Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Betta splendens - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 13:22 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: p7701
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Děkuji, romant je stejného názoru. Teď jsem přišel domů a řekl bych, že se to zhoršilo. Díra je větší a víc zaplísněná. Když jsem léčil tou eshou, tak to bílé aspoň mizelo.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.01.2013 12:26 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: KarlosS
3 dny je málo, u bactopuru léčba trvá i 9 dnů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 11:23 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostliny – dírka
Zdravím,
má betta (zřejmě z důvodů nízké teploty ve společ. nádrži) má nad skřelí dírku, která je uvnitř bílá. Léčba v separé 3 dny eSHA 2000 a poté 3 dny Baktopur nezabrala. Vzduchuji, teplota 25-26°C, ryba je aktivní, žere, při pozorování v pořádku.
Děkuji, Karel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2013 21:20 Žena vondr001 [674] Re: kyo
Tak už je v karanténě, uvidím jak se to bude vyvíjet dál. Snad je opravdu jen přežraný. Je to bojovnice mé desetileté dcery a moc to prožívá. :-( Zježené šupiny, ani vyboulené oči zatím nemá.
Vodu v akvárku měním pravidelně 1x týdně (1/3). Zítra udělám testy vody.
Všem moc děkuji za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2013 20:53 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: vondr001
lecba je v dnesni dobe uz docela dobre mozna, pouzijes rybi antibiotika, daji se objednat, jsou na predpis.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.01.2013 20:18 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: vondr001
No hele uvidíš zítra. Jestli je nažranej, tak to bude dobrý. Ale v případě že bude stejnej, obávám se že by mohlo jít o vodnatelnost, což se špatně léčí. Většinou to končí špatně. Pak by bylo lepší to ukončit šetrně silně perlivou vodou. Ale uvidíš. Každopádně jestli neni sám v akva, měla bys ho dát do karantény.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2013 20:12 Žena vondr001 [674] Re: p7701
Fotka k příspěvku No trochu si mě s tím tvým tlusťochem uklidnil. :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   20.01.2013 20:05 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: vondr001
Fotka k příspěvku Když na tý fotce toho neni moc vidět. Jestli je nafouklé delé břicho nebo jen boule na břiše. Zkus to líp vyfotit. Já ted krmil a dívej. :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2013 20:02 Žena vondr001 [674] Re: p7701
Naposledy žral včera ráno. Přijela jsem domů dnes večer a měl tam bouli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.01.2013 19:55 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: vondr001
Neni jen nažranej? Betty se dokážou nacpat patentkama, pak takle vypadaj.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2013 19:39 Žena vondr001 [674]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, mám problém s bojovnicí. Na břiše se ji objevila velká boule - viz foto. Před dvěma týdny jsem začala krmit ryby živýma patentkama. Mohl by to být nějaký parazit? :-( Žere normálně, plave normálně, žádné další příznaky nemá.
Děkuji za rady.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.01.2013 19:20 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: kyo
Asi tak. S tim nic neuděláš. Do chovu ho nedávej. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.01.2013 19:10 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: Origami
Me jeden samecek nedovira zase levou zabru. Neni nijak nemocny, jen mu proste nejak roste nakrivo. Pozoruju to uz mesice a nic zvlastniho se nedeje. Rikam si, ze takovy proste bude uz do smrti. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2013 19:04 R Muž romant [27987] Re: Origami
Drtivá většina nemocí má průvodní jev a tím je, že ryba přestane přijímat potravu, to může být první signál, že se něco začíná dít, takže pokud žere, tak jí dej čas na zotavenou, jak zde zaznělo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2013 19:00 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: Origami
Myslím že né, Opravdu to vypadá na nějaký šrám z bitvy. List mandlovníku, ok ještě ji měn každý den alespon týden půlku vody. Pro jistotu. Tak at to to dobře dopadne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2013 18:29 Muž Origami [3] - LabyrintkyRe: p7701
Dobře :-) Nechám ji pár dní v karanténě a uvidím jestli se to zlepší. Krom vyšší teploty, dostala list mandlovníku, tak uvidíme... Mně šlo hlavně o to, jestli to nemůže být příznak nějaké nemoci, kterou jsem nedokázal určit.


Všem děkuji za rady!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2013 17:49 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: Origami
To může být následek nějakého zranění. Řekl bych, že je zdravotně v pořádku. Nechal bych jí pár dní v karanténě. To máš jak u lidí. Taky maj někteří hendikep vinou úrazu. Bud v klidu. At se daří palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2013 17:40 Muž Origami [3] - LabyrintkyRe: malyLibor
To by mohlo být dost pravděpodobný. Jenže zase když přijímá potravu, ať už větší vločky, či granulované.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2013 17:38 Muž Origami [3] - LabyrintkyRe: romant
Nic takového. Reaguje na pohyb, nazdvenu-li např. krycí sklo, plave bez problému a cíleně k hladině, k místu, kde bych mohl hodit potravu. Avšak za poslední dva dny jsem spozoroval, že z ničeho vylétne - stejný pohyb, jako kdyby jí cizí ryba škládlivě kousla do ploutve. Udělá to max. 2x za den. Jinak vše v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2013 17:17 R Muž romant [27987] Re: Origami
Jak vypadá to plavání? Neplave jakoby proti něčemu, ztěžka a trochu méně koordinovaně?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2013 16:47 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Origami
Hm... mně to připomíná, když mi kdysi beťák sežral šneka a ten se mu vzpříčil v tlamce... pomohlo až odstranění šneka pinzetou... ale je fakt, že ten beťák tedy nežral, ale plíseň se mu v tlamce udělala taky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2013 11:07 Muž Origami [3] - Labyrintky – poškozená čelist
Dobrý den,
rád bych požádal o radu. Nedávno jsem si všimnul, že moje bojovnice má "vykloubenou čelist" (nedokážu najít lepší termín pro tento problém).
Tlamku nedokáže dovřít a neustále pluje s nepřirozeně polootevřenou. Dva dny zpět jí z ní navíc visela bílá "štětinka", usoudil jsem, že by to mohla být plíseň a raději jsem bettu přelovil do menšího AQ, zvýšil teplotu - "štětinka zmizela - nicméně tlamka zůstála v nepřirozeně otevřené poloze.
Bojovnice normálně žere, pluje a nemá žádné další viditelné problémy. Snad jen možná více polehává na dnu, ale to může být problém toho, že je momentálně na samotce.
Dřívější pobyt v prezentaci, nyní v 16l, teplota 29'C, molitanový filtr, výměna 20% vody ob dva dny.
Pokud se mi podaří zachytit problém na fotce, tak dodám.
Předem děkuji za Vaši reakci.
Ještě dodám, že tento stav se objevil přibližně v období, kdy jsem začal krmit novým krmivem - Hikari Betta bio-gold.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2013 23:10 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: kyo
Děkuji, ale ona se chová jako zdravá, i baští s chutí. Nasadil jsem baktopur, zatím se to nelepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2013 22:00 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: KarlosS
Tyhle diry se mohou tvorit nejen u bakterialni infekce, ale take u tubery. Nicmene precti si o tom neco, jestli ma dalsi priznaky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2013 20:46 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: romant
Už na tvou dřívější radu používám do připravené vody Torben (nyní Torumin) a poctivě týdně měním 1/3 vody. Ale vím, že mám přerybněno a asi trochu víc krmím. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.01.2013 20:32 R Muž romant [27987] Re: KarlosS
Jinak takovýto pozdější stavy vznikají z nedostatečný péče o akvárium, zvláštěpak výměny vody jsou dost důležitý, použít nějakej rašelinovej výluh, dodat huminy, třísloviny, to je to co jim svědčí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2013 20:29 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: romant
Děkuji moc. Jdu študovat ten Bactopur a zítra ho koupím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.01.2013 20:26 R Muž romant [27987] Re: KarlosS
Osobně bych nasadil ten bactopur, eSHa zjevně nezabírá a budou to více namnožený bakterie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2013 20:18 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: romant
Fotka k příspěvku Děkuji za rychlou odpověď. Já už dával 3 dny eshu do společenskýho akvária v kterým byla. Přelovil jsem ji až dnes. Po dvoudenní aplikaci zmizelo to bílý, tak jsem si říkal, že je to na dobré cestě. Ale včera navečer to zase zbělalo, tak jsem ji začal léčit na samotce. Mám tedy ještě pokračovat s tou eshou, nebo už zítra začít tím bactopurem? Moc děkuji.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.01.2013 20:10 R Muž romant [27987] Re: KarlosS
Je tam skoro prd vidět, ale myslím si, že se bude jednat o pokročilejší stádium nějakýho bakteriálního napadení, takže ta eSHa 2000 je zcela na místě, ale je možný že to nebude stačit a bude nutný použít silnější kalibr, jako třeba Bactopur a to rozhodně v tom separé akvu, neb je to trošku narušitel biologický rovnováhy.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2013 20:06 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostliny – Dírka za skřelí
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím,
moje betta - samice má za skřelí - viz. fota, takovou jakoby vykouslou dírku, která trochu zbělala. Vylovil jsem ji ze společenského akvária "Kačák" do karantény "Válec" a aplikoval 3 kapky eSHa 2000. Zapnul jsem jí raději vzduchování i když je tam zaběhlý filtřík. Teplotu držím na 25°C. Jo a dal jsem na těch 15l vody půl kávový lžičky mořské soli. Mám ji cca rok.
Udělal jsem správně? Poradíte co je to za nemoc a jakou léčbu aplikovat? Děkuji moc.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2013 22:06 Michaela Hnausova Re: p7701
Jeste jsem chtela rict, ze si neni lina dojit pro jidlo a na vzduch. Ale pak sebou ,,hodi,, jak sutr na dno. Nee ze by si lehla ale spadne a prepadava na strany jak kdyby mela tezke ploutve. Ale davam na vas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2013 22:03 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: Michaela Hnausova
Já bych to drasticky nevyděl. Moje betky taky polehávaj a nic jim neni. Tak pro začátek vyzkošej měnit vodu každý den, teplotu 25 stupnů a uvidiš. Tu vodu stačí třetinu denně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2013 21:58 Michaela Hnausova Re: p7701
Nevim kde byla nez jsme si ji koupila ale mam ji pul roku. To byla malinka a ted je velikanska. :-D A na zrcadko reaguje normalne bojovanim. Ale pak si zase lehne na kaminky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2013 21:58 R Muž romant [27987] Re: Michaela Hnausova
Je to o podmínkách, jako vždy. teplotu min. 25 stupňů, pravidelný týdenní výměny vody, nějakou tu rostlinu. Když není v nádrži filtraci, tak výměny vody obden. Pokud to je skutečně ten plynovj měchýř, nebo třeba to stáří, jak zde zaznělo, tak nepomůže nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2013 21:56 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: Michaela Hnausova
Já bych to na měchýř neviděl. Podle popisu ta ryba otupěla. Podle mě stáří nebo ji skus přiložit zrcátko co bude dělat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2013 21:55 Michaela Hnausova Re: romant
A je tu nejaka obrana proti bakteriim? Jetezke radit kdyz se nevi presne co je rybce, ale vic nez vymenit vodu asi nejde.:// Je sance, ze se zmatori at ji je co ji je? Vypada zdrave ale lezeni na dne neni dobre. :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2013 21:52 R Muž romant [27987] Re: Michaela Hnausova
Ne, není, to je záležitost přemnožených bakterií v dutině břišní postižený ryby, ale jak píšu, třeba se mýlím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2013 21:50 Michaela Hnausova Re: romant
Plynovy mechyr? A je to viditelne na telicku? :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2013 21:47 R Muž romant [27987] Re: Michaela Hnausova
Osobně to tipuju na nějaký poškození plynovýho měchýře a to bývají konečný záležitosti, ale můžu se mýlit, uvidíš co na to ostatní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2013 21:47 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: Michaela Hnausova
Rád bych poradil, ale bylo by dobré vědět v jakém je akva. Jak častá je udržba, jestli je filtrace, topení atd.? Samozřejmě nesmíme zapomenout na věk ryby. Betty se dožívaj něco kolem 3 let, takže to může být i stáří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2013 21:43 Michaela Hnausova – ochrnuta betta
Dobry vecer.
Mam asi pul roku betku a je nadherna, velika, vypada zdrave, papa, zadne problemy splotvemi nema, ale....prijde i ze ma ochrnutou zadni cast tela nebo nevim..sotva vyplave na hladinu,jako kdyby prestala ovladat vsechny ploutvicky..ja radaze vyplave na hladinu aby se nadechla..nevim co s tim, pokud nekdo vite, budu rada za rady:) je mi ji lito a rada bych ji pomohla..dokonce prestala stavet svoje hnizdecka..ale papa a vypada ok az na tu akcnost a stale se povalovani na dbe akvaria..drive byla akcni tak nevim:((

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 13:53 R Muž romant [27987] Re: Alex
Vodu měnit denně, nekrmit a teplotu držet na min. 25 stupních, to je základ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 13:50 Alex – nemocná betta
Dobrý den, naskytl se mi problém. Betta mi ztácí barvu a je taková bílo červená a přestala ji fungovat pravá ploutvička. Nechce mi moc žrát a skoro se nehýbe. Už ji mám 7 měsíců a asi před 5 dny jsem ji přestěhovala z mini 2l aquária pro betu do 5l aquária. Měla jsem u ní také dva malé sumečky, ale ty už jsem dala zvlášť. Filtr nepoužívám, ale vodu čistím pravidelně a krmím 1x denně. Byla bez problému a teď je jak vyměněná :(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 13:17 R Muž romant [27987] Re: Michaela
Pokud se ryba nedokáže potopit, tak to vypadá na problém s plynovým měchýřem a to bývají konečné záležitosti. Chce to se starat o kvalitu prostředí. Mít teplotu nejméně 25 stupňů, nepřekrmovat, pravidelně měnit vodu a hodí se živý rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 13:12 Michaela – nadnášení, nechutenství
Dobrý den. Náš malý bojovník je v posledních dnech nějaký špatný. Téměř nežere, nevyprazdňuje se a je pořád čumáčkem u hladiny (což jsem teď vypozorovala, že je možná proto, protože když chce jít hlouběji, voda ho nadnáší nahoru)

Nevíte co s ním může být a jak mu pomoci?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2012 13:05 R Muž romant [27987] Re: simule
Vodoléčbu na něj. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2012 10:03 Žena simule [58] - MiniakváriaRe: romant
Tak rybka v noci vylezla a spokojeně čistíla akvárko:)Ale Tefík se mi nelíbí ty ploutvičky má pořád škaredější. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.12.2012 20:20 R Muž romant [27987] Re: simule
Uhynulá ryba v takto malým akváriu, může být problém. Intenzivní, denní výměny vody jsou na místě. To čištění filtru by mělo probíhat tak, že se čistí v momentě kdy je již zanešen a to se pozná, podle jeho výrazněji sníženého výkonu, takže žádný preventivní píglování, to je spíš na škodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2012 20:15 Žena simule [58] - MiniakváriaRe: romant
Aha. Mo nevím komu bych je dala. S platama v akvárku je fialkový beťáček, ale asi tam s něma mebude v poho, jo? A teď jsem zjistila, že mi tam chybí čistička..tak bude někde asi mrtvá, ale mám tam pařez a konečně mi to zarostlo a nejde ji vidět. Vždycky vylezla jak čistim filtr nebo se podává jídlo a teď nic. Co teď? Mám prohledat akvárko, vytáhnout pařez atd? coze
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 99

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 100285x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10015-betta-splendens-nemoc?od=3637