Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Betta splendens - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2013 11:21 R Muž romant [27987] Re: Eliška
Tu vodu mu měň denně a to klidně polovinu(pokud možno stejnou teplotu jako je v akvu) a pořiď si topítko, čímž budeš tu vodu ohřívat na min. teplotu 25 st. jinak to bude zase další úhyn. Měj v akváriu živý rostliny a měj to akvo přikrytý, aby se nenachladil když se nad hladinou nadechuje, krm velmi velmi střídmě a jestli tam nemáš filtraci, kterou měj zapnutou neustále, tak tu vodu bude muset měnit denně, či obden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 11:14 Eliška
Ahoj, v listopadu jsem měla rybičku nemocnou a zkoušela jsem vše co jsem si zde přečetla, ale nedávno mi umřela. Je to hnusné říct, ale asi to pro něj bylo lepší. Byl málo aktivní, nic nedělal...

Teď jsem si však pořídila nového samečka. Zdál se být v pohodě, ale když sem k Vánocům dostala nové akvárium, hranaté, vypadá nespokojený. Dřív jsem měla kulaté a všude mi říkali, ať si koupím hranaté. Teď když je v hranatým akváriu, nadechuje se častěji než předtím a buď je u dna a zarývá hlavičku do maličkých kamínků, které tam mám nebo se snaží vyskočit. Navíc má konce ploutviček bílé a divně zakroucené.

Další problém mám s teplotou vody, mám akvárium u topení, ale ta voda je stále studená. Prosím poraďte mi, jak ji ohřívat (pokud možno nejlevnější variantu). Vím, že teplota vody je pro rybičku důležitá....

Děkuju :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 19:09 R Muž romant [27987] Re: losice :)
Voda, voda, voda, to je ten problém a to překrmení mohlo přispět, ale nehodlám už dále spekulovat, vyměň tu polovinu a bude se vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 19:01 losice :) Re: romant
A to může mít za následek i slepené ploutvičky? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 18:57 R Muž romant [27987] Re: Losice :)
Jestli můžu věštit, tak mu otec dopřával krmení až přespříliš, zkus se zeptat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 18:55 Losice :) Re: romant
A nevíte čím to bylo? Mám v akváriu ještě jednoho betáka, jsou oddělení sklem a několik neonek, jenže všichni jsou v pořádku a nemají ani náznak nemoci. Jen ten rudej... sad

Ještě má nějaké slepené ploutvičky, míval je pořád takové roztažené a pěkné a niní to je jeden "ocásek".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 18:47 R Muž romant [27987] Re: losice :)
Vyměnit polovinu vody a několik dní nekrmit. Tu výměnu zítra zopakovat, budeš vidět jak bude reagovat, měl by pozitivně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 18:45 losice :) – Vánoční trable :(
Ahpj, mám problém s červeným samečkem Betty. Vrátila jsem se z výletu asi tři dny, staral se o něj táta, no a on pořád leží na dně akvária, na zrcátko nereaguje tak jsem ho dala do menšího akva. asi 5l. Pořád nic nedělá, jen má na hladině plovoucí rostlinky tak jako kdyby na nich ležel, má svěšené ploutve, prosím co mám dělat? Je to můj oblíbený chlapík. stydim Co mám dělat? Děkuji ... losice. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 18:32 Muž pitris65 [9] Re: romant
Dík.S tou výměnou máš pravdu.A co mám Piskořky tak ani tolik neodkalím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 18:30 Muž pitris65 [9] Re: cezarmilan
Výměna vody 1/3 týdně.PH 7-7,4 ,NO2 by měl být na 0-teda podle Rataje,NO3 jsem teď nedělal.Žádné šťourání ve dně,žádná velká změna teploty.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.12.2013 17:45 R Muž romant [27987] Re: Turbínka
Akvo není přerybněný, jediný problém který bych tam i mohl vidět je ten ancák, ale když si vzpomenu, jak jsem kolegu plísnil a péroval stran výměn vody, tak bych ani to nevidl jako problém, von tu výměnu má natrénovanou. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 12:11 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Turbínka
Tak to sa ospravedlňujem, akvárko vyzerá fajn. Potom už len testy vody, ale bude to chcieť popracovať na častejšej výmene vody. Ešte raz pardón.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 12:01 Žena Turbínka [2558] Re: cezarmilan
Já osobně bych hledala příčinu u přerybnění (dle prezentace), 28 teter ohnivých a pár dalších obyvatel v moc malé nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 11:55 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: pitris65
Foto celého akvária nejde sem hodiť? Bolo by ešte dobre zistiť a odstrániť príčinu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.12.2013 10:31 Žena Turbínka [2558] Re: pitris65
Vodnatelnost je prevít, je (téměř) neléčitelné, když už se léčí tak klasickými ATB s nejistou a velice špatnou prognózou. Vyměň ihned 1/2 vody, izoluj (a utrať, bohužel) tu bettku, ostatní sleduj, může se to i nich projevit hned nebo až po delší době působením stresu. Rozhodně bych teď počkala s přidáváním nových obyvatel. Pročti si i tohle vlákno je věnované této chorobě rybicky.net/forum/6443…, jinak tady máš pár odkazů s touhle problematikou www.akvarijni.cz/… a rybicky.net/nemoc/vodnatelnost
Možná se mýlím, nemusí to být vodnatelnost, třeba jen hodně terminální stadium jiné choroby, ale jak vidím ty šupiny z 90% bych se přikláněla ke své diagnóze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 10:18 Muž pitris65 [9] Re: Turbínka
Už mě je to jasný.
A co s ostatními obyvateli akvárka.Nějaká prevence?Nebo něco jiného?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 10:02 Žena Turbínka [2558] Re: pitris65
Tak teď už bych řekla infekční vodnatelnost, ihned rybu izoluj (i do toho jednoho litru) a usnadni mu cestu na druhý břeh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 09:59 Muž pitris65 [9] Re: pitris65
Fotka k příspěvku Takhle už vypadá dneska sad
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 15:53 Muž pitris65 [9] Re: Turbínka
To nastydnutí jsem pochopil-mám kryt na akvárko,teplota by tam neměla být výrazně nižší.Jinak sůl přidávám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 14:29 R Muž romant [27987] Re: Turbínka
U toho měchýře je problém s bakteriema, který jak se namnoží natolik, že prožerou stěnu měchýře, je to konečná a nepomůže ani solná lázeň.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 14:12 Žena Turbínka [2558] Re: pitris65
To nastydnutí bylo myšleno od vzduchu, pokud je studenější vzduch než voda ve které betta žije, může se nachladit a poškodí si labyrint. Ještě mi napadlo, pokud to bude problém s plynovým měchýřem jak říká romant (čemuž by odpovídalo to otáčení kolem osy, držení se u hladiny, tak i zvětšení břišní dutiny) tak by byla sůl k ničemu. Ale pokud je důvodem zvětšení břišní dutiny výpotek byla by vhodná indikace krátké, hypertonické, solné koupele. Vycházím z klasické biologie: je-li prostředí ve které buňka žije hypertonické, má buňka snahu prostředí naředit tím, že ze své cytoplasmy vypouští vodu a tím se sama zahušťuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 13:46 Muž pitris65 [9] Re: romant
Ne,nesplaskl.Naopak se zdá víc nafouklý.S nastydnutím nevím-topení nastaveno cca 26-28 stupňů.Potopí se,ale radši se drží kolem čerpadla u hladiny.Předevčírem jsem začal s přidáním Esha 2000.Dneska žrala.Otáčení kolem osy může být.Takže s tím asi nic nenadělám a asi se chystá do...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 12:50 R Muž romant [27987] Re: pitris65
Pokud nesplaskl po tom nekrmení, jak jsem Ti psal v SZ, tak by to mohl být problém s plynovým měchýřem. Problémy s plaváním, potopit se, nekoordinované plavání i otáčení kolem osy. Možnost nastydnutí, nadechnutí se studenýho vzduchu nad hladinou, se v tomto čase taktéž vyloučit nedá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 12:32 Žena Turbínka [2558] Re: pitris65
Měň vodu, pozoruj ty šupiny, výsledek by měl být viditelný za pár dnů. Ještě bych se zamyslela nad osádkou akvária. Někdo v těhle situacích doporučuje i zasolení, já se solí nemám tolik zkušeností, abych to v tomhle případě doporučila. Zkus prolistovat ještě fórum zde www.splendenspower.cz je věnované speciálně bettám třeba tam najdeš další tipy nebo podobné případy. Ale rozhodně začni s vodoléčbou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 12:15 Muž pitris65 [9] Re: Turbínka
Teplota je 25-26 stupňů dlouhodobě,včera zvýšena na 27-28.Výměna vody 1/3 týdně.Naježená zatím nevypadá.Mám ji asi půl roku a byla menší než teď-takže tipuju tak rok stará.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 12:07 Žena Turbínka [2558] Re: pitris65
Jaká je teplota v akváriu? Jak často měníš vodu? Jak je betta stará? Když se na ní podíváš zhora odstávají ji šupiny, nevypadá jakoby naježená? Pokud jsou šupiny normálně přilehlé, nejedná se o vodnatelnost. Nafouknutí břicha u betty se často stává díky dlouhodobému působení dusíkatých a jiných toxických látek, což by i odpovídalo, protože máš v akváriu osádku vhodnou na dvojnásobný objem! Rybu bych neizolovala, hlavně né do litrové louže bez topení, zvednout postupně teplotu na 26° C (všichni obyvatelé to vydrží) a denně měň 1/3 vody, odstátou a vytemperovanou na 26°C. Snížením koncentrace škodlivin se zlepší činnost vnitřních oránů a měl by výpotek ustoupit. Pozoruj rybu, buď se bude lepšit a nebo se jí zježí šupiny, pokud se to s těmi šupinami stane, doporučuji volit rychlou cestu na druhý břeh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 11:42 Muž pitris65 [9] – Beťák-nafouklé břicho,bledne
Fotka k příspěvku Ahoj!
Zjistil jsem že je Beťák nějaký nafouklý pod hlavou a jako na tom místě světlá.Zatím vypadá že žere.Delší dobu se ale skoro pořád schovává za čerpadlo,pořád odpočívá.Dřív šmejdil po aqva.Předtím měl jako slepené ploutvičky.Nějaká nemoc?


PS:v případě že ho dám do izolace stačí mu malá nádoba cca 1 litr?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 21:33 Nikky Re: cezarmilan
Nemyslím si, že by vzduch mohl být zas tak studený... Akvárium má víko a navíc ho mám v pokoji, ve kterém je stále cca. 22 stupňů. Dále pokračuji ve vodoléčbě, ale sameček je na tom pořád stejně :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 11:40 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Nikky
Niekedy sa stáva, že je veľký rozdiel v teplote vody a teplote vzduchu nad hladinou. Môže sa stať (hlavne v zime), že pri vetraní sa dostane nad hladinu studený vzduch z vonku. Betta sa nadýchne a je prúser. Utrpí jeho labirint
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 15:47 Nikky Re: romant
Dobrá teda. Tak zatím děkuji za rady a uvidíme, jestli se zlepší. Doufám že ano. Případně se sem ještě ozvu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 15:36 R Muž romant [27987] Re: Nikky
Krmení dávat nemusíš, zdravá ryba bez úhony přežije i 3 týdny bez krmení. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 15:33 Nikky Re: romant
Akvárium má 60 litrů, jsou tam živé rostliny i filtrace, dno je napůl písek a napůl štěrk. Krmení dávat musím kvůli ostatním rybičkám, které v akváriu jsou - neonky a parmičky mechové. Zkusím přidat tedy ten výluh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 15:26 R Muž romant [27987] Re: Nikky
Ve vodoléčbě pokračuj i nadále, denně, můžeš přidat výluh, třeba Torben, Amazon, nekrmil bych několik dní a bude se vidět. Nevím nic o nádrži, chce to živý rostliny a pokud tam není filtrace, tak to bez výměn, aspoň obdenních nejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 15:21 Nikky Re: romant
Vodu jsem již vyměnila, teplota 25 stupňů je tam pořád. Zatím se nijak nezměnil a myslím si, že zas takový veterán to být nemůže, když jsem ho kupovali, byl tak poloviční než je teď, takže si myslím že mu bude maximálně tak ten jeden rok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 15:16 R Muž romant [27987] Re: Nikky
Vyměň polovinu vody, měj teplotu na min. 25 stupních a uvidíš jak zareaguje. Když ožije, máš problém s kvalitou vody a budou tam zlobit s největší pravděpodobností N látky a když ne, tak je klidně možný že je to nějakej veterán a pokud je mu kolem 2 let, tak se to vyloučit nedá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 15:11 Nikky – Betta splendens
Dobrý den, potřebuji se poradit ohledně mého samečka bojovnice pestré. Mám ho téměř půl roku a až do dnešního rána se choval naprosto přirozeně co se týče betty... Od dnešního rána jen tak polehává buď na filtraci, kde převážně spí, nebo u dna... Při krmení vůbec nevyplave ke hladině, což do dnešního rána dělal okamžitě jak jsem otevřela víko akvária. Úplně ignoruje jiné rybičky, které když plavali blízko něj hned odháněl... Žádnou změnu barvy, podivné výrůstky nebo cokoliv jiného s ploutvemi jsem nezaznamenala... Vypadá pořád stejně. Nevíte někdo, čím by to mohlo být?
Děkuji za případnou pomoc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 08:51 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Štěpánek
Zkus si taky tady na fóru přečíst něco o Torbenu a trošku mu tam z něj kápnout. Je to rašelinový výluh, který se dá koupit v akvaristice. Může mu to pomoct s dalším hojením té ranky.

Ale opravdu je životně nutné měnit vodu, číst a zařídit se podle přečteného. Přeji hodně zdaru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 08:40 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Štěpánek
Tak žiaľ, robíš všetko ako sa robiť nemá a aj sterilita akvária je dosť nebezpečná. Skús si prečítať toto:
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
Tvoja rybka trpí už len tým, že konzumuje to, čo z neho ide von :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 08:38 Muž Yirka [9126] Re: Štěpánek
Zkuste si s maminkou na chvíli sednout a přečtěte si něco o té rybce: rybicky.net/atlasryb/bojovnice_pestra
a také o tom jak zřídit a udržovat nádrž a co to vyžaduje. Ten postup s vyvařením a vyčištěním všeho nebyl tím nejlepším.
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 08:33 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: Štěpánek
Rostliny by měly být, pokud nejsou a není ani filtr, tak moc dlouho rybka nevydrží. Vodu neměnit každý týden, ale minimálně obden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 08:28 Štěpánek Re: michalt
Akvárko filtr nemá, rostlinky taky ne,vodu jsem měnil každej týden, včera jsem mu s mámou všechno vyvařili.Dneska to oko má trochu menší, ale večer mu pod okem tekla krev.Ráno je ranka zacelená a má tam bílej pupínek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.12.2013 14:03 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Štěpánek
Vyměnil bych ihned polovinu objemu vody a tento postup opakoval obden, dokud se mu neudělá líp. Alespoň na tři dny bych omezil pokusy o krmení.

Můj počáteční odhad je příliš vysoká hodnota škodlivých látek obsahujících dusík. Bez znalostí detailů a podmínek v nádrži se však s jistotou nedá říct prakticky nic.

Má nádrž filtr? Má živé rostlinky? Jak často se mění voda a jaká je údržba nádrže? Jestli v akváriu není filtr, je potřeba měnit 1/3 objemu vody v nádrži obden, i když je rybička zcela zdravá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2013 13:55 Štěpánek
Fotka k příspěvku Dobrý den potřebuju poradit ráno jsem chtěl nakrmit mýho Boba - sameček bojovnice a má nemocný oko.Jako kdyb mu lezlo ven.Jinak nikde nic ani na ploutvých.Žral naposledy včera dneska už nic nechtěl.Děkuju za radu. sad
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 12:33 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: klaudiee
Veru, tá voda nebude v poriadku. ?á tam niejaké živé rastlinky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 22:13 JoKa Re: klaudiee
To oko signalizuje dusíky, ale je to jenom dohad, bez více informací. Také se mi to stalo a je to způsobené zhoršenou kvalitou vody... Ta zhoršená kvalita vody by vysvětlovala i to skákání ven... Takže jak pravil Roman, co nejdřív bych vyměnil půl nádrže vody. To samé další den a pokračuj obden jednou třetinou a uvidíš, buď se zderchá, nebo ne...

Edit: do budoucna nezanedbávat údržbu, to je nejlepší prevence...
Edit2: jak jsou na tom klucí s filtrací? Mají tam něco??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.12.2013 22:00 R Muž romant [27987] Re: klaudiee
Platí co jsem již napsal, vodoléčbu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 21:59 Žena klaudiee [0] - LabyrintkyRe: romant
A to oko je potřeba nějak léčit? Radši jsem tam dala sera proti plísním. Jenom tak preventivně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.12.2013 21:28 R Muž romant [27987] Re: klaudiee
Dej tomu čas, vyměň jí častěji vodu. Ploutve dorůstají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 21:22 Žena klaudiee [0] - Labyrintky – Asi zlomená plotvička
Dobrý den,
Teď mi z mého akva vyskočila jedna betta (dělá to pořád i její sestřička, ale většinou jen nad vodou). Už je to asi po třetí co to udělala a spadla na zem cca. 50cm. Vždycky jsem jí vrátila do akva a ona zase plavala jako by se nic nestalo. Ale teď je taková skleslá a s jednou z jejich bočních ploutviček nehýbe :-( . Má jí přitisklou k tělu, je hrozně plachá a asi si něco udělala i s okem (má ho hodně nateklé, ale má pořád původní barvu, tek je to snad jen něco jako monokl). Může ji mít zlomenou? Dá se to nějak léčit? děkuji za všechny rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 12:58 Žena Turbínka [2558] Re: Lucin
Bojovnice by se měli chovat ve 26° C normálně a ne až po zvednutí teploty. Těch 40 l je před a nebo po rozdělení? Pokud před, pak 20 l není vhodná nádrž pro gupky (osobní trpká zkušenost) 20 l je ideální pro jednoho samce betty nebo pro pár jen jako vytíračka a pokud po tak se stejně betty ke gupkám nehodí, gupky jsou to prasátka, betty mají rády čistou vodu a navíc jim rády okusují ocasní ploutve. Bičíkovec zhoubný vypadá trochu jinak, viděla jsem u kamaráda co krmil svým naloveným krmivem. Jinak dle mého názoru by bylo vhodné rybu separovat tak do 10 l s topením, bez dna, s vegetací, s poměrem 1:1 nová voda a voda z původního akvária a zde provádět vodoléčbu. Neuvidí na druhého samce (nebude se ještě více vysilovat) a samice nebudou mít možnost ho uštvat (z fota před nemocí kdy měl mírně potrhané ploutve bych se toho trochu bála). Jak často radí romant (i mě tato rada byla adresována) vodoléčba zachrání spoustu ryb. A moje poučení, které jsem si z toho vzala: Nemoci v akváriu jsou (většinou) jen ukázkou malé nádrže, špatné údržby nebo nevhodně zvoleného osazentva.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 99 100

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 100424x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10015-betta-splendens--nemoc?od=3100