Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Betta splendens - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 20:09 R Muž romant [27983] Re: monule
Platíš za klasický začátečnický chyby. Měnit, měnit, měnit vodu, ale jestli je tam krupice, tak to bude chtít léčit, ovšem bez nějaký kloudný určující fotky bych se držel jenom těch výměn, teplotu klidně na 30 st. a lehký zasolení není na škodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 20:04 monule Re: Turbínka
Jj to jsem ja. :) Pancernicek odesel bohuzel.
Pro betku jsem koupila nejakou chemii modrou - to me poradili v SuperZoo.
Porad jen lezi na miste. Bojim se aby me nevyskocila - nemam ji na ocich a jak je v ty kouli. :/ Ma to jakoby od ocicka k zabrum. A jeste asi krupicku - je osazena bilyma teckama. Zkusim zitra do odstate vody dat sul co ji budu davat po vymene.. :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 13:07 Žena Turbínka [2558] Re: monule
Jo už si vzpomínám, řešil se tvůj pancéřníček kropenatý v jiném vlákně. Je dost dobře možné, že ryba byla načatá z té super akvaristiky, kdes ryby kupovala a potom ta nevhodná společenská nádrž ji taky moc nepřidala. Nech tu bettku v tý kouli :-O měň denně tu vodu, snad to pustí. A potom by to chtělo pořešit i tu osádku v té 31 l, ale to už stejně víš. Zkus jí líp vyfotit hlavně hlavičku, zda je vážně zaplísněná. Můžeš do vody přidat i trochu Torbenu, je to rašelinový výluh a bettám svědčí při rekonvalescenci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 12:42 monule Re: Turbínka
Ja ji mam 14dnu. :-( Mam hranate 31l, kde byla s neonkami. Zkusim lepe vyfotit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 12:31 Žena Turbínka [2558] Re: monule
Z té fotky nic poznat není, krom toho, že evidentně není ve formě, má stažené ploutve. Ordinovala bych vodoléčbu 1/3 vody denně, zvednout teplotu alespoň na 26 - 27° C a pár dní nekrmit. V té kouli se mu asi teď moc dobře nežije, není to ideální akvárko pro orientaci ryby, navíc ta litráž na léčení taky nebude valná nejspíš. Nemáš normální, hranaté? S kým žije v tom původním akvárku? Jak je starý?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 12:22 monule
Fotka k příspěvku Vcera prestala zrat a drzela se jen u topeni. Tak jsem ji prendala do koule aby mela klid od ostatnim ryb.. Prijde mi jako plisen ze ma na hlavicce. :( Poradte co mam delat. :(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 21:39 R Muž romant [27983] Re: Linssi
Může, vyměnil bych polovinu vody a uvidíš jaká bude reakce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 21:38 Linssi – betta splendens
Prosím poraďte. Přišla jsem domů z práce a má smička od bojovnice pestré je stále u dna, pomalu dýchá a je dost nafouklá. Sotva vyplave k hladině. Je dost stará může to být stářím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.01.2014 15:57 Žena Turbínka [2558] Re: cezarmilan
To ano, s tím souhlasím, ale když někomu řekneš ať propláchne filtr oba víme jak to většinou vypadá - vařící voda z kohoutku a ždímá se dokud zelenohnědá houba nebude zase "bílá". Jak si právně řekl, je dobré vědět o jaký filtr se jedná u bublifuku by to cenu nemělo. Taky by bylo fajn znát odpovědi i na níže uvedené moje otázky, aby se našla bližší přičina problému.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 15:54 Muž patamatix [408] Re: Stepka
Nejlépe udělat prezentaci,moc času ti to nezabere a někdo ti spíš poradí. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 15:51 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Turbínka
Filter môže kľudne prepláchnuť vo vode odpustenej z akvária, ak je tam trebars prebytok neskonzumovanej potravy, tak prečo ho neprepláchnuť. Uvidíme ešte o aký filter ide :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.01.2014 15:29 Žena Turbínka [2558] Re: Stepka
Nečisti filtr! To tu rybu ještě doděláš. Vyměň tu vodu a měň ji denně do vyléčení! Má bakteriálně načatou i ocasní ploutev, ale na BRP bych je ještě neviděla. Jinak souhlasím s tím že podmínky v akváriu budou špatné. Kolik má litrů? Kdo tam s ním ještě žije? Jak často měníš vodu, odkaluješ dno a čistíš filtr? Jaká je teplota? Pokud nízká a ostaním obyvatelům vadit nebude postupně zvedni na 28°C a lehce zasolit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 15:24 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Stepka
To bude hodne zlá hygiena akvária a nadbytok dusíkatých látok. Najprv vymeniť 50% vody, filter vyčistiť a filtrovať. Na liečivá ja moc nie som, tak počkaj rada príde hneď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 15:20 Stepka
Fotka k příspěvku Ahoj, nějak nevím co vše sem mám napsat, tudíž přidán fotogra%ii. Ta asi mluví za vše. Mám beťaka už pul roku a v sobotu mu vypuklo to ocicko a dnes jsem zjistila, ze kůže pod nim se mu drolí a leze z toho něco bílého. Prosím o rady co s tím. Dekuju Stepka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 11:01 R Muž romant [27983] Re: Kája
Bodla by fotka, ale podle toho popisu to vypadá na nějaké zaplísnění, popř. již rozbíhající se bakteriální nákazu. Exit vysadit, jenom ten 2000. Další otázka je jak je rybka stará. píšeš mám jí rok a jak byla stará v době nákupu to nevíme a když přihlédneme k nějakému průměrnému věku 2 roky, tak to můžou být klidně i nějaký problémy spojený s tím stárnutím. Teplotu ne nižší 25 stupňů a klidně aplikovat rašelinový výluh, třeba Torben, ale pozor může snižovat účinnost léčiva, takže až jako event. rekonvalescenční péči. Častější výměna vody je samozřejmostí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 10:55 Kája – Bojovnice - bílá kulička u tlamy
Ahoj. Potřebovala bych poradit - bojovnici mám necelý rok a za celou dobu žádnou nemocí netrpěla. Před několika dny se jí vedle ústního otvoru objevila bílá tečka. Z této tečky byla občas vylučována bílá hmota - taková tenká krátká nitka. Myslela jsem, že se jedná o krupičku, i když mně přislo divné, že se nerozšiřuje a tu tečku má jen jednu. Začala jsem ji léčit eSHou EXIT a 2000. Dnes je to 3. den podávání léku a ta původní tečka se trochu zmenšila, nicméně vedle ní se přes noc objevil větší bílý kulovitý útvar, vypadá jako výrůstek.
Rybka je aktivní, normálně žere, dokonce po několika dnech zase začala stavět bublinkové hnízdo. V akváriu je sama, objem necelých 30 l (filtrace, vzduchování, topítko, živé rostliny i plovoucí, úkryty).
Nemáte někdo podobnou zkušenost? Budu velmi vděčná za jakékoliv rady a názory. Nevím si rady, hledala jsem na internetu, ale nenašla nic podobného.
Děkuju!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 19:28 Žena Lucianetta [43] Re: romant
Chci poděkovat za radu. To bílé "opuchlé" cosi se beťákovi ztratilo, skřeli má odřenou, ale vypadá o poznání líp než včera. Je aktivní, naparuje se a už i žere. Vyměním dneska část vody a trochu soli ještě raději přidám, ale vypadá, že je z nejhoršího venku. Ještě jednou díky moc za radu. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 19:21 R Muž romant [27983] Re: Lucianetta
Tak jenom vodoléčbu, zvýšit teplotu ke 30 st. a lehce zasolit(rovnou pol. lžíci na 50 litrů), pokud by byl třeba Torben aplikovat ať je voda do hněda.
Edit: Tu sůl nejdříve rozpustit a aplikovat roztok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 19:18 Žena Lucianetta [43] Re: romant
Mám doma jen malachitovou zeleň, nikdy jsem žádná léčiva nepotřebovala. Může nějak pomoct i ta?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 19:17 R Muž romant [27983] Re: Lucianetta
Vodoléčbu a aplikovat třeba eSHu 2000, nebo Mycopur.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 19:15 Žena Lucianetta [43] – Zraněný beťák
Fotka k příspěvku Ahojte, chci poprosti o radu.. nejedná se vyloženě o nemoc, ale možná k ní dojde v důsledku zranění.. Mám rozdělenou malou nádrž a v ní dva beťáky (každý měl svou půlku). Bohužel dnes ráno jsme našli oba beťáky v jedné půlce, oba jsou značně dotrhaní. Bohužel ten asi mladší dopadl hůř, kromě potrhaných ploutví má jakoby odřenou skřeli na jedné straně. Celý den jej pozorujeme a teď to vypadá, jako by mu to něčím "olezlo". Mám obavu, aby se mu zraněná místa nezaplísnila. Poradíte mi, zda jej mám nechat tak, nebo mu nějak pomoct, aby se rána lépe zahojila? Druhý beťák (v prezentaci ten červený) je OK, na ty potrhané ploutve. Nic nikde nebělá, je čilý jako doteď. Ten, co je na tom hůř, se jen tak vznáší, moc neplave, nechce žrát. A to bílé cosi se mu začíná tvořit i na ploutvích, které má okousané.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 19:15 R Muž romant [27983] Re: Sany
Měň jí vodu a jestli tam nemáš filtraci tak klidně obden, či denně 1/3 akva a měj teplotu min 25 st.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 19:12 Sany – Nechce jíst
Mám 2 dny bettu a nechce mi vůbec jíst. Poraďte prosím. děkuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 21:49 amrtin Re: romant
Měnit tu vodu obden a ostatní rybky bych dal pryč,je to na neonky moc malé a živorodky moc kálej,takže znečišťujou vodu - v téhle litráži bych k beťákovi už nic jiného nepřidával.
betta.wz.cz - tohle si pročíst ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 21:48 Žena Turbínka [2558] Re: monis
Chtělo by to hlavně pořešit otázku obyvatel nádrže, neonky do 30 l nepatří, jsou to plavci. Ohledně živorodek zálěží jaký je to druh máš, ale většina jich do 30 l není vhodná nebo hraniční. A rovněž soužití betty s živorodkami není ideální, živorodky jsou bordeláři a betty rády čistou vodu, z toho bývá spousta problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 21:40 R Muž romant [27983] Re: monis
Vyměnit polovinu vody a sledovat reakci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 21:38 monis – bojovnice-zmena v chovani je nemocna ?
Mame doma bojovnici asi tak 3 mesice. Je v 30l akvarku s topnym teliskem filtraci a zivymi rostlinami. Zije s ni nekolik neonek a zivorodky. Kdyz sme si ji donesli pomalu zkoumala prostredi a apk si tak proste plavala a zrala a vsechno jako kazda jina ryba. úpsůedni dny me prijde jakasi ochabla nebo co je na miste u hladiny v jendom roku vicemen nebo jinde zalezla a hlavu ma vys nez zbytek telicka.plotvicky ma stahnute a prijde mi ze ani moc nezere. plave malo vetsinou kdyz ji neco vyrusi. nevite ci to muze byt? co mam delat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.01.2014 18:54 R Muž romant [27983] Re: Turbínka
Když bude zdravý akvo, bude i běťák, tam byl(je) problém. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.01.2014 18:52 Žena Turbínka [2558] Re: orinka
Torumin je něco podobného, neměl by v tom být problém :-) Pokud dnes rybka vypadá lépe, BRP to nebyl, učím se na zkoušku z mikrobiologie tak všude vidím bakterie, no :-D Tak dál hezky pokračovat v denní výměně vody a věřím, že brzy bude beťák zdravý jako rybička :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 18:46 orinka Re: romant
Nemůžu se tu dlouze rozepisovat, protože se dívám na rybičku. hop Vypadá o hodně líp, než včera. Léčivo jsem nepoužila, pouze včera listy mandlovníku a výměnu vody. Dnes výměna vody s přidáním výluhu, ale sehnala jsem jen TORUMIN, snad to nevadí.

Na microbe lift se mrknu a díky za typ. Všem moc děkuju!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 18:30 JosefVavra Re: orinka
ještě doporučuji do vody přidávat microbe lift special blend
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 23:02 orinka Re: romant
Já jsem tak ráda, že vás tady mám. :-) Kapičky jsem nedala a zítra se budeme louhovat. Díky!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.01.2014 23:02 R Muž romant [27983] Re: Turbínka
Vytržené, roztržené, roztřepené a to je trošku rozdíl. Ploutve jsou čistý, žádný světle olezlý okraje, postupně ubývající, tedy alespoň co vidím z tý fotky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 22:59 Žena Turbínka [2558] Re: romant
Já si osobně myslím, že to BRP je. Beťák je doubletail a na horní části ocasu jsou vyžrané už paprsky, ale s Tebou se přít nehodlám ;-) Ale uvidíme více zítra, věřím že vodolék zabere :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 22:58 R Muž romant [27983] Re: orinka
Ale rozumíme, jenom s tím rozdílem, že moje metoda je jiná než lití vodiček do akva a multimedikal zahoď, je to driják. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 22:53 orinka Re: romant
Asi si nerozumíme. Výluh hned zítra koupím. Teď mám doma jen kapičky MULTI-MEDIKAL a nevím, zda je mám použít a nebo počkat do zítra. Díky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2014 22:49 R Muž romant [27983] Re: orinka
Ale Ty ten lék(y) používat budeš, když uděláš co Ti radím. Ploutve jsou načatý, roztřepený, ale na BRP to nevidím, tedy podle mýho, určitě se ještě někdo ozve. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 22:44 orinka Re: romant
Dobře, je mi to líto. Nemám teda používat lék?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 22:41 R Muž romant [27983] Re: orinka
Denně měnit tu 1/3 vody, teplotu na min. 25 st. moc nekrmit, do akva nezasahovat a přidat rašelinový výluh, třeba Torben. Důsledek nově založené nádrže, kam šla ryba hodně brzy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 22:38 orinka Re: romant
Podívej se prosím na mé akvárium. Dole jsem vložila betku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 22:32 R Muž romant [27983] Re: orinka
Dej fotku postižený ryby, ale před tím vyměň 1/3 vody v akváriu kde je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 22:29 orinka – Rozpad ploutví
Ahoj, používáte přípravek Multi-Medikal na léčbu ploutví u Betty?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   05.01.2014 20:51 R Muž romant [27983] Re: jana
Informace to je to zboží o něž tu běží, ale jinak nic nezkazíš častějšíma výměnama vody, teplotu to chce na min. 25 st. ajva zakrytý, živý rostliny, krmení nepřehánět, krmit střídmě, ale pestře, dno udržovat v čistotě a pokud tam není filtrace, tak vodu měnit nejpozději obden tu 1/3 nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 20:44 jana
Ahoj, mam doma rybicku bojovnici pestrou, ktera si poslední dva dny lehá na bok a nevim co s ni :-(. Kdyz ji krmim je v pohode a pak znovu :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2014 14:59 R Muž romant [27983] Re: Buffy
Na to ti nikdo nedá jasnou odpověď, začni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 14:58 Buffy – Betta a slepené ploutve
Fotka k příspěvku Už vím jak mám léčit, ale nevím jestli není pozdě :-( ... Myslíte, že to přežije?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 10:58 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Kriki
Co znamená, že jsi jedince "včas oddělila do karantény?" Pokud je mi známo, krupičku je potřeba přeléčit v celém původním akváriu, kde se vyskytla, dokud se dá ještě dobře kontrolovat. Ne pouze jedince, u kterých se projevují příznaky. Do kterých akvárií jsi kapala tu eSHu2000? Mimochodem, na krupičku je spíš eSHa Exit, ale není od věci tyto dva prípravky kombinovat kvůli případným bakteriálním následkům. Není možné to, že krupička zůstala v akváriu, kde se vyskytla a teď jí betta chytla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 10:57 R Muž romant [27983] Re: Kriki
Co je to za otázku, jak léčit krupičku? Když už jsi jí měla na neonkách, tak předpokládám, že byla léčena a to třeba tou eSHou, ale exit s možným přidáním toho 2000. Přendání postižených ryb krupičkou jinam nic neřeší, naopak krupice se roznáší i jinam Je nutný přeléčit exitem všechny nádrže, kdy se postižený neonky vyskytly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 10:53 Kriki – Bojovnice
Fotka k příspěvku Ahoj, předevčírem jsem si všimla na mé Bettě několik drobných bílých teček, v okolí hlavy. Je v akváriu s neonkama,které protrpěli krupičkou,ale jedince jsem vždy včas oddělila do karantény. Do akvárií kapu eSHu 2000.
Je možné,že má betta Krupičku? Jak mám léčit?
Na obrázku jsou asi špatně vidět pouze 2, jinak jich má tak asi 10-15.
Moc všem děkuju za rady. palec ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 17:07 R Muž romant [27983] Re: michalt
Však když si přečteš, co vlastně obsahuje, tak zjistíš, že to jsou samý prospěšný látky, který ocení jak načatá, tak zdravá ryba(amazonie, asie). Já tomu říkám, že se ty rány, ranky jakoby mají snahu zatahovat, jako když máš ty nějakou ránu a tu si koupeš v heřmánku, taky to stahuje a to je to dobře. ano
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 99

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 100191x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10015-betta-splendens--nemoc?od=3013