Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Betta splendens - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 14:35 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: MIO
Zrcatko ho mohlo vysilit.Vpdolecba =intenzivní výměna vody obden 1/3.
2 l? coze To bude chyba hlavne v akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 14:33 MIO Re: Annabell
Nevím co je míněno radou - vodléčba. Rybka už druhý den nežere, jinak jsem zkoušela špetku soli, zvyšování teploty. Včera jsem také zkusila do akvárka zamýchat kapku přípravku Multi-Medikal (kombinované léčivo typu FMC). Před příznaky problému - cca5ti dny jsem přidala k jedné straně akvarka zrcátko. Nemohla tato změna způsobit stres a vyvolat dříve popasné potíže?
Máme akvárko na 1 rybku - 2l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 14:25 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: MIO
Zkus vodolecbu,vypada to na bakteriální rozpad ploutvi. Jste můžeš zkusit přidat nejaky raselinovy vyluh.
Jak velke akvarko je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 14:21 MIO – Bojovnice - nemoc?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Může mi prosím někdo poradit, co schází naší rybce a jak ji pomoci? Máme ji měsíc, chováme ji samotnou v malém "bertárku", teplota vody 25°C, vodu čistíme 1x týdně. Asi tři dny má stažené ploutve, drží se spíše u hladiny, těžce dýchá a hlavně se jí udělaly tmavé fleky na těle z obou stran u ocasní ploutve a okraje ploutví ji také zhnědly. Původně byla čilá a nádherně tyrkysová. Přikládám fotky nyní a v původním stavu.

Předem děkuji za Vaše zkušenosti a rady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2013 11:42 R Muž romant [27987] Re: Nikola90
Šikla by se fotka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2013 10:57 Žena Nikola90 [5] - HalančíciRe: romant
Dík.Výluh mám a o soli jsem taky uvažovala.Vodu měním každý druhý den,co jsem na to přišla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.07.2013 10:21 R Muž romant [27987] Re: Nikola90
Nic, vodoléčbu(intenzivní výměnu vody) a lehoučký přisolení vody(pol.lžíce na 50 l vody) a když to nezabere tak třeba šetrnou eSHu 2000. Přidat rašelinový výluh, taktéž možné a nejen v těchto případech vhodné, z komerčních třeba Torben, či Amazon.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2013 10:19 Žena Nikola90 [5] - Halančíci – chorá tlamka
Ahoj všem. Mám dotaz čím se dá léčit chorá tlamka u bojovnice. Mám samičku, která má na tlamce červené šrámky asi z poranění ze souboje s druhou samicí a vypadá to, že má spodní pysk opuchlý.Občas při nadechnutí u hladiny povyskočí jinak plave normálně. Přemýšlím, že zvednu teplotu ale nevím jaký léčivo mám přidat. Mám modř,zeleň,preventin,fmc, bactopur, multimedikal a anti-mykotin.Předem dík za každou radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2013 14:49 R Muž romant [27987] Re: Jupí
Vyměnit vodu a je to. Ta bílá barva to jsou bakterie uklízeči, který stejně tak jako ty krevetky a šneci se tu mrtvolku snaží z nádrže odstranit, takže pokud byla uhynulá ryba odstraněna a voda vyměněna, jede se dál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2013 14:45 Žena Jupí [125] - Asie
Ahoj , dneska mi mi umřela samička betty , ale žádnou nemoc se na ní nepozorovala až do chvíle než sem viděla jak na její mrtvole hodují krevety , měla takovou fialovo modrou barvu a když sem jí lovila teď ven byla skoro celá bílá . Mám udělat nějaká opatření popřípadě ,že by to bylo nakažlivé ? Nechtěla bych něco zanedbat. poraďte mi prosím ,Děkuji Vám . sad
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2013 13:02 Žena Jaffi [91] Re: Nikaa
Tady na stránkách doporučují na plíseň toto: rybicky.net/nemoc/saprolegnia

Dříve než chemii můžeš ale vyzkoušet i vodoléčbu (výměna 1/2 vody každý den). Myslím, že nic nezkazíš ani přidáním soli v přiměřeném množství (dle litrů vody v akváriu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2013 11:27 Nikaa
Fotka k příspěvku Ahoj. Memu sameckovi se pred par dny udelal bily chomacek kolem pusy. Podle toho co jsem vsechno nasla na internetu predpokladam, ze se jedna o plisen. Ale na kazde strance jsem se docetla o jine lecbe. Prosim poradte :(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2013 16:02 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Annabell
Nevim, jestli je to opravdova cerna voda (tedy to cemu se tak rika), ale jak slaby caj je. Nicmene to neni moc videt, staci studenejsi bila v osvetleni a ono se to skoro nepozna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2013 16:00 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: Designer
Ja to teda taky zkusím :-) Aasi mate tu vodu porad hnědou ze? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2013 15:59 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Annabell
Mame Bettu v akvarku s Ramirezkami. Byl to trosku nevhodny darek, dostala ho pritelkyne od kolegyne k narozkam. Kdyz ho donesla, lezel chudak na dne kelimku, v akvarku pak padal na ocas, vypadal ze odejde. Za dva dny se spravil. Dnes zije s tema Ramkama ve vode s Torbenem 2.5ml/10l a dovadi jak sileny. Obcas, asi z nudy, vsechno prozene, ten vyluh se mu zda vyhovuje :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2013 15:13 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: romant
To budu mít tu vodu Furt hnědou ne? Ale tak kdyz se mu to bude líbit
:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2013 15:12 R Muž romant [27987] Re: Annabell
Uvidíš jak na to borec zareaguje, no a když se mu to zalíbí, tak jseš odsouzena k doživotnímu přidávání výluhu. :) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2013 15:10 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: romant
Ok tak děkuji moc jo a jak dlouho to mám dělat ? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2013 15:09 R Muž romant [27987] Re: Annabell
Dej tam normálně dávku dle návodu a po každý výměně trošku přicmrndni, to poznáš podle barvy vody a když nedáš po výměně vody nic, tak se taky houby stane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2013 15:02 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: romant
Stoji tam aplikovat 5ml na 10l vody.Aplikujte pravidelne kazde 2 týdny poloviční dávku.
Takže po výměně nakapu10ml a co kdyz teda menim tu vodu co 2 dny mám tam něco kapnout nebo ne.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2013 14:58 R Muž romant [27987] Re: Annabell
Jasně podle návodu a uvidíš co "uvidíš", když se Ti to bude zdát moc hnědožlutý, tak ubereš, to poladíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2013 14:55 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: romant
On je můj odchovanec.Jinak kolik ai tu teplotu?Mela jsem ted problem s rasou takže tam mám ted hodne šneků ale rasa je pry ted tam je Clea Helena.Dno odkaluji 1x tydne nebo podle potreby.
A ten Torumin tam tedy mohu dat norm podle dávkování?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2013 14:53 R Muž romant [27987] Re: Annabell
Ano, taky možnost. Tu teplotu spíš nad 25, neb většina kupovaných ryb u nás jsou importy a to jsou zhejčkanější ryby. Určitě dodržovat hygienu dna, přecijenom je to akvo litráže spíše menší a dobrý prostředí je základ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2013 14:49 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: romant
Mám Torumin.Ten mohu použit?Jj. Kolem 25
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2013 14:43 R Muž romant [27987] Re: Annabell
Za vodoléčbu pochvala, tak ještě přidávej nějakej rašelinovej výluh, třeba Torben, nebo Amazon. Co teplota, ta je teď asi v normě min. 25 stupňů, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2013 14:26 Žena Annabell [40] - Labyrintky
Ahoj,mám v 20l akva Bettu samce(6mesiců) a par šneků.Posledni dobou je divny.Moc neplave,je lekavý,někdy polehava na rostlinkach a střapí se mu ploutve.Zere normálně a na zrdcatko reaguje.Ty ploutve lecim vodolecbou.Muze byt příčina toho všeho nejaky parazit popřípadě jak to léčit?Dekuji
Tady je odkaz na akva
rybicky.net/nadrze/18296

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2013 23:03 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
Z toho co vime/vidime se vic asi ani doporucit neda.

Ale pochybuji, ze samotna vymena vody pomuze, specialne kdyz uz je tam nejaky vridek a ryba v tomhle stavu. Samotny maly flicek, kdyz neni zasazeno nic jineho, malokdy rybu takhle oslabi, spis je uz jen vnejsim projevem neceho vetsiho uvnitr ryby. A pokud je to vodou a flicek je jen drobnou bakterialni nakazou, ryba se po vymenach vody rychle vzpamatuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2013 22:54 R Muž romant [27987] Re: PetraJ
Za mě pokračovat ve vodoléčbě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2013 22:47 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: PetraJ
Jestli je to takove spise ruzove, a vypada to trosku napuchle, ac se to tak nejevi na prvni pohled, muze jit i o plisen. Nektere plisne jsou bohuzel dost agresivni a ne vzdy je to snadno a nebo vubec resitelne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2013 21:51 PetraJ Re: romant
Ještě se vracím k nemocnému samečkovi Betty. Vyměnila jsem mu vodu dle Vaší rady a teď večer při ostrém bodovém světle jsem si všimla, že rybka má pod tlamičkou světle červenou barvu - jakoby prokrvení, malý červený flíček se uvolnil do vody akvária. Potravu nepřijímá. Nafotit se mi to bohužel nepovedlo. Předem děkuji za Váš názor.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2013 11:28 R Muž romant [27987] Re: PetraJ
Denně 1/3 akva, bez ničeho, jenom tu vodu. Doporučuji si zřídit prezentaci a pokud není v akváriu, kde ta ryby pobývá filtrace a živý rostliny, tak vodu měnit obden, dno odkalovat dle potřeby a nepřekrmovat, krmit pestrou stravou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2013 11:10 PetraJ Re: romant
Děkuji a jak často mám provádět výměnu vody? 1x nebo 2x za den? Mám do nově vyměněné vody přidávat biofiltr nebo nějaký lék? Petra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2013 10:47 R Muž romant [27987] Re: PetraJ
Jako první dobrou bych ordinoval vodoléčbu(intenzivný výměny vody) teplotu na min. hodnotě 25 stupňů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2013 10:44 PetraJ – Beťák nemoc
Fotka k příspěvku Dobrý den, prosím, poraďte mi...
Přibližně půl roku mám samce Beťáka..
Postupně ztrácí barvu nejvíce na hlavičce kolem tlamky, je hrozně apatický – přestalo ho zajímat zrcátko… byl stále u dna nebo nalepený na filtr.. Zhruba od neděle se přestal zajímat i o krmení … V pondělí jsem ho izolovala od ostatních ryb. Tohle pondělí si vzal jen jednu granulku a v úterý už nejevil o potravu zájem vůbec… Má svěšené ploutvičky a zůstává na jednom místě stále ve stejné poloze...
Takže moje otázky zní - Co mu je? Dá se to léčit a čím?
Předem moc díky za rady. Petra
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2013 13:34 R Muž romant [27987] Re: jenny
Osobně si myslím, že se jedná o problém s plynovým měchýřem bývá to taktéž bakteriální záležitost a je to téměř neléčitelný. S tou rybou se podle popisu nezacházelo moc dobře a to co pozoruješ je důsledek, jenž vyústí v úhyn. Podle popisu je ta ryba tak akorát zralá na šetrný utracení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2013 11:40 jamajcan Re: jenny
Snad pomůže odkaz pro odpíchnutí. rybicky.net/nemoc/vodnatelnost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2013 11:30 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: jenny
Mohlo by se jednat o vodnatelnost. Chtělo by to foto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2013 11:02 jenny – Betta - problém s ponorem
Ahoj, obracím se na vás s prosbou o radu a pomoc ohledně mého nemocného beťáka..

Beťáka mám přes dva měsíce, staral se mi o něj teď kamarád a já si při převzetí rybky všimla, že má podivně okousané ploutvičky (ale bydlí sám!) -> začala jsem ho tedy léčit sera baktopurem, protože má podle všeho bakteriální rozpad ploutví. V neděli jsem vyčistila akva, vyvařila kamínky, do vody přidala baktopur. Rybička mi přišla druhý den v mnohem lepším stavu - víc se zbarvil, byl aktivnější.

Včera odpoledne zničehonic začal plavat na boku a jakoby lapat po dechu a při pokusu se ponořit ho voda zase nesla nahoru. Má i nafouklé bříško. Teď je většinou téměř nehybně u hladiny u jedné ze stěn akvárka.. Co s ním?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2013 21:35 R Muž romant [27987] Re: Sisinka
Pokud to skutečně byla krupička, tak akvo přeléčit přípravkem eSHa exit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2013 21:33 Žena Sisinka [0] – Krupička
Do akvária se mi dostala krupička (umřeli mi na krupičku betty). Všechny ryby už uhynuly. Bylo to ze dne na den. Jak se mám zbavit krupičky v prázdném akváriu? Děkuji za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 19:38 Žena Sisinka [0] Re: lajkin
A kolik máš teplotu vody???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2013 16:18 R Muž romant [27987] Re: lajkin
Chtělo by to fotku, takhle to jsou jenom dohady a domněnky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2013 15:54 lajkin Re: Sisinka
Je červený. Ale měl jsem modrého, ten už není. Modrá je samice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2013 10:34 Žena Sisinka [0] Re: lajkin
Je samec modrý?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2013 17:53 lajkin – ztráta pigmentu
Ahoj. Nevíte jaká může být příčina ztráty vybarvení u bety? Jak samice tak samec od hlavy začíná tmavnout. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 16:36 Muž lojzalojzovic [327] Re: Andrea
Co třeba zkusit toto? akvarista.cz/…
Nevím jestli ten vodopádek dělá beťákovi dobře, bojovat pořád s proudem, no nevim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 15:48 R Muž romant [27987] Re: Andrea
Já třeba proti akváriím ve tvaru koule nic nemám, jenom je třeba si uvědomit, že ta či ona ryba má nějaký nároky a u těch bett je to jak jsem již popsal. Prostě když bude mít zajištěnou odpovídající teplotu(ideál je akvo přikrytý), budou tam živý rostliny, nebude se překrmovat, bude se odpovídajícím způsobem pečovat o dno(odkalovat dle potřeby) tak ani ten vopodádek nebude potřeba, tedy za předpokladu, že se bude obden měnit ta 1/3 vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 15:36 Andrea Re: Designer
díky.. ale já si koupila to akvárko první..:-) mě se líbilo, hezky to v tom vypadá..a pro jendoho Bettáka myslim, že je tam prostoru dost.. jinak misto na to nemam. mam na tu kouli bohužel...to hranatý se mi tolik nelíbí.. vím, že většina tu je proti kulatému akvárku..Kamarádka má na tu Bettu tu veznici dvoulitrovou a Bettku tam má rok už...to nechápu... já tady mám i kamen velkej...mušle vetsi,schova se měl kam... nejvíc ale byl za filtrem ve tmě... jinak sem poustěla ten vodopádek i světlo...musím ošefovat nějak tu teplotu.. Ted sem akvarko vyměnila a je řpipraveno pro novou...muzete mi nekdo napsat, čím tu Bettku krmite..?? Odkaz na žrádýlko..?Já mám tenhle pytlíček, máte někdo něco lepšího ?? krmivo-pro-ryby.heureka.cz/… stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 13:44 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Andrea
Zkus si na www.miga.cz/… zadat akvarko.

Zkusil jsem 25x25x25cm, takovou krychlicku, jednomu Betakovi by mohla stacit. A cena je 160Kc.

Osobne bych radeji volil 30x30x30cm za 277Kc, pac je to skoro 2x tolik vody a v tom uz by se mel Betak jak cunik v zite, vcetne moznosti mu tam dat neco pekneho ohledne rostlin a treba i kus nejakeho maleho korene, sutriku... proste akvarko se vsim vsudy.

Problem s umistenim nejake te techniky u takoveho akvarka uz nebude, kryt se da snadno udelat, protoze tak maly ctverec nepotrebuje buhvi jak tuhy material a osviti to pri techto rozmerech i LED pasky za par kacek, nebo i jedna usporka ci male zarivkove svetlo nad kuchynskou linku, treba namontovane na policce nad akvarkem...

Kdyz uz, stejne se veci okolo musi koupit a jestli uz dam 160, nebo i 277Kc za sklo, to uz si tak rikam prece nikoho nevytrhne... a je to pak akvarko, ne nejaka pohled zkreslujici koule ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 13:41 R Muž romant [27987] Re: Andrea
Hmm, tak to už jsou vopičárny. Pořiď si normální akvárko někde kolem těch 20 litrů, jestli máš místo, tak klidně větší, s komplet vybavením a bude po starostech.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 99

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 100243x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10015-betta-splendens-nemoc?od=3373