasadil jsem eSHa 2000, ale nezdá se, že by to zabíralo. Je sám v 55l akváriu s živými rostlinami, trochu se tam dělá hnědá řasa, kterou pravidelně otírám. Měním cca 1/3 vody každý týden + ostranění unynulých lístků. Krmen 1x denně krmivem pro betty. Teplota stabilně 26-27°C, NOx, Cl, pH byly podle testeru vždy ok. Tvrdost je na výšší hranici, ale doteď mu to nevadilo. Můžu mu ještě nějak pomoct? Díky!
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2011 18:53 Muž MrHu [300] Re: zelak
Není zač, mě právě podle fotky taky připadá spíš jako kdyby byla poškrábaná...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2011 18:48 zelak Re: MrHu
Ďakujem za radu ale krmítko nemám,ale po konzultácii v akvaristyckých potrebách my povedali že sa mohla bojovnica niekde poškriabať alebo je to nejaký podkožný parazit, tak my doporučili sera omnipur
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2011 16:13 Muž MrHu [300] Re: zelak
Ahoj, možná je to nesmysl...ale...:-) Jsi si jistý, že to je plíseň? Měl jsem kdysi krmítko, které mělo asi moc ostré hrany...když jsem krmil rybky a ty sbíraly krmení z hladiny z krmítka, tak si v podobných místech "vydřely" taky takové skvrny právě o hrany toho krmítka... Takže jestli náhodou máš taky krmítko, tak by to mohl být stejný případ:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2011 19:50 zelak – bojovnica - pleseň ?
Fotka k příspěvku Ahojte, nedávno sa na hlave bojovnice objavila biela škvrna. Bojovnica sa správa normálne a nepostrehol som žiadne zmeny správania. Ak by niekto vedel čo by to mohlo byť, tak my prosím napíšte. Dakujem za každú radu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2011 18:54 R Muž romant [27987] Re: Fokker
Takováto velikost akva je tak akorát na jednoho beťáka. Tři ryby bych tam určitě nedával. Chce to pravidelnou výměnu vody, 1x týdně 30% a klidně i více. Pestrou stravu, spíš masitější, teď je možnost nalovit si živou v přírodě. Na hladinu nějakou plovoucí rostlinu, to mají bety velmi rády a neměl by bejt problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2011 18:45 Fokker Re: romant
Akvarium 22l
Jak to myslíš to vybavení ? Jako technika ? ( filtr Atman - závěsný HF - 0100 , vzduchovací motorek AT - A1500
Rostliny : Anubias Barteri a Nana, a jeden pár Myriophyllum scabbratum
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2011 18:30 R Muž romant [27987] Re: Fokker
Velikost akva? Jeho vybavení? Co rostliny, jsou tam?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2011 18:19 Fokker – Bojovnice
Ahoj měl bych dotaz. Měl jsem 2 samice a jednoho samce Beta Splendens. Jednoho dne jsem zjistil, že mi je samec obě zabil. Po pěti dnech zemřel i on. Nejedl a neustále se držel nahladině. Nevíte čím to je ? Já si myslím , že steskem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2011 10:13 R Muž romant [27987] Re: Spiike
Tak třeba něco v češtině.
www.akvarko.info/…
www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2011 10:06 Muž Spiike [63] Re: romant
JJ. S tou nádrží máš pravdu. Velký AQ mam rozdělaný ( je v nádržích ) Ale děsně se to vleče. A jiný malí cca 20-30 l se mi zatim dělat nechce dokud nebudu mít dodělaný tohle. ;-) Tak to zatím bude muset překousat tam kde je. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2011 10:01 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Spiike
Pravděpodobně bakterióza. Obávám se, že pouhá výměna části vody tady nepomůže... :-O
Pokud jste ochotný investovat do případné léčby profesionálními léčivy nebo "zaexperimentovat" s "lidovými postupy", určitě se najde někdo, kdo vás nasměruje dál.
Pokud nejste, existuje jisté "radikální" řešení...

Mrkněte třeba sem: www.jbl.de/…
Klikněte na "Bildgestützte Diagnostik" a následně na "Erkennbar auf Körper, Haut und Flossen".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2011 09:56 R Muž romant [27987] Re: Spiike
Tak to Ti nikdo nic rozumnějšího než tu každodenní výměnu vody obávám se neporadí. Snad jenom aby se ta rybka dala do většího tak alespoň 20 litrovýho akvária s pár plovoucíma rostlinama a nějakým třeba jednoduchým filtrem bublifukem, to bych viděl jako nejrozumnější řešení Tvýho problému, protože to jak rybka vypadá je důsledek nevhodnýho prostředí v němž je držena a chtít používat nějaký jiný léčiva než dobrou péči mě příjde jako naprosto zbytečný. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2011 09:50 Muž Spiike [63] Re: romant
Akvárko je nic moc. Je to jen pětilitrová koule bez techniky. Nic lepšího sem doma nenašel. A vodu měním každý den půlku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2011 08:50 R Muž romant [27987] Re: Spiike
Co, ta výměna vody, jak to praktikuješ? To akvárko ve kterým je jak vypadá? Velikost, technika atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2011 08:47 Muž Spiike [63] Re: romant
Lidi, tak sem včera na tu mou beru koukal a má pod tím vybouleným okem nějakej šedej flek kterej se jí táhne od tlamy až k žábrum. Vypadá to jako plíseň nebo spíš nějakej zánět.

Nevíte někdo co s tím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2011 15:53 R Muž romant [27987] Re: Spiike
Tak jako první opatření bych začal s vodoléčvou. Tzn. denně výměna poloviny vody v akva. To je základní a ta nejjednodušší rada, která se dá aplikovat vždy, při nějakým problému a teprve když toto po několika dnech nezabere, tak event. přistoupit k použití správnýho léčiva, ale na to bych řekl, že je ještě brzy. Teď začni s tou vodoléčbou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2011 15:18 Muž Spiike [63] – Beta - Nafouklé oči - Hellp
Fotka k příspěvku Lidičky prosím pomoc. Moje malá beta má vypoulené jedno oko, mam podezření na vodnatelnost ale jiné příznaky než to oko sem zatím nevypozoroval (teda ještě je pořád schovaná, ale to nevím jestli s tím souvisí.)

Potřeboval bych poradit čím a jak to léčit a kde se to dá sehnat pokud to teda vůbec je ono.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2011 16:45 R Muž romant [27987] Re: RedCube
Pokud nezačneš s tou intenzivní výměnou vody hned, tak se to bude jenom zhoršovat. Je to reakce na zhoršený papametry vody, začni tu vodu měnit a na nic nečekej a nic do vody nelej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2011 16:34 Žena RedCube [0] Re: romant
Takže moje betta přez den "ztratila" kus ocasní ploutve. Vodu jsem zatím neměnila chystám se na to zítra. Nemůžu mít ve vodě ňáký parazity co by jí tu ploutvičku ožírali?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2011 19:22 R Muž romant [27987] Re: RedCube
Podle mě se o žádnej bakteriální rozpad ploutví nejedná a častější výměna vody to velmi rychle spraví. Ty ploutve jsou roztřepený vlivem nekvalitní vody v níž byla držena. Měň denně klidně 50% objemu akvária a uvidíš viditelný zlepšení po pár dnech. Pořiď do akvárka nějaký plovoucí rostliny, to mají Bety rády, ať je do čeho se schovávat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2011 19:15 Žena RedCube [0] – Betta - ploutve
Fotka k příspěvku Dobrý den, ráda bych se zeptala, jestli z Vás někdo netuší co by mohlo být mé bettě? Koupila jsem si jí před třemi dny v akvaristice kde jí drželi v kelímku! Rybička měla na ploutvy dírku, která se jí přez noc rozhtrla a v dalších dnech se jí začali tvořit další "dírky". Betta je čilá plave po celém akvárium (25l), potravu přijímá s chutí. Zrcátkem jí netrápím maximálně na 5minut denně. Je sama v akvárium, žádné další členy akvárium nemá. Bojím se, že by to mohl být bakteriální rozpad ploutví. Mohl by mi někdo poradit, co to vůbec je a případně jak to mám léčit? Dík
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2011 20:25 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: sona
Opuchlé oči jsou většinou bakteriálního původu, ale bez dalších informací je určení nemoci spíš věštění z koule. Založ si prezentaci, poctivě vyplň základní údaje a přidej nějakou fotku a určitě ti někdo pomůže. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2011 20:01 sona – bojovnice
Ahojte. Měla sem 1 bojovnici samce a asi po měsici měl opuchle jedno oko, takove zduřene. Prosim poradte co je to za nemoc? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2011 18:41 R Muž romant [27987] Re: potapac
Polovinu kávový lžičky na tvoje akvárium. Rozpusť si ro nejdříve v nějaký sklenici a ten roztok posléze vylej do akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2011 18:19 Žena potapac [2] Re: Semtex
A kolko tej soli dat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2011 16:12 R Muž romant [27987] Re: potapac
Udělej jak Ti píše Semtex, ten ví o čem píše. Nic jinýho bych s tou vodou nedělal a ničím jiným bych tzv. preventivně neléčil. Výměna v kombinaci s tím zvýšením teploty a zasolením by se měla projevit pozitivně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2011 15:19 Žena potapac [2] Re: romant
Moze ist o nejakeho parazita alebo o zlu kvalitu vody? Niekde som sa docitala ze to moze byt sposobene tvrdou vodou. Mam pre istotu aj pouzit pripravok na parazity? Napr. AntiIchtin alebo Costapur...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2011 15:12 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: potapac
Zvedl bych teplotu vody na 30-32st. C a přidal sůl.
Na www.splendenspower.cz je o tom víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2011 13:43 R Muž romant [27987] Re: potapac
Zkus tu vodu měnit denně klidně těch 50%, to je první co se dá udělat a výsledek by měl být velmi záhy pozorovatelný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2011 16:44 Žena potapac [2] Re: katterinecka
10l akvarko, teplota 26 stupnov, zive rastliny, filter momentalne ziadny (musela som ho dat dvom samickam do 20l akva )vodu menim 50% kazdy treti den. krmim ho len zivou potravou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2011 16:39 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: potapac
Chtělo by to napsat něco o akvárku ve kterém je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2011 16:33 Žena potapac [2]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Neviete co je mojmu Brunovi? Este vcera bol v pohode a dnes ma takto zlepene plutvicky a nedokaze ich rozlepit ani ked sa predvadza pred samickami. :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2011 06:35 Natalia Re: romant
Asi kúpim nové akvárium,kde dám aj nové rastliny. Ale zdá sa mi že 20L je veľa pre jednu bojovnicu a také veľké akvárium nemám ani kam dať. Kým ho kúpim nechám ju v tomto aj s rastlinou.
Chcem sa ešte spýtať či by som ju mohla nechať pri okne,kde je viac svetla a čo s tou plutvou?Neviete čo by sa jej mohlo stať?
Ďakujem Vám za odpovede :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2011 20:51 R Muž romant [27987] Re: Natalia
Udělej pro tu bojovnici to, že jí pořídíš alespoň 20 litrový akvárko s normálním vybavením(filtrace, topení, plovoucí rostliny) a uvidíš, že se její zdravotní stav, když se o ní budeš normálně starat tím, že jí budeš pravidelně jednou týdně měnit vodu, jistě spraví. To s tím akváriem ovšem udělej co nejdříve, nebo se s ní rozluč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2011 20:47 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Natalia
Rozhodně by to chtělo skutečné akvárium s filtrem a živými rostlinami. Než zařídíš novou nádrž, tak bych jí měnila vodu klidně každý den. Vždycky po výměně si nalij vodu do pet flašky a tu použij při další výměně. Při tak malém objemu to nebude problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2011 20:42 Natalia – Betta
Ahoj.
Doma mám 2L akvárium v ktorom mám jednu bojovnicu pestrú.Kúpila som ju v tom akváriu.(Teraz je to v každom chovateľskom obchode u nás-2L akvárium pre bojovnicu.)
Ako som ju kúpila mala na konci akoby biely hrbolček.Dodnes ma to až tak veľmi netrápilo,pretože som sa nato bola pýtať na v jednom obchode,kde mi povedali,že zakiaľ žije a nič jej nie je tak je to v poriadku.Zrazu som spozorovala že jej začína blednúť plutva.
Dnes som sa na ňu pozrela a uvidela som ako má jednú bočnú plutvu červenú a tú druhú normálnu(priesvitnú).Pravidelne papá,všetko je v poriadku.Väčšinou dňa spí a to mi tiež nejde do hlavy.
(Ak sa mi zajtra podarí sem dať fotografie,bližšie vám to ukážem)
Prosím pomôžte mi!
Ďakujem :-)
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 99

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 100339x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10015-betta-splendens-nemoc?od=4185