Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Betta splendens - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.08.2013 12:04 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Katka
To plavani neni tou ploutvi. Betka lezi na dne, kdyz se podchladi, alespon ma zkusenost to rika. Kdyz je maji na kramu v kelimkach, a nemaji dostatecnou teplotu, muzes presne tohle videt u vice kusu najednou. Nedokazu jen rict, zda je to jen teplotou vody, nebo i teplotou vzduchu ktery dycha (protoze jak jiste vis, nadechuje se vzduchu).

Pritelkyne donesla krasneho Betaka, ale bohuzel bylo dost chladno a donesla ji ho jako dar k narozeninam kamaradka, ktera o tom moc nevi (ryba byva spatny dar, ale u nas to nastesti nevadilo). A tak Betak lezel na dne kelimku s naplacato polozenym ocasem a nevypadal vubec dobre, tak tak se chodil nadechnout. V akvariu pri 26°C pak plaval divne, jako by ho ocas stale tahal dolu. Nicmene ve slusne vode se zminenou teplotou a krytem nad akvariem se za par dni spravil (necekal jsem to, spis jsem cekal, ze bude pritelkyne smutna).

Takze, nepodchladil se Ti? Nedycha treba v noci pri otevrenem okne nad hladinou studeny vzduch? Jak je akvarium velke, nebo spis jak dobre je v nem udrzovana teplota? V malych nadrzkach bez topitka a bez udrzeni teploty nad hladinou to muze byt problem. Nejaka natrzena plotev je u Betty velmi maly problem, umi se orvat tak, ze temer plotve nemaji a zase to dokonale doroste, a to dost rychle, pokroky ve srustani/narustani jsou videt ze dne na den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.08.2013 22:22 Muž Toník [396] Re: romant
Ta beta už má před sebou "konečnou".
Rok je dost dlouhá doba na tento druh ryb, zejména když nejsou její životní podmínky dvakrát ideální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2013 20:50 R Muž romant [27987] Re: Katka
Určitě, když jsou dobrý podmínky, tak ploutve normálka dorůstají. Můžeš přidat nějaký rašelinový výluh, třeba Torben, nebo Amazon dle návodu, na vylepšení prostředí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2013 20:47 Katka Re: romant
:-D to samozřejmě chápu:) .. Každopádně jsem netušila, že jí ploutvička může dorůst. Moc děkuji snad se podaří :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2013 20:43 R Muž romant [27987] Re: Katka
Já jí nedokážu přičarovat a proto radím často měnit vodu, aby byly dobrý podmínky a ploutev rychleji dorostla, nic jinýho poradit neumím, třeba někdo další. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2013 20:39 Katka Re: romant
Vodu se snažím měnit opravdu často, ale tam bude problém ta utrhnutá ploutvička, nějak bez ni nemůže kormidlovat. Opravdu s tíhou se dostane nahoru aby se nadechnul nebo nažral :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2013 20:34 R Muž romant [27987] Re: Katka
Vodoléčbu, ono je taky otázka jak byl starej v době nákupu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2013 20:28 Katka – ulomená ploutvička
Ahojky, mám bettu už cca rok a pořád je to čupr klučina, akorát se mi v poslední době stále leží u dna. Má problé vyplavat a nadechnout se. zjistila jsem, že si zřejmě o rostlinu, kterou má v akvarku utrhnul skoro celou ploutvičku na hřbetu a díky tomu nějak nezvládá platvat. prosím o radu co s ním, je mi ho hrozně líto :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2013 09:35 R Muž romant [27987] Re: Pepenka
Pohledá se návod, třeba v nějakým zdejším vlákně, ale pro Tebe bude jednodušší si zakoupit již hotový produkt a to jmenovitě třeba Torben, či Amazon a dávkovat dle návodu tam přiloženého.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2013 09:16 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetkyRe: romant
Jak se dělá rašelinový výluh?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2013 09:04 R Muž romant [27987] Re: Pepenka
Dal bych týden vodoléčby a začal přidávat rašelinový výluh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2013 08:52 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetky
Včera mi umřel Beťák (měli jsme ho tři měsíce). Byl v akva se dvěmi samicemi (které jsou obě ok). Už den předtím nebaštil a samice ho začaly napadat. Šel na samotku, zkoušela jsem vodoléčbu a Eshu2000. Bohužel to nepomohlo. Pro jistotu jsem vodoléčbu začala aplikovat i u samic, dala jsem i Eshu (přece jen, nevím proč umřel). Mám ještě jednoho samce, který byl doteď na samotce, jak dlouho čekat, než k samicím předám tohoto samce? Pokud v akva "něco" je, nerada bych, aby to skolilo všechny..díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 20:38 R Muž romant [27987] Re: Kamila
Měnit vodu, klidně denně 1/3 akvária, mít teplotu min. 25 stupňů, akvo přikrytý, nepřekrmovat, mít živý rostliny a číst, číst, číst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 20:35 Kamila
Chtěla sem se zeptat. Moje ryba spíš než plave, tak polehává na kamíncích na dně akvária. Je to spávně nebo se mám obávat, že ji něco je? Rybičku mám uplně poprvé.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2013 17:48 R Muž romant [27987] Re: PaulinaP
Je potlučenej, za vodoléčbu chválím, přidej ještě rašelinový výluh a mělo by se to zvládnout touto cestou. Kdyby se to mělo snahu zaplísnit, to místo víc zbělat, tak bych aplikoval eSHu 2000 dle návodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2013 17:43 PaulinaP – Chybějící šupiny
Fotka k příspěvku Ahoj, prosím o pomoc. V úterý jsem si koupila Beťáka, Razbory a Pandy, až doma jsem si bohužel všimla, že Beťákovi chybí několik šupin na hřbětu, nepřikládala jsem tomu moc váhu, myslela jsem, že si je odřel. Dnes ale koukám, že místa bez šupin jsou rozsáhlejší, až k oku, jinak je ryba čilá, normálně žere. Nevíte o co by se mohlo jednat a jak postupovat, mám ho dát do karantény a nějak přeléčit? Zatím je ve společném akva, kde denně měním 1/3 vody.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2013 14:14 R Muž romant [27987] Re: Andy85
To kouzlo za Tebe udělá ta výměna vody. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2013 13:56 Andy85 Re: romant
A jako co jinýho mám dělat, krom té vody? Nejsem kouzelnice. love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2013 13:29 R Muž romant [27987] Re: Andy85
Pokud chtějí rybu udržet v dobrý kondici, tak denně mění část vody a jsme zase u toho. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2013 13:28 Andy85 Re: Designer
Já už se o té Bettě načetla článků nespočet.. Nenáročná, nepotřebuje světlo ani vzduch.. nadechuje se nad hladinou...četla jsem i, že nemusí mít živé rostliny.. by mě zajímalo jak to dělají lidi, co jí mají v těch 2l skleničkách... Rybky přežila.. nabaštila se a plave, tak uvidíme..má čisté akvárko, takže budu už jen dolévat vodu. Děkuju každopádně za rady pro lajka... hop
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2013 10:01 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Andy85
No kdyz prvni posledni, neco si precti o zacatcich s akvaristikou, to by melo byt to prvni. ;-)

Ale tak kdyz uz, dam alespon prvni pomoc.
Pokud se v akvariu voda rozumne pohybuje, ze to neni jak v mixeru, je to rozhodne jen dobre.

Sviceni obcas je jen pro paradu, do beznych akvarii se sviti 8 az 12h denne, predevsim kvuli rostlinam, ale take proto, aby bylo do akvaria dobre videt.

Rostliny potrebuji svetlo a pokud jej nemaji, odumrou a hniji. Pak delaji svincik a dlouho nevydrzi. Jenze tady se nebavime o rezanych kvetinach do vazy, ale o zivych rostlinach. A ziva rostlina potrebuje k zivotu zakladni prvky, tedy dusik, draslik a fosfor (NPK), dale CO2, O2, a pak take mensi mnozstvi dalsich prvku. Ve Tvem pripade ale ty latky dodas krmenim, tim co ryba vyprodukuje, plus vymenou vody, protoze vodovodni voda neni ani zdaleka destilka. No a kdyz rostliny dobre rostou, pak vodu rybe "zlepsuji", protoze z ni odcerpavaji latky, ktere ryby produkuji.

Rostlinu jsem doporucil takovou, at rychle roste a je pokud mozno co nejmene narocna. Aby byla co nejvyssi sance, ze Ti prezije a poroste. Kdyz poroste, a uz ji bude moc, nechas si vzdycky ty nejlepsi kousky a zbytek vyhodis (nebo darujes nekomu dal, protoze tohle Ti klidne nekdo z okoli daruje taky).

Vim, ze to popisuji desne zjednodusene a nerozebiram to jak si zaslouzi, ale k tomu snad slouzi na tomto serveru jina mista (treba clanky) a zde jde opravdu jen o prvni pomoc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.08.2013 20:48 Žena uniorn [21] - RostlinyRe: Andy85
Doporučuji ohlídat si teplotu vody, aby doplňovaná neměla výrazně jinou teplotu, než co je v akvárku.. Mě tak onemocněly 2 betty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2013 18:33 Andy85 Re: Designer
Když přežije do rána, udělám pro ní první poslední ano Kytka vypadá dobře. Akorát ty živé zněčištují vodu, né? Právě mi tam radili, kupte umělé, Betty jsou nenáročné. To akvárko má i vzduch, takovou fontánku, to jí neuškodí? Světlo taky, ale to moc nepouštím. Rybku mám v kelímku, ve kterém mi jí dali ve zveráku, tak snad do rána, než půjdu do práce vydrží. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2013 18:23 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Andy85
Vodu ted men kazdy den, pri tech vymenach co uvadis je jasne, co se stalo. Rybe to muze vyrazne pomoct, zase muze byt O.K. Pozdeji muzes vodu menit i treba co tri dny, to by se sneslo, ale co 10 dnu je tady malo.

Vymenit tu trosku vody kazdy den nejakych 14 dni po sobe snad neni az takovy problem, bys videla co je leceni ryb ve vetsich akvariich, kdyz jedina sance jak se k tomu dostat je kbelik...

Ohledne rostlin, nejrychlejsi co by slo je dat na hladinu:
rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum
Roste to jak silene, nema to zadne extra naroky, nema koreny, ale zasadit do dna ji muzes, aby to bylo hezke (nijak tim rostline nepomuzes, je to jen pro efekt).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2013 18:22 R Muž romant [27987] Re: Andy85
Však to akvo měnit nemusíš, to je jedna z možností. Jenom se nauč častěji měnit vodu a bude to jak má, vo tom je celej problém. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2013 18:14 Andy85 Re: romant
Samozřejmě si Vašich rad vážím, o tom žádná.:-) Ale akvárko měnit nebudu, vodu jsem teď vymenila, rybku mám v provizoriu v té vodě v které byla. Tak snad do rána neumře :-( Kytku koupím zítra živou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2013 17:53 R Muž romant [27987] Re: Andy85
No a teď jí je, protože se jí tam nahromadily N látky z výkalů a krmení, takže se zachovej jak chceš, ale potom jsou naše rady zbytečný. Krmit jednou denně co do 20 vteřin skonzumuje, jednou týdně nekrmit vůbec, krmit pestře, různým krmením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2013 17:41 Andy85 Re: romant, Designer
Díky za rady. Tak akvárko zvětšovat už nebudu. Tohle má 7 litrů. (zase lepší než ty krabičky malinký, které jsou pro Bettky určené). Vodu měním 1x za 10 dní celou vodu a nikdy jí nic nevadilo, smaozřejmě z druhého dne odstátou. Ještě mi prosím poraďte, jak tedy krmit, když mám ty minikuličky. :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2013 17:37 R Muž romant [27987] Re: Andy
Tak o to bez té výměny, viděl bych to na obdenní pravidelnost tak trochu nepůjde. Tedy půjde, ale spíš ta ryba kukat. Ty umělý hrůzy vyměň za normální živý rostliny, moc rybu nepřekrmuj, měj tu kouli přikrytou a ještě jednou opakuji, bez obdenní výměny klidně poloviny vody to nepůjde. Taky můžeš pořídit o kapánek větší, třeba 40 litrový akvárko i s technikou a výměnu vody budeš moci provádět jenom jednou týdně, možnosti tu jsou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2013 17:36 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Andy
Pouziju kolegovu radu, menit ted vodu kazdy den 1/3, tim se nic nepokazi, ale muze se tim mnohe vyresit.

Tohle akvarium nebude nikdy nicim stabilnim, nema moc jak. Koule, nejspis dosti maleho objemu, rostliny umele, takze pokud ma tohle jet, menit vodu a to tak ze cim casteji, tim lepe. V malych objemech je to snadne. Vecer si napust PET lahev od mineralky studenou vodou, nech ji otevrenou a pobliz akvaria (srovna se teplota). Rano tu vodu vymen. A delej to kazdy den.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2013 17:30 Andy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, poradte mi prosím někdo. Mám samce Beťáka, na začátku byl světlej. A teď je hodně tmavej, celkově ztmavnul, všímám si toho už taky týden. Žere, ale moc neplave, spíš je na místě a ani neroztáhne tu svojí parádu. Přijde mi smutnej. Krmím těma kuličkama, ve zverimě mi řekli, 4 kuličky denně. Není to málo nebo naopak moc? Přikládám foto před a jak vypadá teď a jak vypadal před měsícem.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2013 20:21 R Muž romant [27987] Re: Denver
Jak je ta ryba stará?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2013 19:54 Žena Denver [1] Re: romant
Dávala jsem eshu 2000, a v karanténě jsem mu každý den měnila vodu.. Pobyl tam tak 5 dní. :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2013 19:53 R Muž romant [27987] Re: Denver
Jde, ale stejně tak to může bejt bezpočet dalších možností, třeba vyšší N látky. Vodoléčbu jsi zkoušela? Jestli ne, tak bych několik dní po sobě měnil min. 1/3 vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2013 19:42 Žena Denver [1] Re: romant
Zkoušela jsem několik dní nekrmit, ale nesplasklo to:/ A ty vnitřní parazity jde nějak zlikvidovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2013 18:24 R Muž romant [27987] Re: Denver
Několik dní nekrmit a pokud břicho nesplaskne, tak si tipuji, to zdůrazňuji, na vnitřní paratizy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2013 18:15 Žena Denver [1]
Ahoj, sameček Betty splendes už má delší dobu větší bříško, ale šupiny zježené nemá, jen má jeden vybledlý pruh okolo těla, jsem myslela, že je to odřené, ale po léčbě eshou nepomohlo, byl i v izolaci, ale nepomohlo ani měnění vody. Dnes se dívám, a šupiny z toho pruhu mu odstávají -jako by je setřel a je pěkně odřený - až skoro pod kůži, tak nevím, jestli si to dělá sám nebo to má nějakou nemoc. Pochybuju, že by ho tak Tetry černé atakovaly...Nevíte náhodou někdo co s tím? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2013 11:22 R Muž romant [27987] Re: Veronika
Aplikuj do té karantény eSHu 2000 dle návodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2013 11:09 Veronika – PLÍSEŇ
Fotka k příspěvku Dobrý den, můj malý beťák je nemocný! Je to asi 10 dnů co rybka nežere a na ocásku jsem našla plíseň, která se pomalu šíří dál. Ryba byla umístěna ve větším akváriu, kde byly akvarijní rostliny a kameny. Teplota byla standardní, voda odstátá jeden den, pravidelně jsem ji měnila a není chlorovaná. Teď posledních 5 dnů rybu udržuji v nádobě, která má 2L, bez rostlin a ostatních dekorací. Do vody přidávám špetku soli a měním vodu častěji. Potravu i tak nežere. Zdá se mi, že lehce bledne, na zrcátko nereaguje ale plave a nepolehává. Poraďte prosím, co mám dělat abych ji uzdravila?! :-(
Děkuju
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2013 09:49 Muž LiborSprysl [9015] Re: uniorn
Vypadá to, že je dobitá. Ale může to být i přirozený úhyn. Se vzduchováním u labyrintek to nemá nic společného, nejsou na kyslíku ze vzduchování závislé...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2013 09:38 Žena uniorn [21] - RostlinyRe: LiborSprysl
S touto jsem měla 4samičky, dokud byl samec byla pohoda ale samec byl už starší a když uhynul, tak jedna samička začala terorizovt ostatní samice.. Nejspíš jí to vykousala ona - včera jsem koukala, jak šla další bettě po ploutvi a chňapala, ale nic nevzala.. :-O .. Právě by mě zajímalo, jstli by mohla uhynout po nějaký sérii bitek.. Takhle to vypadá, jako by se dusila a udusila - ale byla hnedka pod hladinou na listě a měla vzduchvání, tak se mi to nezdá..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2013 05:57 Muž LiborSprysl [9015] Re: uniorn
K tomu děravému ocásku přišla jak? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2013 23:17 Žena uniorn [21] - Rostliny – Prohnutá betta
Fotka k příspěvku Také prosím o radu, nebo o pomoc s určením příčiny smrti betty - samičky. Ráno jsem našla bettku jen ležící na listu, dýchala, ale už se nakláněla na bok, přelovila jsem jí do karantény, bohužel do večera uhynula - byla celá prohnutá a tlamku i žábry naplno otevřené (viz foto)- a prohnutí se ještě zvětšovalo, jakoby byla v křeči.. Neumím určit co by to mohlo být, mám v akvárku jednu bettu, co doráží na všechny ostatní betty docela surově, tak jestli by jí mohla ubít ona?
Jedná se o 300l zarostlé akvárko, betta by měla být mladá, paramtetry - můžu změřit jen NO2- neměřitelné Ostatní ryby vypadají vpořádku.. dalo by se nějak určit, co jí mohlo takhle zhurta zabít? Popřípadě jaké testy dokoupit.. aby to nebylo vodou, docela se teď častěji vrtám v akva.. :-O ...
Děkuji!
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2013 21:45 R Muž romant [27987] Re: DANMAZUR00
Začal bych standartně denní výměnou vody a když se to za 3 dny nebude lepšit, tak potom aplikovat eSHu 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2013 11:18 DANMAZUR00 – Pořádně nevím
Fotka k příspěvku Na bráchově bojovnici se na hlavě nahoře a dole oběvily bílé fleky. Pořádně nevím co to je. Jestli bledne nebo jsou to fleky. Ale na některých místech jdou prosvítat šupinky a na ostatních ne. Takže jsem došel k názoru, že to bude plísen. Ale radši to posudte vy. Přes nemoci nejsem odborník. :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 20:09 R Muž romant [27987] Re: MIO
Už jsem to napsal, zůstal bych u prosté vodoléčby a pokud to s akvaristikou myslíš vážněji, tak i výluh a eSHa se můžou do budoucna hodit. ;-)
Edit: S tou solí je to poměr polévková lžíce na 50 litrů vody, což ve Tvém případě bude znamenat prostě špetku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 20:09 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: MIO
Nechci byt zlym prorokem, ale ta ryba to nejspis nezvladne at udelas cokoli. Jiste je, ze tak sileneho napadeni se jen cistou vodou nezbavi, na to uz nejspis nema dost sil. Udelej to, co myslis ze je nejlepsi, v tomhle je opravdu tezke radit, protoze vysledek bohuzel znam (nebo predpokladam a pak kazda rada byla spatna).

Muzes jeste zkusit vodu prisolit, ja to nedelam, ale Betta to normalne snese, nezda se mi to tak drasticke jako jine leceni a proti plisnim to pomaha... jen Ti nekdo musi napsat kolik, ja to fakt nevim.

EDIT: A kdyz nenapise, Googlem urcite hledat umis, a kdyby nic jineho, aspon se neco noveho dozvis.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 19:54 MIO Re: romant
Rybka ještě stále bojuje a dokud bojuje, ani já to nevzdám. Chce to asi nechat na ráno. Myslíte, že pokud pokud bude ráno důvod, bude lepší měnit pouze čistou vodu? Nebo mám shánět ten přípravek eSHa2000 a rašelinový výluh?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 19:50 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
Jestli jsem necekal, ze to napises :) . Ale souhlas, ta ryba vecnym menenim leciv moc neziska, spis ji to dorazi. Ja bych to prirovnal k nekomu, kdo vylezl z horiciho baraku. Nemuze se nadechnout a ja mu dam projimadlo, pac se mi zda, ze trpi zacpou, kdyz se jeste pri takovem kasli nepo... todlencto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 19:37 R Muž romant [27987] Re: MIO
Já Mycopur rozhodně neodsuzuji, jenom je jeho použití v situaci, kdy je ryba silně načatá pobytem v nevhodných podmínkách, byla vystavena nadlimitním hodnotám tzv. N látek a to je velmi silný zabiják, tak trochu zbytečné další oslabování a tzv. kazení prostředí přesně tím směrem, který teď je potřeba co nejméně. Proto z mojí strany jednoznačně doporučení prosté vodoléčby a bude jenom na přírodě, jak se zachová.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 99

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 100242x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10015-betta-splendens--nemoc?od=3306