Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Betta splendens - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.11.2012 21:33 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: Dollie
Mohla byt proste jenom stara. Nebo nejaka vrozena vada, kterou neovlivnis. Pokud padala k zemi a neudrzela vysku, tak byl s nejvetsi pravdepodobnosti spatny plynovy mechyr.
Muzes se pokusit udelat pitvu a zjistit vic. Ale uprimne bych to nedelala. Vydezinfikuj akvarko, nech ho zajet a treba kup novou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2012 20:27 Dollie Re: romant
Ne, pokaždé nebyla odlovována, jen dnes, protože se mi nezdálo její chování.:( Jsem z toho ještě pořád v šoku.:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2012 20:24 R Muž romant [27987] Re: Dollie
Píšeš o navrácení ryby při výměně vody. Mám tomu rozumět tak, že při každý výměně vody byla ryba odlovována někam jinam? Jak často ta výměna vody probíhala? Jak starý je to akvo v němž je, vlastně byla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2012 20:20 Dollie Re: romant
Ahoj,
dnes jsem psala ohledně pomoci mé rybičce. Bohužel to však šlo rychle a Betta umřela sad během dvou hodin po tom, co jsem si všimla jejího zvláštního chování. sad Nedokážu si to vysvětlit, jak se to mohlo stát, co s ní bylo. sad Vypadala naprosto zdravě. Ještě před pár dny bylo vše v pořádku, pěkně plavala a byla spokojená. Dnes jsme se rozhodli pro běžnou výměnu vody v akváriu 1/3 akvária z 16 ti litrové nádrže. Rybička se však chovala po navrácení do akva divně. Ztrácela koordinaci, špatně plavala, což u ní nebylo zvykem. Už včera se držela dlouho u hladiny, nehýbala se, bála jsem se, že je mrtvá, ale pak se normálně rozplavala. Tak jsem tomu nevěnovala pozornost. Ale dnes už mě její chování (plavání) opravdu zarazilo (avšak ráno bylo ještě vše v pořádku). Bylo to hrozné, bylo mi jí strašně líto, ale nevěděla jsem, jak jí pomoci, což pro mě bylo ještě horší. sad Stalo se to už někomu? Co s ní mohlo být?:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2012 17:31 R Muž romant [27987] Re: Dollie
Na první dobrou bych ordinoval vodoléčbu, nebo-li denní výměnu 1/3 vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2012 17:28 Dollie – BETTA ŠPATNĚ PLAVE
Dobrý den,
mám obavy o svou rybičku. sad Mám 16ti litrové akvárium a v něm jednu Bettu, dále pak rostlinky, kmen atd. mám tam filtr mini a také teploměr, takže teplotu vody neustále hlídám. Pohybuje se kolem 25 °C. Dnes jsem si všimla, že mi rybička nějak špatně plave. Jako kdyby ztrácela koordinaci. Plave a najednou začne padat ke dnu. Také se drží hodně u hladiny a dokáže se strašně dlouho ani nehnout, najednou začne pozvolně padat ke dnu.:( Někdy si myslím, když se dlouho nehýbe, že je mrtvá. sad Mám o ni opravdu starost. sad Ještě před pár dny se mi zdálo, že je vše v pořádku. Prosím poraďte, co to může být, a jak jí pomoci?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2012 13:13 R Muž romant [27987] Re: jpalach
Pokud je ryba v týden "starým" akváriu bez výměn vody, tak je to jasný, ne zcela funkční biologická rovnováha, nedostatečně fungujicí nitrifikce, tak se tomu musí těma výměnama vody pomoci, jinak máš pravdu, že to neustojí, neváhej a začni s vodoléčbou, čas běží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2012 13:10 Muž jpalach [0] Re: romant
OK děkuji, zkusím to i když nevím jesi ryba do te dobry neumře, moc dobře nevypadá, plovouci rostlinu mám, teplota kolem 24,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2012 13:00 R Muž romant [27987] Re: jpalach
Denně měň 1/3 vody, měj teplotu min. 25 stupňů, akvo přikrytý, nějakou plovoucí rostlinu, to je tak ve stručnosti základ, žádný krmení, můžeš odkalit dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2012 12:34 Muž jpalach [0] – onemocnění bojovnice pestrá
Dobrý den, mám asi týden (v malém 12 l akváriu) bojovnici pestrou. Vodu jsem nechal dostatečně odstát, z vybavení mám pouze filter. Ale po týdnu se jí objevily na těle slizovité chuchvalce, ryba začala být malátná, nepříjímá potravu možná se jedná o plíseň nevím. Memáte někdo zkušenost? Děkuji
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.10.2012 14:38 Jirka Re: Jirka
Tak moje Betynka to taky nepřežila. Můžu za to já, věřil jsem že v tom pidi kotci může žít. Prosím, NEKUPUJTE jim ty pidi akvárka. Je to hnus.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2012 22:20 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: kyo
Tak ta samicka dneska umrela. Jen tak. Nic viditelneho na supinach, hlave, ploutvich, zabry ciste. Jen bych rekla, ze mela neco v brichu. Nebylo nijak zvetsene, ale pri blizsim prozkoumani bylo videt, ze ji tam prosvita tmavsi barva. jako zanet nebo neco ve strevech. Co to muze byt? Ostatni vypadaji v klidu. Mam si delat starosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2012 21:45 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: slunecnice54
No...obávám se že v dnešní době, kdy se neprodávají pořádné ryby ale zchoulostivělé paskvily ten rozdíl 4 stupňů stačit i může.. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.10.2012 21:44 R Muž romant [27987] Re: slunecnice54
Já bych to zakrytí nějak vymyslel, přeci jenom mají rády to svoje pohodlí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2012 21:41 Žena slunecnice54 [1] - LabyrintkyRe: romant
Díky nechci ji trápit. Jen dotaz. Pokud nemá člověk zakryté akva, má 26 stupňu vodu, v akva. Je pro bojovky problém 22 okolní vzduch?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2012 21:41 Muž Sid [6633] - RostlinyRe: slunecnice54
Sklenice s betou se sice dá dát do vyhřívaného akva, ale jestli je na tom skutečně špatně, pak je lepší ji nenechat trápit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2012 21:34 R Muž romant [27987] Re: slunecnice54
Je to stejný, jako u ostatních ryb, velmi dobrá metoda je silně perlivá voda, i pro bojovku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2012 21:32 Žena slunecnice54 [1] - LabyrintkyRe: romant
Nemám jinou nádrž s topítkem. S mezi ostatní nemocnou dávat nemůžu. Prostě nemám karanténu. Je ve sklenici vedle akva. Zítra to ukončím. Jen nevím jak, protože bojovka je trochu jiná ryba než ostatní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2012 21:23 R Muž romant [27987] Re: slunecnice54
Podle toho jak to píšeš, tak víš že to je špatně a stejně se ptáš a nic s tím neděláš. Buď rybě zajisti patřičný odpovídající podmínky a nebo chovej jiný druhy. Moc šancí na to, že to tvoje ryba přežije jí nedávám, to ukončení se jeví jako nejlepší řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2012 21:19 Žena slunecnice54 [1] - Labyrintky
Mám velký problém. Moje bojovka dostala vodnatelnost. Musela jsem ji oddělit ze spol. akvária. Začala jsem ji léčit. Zdá se, že léčba zabrala, šupiny už nemá odstáté i oči už jsou lepší. Jen jak jsem ji dala bokem. Tak má chudák jen 22stupnů a začala plavat na boku. Jako by měla nafouklé břicho. Asi se nachladila podle toho co jsem vyčetla tak ji teď na nádržku alespoň svitím a teplo jde od žárovky. Už začala i žrát, ale pořád ji to táhne nabok mám ji trápit nebo to ukončit nevím jak jí mám pomoct.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2012 18:52 Jirka Re: romant
Už je u gamat, teploměr vedle ní na stole. Zítra kupuju akvárko. Snad to zvládne. Děkuju za radu. Dám vědět, jak to dopadlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2012 18:49 R Muž romant [27987] Re: Jirka
Já Ti odpovídám v duchu Tvého zadání. ;-) To, že dospíváš k tomu, že je to co máš blbost, potom jenom dobře. Pořiď normál 20 litrový akvo s komplet vybavením a bude to fungovat. Teď pokud něco neuděláš s tou teplotou, tak půjde beťák do nebe. Dej tu pidi nádržku někam k teplu, nic jinýho rozumnýho mě nenapadá. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2012 18:44 Jirka Re: romant
Fotka k příspěvku 25C ne. Má 22C okolní teplotu bytu. Do takhle malýho klumpu topení nevymyslím. Když jí budu dávat střídavě na topení, tak to budou asi zase pro ní šoky...já vím, chce to větší akvárko, že? :(

Ale doteď byla krásná, živá, všechno... Takhle vypadal před 14 dny.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2012 18:34 R Muž romant [27987] Re: Jirka
Tý vody měň polovinu a pořiď tam na hladinu nějakou plovoucí rostlinu a krm jenom obden. Třeba rybicky.net/atlasrostlin/ceratopteris_pteridoides
rybicky.net/atlasrostlin/pistia_stratiotes
Máš tam teplotu alespoň 25 stupňů? Pokud ne, tak zajistit a akvo mít přikrytý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2012 18:32 Jirka – Betta - vybledla a plave u dna
Fotka k příspěvku Dobrý den,
můžete mi zkusit taky poradit? Betyna, cca 4 měsíce od koupě. Cca před týdenm začala být vybledlá, slepené ploutve, stále u dna, tak hodinu denně plave. Žere normálně. Žádné boule. Co s ní?
Akvárium...a teď přijde kázání...já vím... 2L klump ze zverimexu.
Voda 1/3 denně. Na rady tohoto fora jsem přestal lít chemii co mi k ní prodali. Krmíme komáříma larvama co mi k ní prodali.
Děkuju moc za jakékoli reakce, i za ty, ať koupím větší akvárium...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2012 17:53 DREDRA Re: kyo
Jak říkám toto slyším poprvé.Mě u potěru při problémech s plyn.měchýřem pomáhala dieta ...prostě krmit střídměji. Většina rybek se srovnala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2012 16:45 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: LiborSprysl
Mozne je vsechno ;) Na druhou stranu, moji malicci to snedli, ale michala jsem to se suchym zradlem pro poter a potom se jim plyn. mechyr srovnal. Teda vetsine. Rikam si, kdyz neni jineho zbyti, proc to nezkusit, treba to taky zabere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2012 07:08 Muž LiborSprysl [9015] Re: DREDRA
Já to tu také již viděl, ale je to opravdu největší kravina jakou jsem kdy četl smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2012 22:58 DREDRA Re: kyo
kyo napsala: uvarit hrasek certvy a ten rozdrtit treba vydlickou na kasi a nicim jinym rybu chvili nekrmit. No tak toto teda slyším poprvé, jste si jistá, že si z Vás někdo neudělal srandu? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2012 20:29 Žena kyo [271] - Labyrintky – divna betta
Jedna ze samicek, co je sama v bettarku, se mi zda nejaka "divna". Par dni je takova zpomalena. Nevadi ji, kdyz na ni nekdo saha - nelekne se a moc neplave, nezere, dycha pomalu, ploutve ma stazene u sebe. Je to dospela samice, mam ji uz dva roky. Stari to byt nemuze. Jine priznaky u ni nepozoruji. Prijde mi laicky v depresi. Co ji muze byt? Vodu jim vsem menim pravidelne, teplota stabilni. :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   20.10.2012 20:26 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: Šárka
To ze lezi na boku, to uz je vycerpana z toho, jak se ji nedari potopit. Pokud to neni vyvojova vada, tak je sance, ze se z toho muze dostat. Kdyby se to nelepsilo, tak utratit. Na jednom serveru mi poradili babskou radu, ze mam lehce uvarit hrasek cerstvy a ten rozdrtit (treba vydlickou) na kasi. A nicim jinym rybu chvili nekrmit. Melo by se to zlepsit. Pokud to neni jak rikam vyvojova vada, ktera se projevila pozdeji. Ted ji vzduchuj, at nemusi tolik rozrazet hladinu. Zajima me, jestli to u tebe zabere jako u me, dej pak vedet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.10.2012 19:20 DREDRA Re: Šárka
To vypadá na problém s plyn.měchýřem ,nemohl se nachladit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2012 16:08 Šárka – BETTA-nemocná ploutev?
Dobrý den, máme rybičku BETTA asi měsíc. Celou dobu byla dobrá a teď se nemůže potopit. Plave jenom po hladině. Snaží se plavat dolů, ale pokaždé ji to vynese nahoru. Může mít něco s ploutví? Dá se to léčit? Nevím co s ní máme dělat. Prosím poraďte! Když se nepokouší plavat leží na hladině jako by na boku.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.10.2012 07:54 R Muž romant [27987] Re: Paťa
Bakterie se snižovat nebudou, ale dojde k vyvětrání a z vody se odstraní to škodlivé co je akváriem nespotřebováno, takže směle do toho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2012 07:52 Paťa Re: romant
Vďaka. Dnes sú už všetky cípy ok, len ten vyťahaný trolinku odstáva. Vodu začnem teda meniť obdeň aspoň 1/4. Ešte dotaz - nevadí takto častá výmena vody na "zabehnutý" chemizmus vody? Neznížim tým príliš počet prospešných baktérií? Beťákovi to vadiť asi nebude, ale o halančíkoch som čítala, že sú citlivejší na prudké zmeny..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 19:11 R Muž romant [27987] Re: Paul
Nešířil bych poplašný zprávy, BRP vypadá trošku jinak, nastuduj to. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 19:02 R Muž romant [27987] Re: Paťa
Svítí to novotou na dálku, šel bych do klasiky, tedy častých výměn vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 18:54 Muž Paul [2] - AsieRe: Páťa
No, skus ho chvíly pozorovat, i ty ostatní rybičky, podle toho to poznáš. Já osobně si myslím že by si to nenechal líbit. Ty kamínky nějak ostrý nejsou.
A zakrvacený to být nemusí. Může to být tmavší část ploutve. Jestli nepomuže výměna vody (možná by to mohl být bak. rozpad ploutví) rozhodně bych ti doporučil eSHu 2000. S ní jsem beťákovy vyléčil rozpad. Měl bys ho hodně pozorovat, ať se mu to nerozšíří. Může přijít o půlku ploutví za 2 dny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 16:26 Paťa – Poranené končeky
Fotka k příspěvku Ahojte, som nováčik v akvaristike, prosím o radu. Mám tri dni bettu a dnes som jej zbadala poranené končeky plutví (na fotke). Sú to tri cípy, všetky nakrvavené, jeden z nich ako keby bol aj vyťahaný. Chovám ju spolu s párom halančíkov Hjerreseni (mohli to byť oni?), podklad je granitový štrk (mohla sa zraniť sama?). Pátram teda po příčine a prípadnom ďalšom nebezpečenstve pre ňu. Vďaka za rady. Paťa
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 15:11 R Muž romant [27987] Re: Andrew
Půl hoďky vykoupeš v tom roztoku hypermanganu(fialovější barva), opláchneš vodou a používáš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 15:10 R Muž Silent [5949] Re: Andrew
Po opláchnutí čistou vodou ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 15:09 Andrew Re: Silent
Takže to co nejde vyvařit vemu hyparmanganem a pak to hned muzu zacit pouzivat, jo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.10.2012 14:49 R Muž romant [27987] Re: Andrew
Jenom upozorňuji, že po té desinfekci je nutný k tomu akváriu přistoupit, jako k akváriu nově založenýmu, takže vodu měnit, měnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 14:47 R Muž Silent [5949] Re: Andrew
Filtr a topítko se dají vydezinfikovat roztokem hypermanganu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 14:41 Andrew Re:
Tak nakonec jsem rybku usmrtil, uz ani nemohla plavat, byla u dna a jakoby se dusila. Takze ted bych spis potreboval vedet, jak mam vydezinfikovat akva a techniku, ktera u rybky byla. Celkem rychle bych to akvarko a techniku potreboval pouzit. Prolejt to Savem asi ne, co? A vyvaret to vsechno nemuzu, filtr, topitko, to neprevarim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 10:56 - Re: Andrew
Ta rybka je na tom už ozaj zle.No skúsiť pre ňu niečo urobiť ešte môžeš.Odporúčaný Bactopur,soľ do vody,rybku na pár sekúnd von z vody a poškodené miesta pretrieť jemne navlhčenou vatou v hypermangáne.
Ale je na tom už ozaj zle,takže to zabrať nemusí.Humánnejšie bude ju šetrne usmrtiť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 09:26 R Muž romant [27987] Re: Paul
Akvárium není nutný předělávat, jenom je nutný o něj správně pečovat, jinak s tou radou o ukončení trápení té rybky se dá souhlasit, ale to je na tazateli, jak se rozhodne, stávající odžitou zkušenost mu nikdo už nevezme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 09:24 R Muž romant [27987] Re: Andrwe
Ano, již jsem ho doporučil, ale jak píšu, ta rybka je na tom bídně a je možné, že to nezabere. Pokud tam nejsou, tak pořiď živý, třeba plovoucí rostliny, to jsou dobří pomocníci s udržováním dobrýho prostředí v akváriu. V průběhu léčby bych nekrmil a počítal s tím, že bude nutný po tom léčení vodu měnit opět denně, protože bactopur bude ničit nitrifikační bakterie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 09:23 Muž Paul [2] - AsieRe: Andrew
Tak to vypadá špatně. Rybka se trápí, nejlepší by bylo abys jí uspala. Podívej se do sekce usmrcení ryby. akvárko musíš komplet předělat -nové dno - nejl3pe černé, pořádně všechno vydrhnout, vodu nech odstát aspoň týden. A až potom si kup novou rybičku. Kolika l. nádrž máš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 09:17 Andrwe Re: romant
Diky za rychlou odpoved. Jsem naprosty zacatecnik, ale o akva se staram, jak nejlip dokazu, filtr jsem nemel, ten jsem si poridil az ted, ale vodu jsem menil kazdych 24 hodin aspon par litru a odsaval dno, nemyslim si, ze bych udelal nejakou zasadni chybu. Takze pokud je to bakterialni, tak asi Baktopur od Sery, co?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 99

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 100242x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10015-betta-splendens-nemoc?od=3718