Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Betta splendens - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2012 23:47 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: Jana
Fotka nic moc. Ale tady sul už nepomuže nemáš lepší foto jinak bych nasadil baktopur od sery.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2012 23:42 Jana – Nemoc
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravim, mam nemocnou jednu bettu samicku, ktera je v izolaci uz skoro dva tydny, lecim soli a kapickami na bakterie a houby, ale TA vec na supinach ji nemizi, zasilam foto. Normalne zere i dycha.
Co to je? Pripadne, co na to doporucujete zakoupit?

Druhy problem mam se sameckem, ktery je ted cerstve po treni a asi byl vycerpany a napadlo ho take neco, ten to nema tak markantni a muze to byt i neco jineho. Normalne zere i dycha.
Co je to? A co na to?

Dekuji predem za odpovedi. :(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2012 14:45 R Muž romant [27981] Re: mao
Máš teď dvě nezaběhlý nádrže, i když to původní akvárium se jeví jako "zaběhlejší", původní filtr, takže bych je dal tam a denně měnil nim. 1/3 vody, nekrmil několik dní vůbec, no a pro příště je lepší než svěřit krmení osobě neznalé, to raději nekrmit vůbec, to je pro akvárium prospěšnější. Zdrarvé ryby vydrží 14 dní bez krmení, bez obav.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2012 14:41 mao – akva x karanténa
Ahoj přihodila se mi nepříjemná událost. Neplánovaně sem šla spát ke kamarádce a řekla mámě ať mi nakrmí rybu a když sem další den přišla domů viděla sem ,že je akvárko celý zakalený žrádlo na všem a moje betta byla úplně bledá a pomalu plavala , tak sem rychle bettu i spoluobyvatele plže vylovila a přemístila do provizorní karanténí nádrže (pětilitrová zavařovačka od okurek). Všechny rostliny jsem umyla a celou nádrž založila znova , a těď bych potřebovala poradit jestli mám bettu a šnečky přemístit do akvária , nebo nechat v karanténě dokuď se akva nezaběhne:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2012 14:22 jackeee Re: katterinecka
Ok, budu měnit. Ty testy mám od eShy..kytky pořídim, není to dlouho, co jsem je vyhodila, abych se zbavila těch řas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2012 13:09 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: jackeee
Určitě teď měň vodu častěji, tím nic nezkazíš a začni nejlíp hned dneska. Určitě bys měla i normálně měnit vodu častěji, když tam nemáš rostliny. Pořiď si alespoň plovoucí.
Kolík jí měníš? Jaké testy přesně máš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2012 10:51 jackeee Re: katterinecka
Mám testy, vodu měním jednou týdně a o filtru toho moc neřeknu, klasický s houbičkou, střední velikost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2012 05:33 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: jackeee
Jak si poznala že je kvalita vody v pořádku? Jak často měníš vodu a kolik? A jaký tam je filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2012 01:08 jackeee
Ahoj, problém s bettou řeším i já. Mám 30L akva, kvalita vody okteplota 27 stupňů, v akvárku dvě betty, každá má svojí polovinu. Nedávno jsem řešila řasy, takže kytky jsme vyhodila a koupila jskousi rašelinu, která mě řas zbavila, nicméně od té doby mám jednoho beťáka nemocnýho. Ploutve má na první pohled v pohodě, ale vypadá to, jako by ho táhly ke dnu, neudrží se dlouho ve vodorovné poloze a dnes jsem si všimla, že se mu jedno očko tak trochu nafouklo a je světlejší, než druhé.Jakoby šedý zákal.Normálně žere, ale téměř bez pohybu, ocas si opírá o topení nebo o písek. Netušíte někdo, co by to mohlo být a jak mu pomůžu?Děkuji za odpověď. Marie

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2012 14:17 R Muž romant [27981] Re: minusek
Pokud je ten její stav jenom fyzického charakteru, tak by se zotavit mohla, ale pokud je sužována nějakou, třeba bakteriální chorobou, tak jí ani tak moc šancí nedávám. Uvidíš, jak na tom bude zítra a pokud neuvidíš zlepšování se stavu, tak bych přikročil k tomu utracení.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2012 14:13 minusek Re: romant
Rybku jsem oddelila od ostatnich rybek z akvaria a zacina se docela vzpamatovavat. Zacala i plavat. Nechce se mi ji hned zabijet ale samozrejme ani nechci aby se trapila. Ta druha samice zacala byt docela agresivni napadlo me, zda ji to neudelala ona a ted neni rybka treba jen ve stresu. A cetla jsem ze ploutve jim dorustaji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2012 14:05 R Muž romant [27981] Re: Coman
To setkání s dlažbou, to beru, ale ten nůž do krku, to je lehce nepřesné. Nožem přerušit míchu, tak by to mělo býti spíš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2012 13:58 Coman Re: minusek
Raději s ní švihni o zem, nebo ji bodni nožem do krku, a až pak ji spláchni protože bůh ví jak dlouho by se musela trápit ještě v kanále..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2012 13:44 R Muž romant [27981] Re: minusek
Nejlepší desinfekce(prevence) je vhodný prostředí k němuž bezesporu přispívá pravidelná výměna vody a tu bych určitě doporučil i v tomto případě. Prostě bych několikrát po sobě vyměnil klidně polovinu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2012 13:40 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: minusek
Spláchnutí bude možná lepší pro tebe, ale ne pro tu rybu, měl by si ji předtím utratit aby se dál netrápila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   21.06.2012 13:39 minusek Re: p7701
Dobre myslim ze to splachnuti bude lepsi.A je nejaka desinfekcni prevence do akvaria aby se mi teda nenakazil zbytek rybicek pokud jde o nejakou nemoc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   21.06.2012 13:28 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: minusek
Udělej to co nejdřiv. Nakaza je možná. Máš dvě možnosti. Bud ji spláchni, neboj většina to tak dělá. Je to rychle a nevidíš to dlouho. Nebo ji dej do kelimku a zalej perlivou vodou. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2012 13:26 R Muž romant [27981] Re: minusek
Netroufám si odhadovat, to co vidím je evidentně zubožená ryba, pro kterou bude to utracení nejlepším řešením. Já to dělám v silně perlivý vodě.
Edit: rybicky.net/forum/15576
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2012 13:24 minusek Re: romant
A jak mám utratit rybicku? Jen by mě zajmalo zda se jedná o nejakou nemoc aby se mi nenakazili ostatni rybicky nebo zda jde jen o napadení jinou rybkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2012 13:15 R Muž romant [27981] Re: minusek
Volil bych šetrný utracení.
Edit: Zjevně nejsem se svým názorem sám.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2012 13:14 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: minusek
Myslím že tady už žádná rada nepomuže. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2012 13:05 minusek – Betta
Fotka k příspěvku Prosím o radu.Mám jednoho samečka a dvě samičky chovám je společně s neonkami v 50l akvariu. Od včerejška jedna ze samiček bojovnice se začala chovat divně plave jen na hladině vždy se nehýbe pak najednou jak když jí rupne a plave jak splašená okolo pak se uklidní a je zase nehybna. Ztratila barvu nežere a má potrhané ploutve nevím co by to mohlo být. Přidávám foto lépe to vyfotit nešlo je pořád zalezlá v rohu. Děkuji za rady
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2012 11:52 Muž LiborSprysl [9015] Re: Nympheas
Odvar je úplně zbytečný, stačí list hodit do nádrže...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2012 11:31 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: Hajdulka
Pokus se sehnat listy mandlovníku,můžeš udělat odvar a přidávat do vody.Nebo prodávají přípravky s obsahem huminových látek,které už obsahují přírodní organické složky vznikající rozkladem převážně rostlinných zbytků.Působí antibakteriálně,na zbarvení ryb a jsou dobré i pro výživu rostlin.Tak ať se daří. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2012 10:40 Hajdulka Re: Nympheas
Děkuji Vám za radu... Nyní jsem měla v akváriu přípravek Anti-Mykotin a pozoruji nepatrné zmenšení největšího červeného fleku. Dnes vyměním vodu a budu nadále pokračovat jen vodoléčbou bez přípravků a snad brzy flíčky zmizí úplně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2012 06:02 Muž LiborSprysl [9015] Re: Nympheas
Pokud je zarudlý povrch pokožky, může jít o nevhodné ph v akváriu s nižší alkalitou, popřípadě bakteriální infekci. Samořejmě to nevidíme, ale dodám také - zvýšený obsah dusíků. Který provází kyselé prostředí. A z toho plyne = "nedostatečná údržba¨".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 22:01 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: Hajdulka
Možná jsi přehlédla můj příspěvek..pokud je zarudlý povrch pokožky,může jít o nevhodné ph v akváriu s nižší alkalitou, popřípadě bakteriální infekci.Chtělo by změřit.Nemoc vzniká postupně nevhodnou kvalitou vody,ne náhle,takže jak říká Romant dlouhodobě zvýšit kvalitu vody a hlavně se zaměřit na ph. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 21:51 R Muž romant [27981] Re: Hajdulka
Za dva dny vodoléčby se toho moc nestane, nepolevuj v tom aspoň týden a denně měň alespoň 1/3 akvárka. Moc nekrm, do akvárka nezasahuj. Co je ten protiplísňový prostředek zač? Jinak k tomu prostředí, zrovna dneska jsem tady kolegovi doporučoval huminy a třísloviny, to platí samozřejmě i pro Tebe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 21:39 Hajdulka Re: romant
Nejdříve jsem zkusila vodoléčbu, ale změna nebyla viditelná, ani k lepšímu, ani k horšímu, takže jsem zkusila nakapat do akva přípravek proti zaplísnění rybek ale to jsem udělala až dnes, takže výsledek není patrný... A absolutně nemám představu co by to mohlo být sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 21:20 R Muž romant [27981] Re: Hajdulka
Jak ta ryba vypadá, stále stejně, hůř, líp? Podnikla jsi nějaký léčebný kroky, třeba začla měnit častěji vodu?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 21:16 Hajdulka Re: cezarmilan
Akvárium má normální tvar kvádru a písek je také normální. Nejsem malé dítě ani vyšinutá, abych rybám dávala růžový, či zářivě žlutý píseček. Ale měla jsem pocit že v sekci ,,nemoci" máte řešit nemoci Vašich ryb, případně radit ostatním uživatelům jak naložit s nemocnou rybičkou a ne probírat tu tvar akvária či barvu písečku... Takže pokud nemáte nějaký nápad, co by s mou rybičkou mohlo být, byla bych ráda kdyby jste přestal urážet mé estetické cítění a mé city k rybičkám a raději se přestal vyjadřovat k mému příspěvku. Děkuji Vám ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.06.2012 20:50 R Muž romant [27981] Re: cezarmilan
Lepší 20 litrová koule než 2 litový hranůlek, ale to už se tady probíralo tolikrát, holt opakování matka moudrosti, nebo něčeho jiného? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.06.2012 20:46 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: cezarmilan
Koule je v tom nevinně. To, co "si umíte představit", má platnost pro akva jakéhokoli tvaru. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 20:29 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: katterinecka
No nie tvar nádržky, ale viem si predstaviť obsah. Začína to guľou, mušlami, farebnými kamienkami a potom prídu problémy o ktorých je tu reč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 16:36 R Muž romant [27981] Re: corydoras©
Pokud je ta ryba nějak více postižena, tak jenom vodoléčba stačit nebude, bude do podpora, ale chtělo by to použít nějaký vhodný antibakteriální léčivo, ale bez fotky těžko soudit. Můžeš podmínky v akváriu vylepšit i nějakejma huminama a tříslovinama, řašelinovým výluhem, možno použít něco z komerčních přípravků, třeba Torben, nebo svařit nějakej lektvar doma, jestli si troufáš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.06.2012 16:20 Muž corydoras© [72] - Ode všeho trochu ;-) - Raci, Labyrintky, Plži...Re: romant
Dobře, začnu vodoléčbou a uvidím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 14:23 R Muž romant [27981] Re: corydoras©
To bude zhoršenejma podmínkama v tom daným akváriu. Pokud je to taková rychlovka, tak by to mohla bejt bakterka(bakteriální rozpad ploutví BRP), ale chtělo by to fotku. Každopádně nasazením vodoléčby teď hned, se nic neskazí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 14:19 Muž corydoras© [72] - Ode všeho trochu ;-) - Raci, Labyrintky, Plži...
Ahoj, včera ráno jsem koukal na Bettu a chybí jí kus ocasní ploutve, vlastně skoro polovina, nevím jak je to možné, protože žije v AQ sama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.06.2012 20:12 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: cezarmilan
Často jsou betty v chovnách v zavařovačkách nebo i v lahvích. Ideální to sice není ale nesnesitelným stresem očividně netrpí. Tady se navíc jedná o 20 litrů!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2012 13:57 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Hajdulka
Bože môj!? veď tam vidím okrúhlu nádrž, sú v guli? Koľko ich je, že sa takto trhajú? Trpia neznesiteľným stresom a máš toho výsledok, či si úplne bez citu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2012 13:07 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: Hajdulka
Může jít o nevhodné ph v akváriu s nižší alkalitou, popřípadě bakteriální infekci.Chtělo by změřit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2012 12:50 Hajdulka – Betta fleky
Fotka k příspěvku Zdravím, přikládám sem fotku své betty. Nevíte co by to mohlo mít? Po těle se jí začaly objevovat červené fleky, které jsou i na ploutvích. Ploutve místy začínají ztrácet barvu. Mám 20L akva ve kterém mám jen tu bettu, 3 rostliny, kořen, vodu měním 1x týdně. Teplota vody se pohybuje okolo 26°C. Děkuji za radu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2012 09:11 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: lopuchojd
Ano i déle a sledovat stav ryby ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2012 08:32 Muž lopuchojd [10] Re: romant
Abych to teda shrnul.Kazdy den po dobu 3 dnu menit v akva 1/3 vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2012 16:49 R Muž romant [27981] Re: lopuchojd
Nikam neodlovovat, tou vodoléčbou lehce polepšíš podmínky v akváriu, prozatím bych se netrápil dalším postupem, neb si myslím, že vodoléčba zabere. Pokud se budu plést, tak bych doporučil třeba eSHa 2000, ale jak říkám, prozatím bych to viděl jako předčasné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2012 15:35 Muž lopuchojd [10] Re: romant
A mam ji nechat mezi ostatnima a nebo ji mam odlovit?Pokud odlovit tak ji dat do vody z akva nebo uplne nove vody?
Kdyz to nepomuze, jake lecivo mam pouzit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2012 14:28 R Muž romant [27981] Re: lopuchojd
Vodoléčba je intenzivní výměna vody činěna denně, či obden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2012 14:17 Muž lopuchojd [10] Re: romant
Co to je vodoléčba?
A co muze bejt ta tecka hned pod okem?Z fotky jsem si myslel ze je to odlesk ale beta ji tam taky ma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2012 12:34 R Muž romant [27981] Re: lopuchojd
Dopuručuji vodoléčbu po dobu 2-3 dní a pokud se to nebude lepšit, tak potom aplikovat nějaké antibakteriální léčivo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2012 12:16 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: lopuchojd
Může se jednat o plíseň či poranění.Plíseň se jeví jako chomáček vaty.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 99

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 100191x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10015-betta-splendens-nemoc?od=3833