Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Betta splendens - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 22:29 orinka – Rozpad ploutví
Ahoj, používáte přípravek Multi-Medikal na léčbu ploutví u Betty?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   05.01.2014 20:51 R Muž romant [27981] Re: jana
Informace to je to zboží o něž tu běží, ale jinak nic nezkazíš častějšíma výměnama vody, teplotu to chce na min. 25 st. ajva zakrytý, živý rostliny, krmení nepřehánět, krmit střídmě, ale pestře, dno udržovat v čistotě a pokud tam není filtrace, tak vodu měnit nejpozději obden tu 1/3 nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 20:44 jana
Ahoj, mam doma rybicku bojovnici pestrou, ktera si poslední dva dny lehá na bok a nevim co s ni :-(. Kdyz ji krmim je v pohode a pak znovu :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2014 14:59 R Muž romant [27981] Re: Buffy
Na to ti nikdo nedá jasnou odpověď, začni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 14:58 Buffy – Betta a slepené ploutve
Fotka k příspěvku Už vím jak mám léčit, ale nevím jestli není pozdě :-( ... Myslíte, že to přežije?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 10:58 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Kriki
Co znamená, že jsi jedince "včas oddělila do karantény?" Pokud je mi známo, krupičku je potřeba přeléčit v celém původním akváriu, kde se vyskytla, dokud se dá ještě dobře kontrolovat. Ne pouze jedince, u kterých se projevují příznaky. Do kterých akvárií jsi kapala tu eSHu2000? Mimochodem, na krupičku je spíš eSHa Exit, ale není od věci tyto dva prípravky kombinovat kvůli případným bakteriálním následkům. Není možné to, že krupička zůstala v akváriu, kde se vyskytla a teď jí betta chytla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 10:57 R Muž romant [27981] Re: Kriki
Co je to za otázku, jak léčit krupičku? Když už jsi jí měla na neonkách, tak předpokládám, že byla léčena a to třeba tou eSHou, ale exit s možným přidáním toho 2000. Přendání postižených ryb krupičkou jinam nic neřeší, naopak krupice se roznáší i jinam Je nutný přeléčit exitem všechny nádrže, kdy se postižený neonky vyskytly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 10:53 Kriki – Bojovnice
Fotka k příspěvku Ahoj, předevčírem jsem si všimla na mé Bettě několik drobných bílých teček, v okolí hlavy. Je v akváriu s neonkama,které protrpěli krupičkou,ale jedince jsem vždy včas oddělila do karantény. Do akvárií kapu eSHu 2000.
Je možné,že má betta Krupičku? Jak mám léčit?
Na obrázku jsou asi špatně vidět pouze 2, jinak jich má tak asi 10-15.
Moc všem děkuju za rady. palec ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 17:07 R Muž romant [27981] Re: michalt
Však když si přečteš, co vlastně obsahuje, tak zjistíš, že to jsou samý prospěšný látky, který ocení jak načatá, tak zdravá ryba(amazonie, asie). Já tomu říkám, že se ty rány, ranky jakoby mají snahu zatahovat, jako když máš ty nějakou ránu a tu si koupeš v heřmánku, taky to stahuje a to je to dobře. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 16:59 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: romant
Ten Torben je hodně dobrý matroš :-). Už před třemi dny se za pár hodin začalo ono bílé místo překvapivě rychle hojit a mizet. Teď se už musím hodně dobře dívat, abych si ověřil, jestli tam ještě něco někde je. Vodoléčbu jsem zvolnil a budu ještě několik dní měnit třetinu objemu vody obden, aby se to náhodou nevrátilo. Ale zdá se, že to opravdu zabralo docela rychle. Moc děkujeme za rady.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2013 12:39 R Muž romant [27981] Re: michalt
Pokud teček nepřibylo, tak bych to viděl na nějaký lehký zaplísnění na což by vodoléčba s hustším roztokem torbenu měla zabrat, čas nám ukáže, jak dalece se motám kolem pravdy, či nikoliv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2013 11:40 Muž patamatix [408] Re: michalt
Pokud je to opravdu jen nějaké zranění,tak dva dny je málo.Moje rybky se zotavovaly asi dva týdny,ale záleží na konkrétní rybě,každé to trvalo jinak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2013 11:17 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: romant
Ahoj a díky všem za rady. Včera večer (den a půl, odkdy jsem si všiml problému) jsem vyměnil třetinu objemu vody, přidal "výživnější" dávku Torbenu a teplotu nechal na těch 26 C. Dnes ráno (asi dva dny, odkdy jsem si všiml problému) je všechno stejné. Bílá tečka se nezvětšuje ani nezmenšuje, okolí není nijak zapálené a rybička se chová normálně a aktivně.

Třeba včera si beťák zahrál volejbal s okružákem (pochopitelně, okružák v roli míče).

Tak nevím, je to dobré znamení, že se to nerozšiřuje a nebo špatné znamení, že se to nezmenšuje? A nebo jsou dva dny ještě málo, aby se dalo něco říct? Nevím, jak rychle se takové problémy vyvíjejí. Děkuji za případnou odpověď a ať se daří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 21:06 R Muž romant [27981] Re: michalt
Tím torbenem nemusíš šetřit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 20:54 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: romant,amrtin,patamatix
Díky. To zranění není vyloučeno, protože má taky malinkou trhlinu ve hřbetové ploutvičce a není to poprvé.

Počkám tedy do rána na těch 26 stupních a uvidím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 20:29 R Muž romant [27981] Re: amrtin
Ráno moudřejší večera. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 20:28 amrtin Re: michalt
Mě to ale jako krupička připadá :-( Každopádně zvyš teplotu na 28st. a měň denně vodu(1/3).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 19:54 Muž patamatix [408] Re: michalt
Na krupičku se mě to zdá dost veliká tečka. Možná spíš plíseň od nějakého zranění,taky jsem něco takového měl a byla to plíseň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 19:49 R Muž romant [27981] Re: michalt
Vodoléčbu s tím torbenem bude se vidět co se z toho vyklube, nebo to zmizí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 19:46 Muž michalt [737] - Miniakvária – Bílá tečka
Fotka k příspěvku Ahoj všichni, odjeli jsme na Vánoce z domu na sedm dní a nechali jsme našeho beťáka v malém akváriu z prezentace osamotě. Večer před odjezdem mu byla vyměněna téměř půlka objemu vody v nádrži a bylo mu uklizeno, jako obvykle. Obvykle měníme vodu každých 5-6 dní, krmíme střídmě. Rybička byla zcela v pořádku.

Dnes po příjezdu taky vypadalo všechno v pořádku, jen po důkladnější kontrole jsem si všiml malou bílou tečku, která je na přiloženém obrázku. Je to ta jasná tečka, která je nad boční ploutvičkou.

Ihned jsme vyměnili půlku objemu vody (stejně jsem to plánoval) s přidaným Torbenem (jak to děláme obvykle). Jinak rybička vypadá fajn. Je aktivní, žere (zkusili jsme jen tři granulky Sera Bettagranu, aby to nebylo naráz moc po týdenní dietě). Vypadá spokojeně. Jen ta bílá tečka mi dělá starosti.

Filtr pořád jel, ještě změřím koncentraci NO2, ale byl bych překvapen pozitivním nálezem. Teplota je stabilně kolem 25-26 C. Akvárium je tak částečně zakryté, ale v místnosti je teplota kolem 22-23 C.

Myslíte, že to může být začínající krupička nebo nějaké obecné plísňové onemocnění? Žádné jiné příznaky na těle nemá. Je to jediný rybí obyvatel nádrže. Měl bych zkusit sůl (polévkovou lžici na 50 l vody) nebo nádrž rovnou přeléčit kombinací přípravků Esha? Nějak nevím rozpoznat, co to může být a jak efektivně reagovat.

Nádrž se snažím udržovat v cajku pravidelnou výměnou vody, odkalováním a pěstováním rostlin, kterým se tak nějak asi daří. Chápu, že tohle asi bude důsledek nějakého nedostatku v údržbě, zkusím přijít na to, co a jak zlepšit. Jen to teď co nejlíp trpělivě vyléčit.

Budeme Vám moc vděčni za jakoukoliv radu. Omlouvám se, že se ptám na něco, co tady už je, ale nevím, který ze zde diskutovaných problémů se mě týká. Děkuji a přeji všem hezký den.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 19:12 R Muž romant [27981] Re: Pa
Možná ano, možná ne, to bude záležet v jakým je to stádiu, ale když budeš denně měnit 1/3 vody a to týden a další obden a posléze najedeš na normál rytmus výměny jednou za týden, tak tomu hodně pomůžeš, ale čichavci perleťový nejsou do tvého akva vhodní, je to na ně malý. S největší pravděpodobností budou rybky trápit plísně na což by bylo dobrý společně s tou výměnou vody aplikovat eSHu 2000 dle návodu a když by to nezabíralo, tak to bude třeba řešit něčím antibakteriálním, ale s tím bych zatím nestrašil, to akvo už je tak dost zkoušený, jak jsem pochopil, tak buď a nebo, to je život a podívej se na tyto odkazy. rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 18:52 Pa – modrý sameček Betta - ploutve
Dobrý den,

Prosím poraďte. Mám také nízkonenergetické akva, ehm pavím očkům to nevadilo, ale na podzim jsem si pořídila labyrintky (Bettu a dva čichavce perleťové). Pro jistotu jsem jim dala topení a nastavila 24°C. Ale je třeba vychytat nějaké "detaily", aby se rybám dařilo.
Betta samec, má ploutvičky v nápadném rozkladu a jeden čichavec má na hlavičce něco co připomíná krupičku. Paví očka mají ožrané ploutve (asi je ožírají labryrintky)nebo se jim také rozkládají.

Akva je 60l, dobře osázené rostlinami, vedle labyrintek mám p. pandy a paví očka, nepřerybeno, 24°C, pH 6, svítím občas večer, vodu měním 1x za měsíc 1/3.

Dnes jsem četla vaše rady a dala tam filtr a nastavila mírné bublinkové vzduchování (snad proud nebude na škodu) a vodu vyměním za chvíli. Teplotu jsem o trochu zvýšila, ale ještě ji zvýším na 28°C? Pomůže to a dorostou Bettě ploutvičky? A zmizí ta skvrna, která je už několik týdnů na hlavičce čichavce? Jak dlouho to bude trvat?

Díky. P.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 09:58 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: rybka2
Chýba opis akvária, filtrácia, rastlinstvo, výmena vody a foto celého akvária
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.12.2013 08:44 R Muž romant [27981] Re: rybka2
Milá Eliško, jasně vidíš, že to bez těch výměn vody nejde a samozřejmě i bez té teploty, jak jsme včera konstatovali. Takže co dělat víš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 08:37 rybka2
Fotka k příspěvku Cau, mam asi dva tydny rybicku bettu - samečka, ale dnes jsem objevila, že se přes noc úplně změnil.Včera byl červený, dnes už je s méně červeným pigmentem, polehává u země a navíc má na sobě takové divné bílé řasy (vypadá to fakt divně). Prosím poraďte, co to je a co s tím. Přidávám fotku jak vypadal před tím a jak dnes...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.12.2013 06:49 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: Eliška
Eliška napsal: nemůžu vodu měnit denně, na to bohužel opravdu nemám čas. Čtu hodně příspěvků, ale nereaguju až tak často. Tohle mě opravdu dostalo....Vždyť vyměnit vodu je otázka pár minut. Kdyby se o Tebe někdo staral, Ty bys potřebovala nějaké prostředí a ten dotyčný řekl: Na to nemám čas. Asi by se Ti to taky moc nelíbilo. Nezlob se na mě, ale je to živý tvor, pokud na něj nemáš čas, dej ho někomu, kdo čas má. Péči potřebuje dostatečnou, ne jen nutnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 15:14 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: amrtin
Určite by som skôr doporučil každému hranaté akvárium, najmä tým bez skúseností. No a tí skúsení vedia ako na to guľaté. Väčšinou ho však zavrhnú a vedia prečo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 11:45 amrtin Re: Eliška
Kulaté,hranaté...už je to tu zas.Takže:na tvaru nezáleží,důležitý je objem a aby měla rybka kde plavat.Pak také technika(filtr,topítko,světlo,...).Proto je vhodnější hranaté,ale raději bych třeba 30l kulaté,než 10l hranaté!Beťákovi topítko budeš muset koupit,tomu se nevyhneš,stejně jako té filtraci a výměnám vody!
www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2013 11:35 R Muž romant [27981] Re: Eliška
Pokud tam není filtrace, tak tu rybku běž vrátit, neb jí zabiješ, bez toho to nepůjde, ten kdo Ti to poradil o těchto rybách moc nevěděl. Když bude akvo z funkční filtrací, tak bude postačovat měnit vodu jednou týdně tak 1/3 objemu, ale nebláznit s krmením a udržovat dno v čistotě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 11:30 Eliška Re: romant
Děkuji moc za radu, ale nemůžu vodu měnit denně, na to bohužel opravdu nemám čas. Mě totiž bylo řečeno, že jsou to nenáročné rybičky.... Topítko určitě koupím a filtraci nemám....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2013 11:21 R Muž romant [27981] Re: Eliška
Tu vodu mu měň denně a to klidně polovinu(pokud možno stejnou teplotu jako je v akvu) a pořiď si topítko, čímž budeš tu vodu ohřívat na min. teplotu 25 st. jinak to bude zase další úhyn. Měj v akváriu živý rostliny a měj to akvo přikrytý, aby se nenachladil když se nad hladinou nadechuje, krm velmi velmi střídmě a jestli tam nemáš filtraci, kterou měj zapnutou neustále, tak tu vodu bude muset měnit denně, či obden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 11:14 Eliška
Ahoj, v listopadu jsem měla rybičku nemocnou a zkoušela jsem vše co jsem si zde přečetla, ale nedávno mi umřela. Je to hnusné říct, ale asi to pro něj bylo lepší. Byl málo aktivní, nic nedělal...

Teď jsem si však pořídila nového samečka. Zdál se být v pohodě, ale když sem k Vánocům dostala nové akvárium, hranaté, vypadá nespokojený. Dřív jsem měla kulaté a všude mi říkali, ať si koupím hranaté. Teď když je v hranatým akváriu, nadechuje se častěji než předtím a buď je u dna a zarývá hlavičku do maličkých kamínků, které tam mám nebo se snaží vyskočit. Navíc má konce ploutviček bílé a divně zakroucené.

Další problém mám s teplotou vody, mám akvárium u topení, ale ta voda je stále studená. Prosím poraďte mi, jak ji ohřívat (pokud možno nejlevnější variantu). Vím, že teplota vody je pro rybičku důležitá....

Děkuju :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 19:09 R Muž romant [27981] Re: losice :)
Voda, voda, voda, to je ten problém a to překrmení mohlo přispět, ale nehodlám už dále spekulovat, vyměň tu polovinu a bude se vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 19:01 losice :) Re: romant
A to může mít za následek i slepené ploutvičky? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 18:57 R Muž romant [27981] Re: Losice :)
Jestli můžu věštit, tak mu otec dopřával krmení až přespříliš, zkus se zeptat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 18:55 Losice :) Re: romant
A nevíte čím to bylo? Mám v akváriu ještě jednoho betáka, jsou oddělení sklem a několik neonek, jenže všichni jsou v pořádku a nemají ani náznak nemoci. Jen ten rudej... sad

Ještě má nějaké slepené ploutvičky, míval je pořád takové roztažené a pěkné a niní to je jeden "ocásek".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 18:47 R Muž romant [27981] Re: losice :)
Vyměnit polovinu vody a několik dní nekrmit. Tu výměnu zítra zopakovat, budeš vidět jak bude reagovat, měl by pozitivně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 18:45 losice :) – Vánoční trable :(
Ahpj, mám problém s červeným samečkem Betty. Vrátila jsem se z výletu asi tři dny, staral se o něj táta, no a on pořád leží na dně akvária, na zrcátko nereaguje tak jsem ho dala do menšího akva. asi 5l. Pořád nic nedělá, jen má na hladině plovoucí rostlinky tak jako kdyby na nich ležel, má svěšené ploutve, prosím co mám dělat? Je to můj oblíbený chlapík. stydim Co mám dělat? Děkuji ... losice. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 18:32 Muž pitris65 [9] Re: romant
Dík.S tou výměnou máš pravdu.A co mám Piskořky tak ani tolik neodkalím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 18:30 Muž pitris65 [9] Re: cezarmilan
Výměna vody 1/3 týdně.PH 7-7,4 ,NO2 by měl být na 0-teda podle Rataje,NO3 jsem teď nedělal.Žádné šťourání ve dně,žádná velká změna teploty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.12.2013 17:45 R Muž romant [27981] Re: Turbínka
Akvo není přerybněný, jediný problém který bych tam i mohl vidět je ten ancák, ale když si vzpomenu, jak jsem kolegu plísnil a péroval stran výměn vody, tak bych ani to nevidl jako problém, von tu výměnu má natrénovanou. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 12:11 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Turbínka
Tak to sa ospravedlňujem, akvárko vyzerá fajn. Potom už len testy vody, ale bude to chcieť popracovať na častejšej výmene vody. Ešte raz pardón.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 12:01 Žena Turbínka [2558] Re: cezarmilan
Já osobně bych hledala příčinu u přerybnění (dle prezentace), 28 teter ohnivých a pár dalších obyvatel v moc malé nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 11:55 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: pitris65
Foto celého akvária nejde sem hodiť? Bolo by ešte dobre zistiť a odstrániť príčinu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.12.2013 10:31 Žena Turbínka [2558] Re: pitris65
Vodnatelnost je prevít, je (téměř) neléčitelné, když už se léčí tak klasickými ATB s nejistou a velice špatnou prognózou. Vyměň ihned 1/2 vody, izoluj (a utrať, bohužel) tu bettku, ostatní sleduj, může se to i nich projevit hned nebo až po delší době působením stresu. Rozhodně bych teď počkala s přidáváním nových obyvatel. Pročti si i tohle vlákno je věnované této chorobě rybicky.net/forum/6443…, jinak tady máš pár odkazů s touhle problematikou www.akvarijni.cz/… a rybicky.net/nemoc/vodnatelnost
Možná se mýlím, nemusí to být vodnatelnost, třeba jen hodně terminální stadium jiné choroby, ale jak vidím ty šupiny z 90% bych se přikláněla ke své diagnóze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 10:18 Muž pitris65 [9] Re: Turbínka
Už mě je to jasný.
A co s ostatními obyvateli akvárka.Nějaká prevence?Nebo něco jiného?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 10:02 Žena Turbínka [2558] Re: pitris65
Tak teď už bych řekla infekční vodnatelnost, ihned rybu izoluj (i do toho jednoho litru) a usnadni mu cestu na druhý břeh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 09:59 Muž pitris65 [9] Re: pitris65
Fotka k příspěvku Takhle už vypadá dneska sad
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 15:53 Muž pitris65 [9] Re: Turbínka
To nastydnutí jsem pochopil-mám kryt na akvárko,teplota by tam neměla být výrazně nižší.Jinak sůl přidávám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 14:29 R Muž romant [27981] Re: Turbínka
U toho měchýře je problém s bakteriema, který jak se namnoží natolik, že prožerou stěnu měchýře, je to konečná a nepomůže ani solná lázeň.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 99

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 100191x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10015-betta-splendens--nemoc?od=3054